Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Akara - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 01:46 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: matrix069
Kde si zobral že Easy fish je už vyliahnutá artémia Jednoduše, vylíhnutá artémie je lyofilizovaná(Prudké zmrazení/usušení),pak se dá koupit ještě artémie odskořápkovaná,extra jemná,která je k přímému krmení,to vše od fy.Easyfish.

Možná,než něco napíšeš,tak bys o krmení měl vědět víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 22:24 Muž matrix069 [79] Re: Leon
Kde si zobral že Easy fish je už vyliahnutá artémia? Ja len aby si tu niekoho nemiatol. Easy fish je len značky firmy ktorá artémiu produkuje. Ja mám klasicku ku liahnutiu, možno ty máš už dekapsulovanú. Tak Robča pozor!!! Aby si nekŕmila poter vajíčkami artémie ktorá je určená k liahnutiu. (poter by ti to aj tak asi nezožral(vyplul by to) ale škoda vyhodených peňazí potom). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 20:29 Muž Robča08 [3] Re: Joecz
No, ja spiš ty jikry předělam... Protože se ty rybky vytřeli už jednou ve společné nadrži a pak to vše samec požral. Myslím hlavně proto že je rušili ostatní rybky,no a možná i proto že se vytřeli poprvé,četl sem že poprvé to většinou nevyjde.A rači bych je krmil něčím sušeným,to živé krmení je na mě asi trošku náročnější,nevím ještě sem to nezkoušel.asi bych skusil to krmení jak píše Leon,snad by to mohli žrát. No ale musím počkat až se zase vytřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 18:19 Joecz Re: Robča008
Já bych přelovil spíš rodiče, než jikry.
Navíc tady v atlasu se píše, že akary o potěr pečují, tak nevidím důvod proč s tím hýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 18:12 Leon Re: Robča008
Ja vsecko odchovavam na EASY FISH je to vlastne uz vilihnuta artemie a ususena zkus si to tady nekde najit na forum je tady toho mraky..odchovavam na tom betty a pestrence cerveny a nedavam jim vubec nic ziviho a stejne sou zdravi mozna neroustau tak rychle ale staci to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 17:11 Gabriela Re: Robča08
Artemie salina,jsou korýšci ve vajíčkách,které dáš podle návodu líhnout a po 26-30 hod.zkrmuješ potěru.Komáří larvy jsou pro vylíhlí potěr příliš velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 17:07 Muž Robča08 [3] Re: ondra08
hmm, to by nebilo špatné,dík. A ty artemie jsou něco podobného jak třeba komáří larvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:37 ondra08 Re: Robča008
S cichlidami namám zkušenosti, ale myslím si že by to chtělo aspoň živou Artemii, kterou koupíš v skoro každé akvaristice jako vajíčka k nalíhnutí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2009 16:24 Muž Robča08 [3] – jikry a poter
Ahojte, měl bych takový dotaz. Když předělám jikry (třeba na kamenu) do jiné nádrže, z toho důvodu, aby je nepožrali rodiče:-)a jsou dobré podmínky, aby se potěr vylíhl, čím je dobré ho krmit. Dá se i suchým krmením? Rybky jsou akary hnědé. Chtěl bych prostě vědět, jestli je těžké odchovat tento potěr. Živou potravu nemám k dispozici teď přes zimu.ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 21:25 RAP Re: TERY
Nchápu proč dáváte pryč samici a né samce, když se perou? Co se týče hodnot vody, co je dobré pro dospělé, může být vražedné pro potěr. Hlady neodejde celý výtěr, vlastní zkušenost. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 22:20 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: TERY
Co si mame predstavit pod pojmem cista voda :).To ze neni zkalena neznamena ze je pro poter vhodna.Chtelo by to minimalne zmerit pH a NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 21:38 TERY
Mám takovy problem. Uz se mi 2x vytrely akary a vsechny chciply. Vodu maji cistou, samici od samce pryc jinak by ji zabil. Tak co chybi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 20:12 Laďa Re: wladys
Akarek zelených mám momentálně asi 25 ks v odchovně. 20 jsem jich rozdal známým.Několik samiček se už vytřelo.Příští týden je chci dát u nás do obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 18:27 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Laďa
Mě se akary taky pravidelně třou,ale zatím je nechávám ve společném. A tam nemají prcci šanci přežít. Casem se ,ale chystám na jejich cílený odchov. To samé u akarek zelených. Jsou to zatím mladé ryby a nechávám to zatím na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2007 08:10 Laďa Re: wladys
Jsou to moje osobní zkušenosti.Akary hnědé chovám asi dva roky od mláďat.Nejprve jsem ani tak velké ryby nechtěl,mám rád spíš menší,ale když jsem pozoroval u kámoše jejich chování,tak jsem neodolal.Zvědavější ryby jsem snad neviděl.Mám je ve 300l akváriu.V něm se pravidelně třou.Pokud se mi tření podaří zachytit včas,dávám je do osmdesátky.Dvakrát jsem je odchoval dokonce bez rodičů ve 20l porodnici.Ale v tomto případě byla vysoká úmrtnost. Zbylo jich nakonec něco okolo 80ks.Lepší je,když se starají rodiče.Vodu nijak nekontroluji.Používám napůl z vlastní studny a obecního vodovodu.Naše voda je hodně železitá.Jestli se mi podaří najít fotky mladých v archivu z posledního samostatného odchovu,tak ti je pošlu.Jinak chovám Akarky zelené pestřence,krunýřovce,ramirezky aj. s celkem dobrým výsledkem.Prezentaci sice starou mám na akvarko.cz akvarium 300l a krunýřovci.Čus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 23:06 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Laďa
Láďo to jsou tvé osobní zkušenosti,nebo opsané z nějaké chytré knížky?Já teda nesouhlasím s tou tvrdostí. U dospělých je to vcelku fuk, ale pro výtěr je třeba měkkou vodu. Jinak z jiker nic není. Tedy u mě to tak vždy bylo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2007 22:14 Laďa Re: Chikon1
Pro chov Akar hnědých stačí teplota 22°C-23°C.Velká nádrž,ryby mají v dospělosti okolo 10cm,voda polotvrdá 8-12st.,pH neutrální.Samec je větší a má protažené všechny ploutve.Pro odchov stejná voda okolo 26°C, osázená nádrž ,větší ploché kameny,na které samička může naklást jikry.V době tření vystupuje na těle ryb výrazné černé šrafování.Samička očistí místo pro tření a naláká samečka. Po vytření se nesmí rušit,jsou lekavé a můžou sežrat jikry nebo potěr,o který se většinou pečlive starají a chrání jej až do stáří půl roku.Lze je také odchovat bez rodičů po přenesení nakladených jiker i s kamenem do jiné nádrže se stejnou vodou.Je ale nutno jemně vzduchovat a zároveň je vhodné použít nějaký prostředek pro dezinfekci jiker a plůdku.Pro potěr je kritických prvních 14 dní.Krmí se jemnou živou potravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 20:45 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Chikon1
Jestli je pár připravený ke tření poznáš podle chování ryb. Samec se dvoří samici, samice ho následuje poté čistí třecí místo. Akary hnědé není vůbec jednoduché rozmnožit. Všude se říká jak sou to jednoduché ryby,ale opak je pravdou. Pro zdárné vykulení a růst potřebují měkkou vodu ph je lepší držet pod 7. Navíc jsou tyhle ryby komerčním množením děsně zdegenerované a většina rodičů ztrácí schopnost se o mladé starat. Takže nic jednoduchého. ;-) Držím palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2007 13:06 Chikon1 Re: Roman
Ale chcel bi som vediet vsetko. Kedy su pripraveny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 22:57 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Chikon1
Vybraný pár oddělit do samostatné nádrže a nechat je vytřít na plochý kámen. O prcky se rodiče starají a krmíme čerstvou artemií. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2007 21:15 Chikon1 – ako mnozit akari hnede
Ahojte vsetci. Prosim vas, ako mnozit teto ribky? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 00:15 Muž wladys [291] - CichlidyRe: gamel
Žábronožku mraženou, vyloupanou, živou (tu by sis musela vypěstovat). Skvěle po ni rostou. Ale dají se krmit i nadrobno nadrceným krmivem pro dospělé ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 19:20 gamel Re: Vrubouš, Roman
Moc děkuji za radu. potlesk
A ještě jedna malá otazka. Nemate někdo nějakej typ na dobré krmivo pro ty drobečky?
Zitra bych chtěla jit do zvěrymexu a koupit to tam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 19:07 Muž Roman [100] - CichlidyRe: gamel
Pokud máš možnosr přelovení ostatních ryb jinam, tak je to nejlepší řešení.Ale musí to být za předpokladu, že tím výlovem nenaděláš v nádrži takovej humbuk, který ryby vystresuje do stavu, kdy se strachy o jikry přestanou starat.Další možnost je pár přelovit a počkat si na další tření.Jak píše vrobouš, že můeš přendat jenom ten kámen s jikrama je sice běžná chovatelská záležitost, ale ošidíš se tím o pozorování rodičovské péče.A o to jde při chovu cichlid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 18:33 Vrubouš Re: gamel
Staci vybrat kamen i z jikrama a premistit ho do zvlast odchovneho akvarka.Vodu dej 3/4 z akvarka,kde se ryby vytreli,zbytek voda cerstva.Jemne vzduchovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 17:44 gamel – Prosím o radu- Akara modrá
Ahoj,,
Dlouho jsem čekala a snažila se ,aby se mi vytřely Akary modré a když jsem to vzdala nahle se vytřely,jsem celá bez sebe. :)
A proto bych se vás chtěla zeptat rybka už pečlivě jikry střeží asi 2-3 dny všechno je v pořádku alespon podle knih. Všude se píše že akarky se klidně mužou starat o potomstvo ve společenské nadrži, ale ja mam strach že maličke neuhlidaji a zbytečně je stratim :-) Nemám raději vyndat rodiče i s kamenem +jikry do oddělené nadrže? Nebo spíš odlovit ostatní ryby do jiné nadrže aby rodiče nestresovali. Prosim ppomozte budu vám vděčná :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 22:53 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Wampi
Pro odchov mladých by těch 38 litrů mělo stačit.Akary hnědé nemají až tak početné snůšky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 21:11 Žena Wampi [54] Re: wladys
Mám akva 480 l a tam jsou a pak už mám jen 38l a 25 l . To je asi malé co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:48 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Wampi
Já je teda nenašel vžádném tvém akvárku, ale pokud je máš v tom s platydorasem tak se z mladýma rozluč... Akary je před tak velkou rybou neubrání. Jsou na to příliš malé a slabé. Moje akary hnědé se třou asi dva měsíce celkem pravidelně mladé se vykulí a těsně po rozplavání potěr zmizne. Takže pokud chceš něco odchovat dej je zvlášť. Žábronožka se dá dobře sehnat.Já tak krom živé nalíhnuté používám vyloupanou s přídavkem karotenu. Taky rybám jede. Akary hnědé se ti vykulí asi třetí den a po dalších 4 dnech se rozplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:34 Žena Wampi [54] Re: wladys
Ve společným , v tom , které tu mám jako prezentaci. A dá se ta žábronožka sehnat lehce nebo ne? Jo a prosimtě za jak dlouho se rozplave. Dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:23 Muž wladys [291] - CichlidyRe. wampi
Potěr je třeba začít krmit po rozplavání a nejlépe živou žábronožkou. Taky se dá použít jemné práškové krmení, ale žábronožka je nejlepší. Ryby po ní rychle a lépe rostou. Joo a kde ty akary jsou? Vve společném akvárku ještě s jinýma rybama,nebo zvlášť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 16:37 Žena Wampi [54] – Akary hnědé
Ahoj , dnes se mi vytřely akary hnědé. Prosím někoho kdo má zkušenost ,o radu ,čím krmit potěr, vím , že vyžaduje živé krmení. Jaké a kdy začít potěr krmit? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/783-akara-rozmnozovani-odchov?od=201