Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akara - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2022 09:22 Muž Lojza007 [1182] Re: Peter80
Dešťovka by se musela chytat napřímo, pokud se bude chytat ze střechy, bude v ní všechen bordel, který se v době sucha na střechu usadil a to by mohl být dle lokality velice slušný koktejl "dobrot". Ani tak není jistota, že v tom dešti nebudou pěkný svinstva, stačí pár km daleko nějaký průmyslový areál a když bude dobře foukat, všechno to bude v tom dešti.
Mnohem jistější je RO voda, je měkká, čistá a člověk do ní dá jenom to, co skutečně potřebuje nebo smíchá s kohoutkovou vodou a sníží její tvrdost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2022 07:31 Peter80 Re: vojtak
Ahoj ešte ma napadlo čo tak skúsiť dažďovú vodu ťa je makksia,ale zasa nikto nevie čo vnej všetko je?Takže to má moc neláka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.05.2022 12:50 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Peter80
Jestli je problémem rozdílnost původní a nové vody, bylo by logické oba zdroje měřit a přizpůsobit měněnou vodu vodě v akváriu. Dokázal bych si představit, že máš následkem znečištění vodu ve "speciálním" akváriu amonizovanou a kyselou (kdy je amoniak téměř neškodný) a při výměně stoupně pH, což má za následek téměř skokovou toxicitu i malého množství amoniaku. Je to spekulace a jen jedna z možných příčin úhynu, měření by ukázala více.

Potěr je zpravidla daleko citlivější na kvalitu vody než dospělí. Nevhodné podmínky mají za následek růstové deformace, smrt ukazuje na velmi vážné nedostatky v kvalitě vody. Odstátí vody za stálého vzduchování 24 hodin před výměnou je úplným minimem, měření parametrů vody alespoň zezačátku ti ušetří spoustu starostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2022 11:50 Peter80 Re: RAP
Ešte sa chcem opýtať u nás je veľmi tvrdá voda,aké by bolo optimálne ph?? Či ju ešte predtým upraviť alebo len nechať odstáť a naliať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2022 16:35 Muž RAP [1549] Re: Peter80
Proto se to dělá malé množství a častěji. A je dobré přidávat novou vodu pomalu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2022 16:30 Peter80 Re: Kawasaki
Len ja sa práve tej výmeny vody bojím najviac vždy po výmene časti vody pokapalo 90,,% ryb
Edit: Inak po vyliahnuti mám cca okolo 70 rybiek asi,potom to ide už iba dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2022 16:07 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Peter80
Krátce vám chlapi do toho vstoupím. Ono taky záleží kolik toho potěru je. Je sakra rozdíl jestli jich je 50 nebo 350. Malá nádržka má výhodu menšího rozptylu krmiva,ale musi se hodně dbát na čistotu. Ve větší jsou zase stabilnější podmínky. Ještě je možnost tu větší v prvních dnech naplnit jen z poloviny a postupně pomalu zvedat hladinu. Tak ať vám to plave. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2022 15:51 Muž RAP [1549] Re: Peter80
Pro začátek to 10litrové není až tak špatné. Po vykulení a při prvních krmeních je je menší prostor výhodnější. Chce to jen častější odsávání zbytků a výměn vody.
Až povyrostou můžeš je přehodit do té 54litrovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2022 14:34 Muž Lojza007 [1182] Re: Peter80
Třeba Easy Life Catappa-X, ale ten výluh dělá více výrobců. Případně koupit mandlový listy a ždímat ve vodě. Možná by nevadilo dát ty listy přímo do akvária, v tom mě kdyžtak jiní opraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 14:25 Peter80 Re: MARTIN HORÁK
Ahoj.Kde zoženiem taký vyluh z mandlovnika,alebo ako to vyrobím.Tiez myslím že môže byť aj malé akva problem.Jedno 50 litrove mám len budem musieť dat do veľkého malé gheopagusia skúsiť to neskôr tam. A čo teplota vody aká by bola optimálna??Teraz mám cca 26°
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2022 08:37 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Peter80
Takhle malá litráž je úplně na nic. Vem nějakou 54litrovku, dej tam bublifuk, výluh z mandlovníku a hlavně krm vylíhlou artemii.
Každý den odsej hadičkou dno a doplň čerstvou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2022 08:10 Peter80 Re: RAP
No je to malé akvárium Max tak 10 litrove a dokiaľ som tak možno dva tri litre vody ale nie z kohútika ale z akvária kde žijú rodicia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 12:19 Muž RAP [1549] Re: Peter80
Jak často a kolik byla voda měněna ve vytíračce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 11:05 Peter80 – Akara kolumbijska
Fotka k příspěvku Ahojte je tu niekto kto mi vie poradiť stymto druhom? Už dva krát som ich výstrel ale poter mi uhynuli po cca 2-3 týždňoch.neviem či je problém výmena vody alebo kŕmenie,možno malé akva?? Netuším
Edit: Ikry som preložil zo spoločenského akva do druhého cca 8 litrového,tam sa vyliahol poter aj rozplával.Krmyl som prachovym krmivom,keďže artemia od Sera sa nevyliala vôbec.po dvoch týždňoch a výmene časti vody mi všetko uhynuli do cca troch dní?? Teplota vody bola 25,4°neviete mi poradiť,skúsil som to druhý krát a rovnako to skončilo. Dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2020 21:00 Muž RAP [1549] Re: Jj
Jen odhad, fotka 1 samice, druhá samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 17:57 Jj Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jo jo na vytření teď mám dilema potrebuju poradit pokud to je pár či 2 samičky poradi prosím někdo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 16:09 R Muž ctibum [6872] Re: Jj
Ta 70 l nádrž je jen na vytření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 14:33 Jj – Akara neon blue
Ahoj akvaristi prosím o radu mám velkého samečka akaru Neon blue ktomu má menší samičku. Sameček nahani smečku docela brutálně je to normální? Mám je v 70 l akv. 24 stupňů chtěl bych je vytrit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2019 14:19 Muž RAP [1549] Re: Poweres
Tak to je se nediv, nižší teplota průběh prodlužuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 11:50 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: RAP
Pokojovka. ..
Cca 22-23 st
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 11:38 Muž RAP [1549] Re: Poweres
Jakou máš teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 10:50 Muž Poweres [59] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím. ..tak nakonec několik desítek akar modrých se vyklubalo. Jen mi je divne, že už dnes je to 5ty den co leží a travi žloutek. Mel jsem za to,že se za tři dny rozplavou a porad nic.leží a hýbou se.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 19:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Poweres
-vodu upravte tam, kam je přemístíte, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 18:57 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: lacewings
Já je mám ve společném aka.
Po nakladeni kámen předávám mimo. .tak potom do te druhe nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 18:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Poweres
-zkuste prostředí ve vytíračce obarvit Acriflavinem, do nádechu zelené vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 17:23 Muž Poweres [59] - Živorodky – Akara blue neon
Dobrý den. Poprosil bych o radu...snažím se o odchod akary blue neon...
Po nakladeni jiker je přendám do solo nádrže se stejnou vodou a vzduchovanim a vzdy mi splesnivy. ..Není nějaký přípravek proti tomu?
Jinak pancernicky a rájovce mam v pohodě? Ty se vykuli všichni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 07:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Zkuste aplikaci injekční stříkačkou do hejna mladých... naředit vodou a šup do nádrže... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 20:40 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Amatértom
Jak to že se špatně aplikuje, odhaduji, že špatně padá dolu neboli plave na vodě. Já sice používám jinou značku pro piňdata ale mělo by to být stejné krmivo dám do malé nádoby s vodou a protřepu pak krmivo padá ke dnu hned než by plavalo a mizelo po akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 19:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tak dnes je již potěr rozplavaný:) Na řadu nejspíš přichází krmení, koupil jsem prachové krmení dajana micro baby, ale docela špatně se aplikuje.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 09:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Oni tím třepotáním dýchají... tak kolem nich "choďte opatrně", nehýbejte s vodou a jak už bylo napsáno, doufejte, že se rodiče postarají a mladé se rozplavou... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2016 19:30 - Re: Amatértom
Staraj sa o dospelé ako doteraz.Oni sa postarajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2016 15:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tak už se vylíhli, rodiče vykopali takovou jamku a veškerý prckové jsou tam jen tak leží na dně a třepotají se? co bych měl dělat teď ?:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 14:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Měl jsem tři páry prvorodičů a navzdory obvyklým praktikám, napoprvé to daly v pohodě. Paradoxně jsem mladé zjistil až když měly skoro 5 mm.
A vyrostly v neměněné vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 14:43 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: LiborSprysl
Právě o tomto druhu není nikde nic napsáno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 14:38 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prasan
to já chápu, ale nechci to být právě já, kdo jim to zkazí.. Zatím vypadají starostlivě, uvidíme po zhasnutí. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 14:28 - Re: Amatértom
Zväčša prvé 1-3 znášky zožerú,až neskôr sa začnú starať.Tak je tomu takmer u všetkých cichlíd a cichlidiek.Musia sa to naučiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 14:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Pokud dobře vidím, je to ta neonová... nechte je na pokoji, dokud se mláďata nerozplavou a nezačnou růst... Krmte tomu úměrně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 13:31 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Akara modrá
Fotka k příspěvku Dobrý den, každý týden pravidelně měním vodu, nicméně právě dnes se mi vytřeli tyto zajímavé rybky. Chtěl jsem se proto zeptat jak je to právě s výměnou vody, jestliže mají rybky nakladeno(poprvé), abych je nějak moc nevystresoval a neublížil jim.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 22:29 Muž Shimamoto [492] Re: Gábina
Když se mi třely modré akary, zabraly zhruba polovinu nádrže dlouhé 120 cm. Nedostatečný prostor skleněná přepážka neřeší, pouze ochrání dospělé ryby před nejhorším. Vizuální kontakt s protivníkem zůstává a stresované ryby své mladé zbaští, čímž si částečně obnoví potřebné proteiny na další výtěr. Velikost akvária uvedena nebyla, ale předpokládám, že pokud stejný problém mají i kančíci, tak nejspíše ryby nemají zkrátka dost soukromí. Zkusil bych buď neprůhlednou přepážku, nebo lépe i ty sajiky dát do jiného akvária.

Potěr je po rozplavání dost velký na krmení vylíhlými artemiemi, sušenky pro potěr pouze jako doplněk. Větší rybky již mohou dostávat mražené buchanky. Pak porostou velmi rychle a problém bude spíše s odbytem - nejsou to příliš prodejně atraktivní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 21:43 Gábina – Akara modrá - odchov
Prosím Vás, potřebovala bych poradit. Mám páreček akar modrých. Mají se k sobě a samička si vybrala jednoho z nabízených samečků s nímž se vytřela. Ostatní putovali do společného akvária. Páreček se k dnešnímu dni vytřel již 3x. Avšak při každém pokusu o odchov to dopadlo špatně. Přičemž teplotu držím v rozmezí jak je uváděno v literatuře. Ve společném akváriu nejsou. Skalárky, čichavci, ancíci atd. všichni hned pošupali do jiného akvária, aby nerušili. Párek akar má za sousedy pouze páreček sajik a ty jsou odděleny sklem (u nich je stejný problém), takže se vzájemně straší a vyhrožují jen skrz sklo. Ale nepodařilo se mi ty malé rybičky odchovat. Vždy přišla nějaká ošklivá noc, zhaslo se a drobotina zmizela. Ráno nebylo na dně nic :-(. Přičemž i potravu jsem koupila speciální pro potěr a chutnalo jim to.
Prosím Vás, co mám udělat, aby to vydželi? Všechno hlídám, vodu čistím, snažím se aby něměly akarky stres atd. Hodně jsme se na malé rybky těšili a nic :-(.
MOC VÁM DĚKUJI ZA RADU A NÁZORY!!! Gábina

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 09:50 RAP Re: hipikson
No jestli je máš zde rybicky.net/nadrze/23270 , tak se mladých bez zásahu nedočkách. Tetry a parmičky jsou celkem dravci potěru a navíc máš celkem přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 09:20 Muž hipikson [0] Re: ludvik
Tak třeba tady na třebíčsku je to nesehnatelná rybka...tak bych je rád rozmnožil a dal jednomu chovateli aby byli lépe k dostání a třeba časem běžnější rybkou...právě myslím si že potěr vs parmičky...davam jim tak den když se dožijí rozplavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 00:04 Muž ludvik [1082] Re: hipikson
Akara hnědá by měla být dost dlouhověká ryba, na poměry akvárií. První (nebo desáté, dvacáté ...) vytření bych být tebou vůbec neřešil. Jsou dost nymfomantické, tak není třeba tlačit na pilu.
Ony se to časem naučí a uhlídají i rozplavaný potěr. Pak záleží na osádce akvária, zda déle, než jednu noc. U mě mají rekord myslím dva dny, druhá noc byla už konečná. Ale je dost dobře možné, že do toho také mluvil nedostatek krmení. Sice jsem se snažil k nim dopravit trochu vaječného žloutku (dvakrát), ale nevšiml jsem si, že by to nějak žraly. Ale rozmnožení není mým cílem, tak to nechávám prostě přírodě.

V každém případě jikry jako takové zvládnou uhlídat prakticky vždy. A podle mě není lidské jim bránit v rozvoji rodičovských instinktů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 21:39 R Muž romant [27982] Re: hipikson
Tak zkusit to můžeš, vodu z původního akva, přendat šutrák do toho dalšího menšího akvária, zavést velmi jemné vzduchování kde jsou jikry, odstranit ty bílý a připravit se dále s krmením pro rozplavaný potěr a připravit si další tzv. rozplavávací akvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 21:29 Muž hipikson [0] Re: romant
Mě spíš jde o to že se nevytřeli vubec dobře... Ze strany kamene kde proplouvají rybky furt. Že si jikry více neschovali. Tak právě jestli nemám ten kamen nepřelovit bo něco nevím ubec co dělat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 21:07 R Muž romant [27982] Re: hipikson
Nech to na přírodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 21:06 Muž RBeil [174] Re: hipikson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 21:02 Muž hipikson [0] – Akara Hnědá potěr
Dobrej večer přátelé. Prosím o velkou radu...V mé společenské nádrži se mě vytřeli akary hnědý. Jsem z toho docela vedle přece jen tady u nás docela k nesehnání rybka. Na kamenu na poměrně vykouklé straně mám asi 50 jiker. Půlka znich je bílá, půlka taková tmavší. Jelikož je to ve společenský nádrži nevím co stím chtěl bych zachovat aspon pár rybek aby mě přežilo ale myslím že s mojí osádkou snad ani není možný. Co s jikrami mám přehodit šutr kde jsou do nějaký malý nádržky nebo si akary potěr ochrání? Jak postupovat díky moc za nějakou radu nebo trik jak na to. V odchovu rybek jsem docela začátečník zatim jsem odchoval akorát ancíky. Díky moc Milda

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:51 RAP Re: lojzalojzovic
Osobně bych potěr neodlovoval a nechal to čistě na samičce. I ona se potřebuje péči o mladé naučit a případně přeživší mláďata budou lépe připravená na život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:07 Muž ludvik [1082] Re: lojzalojzovic
Interní odchovničku pro Akary si neumím představit :-) Jo, porodnička pro živorodky, to ano. Tak možná předělit akvárium sklem napůl.

Opravdu je chceš odchovat? Dokážeš se jich pak zbavit (nemyslím utratit)? Je to trochu psychologicky těžké, zvlášť pro začátečníky a citlivky, ale nechat je sežrat je to nejhumánnější, co můžeš udělat.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/783-akara-rozmnozovani-odchov