Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené, syrové, živé krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Mražené, syrové, živé krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.12.2012 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
Si děláte kolego srandu s tou sterilitou? Víte, že někteří to berou co je psáno, to je dáno....coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2012 20:53 Muž tillecek [133] - SumciRe: cudla76
Koretry jsou průhledné larvy, kdežto tady se myslí asi černé komáří larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   11.12.2012 20:00 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Terisek
Neboj se,voda v sudu je skoro jak sterilní prostředí.A ty neonky máš na přilepšenou pro akarky.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 19:07 Terisek Re: cudla
Dobře, nějakej ten slepičí bobek tam hodim xD do toho sudu samozřejmě i prší, a larev je tam taky celkem dost :-). Jen jsem se chtěla ujistit, že se akarkam nic nestane. Děkuji za reakci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 18:56 Muž cudla76 [14] - LabyrintkyRe: Terisek
Koretry by měly být v pohodě. Já s nimy krmím ze sudu také a ještě s nimy problém nebyl. Ale chce to dát do vody v sudu trochu slepičáku pak je tam larev víc ;-) Voda se mi víc osvědčila dešťovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 18:37 Terisek
Dobrý večr :-),
ráda bych věděla, jestli je možné abych přitáhla nějakou nemoc spolu s komáříma larvama, které se chystám příští rok chytat, ze sudu, ve kterém je voda ze studny a nikdy tam nebyla žádná ryba, ze které by moly být larvy nakažené.
Předem děkuji za odpovědi, pěkný zbytek večera :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.11.2012 17:43 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vlk9
Hlavně si tam neobjednávejte patentky nebo nítě, protože budete platit vodu a poštovný....ve 180 ml sáčku mi přišlo oboje tak za 5 korun max. U korýšů tohle balení chápu, ale u larev je to fakt šílený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 16:39 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Mispulin
to je divný, objednával jsem tak nějak podobně, přišel mi i meil, že by to měli expedovat minulý pondělí, ale žádná žádost o potvrzení, že budu doma, tam nebyla..., jsem ted dost zaneprázdněn služebními povinnostmi a cestami a na připojení na netbooku mám trochu problém s meily, tak musím počkat do zítra a napíšu jim tam what´s up
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2012 16:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mispulin
Je to solidní obchod. Já od nich nakupoval už vícekrát, hlavně krevetky a šneky, krmení ještě ne. Začínali před časem jen s pár druhy krevetek a dvěma druhy šneků s prodejem přes aukro, dnes už se tam dá koupit leccos, mají fungující eshop a majitel je sám chovatel a vyjde lidem vstříc.
Jejich problém se seznamem bude, že jejich mail někdo omylem (nebo úmyslně) označil jako spam a tak to padá do spamu. Je dobré se do spamu každý den kouknout, někdy jsou tam maily, na které netrpělivě čekáma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2012 13:11 Muž Mispulin [67] Re: vlk9
Objednaval jsem 6.11., ale mohl jsem to dostat skoro o tyden driv, kdybych si tam zavolal. Pred odeslanim zbozi totiz posilaji dotaz na mail zakaznika, zda bude moci vyzvednout nasledujici den zbozi aby se nekde na poste nezkazilo. A evidentne cekaji, dokud jim neprijde odpoved. Bohuzel pry maji problem se Seznamem, ze tam jejich mail nekdy nedojde...a muzes hadat, jestli to byl presne muj pripad. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 12:45 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Mispulin
můžu se zeptat kdy jsi objednával? mě psali už minulý pondělí, že to budou posílat a zatim nic:-( musim jim tam napsat, kde se to zaseklo, bo jsem taky platil předem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 11:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mispulin
no ještě aby to nefungovalo.... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.11.2012 10:31 Muž Mispulin [67]
Tak vcera me byl dorucen balicek ziveho "pytlikoveho" krmeni z MK ZOO. Objednal jsem na zkousku nejmensi baleni patentky a roupice. V uhledne zabalenem balicku byly sacky tri - koretry poslal obchod jako pozornost za prodleni. Ve vsech trech pytlicich to "jenom zilo" a pokud dokazu posoudit, tak veskere krmeni bylo v bezvadne kondici. Zkouska teda vysla a vim, ze muzu objednat i vetsi mnozstvi (to nejmensi baleni je opravdu jenom na zkousku).
Jo, jeste jedna poznamka - risknul jsem to a zaplatil jim na ucet predem, abych aspon trochu usetril za postovne, respektive dobirku. Vidim, ze to funguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 08:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: sux
Patentky, artemka (slaná, sladkovodní) je kilo za kilo 1kg - 100,- Kč.

Patenky jsou teď baleny po 1,2kg a artemka 1 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 23:44 Muž sux [117] - AmerikaRe: Semtex
To je zajímavé! To množství! Kolik to koštuje? Kč? Pro rejnoky je potřeba móóóc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2012 23:28 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Živé na Olomoucké burze bude. Co se týká Poláků s krmivem na ostravské burze tak chtějí jezdit pravidelně. Do Olmiku jsem je nezval, ale uvidíme časem jak se Olmik chytne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mispulin
Když se Vás domluví víc.......
A v mražáku se to nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:56 Muž Mispulin [67] Re: Semtex
Diky za tip, zkusim mu v budoucnu vzavolat.

BTW: tohle mnozstvi by moji sverenci nesporadali ani za pul roku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mispulin
Abych řekl pravdu tak nevím co má psaný na jeho webu.
Ale když mu napíšeš nebo zavolaš, tak se jistě nějak dohodnete.
Bez problémů vozí po chovatelích. Já od něj moc neberu. Teď naposledy jen 3 plata patentek po 1,2 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Semtex
Od Koblasy jsem bral na burze v Brně. Jeho ochota a ceny mne dostaly. Ale pokud vím, tak naším směrem nejezdí. Nicméně do Brna jezdím vždy, líbí se mi tam, a Olomoucká burza taky snad zapustí kořeny... sakra, to mi připomnělo, že jsem chtěl napsat Clarkiimu, prý k nám má tentokrát přijet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 20:23 Muž Mispulin [67] Re: Semtex
Dival jsem se na stranky Grygery a tam se pise o zasobovani obchodu o cele CR, nikoliv jednotllivych akvaristu. Da ses nim domluvit ze se stavi po ceste za "vetsim kseftem"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2012 19:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Mispilin
Před týdnem byl u mě závoz od Grygery a všiml jsem si, že měl živé Artémie, dospělé, samičky byli plné vajíček.
Z živého má bežně i nitěnky, patentky i koretry. Je super, že vám to přivezou až domů a to bez přirážka.

Pokud má Grygera tento sortiment, tak jej jistě bude mít i Koblasa a ten jezdí po burzách. Taky dělá závoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 18:11 Muž Mispulin [67] Re: malyLibor
Mě halíci taky v pohodě přijímají mražené a většina dokonce i občasné sušené (o neonkách a zbytku populace ani nemluvím), ale zjistil jsem možný vliv dlouhodobě podávané živé potravy na celkovou vybarvenost halíků. Na burzách kupuju samozřejmě živé patentky (v Olomouci je to hned první stůl vlevo od vchodu, v Ostravské menze to býval stůl hned naproti vchodu u sloupu, že? ;-) ), ale ty mě vydrží max cca 10 dnů. :-( Tak jsem teď zkusil navázat "alespoň" nítěnkama a halící jakoby prokoukli a zvýraznili se jim barvy. Tak to chci prubnout s tím krmením z MK ZOO...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 18:10 Muž sux [117] - AmerikaRe: malyLibor
parádní krám!!! Už vím, kde budu objednávat :o)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 16:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mispulin
To by nebyl špatný nápad. Ale pokud bude pravidelně co 3 měsíce burza a bude sem někdo s tímto krmivem zajíždět, tak můžeme nakupovat tam. Pokud se nás ale domluví třeba 5-6, tak už se dá objednávat i z Plzně. Já mám tedy moje hladovce naučené na mražené, ale takové živé koretry nebo komáří larvy v zimě, to by byl pro rybičky opravdu luxus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 16:02 Muž Mispulin [67] Re: malyLibor
Ja si to zive krmeni od MK ZOO shodou okolnosti az do Olomouce objednal. Maji sice trochu zpozdeni, ale slibili ze zitra to tu bude, tak jsem zvedavej. ;-) Kdyztak poreferuju.....
Kdyby byl zajem, tak muzeme do Olomouce objednavat "ve velkym" a o cestovne se podelit. Mam totiz neprijemny pocit, ze o zive krmivo v obchodech v Olmiku neni zajem (krom nitenek u parku, ale i tam ma majitel z patentek apod. strach. :-( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 14:28 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: malyLibor
No doufám že tam bude ten Polák. Už at je burza koupím zas i ty krevety ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 12:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Drahoš .
Jasně... Ale jestli se to bude prodávat už i u nás na burze, tak tam se to koupit dá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 12:37 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Drahoš .
Joo tak to jsem videl, dokonce to tam i plavalo v nějáké nádrži a já sem uvažoval co to je :-D
Tak díky za doplnění znalostí hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 12:29 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: malyLibor
jo to už jsi doporučoval ale to poštovné je brutální
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 12:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: predator3313
Přišla s tím firma Ichthyo Trophic - výrobce mraženého krmení, dělají třeba to krmení pro Aquamaster www.ichthyotrophic.pl/…
Teď přišli se živým krmením, více info např. zde: www.mk-zoo.cz/… Určitě to bude zajímavé přilepšení ke stravě pro rybky v zimě. Bohužel, u nás v Olomouci jsem to ještě neviděl, ale snad se to tu taky začne prodávat, když už je to i v Plzni (závidím plzeňákům MK ZOO).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 12:09 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: predator3313
Fotka k příspěvku taky jsem to na burze viděl poprvé tak to vypadá viz foto to jsou dafnie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 11:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Danila
X-) Jo takle, tak to sem nepochopil potlesk
Sem teda ještě nikde nevidel, a i na té burze sem to asi nějak minul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 11:13 Žena Danila [4489] - SumciRe: predator3313
To jsou krmné krevetky rodu Palaeomon a rybám neskutečně chutnají, máme je V ZOO Braník v prodeji. Chováme je ale v brakické vodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 08:33 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Drahoš .
:-D tak do tveho akvarka krevetky...to je vražda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 07:28 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Byl jsem na burze v Ostravě koupil jsem tam od Poláka živé dafnie ryby potom šli jak šílené a prodával tam i krevety tak jsem si říkal za takovou cenu 10kč. Jak přežijí tak fajn alespoň mi to tam budou udržovat. Ale ryby měli jiný názor nalil jsem tam oba dva sáčky za chvíli tam nebyla ani jedna.Začaly to Mřenky Skalára i Parmičky se přidaly . Byly takové bíle asi chutnaly sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 09:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Sid napsal: (Ještě by mohl někdo připsat to o tom pomníku. smich palec ano Pomník na Korsice...no jak dím, s těmi mladými je to fakt boj...Nejsou mezi živorodkami tak velké mrchy...je to pár druhů, ale gambusie zrovna ano...Teď zase čekám přednášku o tom, jak jiným mladých přibývá dost... smich Pravda je, že ty komáry potřebují...i když mimochodem koukal jsem do zdrojů...Roman píše, že v Evropě asi neplave moc komářích gambusií, že to mohou být i jiné druhy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 09:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: LiborSprysl
Udržel jsem je řadu měsíců, takže cosi futrovat musely. Jen ty mladé se jaksi nekonaly...
(Ještě by mohl někdo připsat to o tom pomníku. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 09:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Sid
Jsou velmi adaptabilní, ale ne nadarmo se zovou živorodkou komáří, o níž se domnívám, že jste dovezl. S těmi odchovy je to poněkud náročnější spíš z jiného důvodu...jsou to stejní hajzlíci jako mikropoecilie...sežerou na co přijdou! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 09:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: LiborSprysl
Trochu O.T., ale musím... :-)
Kdysi dávno jsem si z Bulhaska dovezl gambusie. Žilo se jim u mě vcelku dobře, ale neodchoval jsem ani kousek. Někde jsem vyčetl, že to mohlo být vinou nevhodné potravy - údajně(!) potřebují potravu založenou na komářích larvách, jinak viz výše.
Nemáte o tomto nějaké povědomí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 27   14.11.2012 04:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: V čem je živá potrava lepší než kvalitní mražená? Ponechám-li bokem to, že se ryby zabaví lovem.
Předně a ne bokem - ryby se lovem nezabavují, ony to dělají ve snaze naplnit břich...

150 koní ocenil především tu čerstvost...Jasně. To svouvisí pochopitelně v případě všech možných korýšků, a jiné poskakující havěti, s tím, že jsou zaživa plné vody a zkonzumovaného, což zase moc chutná a prospívá rybám. V případě zmražení skořápka plná vody praskne a tyto cennosti jsou ztraceny. Mražený cyklop či dafnie je pro ryby sice dobrá potrava, ale neoplývá nijak výraznými výživovými hodnotami, protože jsou to vlastně veskze prázdné šlupky...Ale zase je to dobré na vys...ech...vytrávení ryb po futrování třeba patentkou či nějakou jinou tučností,( i po sušeném)....
O té stravě a výživových hodnotách doporučuji přečíst třeba Petra Nováka. Sice to občas vypadá, jako že se nemáme rádi, ale na druhou stranu uznávám, že jeho údaje o výživových hodnotách například v oblasti živého krmení mají co do sebe...

No a nakonec k těm tlamovcovým betám...Proč živá...Tlamovcové bety odchovávají jikry mimo jiné také v jakýchsi "slinách", jejichž součástí jsou látky, které přispívají příznivému odchovu jiker. Ty získávají především ze živého a podle odborníků jsou odchovy vázané přímo na tento druh potravy. V mrazeném je opět minimum těchto látek....

Abych se vyhnul dehonestaci "mražáku", tak ještě dodám, že on své kouzlo má například v množství balastních látek, které ryby také potřebují. Sám s ním krmím rovněž. Navíc má kouzlo pro produkční chovatele v obrovské úspoře času, který by strávil máváním sítí na rybníce. (Mnoho kolegů, kteří loví říká, že je to i dobré i na jejich organizmus. :-) Při lovení se totiž báječně vyprdí...:-))Mražák zjednoduššuje život i hobbystům. Ovšem uznávám, že mít dobré, bohaté a zdravé zdroje, krmím také živým. Protože živá je živá a jeden prd lepší než deset doktorů.... smich
Když už jsem tak rozepsal na toto téma, pak by ještě asi bylo vhodné zmínit, že krmení živou potravou dokladatelně ve velké míře posiluje imunitní systém ryb a tudíž zvyšuje jejich odolnost proti chorobám...
O krmení ryb se dá přednášet, tak jen několik zkratkovitých poznámek...

Uf, tak už je to jasné? ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.11.2012 00:29 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
no hlavní rozdíl je v čerstvosti :-) Ryba je taky chutnější čerstvě zabitá, než z mražáku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   14.11.2012 00:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
V čem je živá potrava lepší než kvalitní mražená? Ponechám-li bokem to, že se ryby zabaví lovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:13 formik Re: sux
jumba jsou super! ale jedině co zbyde po závodech smich
když se najde dobrá lokalita, dá se i (relativně pracně) nalovit, každopádně ekonomicky akceptovatelné krmení to nejni...bohužel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 12:27 Muž sux [117] - AmerikaRe: formik
Jo jo, souhlasím. Bohužel pinky se blbě shání. Přes sezonu mi projde rukama pár desítek litrů červů. A cena pipin je o něco vyšší. Červy si můžete nechat zakuklit i sami. Není to problém. Pozor - kukly pokud jsou starší ztmavnou a plavou. Už je nedostanete na dno. Normální červi se dají sehnat po celý rok. Zajímavá věc je jumbo patentka - cenově ale naprosto neakceptovatelná potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 06:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Sezonní potravní specializace je zcela běžná i z přírody...holt si to udělaly tak v akváriu. Ovšem u těch bet...živá je živá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:11 formik Re: sux
Masňáci jsou v pohodě, ale spíš pro větší ryby (kančíci,...), pokud znáte dobrou rybářskou prodejnu, nebo někoho kdo třeba chytá závodně, dají se sehnat i larvy jiného druhu much, které jsou podstatně menší než klasický masňák. Označují se jako pinkies. Menší ryby mohou mít problém červa vycucnout, jak červ stárne, tak má tužší kůži. Když je necháte zakuklit, tak tento problém odpadá :) a mohu z osobní zkušenosti potvrdit, že atraktivita kukel v mnoha případech masňáka překoná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:07 Muž sux [117] - AmerikaRe: malyLibor
Ti"mrkvový"a ty potemníkovi se nepoužívají na rybaření (většinou). Masňáci velice hojně a proto jsou k dostání. Jsou menší, měkčí..Ani menší ryba by s nima neměla mít problém. Určitě odzkouším a dám info k nádrži. Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sux
Aha... já myslel moučné červy, kteří se živí moukou - larvy potemníka moučného... pak jsou ti "mouční" červi, co se živí mrkví a jsou velicí a krmil jsem jimi cichlidy... a pak jsou tzv.kostní červi, to jsou larvy mouchy masařky. Ti a mouční červi se používají na chytání ryb... tedy, používali kdysi, dnes se možná používají i ti mrkvoví, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:01 Muž sux [117] - AmerikaRe: malyLibor
To nevím protože masňáci se dají koupit v rybářských potřebách. V akvaristice sem se po nich nikdy nepídil, tak ani nevím jestli je tam mají. Nicméně bych neřekl, že máme na mysli stejné červy. Moučný červ je krmen mrkví a je větší. Bíláci se většinou už nekrmí. Pokud jsou na prodejně čerství vydrží v lednici v pohodě 14 dní. Ryby je mají rády a jsem zvědav co na ně řeknou trnuchy. potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9791x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/762-mrazene-syrove-zive-krmeni?od=101