Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vločkové krmivo

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Vločkové krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 11:10 Muž technik [3] – Re: provokater
Pokud by nedodávaly nic, pak by nemohly přeci růst ani rostliny ;-)
A jaká krmivato jsou, která nedodávají nic a jsou dokonale trávena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 10:07 kreten – Re: technik
Z hlediska problémů s řasami je třeba hledat krmiva, která naopak nedodávají nic do vody a jsou pokud možno dokonale trávená rybami. Pak nebude docházet k enormnímu vzniku látek podporujících růst řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 09:45 Muž technik [3]
Ahoj,
co si myslíte o "vyváženém" krmivu, tak jak jej definuje Rataj?
Jaké krmivo je pro rostlinné i rybí osazenstvo to nejlepší? Jelikož bojuji s vláknitou řasou, chtělo by to více P a K na úkor N ? Tedy pak by vycházelo nejlépe krmivo Rataj nebo Sera? Doteď používám
TetraMin..
www.rataj-spk.cz/…

Moje doměnka kvůli které bych raději posílil P na úkor N pramení z tabulky závislosti P a N a následné rovnováze nebo nerovnováze ve prospěch zelených řas nebo sinic...
pmdd.mrp-cz.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 16:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pedro94
ja jsem chtel krevetkam prilepsit tak jsem jim nasypal vzorek SAK Caridina Excellent a vsecko jim to zbastily mecovky... brucha jak balony, stejna rekce na Hikary tropical micropelets i tablety se spirulou od Dajana PET
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 14:39 Muž Pedro94 [0]
Hikari bych přidal, kdyby ještě bylo místo na odpovědi v anketě :(, ještě dále hlasujte :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 11:48 Muž Farrael [28] - Živorodky
Jj žerou prakticky všechno trochu lepší žrádlo. Já krmil dokonce jednu dobou celé akvárko - to menší gupkárium moje jen Sera-vipan baby. A žrali to všichni, jak mladé gupky, tak ty staré. Ale zase na druhou stranu to neni nejlevnější varianta krmení :-D Jinak dobrá zkušenost s Tetraminem, Vipagranem od Sery, tim vipanem baby, tablety na dno pro sumce - Viformo od Sery, a taky v neposlední řadě skvělé krmivo Vital od firmy Darwins. Po tom se mohly všechny ryby bez rozdílu utlouct a přežrat do němoty. Ale mělo jednu velkou nevýhodu, voda pak po něm byla cítit, sice přes noc to bylo pryč, ale ženské se doma mohly víte co :-D Mě to nevadilo, ale jim jo. Proto jím už nekrmím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 10:31 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater – Re: Pedro94
Zapomel si ale na dalsi vybornou znacku... A to je Hikari... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 23:07 Muž Pedro94 [0]
Prosím hlasujte na mém profilu o nejlepší značce krmiva :P Ať vyhraje ta nejlepší značka :) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 09:33 Muž Yirka [9126] – Re: Drak
Většina krmiv má expiraci 3 roky tak si na to dej pozor, takovým tempem zkrmování to máš na 5 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 09:28 Muž Drak [0]
Ja krmim tetraminem + sem tam naka dobrota jednou tejdne (mrazeny patentky, okurka, ribi file atd..).
tetramin vyjde asi nejvyhodneji me to zerou uplne vsechny ryby koupil sem si ten desetilitrovej kybl za 1300 a uz tim krmim rok a zkrmil sem toho na dvouch nadrzich tak maxilamne petinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 08:45 Muž Honz [7] - Tetry
takže máš neonky neonkám doporučuju sera vipan ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 08:44 Muž Honz [7] - Tetry – Re: luklukluk
z mé vlastní zkušenosti teda sera vipan ten mým tetrám rozdrtim a ouvej jak jim to jede :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 06:25 kuba
Osvědčil se mi tetra min,dále bych doporučil sera flora pro živorodky,jelikož obsahuje více rostlinných podílů,docela se mě osvědčil sak green granule,především mají vyhodu,že padají rychle ke dnu a sumečci se pěkně napapají,jinak hlavně krmím mraženým(cyklop a patentky) to chutná rybkám nejvíce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 03:08 Muž TomikVyskov [5]
TetraMin, a pro ty malé bych dal TetraMin Baby je to prachové krmivo ale stačí když nadrťíš ten obyčejnej TetraMin :) TetraMin opravdu doporučuji palec aji jíné krmiva od tetry jsou super aji dajana tropica basic ten taky můžeš použít ano prostě skoro vše co je vločkové (JBL, sera, hikari) je toho hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 01:06 Muž elko [30] - Sumci – Re: Pedro94
jednoznačně tetramin.taky vločky s artemií od p.Koblasy docela jedou.serra mě nepřesvědčila,polský tropical taky dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 22:26 Muž Pedro94 [0]
U mě mají nejradši asi Tetra Rubin, ale když jim tam nasypu trochu Tetra Betta tak mám pocit, že čichavec bude ostatní ryby zabíjet :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 13:07 Žena ustavprochore [567] – Re: Veya007
Jak už je psáno níže, strava by měla být co nejpestřejší. Vás by taky nebavilo dlabat pořád jen jedno. ;-) Osobně krmím mixem ze 3 druhů vloček (z toho jedny s vyšším podílem rostlinné složky - pro živorodky dost důležité), granulkami, "lepícími tabletkami na sklo", asi 3 druhy mraženého, lyofilizovanými nitěnkami a dafniemi, občas jemně nastrouhanou zeleninou (okurka, parika) a přes léto, když se chytí komár, malá muška nebo nějací červíci.
A pro ty vaše parmičky by bylo nejlepší darovat je do velkého akva, co nejdřív. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2009 09:39 Veya007 – vločkové krmivo?
No já používala TetraMin a rybičky neustále "bobkovaly" a samé růžové hoviša, což mi přišlo divné. Tak jsem začala používat od Sery a bobkují béžově a myslím, že ne tak moc často. Jaké máte zkušenosti vy? A co je nejvhodnější pro Parmičky, Mollyny, Pavookaté??? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: lubosov
ten stejný případ, ale s Mollycemi.... můžou se po něm strhat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 21:28 Muž lubosov [0] – Re: pepik
Ja mám cichlidy malawi, ktoré kŕmim rôznym krmivom od renomovaných výrobcov, ale keď im dám LON MIX idú sa zadusiť, tak im chutí. Je to možno aj sila zvyku, ako to tu už niekto spomínal. Skúšal som vločkové krmivo aj iných značiek, ale ani zďaleka nemalo taký "úspech" ako LON MIX. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 20:00 kreten – Re: Haimdol
No asi je to otázka zvyku, krmím s tím už dva roky a stížnost jsem neslyšel:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:44 R Muž Silent [5949] – Re: provokater
S Tetra minem můžu jenom souhlasit, ale Easy Fish se mi moc neosvědčil. Ryby ho moc v oblibě nemají. Tedy pokud jde o vločky a granule. Co se lyofilizovaných krmiv a artemky týče tato značka nemá chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:39 kreten – Re: Yirka
No né vždy, záleží na tom, jak moc to krmivo je na skladě:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:28 Muž Yirka [9126]
Přidám také jeden tip: jakmile nasypu Dajana Tropica basic - je reakce jak když žralok ucítí krev :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:23 kreten – Re: Haimdol
No když už tu třepete o značkách, tak Easy fish dost dobré a Tetra min se setsakra zlepšil, k tomu dodávám Nutrafin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:11 R Muž Silent [5949] – Re: pepik
Lon mix taky nekupuju. Ryby ho odmítají. Velmi dobře přijímají krmiva od Tetry, Sery, JBL, ale i levnější a podle mě velmi kvalitní krmiva polské značky Tropical. Ta má taky obsáhlý sortiment.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:10 Muž Miras [111] – Re: provokater
Tak s tím že býval nejlepší souhlasím, zrovna nedávno jsem našel staré pixly od tohoto krmení po otci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 18:00 kreten – Re: Miras
No upřímně řečeno, Lon před třiceti lety býval fakt jedním z hodně dobrých krmení pro nás proletáře, co neměli na Tetra min - už není. Je to bláto z kterého ryby nic nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:46 Muž Miras [111] – Re: pepik
tak zrovna ten lonmix mi nežerou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:43 Muž pepik [6]
Chtel bych se zeptat jestli je vlockove krmeni Lon Mix k necemu nebo jestli radeji kupovat nejake dražší krmení děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:19 kreten – Re: Miras
Aby to nebylo o reklamě, zkuste mi do vzkazů naznačit, co vám živorodky nežraly a jaké živorodky to byly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2009 17:18 Muž Miras [111] – Re: provokater
dovolil bych si nesouhlasit, svoje vlastní ano, ale spousty druhů vločkového(těch levnějších) se ani nedotkly ano až od sery a tetry to jim chutná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:16 kreten – Re: Miras
No tak živorodky sežerou i svoje vlastní ..., ne kvalitně strávené, takže bych si nestýskal:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2009 17:12 Muž Miras [111] – Re: Landvir
jj, na trhu je toho tolik, ale mě každé ryby žerou nějaké jiné, jedněm chutná ta značka a jinejm zas druhá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 16:54 Muž Landvir [57]
Zdravím, souhlasil bych s provokaterem, na trhu je tolik značek vločkového krmiva, že je opravdu z čeho vybírat a dělat reklamu jedné značce to není dobrý. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2009 16:52 kreten – Re: luklukluk
V podstatě cokoliv pro směs ryb - Tetra min, Nutrafin, Sera, Hikari, Ocean Nutrition, vždyť je toho na trhu tolik, že se snad ani nemůžete ptát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 16:51 Peter91
ja osobne bych doporucil Tetramin ale taky pro male pavi ocka bych doporucil rozdrtit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2009 15:22 mato127 – Re: luklukluk
Sera Vipan a pre male rybky im ho rozdrt na mensie kusky :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:18 luklukluk – nejlepší vločkové krmivo
chtěl jsem se zeptat jestli by mi mohl někdo poradit jaké by bylo nejvhodnější vločkové krmivo když mám v akvariu paví očka, tetry černé, a neonky obecné a momentálně i potěr pavích oček, potřeboval bych nějaké aby ho mohli jíst všechny rybky, díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 10:38 ufonVenca
ustavprochore:ja vim proplachovala sem to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 09:25 Žena ustavprochore [567] – Re: ufonVenca
Jen dodám, možná zbytečně, ale patentky je třeba předem rozmrazit a propláchnout, ne jim dávat zmrzlou "kostičku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 08:20 ufonVenca
díky Sadmane :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 22:50 Muž Sadman [0]
mín a případně nasekat,,.. jsou dost žravé a semtam zapomenou kousat, když to moc nejde.. (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:10 ufonVenca
ahoj chovam taky tito cichlidky a koupila sem jim patentky mrazene a asi sem je prekrmila maji pěkně nacucane briska ale nejak se z toho"pozvraceli" furt hazou tlamkou a vyplivujou viditelne natravene kousky patentek.Zacli to zvracet asi 5hodin po krmeni.mam jim toho davat mín nebo tím nemám krmit vubec? sad díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 16:12 0 – Re: ApacheBa
Mražené tubifexy by rybám nedával , jedině živé z čisté lokality , které sám nalovím. Jinak o krmivech jsem se zmínil v jiných souvislostech a dá se přes kliknutí na moje číslo k tomu dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 15:13 Muž Landvir [57]
Ja nitěnkama krmím dvakrát do týdne a žádný problém. A čichavcům se očividně daří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 13:45 Muž jajaapaja [174] – Re: Semtex
No vidíš a já nítěma krmím normálně.A v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 12:16 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sid
ona živá všeobecně je nej.... ale ty nitěnky opravdu ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 12:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Semtex
A 1000x koretry. Živé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 11:40 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: ApacheBa
tak nitěnky a ještě k tomu mražený, není zrovna to nej.... Já nitěnky Nepodávám vubec... Snad jen pro někoho jako náhražka, ale 100x lepší jsou patentky....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 8604x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/796-vlockove-krmivo?od=151