Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vločkové krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Vločkové krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 11:31 Muž ApacheBa [0]
osadku mojho akva/viz profil/ krmim mixom, po skusenostiach viem, co urobi pestra strava.Tak strava pozostava z vlociek pre betty, normalneho vlockoveho krmiva mix ,ktore ma velke vlocky/pre sklalare/susene dafnie,tabletky pre dnove ryby tetra wafer, susene chrobaky/urcene pre korytnacky,odporucam namocit a potom podavat/ a samozrejme mrazene krmivo, zaklad je mrazene nitenky,ktore miesam s dalsim typom/cierny komar,patentky,cyklop,dafnie,artemie/to vlozim do stareho cajoveho sitka,preplachnem a necham rozmrazit, a az potom podavam,a ryby su jak besne :-P palec a este obcas pridam granulky pre betty, 1y za dva tyzdne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 17:01 Muž Yirka [9126] – Re: ezechiel
Krmím velice pestře (prakticky každý den v týdnu něčím jiným) a mohu porovnávat. Neříkám, že je LON extra, ale že by to byl úplný šunt to bych si netroufl říci, patří k těm, které rybky docela rády berou. Tolik moje zkušenost, nic víc, nic míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 12:53 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Samozřejmě spousta lidí řekne, že s LONem mají super zkušenosti, ale má zkušenost je velmi špatná. Podle mě patří LON k těm nejhorším krmivům, co u nás dostanete. A znám přinejmenším dva poměrně úspěšné a známé chovatele, kteří sdílí tento názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 14:49 pajik95
ja kupuju LON mix a když mam mlady tak pro ne LON baby

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 00:17 v. – Re: lelinka
Větší ryby hladinu pročistí a většinou nenechávají zbytky potravy , proto dřív tento úkaz nebyl. U malých rybek , které nestačí spotřebovat v krátké době všechno podané krmivo pro jeho nadměrné množství nebo velikost, se právě můžou ve větší míře namnožit nálevníci i plísně a to je ten popisovaný sliz a taky z produktů látkové výměny. Jak jsem psal , dát plže čističe a hlavně nepřekrmovat. Krmivo rozmělnit a aplikovat = sypat na hladinu přes jemnější sítko (i punčocha poslouží), aby sousta byla přiměřená k velikosti ryb a opravdu jen nezbytné množství k rychlému zkonzumování. Nějaký ten drobný sumeček taky pomůže spotřebovat zbytky. Popisuji to tak , protože nevidím jestli opravdu krmíš jen málo a na drobno upravenou stravou. Nevím jak moc těch mladých máš , ale je nutností jim často měnit vodu. Tu změnu v označení pohlaví provedeš naprosto snadno ve svém profilu. Stačí kliknout na šipku ve výběru .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 22:22 lelinka – Re: datura
lenze stale mi fungovalo bez kyslika a bez filtra a nikdy som ziaden nemala a to som mala skoro vzdy rybky a vodu som im vymienala mozno raz na tri mesiace ale toto musim aj 2x do tyzdna :-(

a som baba len neviem ako si to zmenit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 19:55 Žena datura [104]
důvodem pro tvorbu tohoto povlaku není krmení, ale nepohyblivá hladina. zaveď filtr tak, aby ji čeřil a povlak se ti tvořit nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 00:37 v. – Re: lelinka
Polož na hladinu arch čistého papíru a stáhni ten povlak . Přidej 2 - 3 plže a vhodné je přes kamínek zavést vzduchování nebo rovnou vhodnou filtraci. Obměnit část vody 3x v týdnu. Ukazatel na Tvém názvu hlásí muž a při psaní vystupuješ jako žena , nevím co si o tom myslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 17:40 lelinka – Re: věd.
Fotka k příspěvku myslela som si že som poriadne nepremyla kamene a mušle(lebo som ich tam mala nasucho).Predtým som tam mala velké rybky vyše roka a nikdy predtým sa mi to nerobilo :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 14:43 věd. – Re: lelinka
S Tetra Minem takové problémy nemám , takže těžko hledat důvody , když se stav nevidí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 22:21 lelinka – Re: lelinka
krmivo je Tetra Min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2008 22:21 lelinka – sliz z krmiva
Mám aj malé akvarko asi 40x20x20 cm s narodenými gubkami a mečúnkami.Kúpila som nové krmivo- ale ked im ho dávam (samozrejme malinko a rozdrvené)tvorí sa na hladinesliz, kalí vodu a smrdí za rybacinou. Má s tým niekto skúsenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 19:30 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: nipac
Ne kazdej ma nenazrany parmicky :) je fakt ze ty dlabou dokud se jim sype.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 18:37 Muž nipac [3]
Kdybych měl nasypat to co sezerou do 10min, tak budu mít z ryb koule.
Každopádně co krmím SAKem (a samozřejmě i tím ostatním co jsem psal) jsou vybarvěnější, živější, a dokonce se mi vytřeli (Ale to bych spíš svedl na ty olšové šištičky co zkouším, prej takhle taky fungují).
A taky je fakt, že ryby které si zvyknou na jedno krmení, tak radostně jiný druh nepřijmou...
Každopádně já krmím SAKem 55, a voda mi vůbec nesmrdí, a ani trochu nekalí vodu.
Verdikt?
Nekalí, nesmrdí, ryby ho žerou a je levný, a někdo si potrpí i na to, že to je "Czech made" hop ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Taky krmim Sakem ryby ho prijmaj velmi dobre.Kdyz se krmi tak jak ma tzn.nasypat jen to co do 10min sezerou tak se nema co kazit a ani kalit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 15:35 Mato00
wladys napsal: Já mám ryby na SAKu už 4 roky a rostou velmi dobře.Jak chovné tak prckové.Krmím hlavně Greenem a spirulinou(dřív sem krmil 55-kou a taky ok) a nedám na ně dopustit.

Musim suhlasit ja krmim Sakom 55 a miesam energy a tiez krmim artemia vlockami (poradil Dahak)a este sem tam tablety na dno a to je cele zo sucheho! Na suchom si nezakladajte!Mrazene alebo zive je lepsie!A k tomu rastu aj mne rastu slusne! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 13:02 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: jirkaa
Já mám ryby na SAKu už 4 roky a rostou velmi dobře.Jak chovné tak prckové.Krmím hlavně Greenem a spirulinou(dřív sem krmil 55-kou a taky ok) a nedám na ně dopustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 12:46 jirkaa – Re: nipac
růst a kondice ryb i když ho žerou není kdovíjak skvělý,snadno kalí vodu a i když se tvrdí že už není tak mastný tak mě smrděla voda v nádržích jako bych jezdil na mogul.samozřejmě jsem se snažil krmit tak akorát.já jsem sak zkoušel několikrát,přeci jen cena dobrá ale už se ukecat nenechám.prostě mi po něm ryby nešly,to je celé.někdo řekne že např.tetramin je drahý ale podle mě je naprosto nejlepší.tot můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 08:08 Muž nipac [3] – Re: jirkaa
Chutnals je? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 07:00 Žena Imii [45]
Já používám LON MIX vločky a TETRAMin granules ... střídám to ... jeden den granule .. druhej den kdy mají mírnou dietu jim dám trochu vloček =)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 01:15 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: jirkaa
Proč pak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 00:25 jirkaa – Re: nipac
sak je hnus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 21:02 Muž nipac [3]
SAK 55, SAK Gold, Tetra Rubin a Tetra Min... patentky, komáří larvy, a od Dajana Pet tabletky.
Myslím že ryby mají celkem dostatečně různorodou stravu- ale chystám se to ještě rozšířit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 18:14 Mato00 – RE:MATUSKA12
Srry za vyraz, ale je to smejd!Je to lacne a neobsahuje to skoro ziadne vitamini!Skus nieco od Saku,Tetry,Hikari,DajanaPet, ale toto je potravinarska farba naviata na struhanke! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2008 14:56 Matuska12 – Re: Lesánek
Fotka k příspěvku ahoj...ja pouzivam Super zmes-vlocky AQUA EXOTIK...ja som zo slovenska ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 19:13 Žena ustavprochore [567] – Re: Tereza
Díky, to, že vydrží, vím... :-) Konkrétně s Easy Fish zkušenost nemáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 19:08 Tereza – Re: ustavprochore
Pokud nemáte nějaké velké množstí tryb, je cena krmení zanedbatelná, protože vydrží dlouho. Určitě je lepší Sera nebo Tetramin než no name krmení z Tesca apod. Kvalitní strava vám může ušetřit výdaje za léky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 17:57 Péťa – Re: Vodník
Tady podle fóra nejde přece jen o složení,ale taky střídat.A nějaký změny v tom krmení jsou.Nevím kolik ryb doma máte,já mám asi 12,koupila jsem krmiva v dubnu v nejmeším mnžství a nemám zkrmeno ani půlku.Tak to není tak finančně náročný. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:09 Žena ustavprochore [567] – Vločkové zn. Easy Fish?
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou vaše zkušenosti s vločkovým krmivem zn. Easy Fish? Minulý týden jsem několik druhů zahlédla v obchodě, cena poměrně příznivá (300 ml okolo 6O Kč)... :-)

Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:39 Muž Horác [3942] – Re: jirkaa
To je pravda - já kupuju Tetramin (v kamenném obchodě) 10 litrů za 1340,- (Grýgera 1012,-). Na druhou stranu Tetra Plecomin 500 tablet jsem tu pořídil za 250,- (Grýgera 317,-). Holt nemůže mít levné úplně všechno. To by nic nevydělal :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 18:08 jirkaa – Re: Gerrik
mrkni na www.zoo-shop.cz/… tetramin asi levněji neseženeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:49 Muž TomášB [12]
Já dostal k vánocům 1000ml TetraMin a ještě tam mám čtvrtku a to krmím stím 4akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:16 Muž DonJuanKarlos [30]
Taky preferuji větší balení TetraMinu, dnes mi přišlo 500ml za 190 Kč + další krmení z e-obchodu akvarista.cz palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 10:38 Muž Gerrik [5] – Re
Koupil jsem na zkoušku LonMix, zatím výhoda je v tom že je hodně nasáklivé, takže něco zbyde i na přísaváky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 21:34 Žena Dinamit [68]
Já osobně teda krmím vším co je po ruce. Dojdou-li vločky, zajdu do akvaristiky a koupím první balení, co mi příde za rozumnou cenu. Prokládám to patentkama, okurkou, salátem a nějakýma těma řasovýma tabletkama. A ryby si nestěžujou. Řasa taky nevim co je (teda včera se mi tam něco takovýho objevilo, ale už je to pryč :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 20:38 Muž georged [44] - Živorodky
S životností vloček mám dobré zkušenosti (i 8 let prošlé vločky chutnaj rybám zcela stejně jako nové... a ani nejsou "zkažené - nejlepší je ochutnat smich "). Jinak používám vločky LON MIX...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 20:04 Muž Roman [100] - Cichlidy
Na vločky si počkám do prosince, snad to letos klapne se zimou, aby bylo nač nadávat.Nyní vážně, já si občas koupil vločky od prodejců na burzách.mají sera a tetramin, např. 100g za 50,-kč.takže pohodová cena.Mají to sesypané v sáčcích z těch mega kýblů pro chovatele.Většinou to kupují v 10 a 25l balení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 18:55 Muž Horác [3942] – Hellboy
Jde o to, za jakých podmínek je to skladováno ... ale na 20 rybek je to opravdu moc. To bys nemusel zkrmit ani za několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 18:47 Frigo112
ja som s tym chcel len povedat tolko ze pre moje ryby a pre mnohych co nemaju velke akva staci aj 100ml. nehovorim ze ked ma niekto 300 ryb ze im ma kupit male krmivo a potom naraz im to cele vysipat. ja by som liter neminul tak skoro. radsej mam viac malych krmiv a ked budem chciet vyskusat nieco ine tak nemusim cakat rok kym to miniem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 18:22 Muž Gerrik [5]
Hmm, tak díky za reakce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 18:11 HELLBOY
Keď si kúpim celý kýbel-dajme tomu ze nejakych 10 litrov krmiva-neznizi si kvalita toho krmiva ked to bude trvat dost dlho kym to minem na mojich 20 rybiek..???Ci sa to neoplati?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 17:30 Muž Horác [3942]
Kiwi ten topic je o tom, kde a jak levně koupit TETRAMIN ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 17:28 oldkiwinka
tak já mám vločky LonMIX, a mám je od začátků s mím 1. akvem 14 l a ještě tam něco původního je,a pak se tu prodávají-v Litovli nějaké vzorky,to tam dycky nějak namíchám. v ledničce mám mražené vodní blechy, v létě jsou na zahradě patentky a komáří larvy, teď mám ještě nítěnky, mám sušený dafnie, liofilizované tabletky v kostkách, a tabletky pro ryby žijící u dna. a ty vločky používám nejmíň. rybkám chutná vše. + na spestření ancistrusovi a šnečkům dávám 1x-2x tádně kolečko okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 17:24 fifík
Tak já si myslím Frigo112, že vytamíny se znehodnotit nemůžou....vitamíny ano, ale vyt..., vyt... ne. Je rozdíl mezi malým akvárkem a velkým akvárkem....když má někdo 45 l, tak kritika člověka co má 465 l a k tomu další akva, vyznívá velmi trapně. Ty se tak necítíš? Pokud chce někdo ušetřit tak mu nezbývá než si spočítat co je levnější. Jestli málo, ale častěji nebo mnoho, ale na hodně dlouhou dobu. Velkosklad je vždy levnější než maloobchod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 17:14 Muž Horác [3942]
Tak to snad taky záleží na tom, kolik člověk krmí ryb, ne? Já Ti nic nevnucuju. Prostě jsem jen vylíčil, jak to dělám já. Nikdo Ti neříkal, ať si hned běžíš koupit desetilitrovej kýbl... Nebo jo? ... Koukám, že se asi nedomluvíme. Já jsem se Ti tu jen snažil naznačit, že když to budeš kupovat po těch malejch pixličkách, tak Tě to vlastně přijde mnohonásobně dráž. Howgh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 17:11 Frigo112
bla, bla ,bla :-D ok to je tvoj nazor ale neviem co by som robil zo siestimi litrovymi krmivami, ved to by zraali celi zivot a este nieco ty si myslis ze ja ako student mam nejak extra vela penazi? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 17:03 Muž Horác [3942]
1) nejsem žádnej odborník
2) do toho desetilitrovýho kýble lezu všehovšudy 5x (otevřu kýbl, naplním dvě litrové piksly, zavřu kýbl). Krmivo zásadně neozařuji. :o))) Jednu litrovku dám k velkému akváriu, druhou k desperátům. Zkrmím. Otevřu kýbl :o) ... Těch deset litrů mám na rok. Mám celkem málo peněz (to víte, náročná manželka :o), takže si nemůžu dovolit ten přepych kupovat to v malém.
Nakonec jedna citace z mého webu: "On je setsakra velkej rozdíl koupit desetilitrovej kýbl (2100g) za 1340,-Kč nebo malilinkatou piksličku (52g) za 145,-Kč. To vás přijde 1g krmiva skoro 5x levnějc ..." Další info zde horacovoakvarium.cz/…

Co se znehodnocení krmiva týče, Somali doporučuje nastudovat si Small Animal Clinical Nutrition (4th Edition, 1192 stran, pouze v angličtině :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 16:51 Frigo112
vidis este aj ja mam mrazene pakomarie larvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 16:44 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
já preferuju hlavně mraženky:)a jinak se snažim použivat TETRA a JBL.....granulky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2007 16:39 Frigo112
ved tak to treba, male kupovat lebo ked ryby budu mat rok to iste tak moc prijem ne to rpe na nebude. Ja mam osobne 6 krmiv a striedam ich ze na ranajky maju po:sera san ut: sera vipan, st: sera flora a opakuje sa to potom na veceru im davam sera vipagran + sera viformo(to su tabletky) a sera o-nip. sobotu im nedam nic lebo je to zdrave ked den nedostanu a v nedelu im dam sera vipagran a fishtamin ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 8604x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/796-vlockove-krmivo?od=201