Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnotíme fotoaparáty

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
Hodnotíme fotoaparáty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 14:48 Štěpán – Nikon D40
Dneska je tahle velice sympatická a malá zrcadlovka včetně kvalitního objektivu 18-55mm k dostání za neuvěřitelných 9500. Baterka vydrží 1000-1500 fotek. Kdo chce fotit, myslím "OPRAVDU FOTIT", má příležitost. Kompaktní fotoaparáty si na focení jenom hrají. Pro focení akvária je velká výhoda, že fotky i na ISO 1600 vypadají velice dobře.

Velice bych protestoval proti řečem o desítkách tisíc. Setový objektiv 18-55mm ostří tak blízko, že žádný makro objektiv není potřeba. K foťáku si přikoupíte brašnu, kartu případně baterku navíc, maximálně 2500 navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 14:42 Muž filipsi [1297] – Re: DrBolíto
No, ono to bude cenou mozna srovnatelne, pri cene odpovidajici filmove a digi zrcadlovky + zakl. prislusenstvi 5, resp 30 tisic, za ten rozdil je uz hezkych par filmu a vyvolani. Ale clovek nevidi vysledky hned, malokdo si bude psat hodnoty u snimku a analyzovat chyby. Osobne bych to taky nedoporucil jako variantu setreni, spis seznameni, pro rozhodnuti, zda digi zrcadlovku ano ci ne.
Ja bohuzel fotit neumim, i kdyz bych moc chtel, chybi mi cit a to se jakoukoli technikou nahradi blbe. Takze zustanu u automatiky a kompaktu, pripadne hrani s ruznym nastavenim, kterym ale fotce vetsinou spis ublizim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 14:25 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: filipsi
No filmovou zrcadlovku bych nedoporučoval, sice jsou za hubičku ale 36 políček stojí já nevím 80kč?
pak taky něco vyvolání, skenování do počítače také ubere na kvalitě. Nehledě na to že odpadu bude ze začátku mnoho, to se vyplatí spíše profesionálům pro tisk velké zvětšeniny a podobně.
Digitál je na odpad velké plus, nic to nestojí. Jinak s tebou souhlasím kompaktem se dá udělat celkem dobrá fotka pro web a tisk 10x15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 14:05 Muž filipsi [1297] – Re: DrBolíto
Tak, tak. Z h...a bic neupletes, a bez svetla nic nevyfotis.
Nicmene pro tyhle fotky na web staci cokoli, na celkovy pohled na akva, a nejake ty vice ci mene rozmazle zivocichy.
Kdo to umi, dosahne trochu lepsich vysledku i s kompaktem, kdo to s focenim mysli vazne, zrcadlovku, poradne objektivy a svetla poridit musi, kdo ne, je zbytecne vybirat levny fotak podle parametru a vhodnosti k foceni akva.
(mimochodem, klasicke filmove zrcadlovky, velmi kvalitni, se daji poridit "za hubicku")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 13:53 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Když kvalitní foto, tak kvalitní techniku.
To znamená, zrcadlovka Canon Nikon, externí Blesk se směrným číslem 58, nebo externí výkonná světla.
Kvalitní objektivy, nejlépe asi 100-180mm f/2.8 Macro a jeden širší (28mm) na celkové foto.
Kdo vlastní zrcadlovku mi dá jistě za pravdu.
Nicméně je to hodně drahý koníček na pořízení. Nevím jak jsou na tom aktuální kompakty, ale doba ostření je pro mne neuvěřitelně dlouhá. Celkově však mohu říci že je to lumpárna ty reklamní triky s megapixeli, i kdyby měl čip 60Mpix. tak ze stejného kompaktu polezou stejné fotky jako při 8Mpix.
Dost totiž záleží také na optice a i ta má své rozlišovací hranice.
Kdo chce vědět více mrkněte tř. na fotoroman.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 12:01 Muž Porcupine [11]
Fotka k příspěvku Podobné fórum:
Fórum » Focení a úprava fotek » Tipy na focení » Jak správně fotit ryby

Já používám také metodu pokus omyl, spousta fotek a pár použitelných.

Přiložená fotka je focená s bleskem, díky tomu vynikne zelená (mechová) u parmičky čtyřpruhé,
kterou bych bez blesku rozhodně nenafotil.(netvrdím že to nejde ale mě fakt ne)

Nemyslím si že blesk musí být vždy na škodu, záleží na osvícení nádrže, úhlu, vzdálenosti čistotě skla apod.
Když jsem zkoušel fotit tak že jsem v noci u zhaslého akva použil blesk, tak měly ryby bílý oči od blesku a fotky nic moc. Jelikož foťák který jsem použil nemá nastavitelný čas , tak bez blesku
jsou fotky buť rozmazané nebo moc tmavé, reflektor pro osvícení nádrže nemám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 11:14 Muž Jurasek [137]
Olympus FE-100 4MP Pro akvárka není nejlepší, ale dá se s ním fotit. Neumí manuální ostření, při makru občas zaostřuje na něco jiného, než na to, co zrovna chci a mám zaměřené. Fotky dělá celkem hezké. Bez blesku bávají rozmazané, chtělo by to stativ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 10:48 Muž PentueR [256]
Včera jsem objednal FinePix 8000 fd, ultrazoom se stabilizací, manuální ostření. Myslím že pro akva je manuální ostření jednou z nejdůležitějších fcí - až moc často se mi stává (hlavně při makru) že foťák ostří na něco jiného než chci... Už se těším jak malej Jarda ;)

Doteď jsem fotil kompaktem Sony - DSC S60 na stativu...na akva nic moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 10:36 Žena zabina [7] - Jezírkové ryby – Re: Walker
pripájam sa, tiež ho mám. Je dobrý, len mne trvá dlho kým sa s ním naučím fotiť:-) nuž staručká Praktika to nie je smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 08:53 Muž Walker [66] - Cichlidy – Panasonic Lumix FZ8
Opticka stabilizace, schopnost plne manualniho rezimu. Clona ale az od 2,8. 12x opticky zoom (ten ale u akvarek moc nevyuzijete :-) )Fotim na malem stativu, vecer, aby nebyly odrazy, fotim na clonu 3,2 nebo 3,6 s odpovidajicim casem, vetsinou 1/5, 1/4s. Na samospoust 2s, abych s tim pri stisku spouste necukl. s fotakem jsem spokojeny, jedina nevyhoda je v trochu horsim postprocessingu obrazu, panasonickej cip ho trosku rozmazne. Ale muzu fotit i na RAW, kdybych nebyl linej se s tim pak babrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 08:49 Žena Eliška [38] – Olympus SP560 UltraZoom
8 Mpix. Oceňuji režim za sklem, velký optický zoom, možnost manuálního ostření - to pro akvárka. Stabilizátor funguje dobře, ale stativ je lepší. Co hodně oceňuju je blesk, který se nezapíná automaticky (nemusím ho před každou fotkou vypínat. Nicméně se stále učím, mám ho teprve chvilku

EDIT - vybírala jsem ho tak, aby měl co nejvíce možností manuálního nastavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2008 08:41 Muž agent007 [47] – Hodnocení v mezích.
Nechci tímto nahrazovat foto servery zabývající se fototechnikou. To vůbec ne! Proto zkusme hodnotit s rozumem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 08:39 Muž agent007 [47] – Acer 5130
Digitální kompakt 5,1 Mpix, stáří 3-4 roky. Bez stabilizátoru a bez možnosti volit si ISO. Zkušenost je taková, že komu se třepe ruka, udělá tak 1 z 8 fotek dobrou. Byl to jeden z 5 Mpix v té době a za přijatelnou cenu, ale na focení akvárií moc není. Při focení v místnosti má někdy tendenci barvit do oranžova. Uvažuji o koupi nového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2008 08:32 Muž agent007 [47] – Hodnotíme fotoaparáty
Zkusme v této rubrice popsat zkušenosti se svými fotoaparáty a podělit se tak o své dojmy s ostatními. Ano-koupil, ne-nekoupil bych si ho, zkušenosti s focením akvárií, ale i přírody. Od spousty lidí už jsem zde slyšel mám ten a ten, ale už bych si ho znova nekoupil...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 10 ...... [11]

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 17606x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8102?od=501