Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Akara - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 16:09 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: Wotan
ja bych ty jikry nechal v nadrzi. Pise, ty akary jsou 5 cm/ 1/2 roku, to jsou jeste hrozne maly/mlady. At se trochu trenujou, prvnich par vyteru pujde do haje, ale akary zijou docela dlouho, takze se vytrou jeste hodnekrat..
Navic, kde to bude rust? Co s tim bude delat? Ma nekoho, kdo si je vezme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:24 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
Podľa mňa by to bolo vhodné teraz, potom ich chytať z hadičkou nebude sranda ... Ale ako bolo povedané, ten bublifuk alebo vzduchovanie musí byť, aby bol zaistení pohyb vody v tej 10L nádržke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:19 Wotan Re: PrincScreen
Ale ještě se mi akary nerozplavaly dnes nakladla samice jikry na kamen a tak si rikam jen to jestli je nemam do toho 10 litroveho akva hned ted premistit i s kamenem samozrejme te vodu dam z teto nadrze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:14 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Wotan
Myslím že pokud stojíš o to je odchovat tak nech zajet bublifuk v tom desetilitrovém akva a příště až se ti rozplavou tak je odsaj do desetilitrového kýble vodu z akva vylej a nalej tam ten kýbl s prckama topítko dej na stejnou teplotu jako ve velkém akva a hotovo ............ krm artemkou a no problemo s odchovem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:09 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
Tak v tom prípade by som to prelovil ako vravíte ano keď ocelátus je tam taký kápo, nemal som ešte tú česť s týmito "rybkami" . Veľmi pekné ale strašne veľké "rybky" :) Nech sa darí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:08 Wotan Re: PrincPrincessen
Tak pro ocelaty mam krmeni v dalsich nadrzich to bych neresil momentalne mi jde o ty akary a jejich potomstvo nechat ci nenechat ve spolecnem akva po dobu vylihnuti jiker no nevim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 15:05 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Wotan
Já je tam mám a pokaždé vydržely tak 4 dny po rozplavání mám tam 5x akara 2x kanec perleťovej a 2x oskar no k tomu dva gibouše a 3 ancíky tak bůh ví kdo je požírá ale tenhle tejden dám do jezírka želvy zkusím udělat pozadí do želvárka a přemístím tam 3 akary aby něco málo zbylo a popřípadě bylo něco na krmení ocelátů ale něco většího než jen rozplavanej potěr X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:59 Wotan Re: PrincPrincessen
Mysliš že nechat ve společném akva s oceláty a doufat? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:59 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Wotan
Podle mě vadí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:49 Wotan Re: Tillecek
Mam dalsi 2 nadrze ty jsou plne ale mam pripravenou porodnicku 10 l nevadi to tak malej obsah pro rodice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:44 Tillecek Re: Wotan
Zdravím. Pokud máte kam, určitě bych kámen i s rodiči přemístil. U těch vrubozubců bych si byl jistý, že nebude mít potěr šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:43 Wotan Re: Michal1987
Jo risknu to necham je v akva a budu ocekavat jak to dopadne za ten pohled to stoji tesim se na male akarky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:40 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
To prelovenie kameňa je tiež možné riešenie, a asi aj istejšie, otázne je, či prelovíte aj chovný pár alebo len kameň. Ak len samotný kameň, potom by bola všetka starosť na vás ( ak však dáte do akva vodu z pôvodného akvária, zaistíte primeraný pohyb vody nejakým filtríkom alebo vzduchovaním, a primeranú teplotu vody nevidím problém ). Avšak ochudobníte sa o pohľad na rodinku akariek. Je na vás ako sa rozhodnete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:36 Wotan Re: Michal1987
Joo myslim si ze ani nahodou neubranej poter pred ocelatem mam tu albina kterej je silne agresivni a vse zive co je nove v akva cokoliv vidi to si sezere...proto uvazuju o vyloveni celeho kamenu i s jikrami....dekuji michale za nazor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:33 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
Môžem hovoriť len za seba, pretože tu je mnoho skúsenejších akvaristov než ja , ja by som to riskol a neprelovoval ich, 2 akary proti 3 ocelátom by sa možno aj pri menšej potyčke ubránilo, a navyše ak to nevýjde, nabudúce ich už prelovíte a bude to ok. Počkajte si na rady skúsenejších, ja len prezentujem svoj osobný názor. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:14 Wotan Re: Michal1987
Fotka k příspěvku Ocelati maji 6 mesicu a jsou 12cm veliky, a Akary jsou take 6 mesicu stare a asi 5 cm velke ale ocelati na ne neutoci mozna i proto ze jsou spolu od mala. dekuji

A co vyjmout cely kámen a dat do samostatneho akva? no nevim mozna by byl problem se zmenou vody co vy na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:10 Muž Michal1987 [21] Re: Wotan
Zdravím, môžem sa opýtať, aké veľké sú tie akary ??? Ak by to nebol až taký markantný veľkostný rozdiel oproti Ocelátom, tak možno by mali šancu ustrážiť ich. Avšak niekedy sa môže stať, že ak je to ich prvá znška ikier, tak ich môžu v strese pred rozplávaním požrať sami. Viem že som nepomohol, ale aspoň nejaký ten postreh. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 14:03 Wotan
Fotka k příspěvku Ahoj dnes mi samice nakladla jikry na kámen neustále kolem hlidkuje a kazdeho odhani od jiker dokonce i vrubozubce ,ale ma to jeden hacek. Bojim se az se poter za 70 h rozplave ze si ho vrubousi podaj prosim o rad premistit?nepremistit? ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 23:08 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: strapaty
No abych pravdu řekl vypadá to na 3 samce a 2 samice ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2009 15:21 strapaty Re: PrincPrincessen
Veľmi pekné kusy.Máš na jednu samicu dvoch samcov?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 23:19 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Boj o velení a samici kdopak asi vyhraje ? X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 13:23 RAP Re: červík
Neonky-dobré krmení, nestěhovat! Tak jsem si řádně projel vaši prezentaci a už se nedivím, že se nedaří Akarám. Tipuji 4druhy tlamovců na 5ryb coze . Gibísci sami o sobě dokáží dost znečistit vodu. Celkový vzhled akva napovídá, že filtrace nestíhá. Je dobře, že chystáte k předělání akva. VP PS: Berte to jako radu, držím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 10:46 Žena červík [4] – přestěhování
Zdravím, chtěla bych se poradit... Myslíte že můžu skusit přestěhovat páreček akar, které se chystají na tření do jiného akva???nepřejde je to??? Myslela jsem že by tam měli větší klid. Ale stěhovala bych je z 400 l do 100 l kde mám cca 15 malých rybek jako třeba neonky apod. Tak zase aby mi je nesežrali. Jinak tenhle pár je velice klidnej. Co si o tom myslíte??? mám to zkusit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 12:50 Žena červík [4] Re: PrincPrincessen
Moc si nemyslím že by na to měl kořen vliv. Předtím se pořád vytírali na kámen (břidlici) a se stejným výsledkem...Asi to nechám koňovi, ten má větší hlavu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:33 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: červik
Jestli to nebude tím, že ti to kladou na ten kořen zkus jim tam dát placatej kámen a ten kořen otočit tak aby tu plošinku tam neměli a nemohli na to klást jiry. ;-) Mě se pořát třou a třou a už tam zase mám třepotající se prcky. Jen nevím na jak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 11:30 Žena červík [4] Re: PrincScreen
Fotka k příspěvku Tak opět nic sad Opět plíseň, ale hlavně to vypadá že asi je špatnej samec... Nevíte někdo prosím, jestli kdybych vyměnila samce, jestli by se se samičkou snesli? Tenhle pár je spolu už víc jak rok... Nebo myslíte že mám doufat dál a jednou se třeba zadaří???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 18:11 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: červik
To mně se pořád třou a třou ale pokrok je tu bo se už i rozplavali a cca 3 dny si tam plavali OK ale pak se zase nějak ztratili. :-O ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 06:56 Žena červík [4] – akary
Tak od včerejška jsme v očekávání love , parametry vody jsou v pořádku, tak se uvidí, jestli se něco uvidí...zatím to vypadá slibně.... potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 08:10 Muž Michal1987 [21] Re: PrincPrincessen
Tak moje nezaspali, ale zožrali ich oni samy (stalo sa im to už aj predtým v samostatnom akváriu), nemali potrebný kľud a nedopadlo to dobre. Možno aj preto ich požrali, lebo pár bol asi odchovaní bez rodičov, čo ja viem ? :-( chcel som vidieť rodinku pokope, no nevydarilo sa :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:38 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Michal1987
Taky mám po nich zase se vyklubali a druhej den nic asi nějakej z nich usnul na hlídce :-D hmm nu což až želvy budou na balkoně tak bude volné akva a oni si je budou moci v klidu uhlídat tam teda pokud je nepožíraj oni ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 10:08 Muž Michal1987 [21] Re: jajaapaja
No, mladé sa večer vyliahli... Ale rodičia ich cez noc zase ..., Nabudúce, ak nejaké bude, už to nebude na nich. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 07:55 cervik Re: jajaapaja
Tak s tím souhlasím... Okolo těch mých akar, když hlídají tak nepropluje ani krunýřovec rozzureny A že je jednou takovej... ( mají respekt) Jen se něco snaží přiblížit, tak útočej... I šneky odstrkaj do bezpečné vzdálenosti. Jinak po cca 14 dnech už zase sameček láká samičku na tření. love Tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 19:20 Muž jajaapaja [174] Re: Michal1984
Souhlasím. Ale je fakt že akary jsou dost velké a potomstvo uhlídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 19:06 Muž Michal1987 [21] – Akara modrá
Tak mám podobný problém s odchovom mladých akár. Momentálne tiež čakám, kedy sa už malé akary vyliahnu, ale ak ich zase zožerú, tak neviem, asi už budú bývať oddelene :-( uvidíme, ako to dopadne, zajtra sa uvidí. A mimochodom, tie plesnivé ikry tiež neodstraňujú ako sa o tom píše v literatúre, no čo už s nimi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 16:57 RAP Re: zanek
To je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 16:56 RAP Re: PrincPrincessen
To bude podmínkama a péčí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 15:50 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: zanek
No tak je tomu tuším dva tejdny a už se kulej zase malý akary. ano Je to hustý protože po tak krátké době jsem to nečekal tak jsem zvědav jak to dopadne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 14:38 zanek – akara a kančík
Zdarec, tak přece jenom něco. V druhym akvaru se vytřela akara s kančíkem červenohrdlym. :-D Teda předpokladam že kančík jenom čuměl. Ted u toho čumakujou oba. Zajimavy že kančík nema ani snahu to zežrat... No uvidime časem, třeba budou mutanti :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 18:32 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
Neuběhlo tomu ani pár týdnů a už se mi zase akary chovaj jako by se chtěli třít (očišťují kámen, honěj ostatní, holka je proužkatá jak zebra atd) teď ale před vylíhnutím šutr vytáhnu a zkusím něco odchovat ano teda když něco vyprdnou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 22:26 RAP Re: cervik
Ryby se péči o jikry musí naučit. Je možné, že potěr byl odchován bez rodičů a v tom může být chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 21:40 Muž Geri [29] - SkaláryRe: cervik
Nechal bych to na rodičích. Měly by se o to postarat. Ale každý pár neni sehraný na 100%, některým to jde jinejm zase ne. V plísni jiker můžou být jen 2 problémy, jak už tu někdo psal. Parametry vody a správné oplodnění samcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 21:22 zanek Re: cervik
tu chomáčkovou plíšen sem u posledního tření viděl poprve.. předtím dycky jenom pak jiker zbělelo. myslíte že je rozumné nějak odstranovat nemocne jikry i když je hlidají, předpokladal bych že to obstarají rodiče, ale ti tyhle detaily evidentně neřeší:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 14:24 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe. cervik
No nevím to na 100% ale buď jikry nejsou oplodněné a néééboooo není dobrá kvalita vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 14:03 cervik – jikry
Zdravím... ahoj Mám podobný problém jako zanek, akary mám cca rok a třou se mi pravidelně jednou ta 2-3 měsíce, v akváriu mám jediný pár.První den jsou jikry krásné, druhý den se na některých objevuje plíseň? (takové chomáčky)a třetí den už jsou všechny plesnivé.Oba pořád jikry hlídají a brání, ale další den a nebo ještě ten večer už tam nic není...dokonce i samec má připravenou jamku pto mladé, ale nikdy se jim nezadařilo...Nevím jestli třeba nevyměnit samce, jestli není plonkovej, ale zase se bojím, že by se novej se samicí nesnesl...Nevíte někdo co s tím??? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:48 zanek Re: PrincScreen
Jenom 7×? To ale aji vodkoji mlady ne? Dam jim tyden a uvidíme.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:24 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: zanek
Nevím, píšou že jsou chtiví 7x do roka. Tak si to přepočítej. Ale podle mě záleží na jedincích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 18:41 zanek Re: PrincScreen
Nechal sem to tedy přírodě a ryby to vyřešili po svém. Břidlice už je zase pěkně čistá :) Tak třeba budou příště úspěšnější!
Edit: Jo a eště dotaz. Ke tření sem je trošku přiměl zvýšením teploty z 20 na 25°C. Za jak dlouho to mužů zkusit znova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 09:55 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe. zanek
Mě taky nějaké zbělaly a nechal jsem to tak. Jen s tím rozdílem že tam nebyla ta plíseň. No a vyklubalo se toho dost, krom těch bílejch. Ale stejně tomu platné nic nebylo, bo prckové jsou někde schovaní nebo jsou sežraní. Příště až něco akara dá na kámen tak ho zkrátka přemístím do jiného akva a bude. ano .
Jinak k tomu hochu co si tu mění nick a odpovídá si sám pro sebe jednu radu... Čím víc toho pročteš, tím méně otázek budeš pokládat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 02:18 zanek – Jikry pliseň
Zdravmi, ve čtvrtek večer se vytřely akary modre. Dneska sem to čekoval a krom toho že asi polovina jiker zbělela, tak se na nich utvořil eště takovej světlej štetičkovej povlak, asi nějaka pliseň nebo něco.. Ryby se kolem toho furt motaj ale že by to očištovaly, jak piše literatura to sem si fakt nevšiml. Takže otazka zní co s tím?? Mmam to tam nechat nebo nějak odstranit?
Dík za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2009 07:00 Leon Re: matrix069
Myslim, že už nic vysvětlovat nemusim.. Ale presto je to žabronožka solná - artemie - odskořápkovaná - extra jemná a easy fish je firma to sem myslel ze už si věděl když si to na mě začal hustit jinak zkus se juknout tady: www.uzlatehoretrivra.cz/…
A jinak při svém hledání jsem narazil na to že firma easy fish také prodává vajíčka k líhnutí tak se také částečně omlouvám za špatnou formulaci výroku...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/783-akara-rozmnozovani-odchov?od=151