Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mražené, syrové, živé krmení

 

NápovědaFórum » Krmení » Neživé krmení 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Mražené, syrové, živé krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sux
No, jak kdo koupí. U nás v Olomócu byla akvaristika, kde je prodávali, já je tam kupoval pro cichlidy. Ale ta zanikla. Myslel jsem, že se třeba jen přestěhovala a že se objeví, ale už jsem ji nikde nenašel... ale to byli červi velicí a krmili se mrkví. Prodávají někde i malé moučné červy? A na druhou stranu, proč kupovat moučné červy, když si za stejný peníz můžeš koupit 100g mraženého, možná kvalitnějšího žrádýlka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:41 Muž malyLibor [5371] - Asie
Ale já sem šel spíš taky položit otázku. Furt mi vrtá v hlavě jednostranná strava.... Konkrétně mi jde o Betta albimarginata. Mám je ve Třístovce ve společnosti dalších menších rybek. Krmím mraženýma buchankama, koretrama a žábronožkou. Všechny rybky, co tam mám, si vezmou jak buchanky, tak koretry, tak i ty artemie, jen ty bety ne. Schválně krmím artemkou až nakonec, když už jsou všechny ostatní rybky nažrané. Bety na buchanky kašlou, stejně tak na koretry a čeakjí jen na tu artemii. Nemohou tím nějak utrpět? Není to příliš jednostrané? Ostatní rby ještě přikrmuju sušeným, ale toho si tahle honora vůbec nevšimne. Mám strach z jednostranné stravy.
Nebylo by vhodnější třeba jeden den krmit jen buchankou, jeden den jen koretrou a třetí den jim tam přidat i tu artemku? Ony totiž ty bety dřív než jsem koupil tu artemku žraly vesele buchanky i koretry... ale co mají na výběr, tek žerou jen artemku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:31 Muž sux [117] - AmerikaRe: malyLibor
Proč chovat, dcl koupíš za 20,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sux
Lze, ale spoustě lidí se ten snadný způsob ekluje a je fakt, že někdy to dost zapáchá... ale těžké to skutečně není. Někdy se rozmnoží i když je chovat nechceš smich Mnohem čistější jsou mouční červi, které lze chovat stejně snadno jako kostní, ale když ti utečou, tak tě manželka nepochválí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 20:00 Muž sux [117] - Amerika
Lze krmit rybky kostními červy? Krmil jsem tím závojnatky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 17:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Ale pane kolego...podívejte se na ústní otvor živorodky a rybek, o nichž píšete...Ony se na tu koretru asi navléknout dokážou...eleganska fakt ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 17:06 RAP Re: Danila
Danila napsala: Moina je základ pro všechny miniaturní rybky u nás v Braníku, berou ji velmi ochotně a velikostí je ideální.
Souhlasím, mě ji po rozmražení bral i potěr panamensek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 16:56 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Danila
Moinu určitě vyzkouším, aspoň tu mraženou. Škoda, že u nás živá moina a cyklop jaksi není, no a do Prahy cesta daleká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2012 16:51 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Danila
u vás se stavuju skoro pokaždý když jedu přes Prágl, tentokrát bohužel tudy cesta nevede:-(, každopádně je to zajímavá nabídka, vypadá to, že bych se během listopadu do Prahy ohl dostat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 16:47 Žena Danila [4489] - SumciRe: ivaha
Moina je základ pro všechny miniaturní rybky u nás v Braníku, berou ji velmi ochotně a velikostí je ideální.

V ZOO Braník máme momentálně ŽIVÉ krmení: moinu, cyklop,hop artemii, koretru,patentku a nitěnku.Každé úterý se naváží nové a v lednici vydrží minimálně týden, spíš déle.
To vlk9 - k nám to ale máte z ruky.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 15:49 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Krmím koretrou ve větším akvárku, tak když to sličenkám na zkoušku nasekám žiletkou, žádnou újmu mi to nezpůsobí ;-) . A pokud ji budou brát, tím líp, aspoň budou mít jídelníček zase o něco pestřejší. Pro mě to teda zbytečný není a jednou za čas mě to nezabije - pokud se tou žiletkou nepodříznu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 15:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Koukal jsem. Mně koretry berou i B.uropthalmoides - 2cm, a Tanichthys micagemmae, taky 2cm. Je to sice směšné, když taková miniryba do sebe souká koretru, ale já ty koretry dávám hlavně kvůli B.albimarginata, a ty borarasky jim to kradou. Vietnamkám do vedlejšího akva to dávám jen tak na přilepšenou. Ale co mám vypozorované, koretru milují snad všechny ryby včetně těch nejmenších druhů a velmi ochotně se po ní množí. Samozřejmě jak pro borarasky, tak pro kardinálky je základem u mne cyclop a teď chci vyzkoušet moinu. Perloočky jim moc nešmakovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 14:14 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: ivaha
já bydlím v Radomyšli, mám to do strak cirka 10km takže pohoda, beru si standartně krabku patentek za 25-30kaček plus někdy i něco jinýho. Jak jsem psal skvělá služba pro nás malý akvaristy.
ale to už jsme trochu mimo, takže vytahuju nahoru svůj původní dotaz, nějakej obchůdek, kde mají ve stálé nabídce živý krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Myslím, že je to zbytečná námaha a vyhozené peníze, pokud koretru nemohou sežrat jiné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlk9
Pan Koblasa už mi odepsal, sice přes Sušici nejede, ale do HD je to kousek palec Díky za tip, teď už si jen vybrat, co budu chtít dovézt.

malyLibor: cyklop si berou, koretry jim teda zkusím nasekat. Na tu moinu jsem zvědavá. A když jí nebudou chtít, tak máš recht - pažravci ve větším akva to zbaští :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Koretry??? smich coze coze No nedělejte si prču a koukněte, jak jsou to velké ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   06.11.2012 13:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No, já s tou moinou zatím nemám zkušenosti, ale když to nebudou brát slečinky, ve velkém akva to zkrmíš. Ale pro slečinky by byl určitě ten vířník a buchanky (cyklop), moje vietnamky to milují a nejsou o nic větší než tvé slečinky. A zkus jim i koretry, ty miluje většina ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 07:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vlk9
Děkuju, na rozpis se jdu hned podívat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.11.2012 06:45 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: malyLibor, ivaha
mrkněte na jeho stránky, má tam rozpis kde a kdy všude jezdí, kdekoli po trase je možno se s ním domluvit, já sem kousek od strakonic a vždy mi tak 15-30min před tím zavolá a já si do strak dojedu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 01:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Když mě to nenapadlo, že ho taky má... nojo, pozdě bycha honit.
Moina by byla taky i pro prťavky sličenky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 00:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No jo, škoda, že sis ho nevšimla před tou burzou, mohli jsme mít oba Protogen už doma... A o má toho mraženého ještě větší sortiment, než má v nabídce na netu. Ale většinou to má ve formě čokolád, což by ale neměl být problém... i když se přiznám, že jsem je zatím nevyzkoušel, zatím krmím z těch blistrů, co jsem měl v zásobě. Ale brzy vyzkouším. Hlavně jsem zvědav na tu moinu a na černé komáří larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 00:06 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Ono to je kousek od sebe, zas tak moc ses nesekl ;-) Ale každopádně to za zkoušku stojí, kdyby náhodou jezdil i kolem nás. Z toho mraženýho bych si určitě vybrala a má i Protogen, jak tak koukám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Do háje... jsem si popletl Sušice a Strakonice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
No jo, když já se do Strakonic dostanu taky jen nárazově, když tam jedeme s malým na kontrolu...
Vlku, přes Sušici asi p. Koblasa nejezdí, což? :-D Já mu napíšu a optám se ho na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vlk9
Ty jsi ze Strakonic? A tam vozí žrádýlko pan Koblasa??? Mám tam kamarádku akvaristku, mohla by si od něj taky brát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:28 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: malyLibor
jj on jak jezdí po republice tak se domů vrací přes strakonice, takže mi vždy doveze krabičku patentek plus co ještě potřebuju, je to cirka tak jednou za tři týdny, ale je to super služba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:15 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Cosmogagy
jasně dám vědět, až to dorazí, objednával jsem minulý týden, myslim, že tam psali že expedujou asi dvakrát do měsíce, jestli se nepletu, já si bral asi čtyři střední sáčky s různými krmivy právě na zkoušku, když to bude fajnový v plzni maká švára a mohl by mi to vozit bez poštovnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vlk9
Pan Koblasa prodává i to živé? Kurník, proč někde v Olomouci nemůže být takový pan Koblasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:10 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: vlk9
můžeš mi pak dát do zprávy vědět jak to krmení vypadá?? přemýšlím že bych taky objednal.. patentky a koretry ve velkých sáčcích, mají nejdelší "trvanlivost", a k tomu sáček dafnií nebo moiny, a to použil jako násadu do akva, a zkusil si to chovat doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 23:02 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: malyLibor
jj tam mám ted poprvý zkušebně objednáno, jenže nevim kdy to přijde, jinak beru i něco málo od p. Koblasy, leč jsem ted týden služebně ve Vyškově a prošvihnu jeho dodávku, tak zkoušim zalepit díru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Cosmogagy
Zkus toto: www.mk-zoo.cz Zajímavá nabídka živého krmení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:09 Muž tajfun1 [222] Re: vlk9
párkrát jsem kupoval živé u akva exotic na Moraváku, jestli to je stálá nabídka nebo jen občasná netuším, zkuste se poptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 21:06 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: vlk9
to by mně také zajímalo, ale trochu to ještě rozvedu - jdou někde v Brně koupit živé perloočky? Popřípadě pokud by někdo věděl kde koupím násadu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 18:52 Muž vlk9 [296] - Halančíci – Živé krmení Brno
Zdravím vespolek
Mám dotaz hlavně na brňáky a blízké okolí. Je v Brně nějaká akvaristika (krom sklorexu, kam se tak či tak chystám), kde bych mohl koupit živé krmení (patentky, koretry apod)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 10:48 R Muž romant [27987] Re: souky
Tak, tak "bůčkem" jenom přikrmit, přilepšit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.10.2012 09:33 Muž souky [592] - RostlinyRe: lopuchojd
jediný co si pamatuju z nějaké staré publikace je, že by se nemělo déle krmit roupicema(aspoň doufám že jima), protože sou moc tučné, ale stejně záleží na druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 07:51 Muž Yirka [9126] Re: lopuchojd
Vem to tak, že i v přírodě jsou období, kdy je k dispozici delší dobu pouze jeden druh potravy. Určité druhy hmyzu či rostlin se prostě vyskytují jen v určitých obdobích, pak je však většinou nahradí jiné. A to se střídá. A to je příroda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:22 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Já přes letní období krmím třeba měsíc dafniema, když jsou komáři, tak na přilepšenou, ale ty dafnie od jara do podzimu(stále ještě jsou) jednoznačně dominují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 21:04 Muž lopuchojd [10] – jak casto
Ahoj.Zajimalo by me jak casto muzu krmit zivou potravou jednoho druhu.Dik za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2012 19:02 R Muž romant [27987] Re: drahoš
Můžeš krmit třeba mraženejma patentkama(před podáváním nechat rozmrazit a propláchnout studenou vodou) a ty nítěnky společně s tím naloveným dávat jenom občas. Samozřejmě, že se dají použít třeba i granule pro cichlidy, těch možností je hodně, ovšem živá je živá, tomu rozumím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 19:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: drahoš
Je lepší si nalovit své, riziko zavlečení je minimální pokud najdeš dobrý zdroj ;-) Určitě menší než při krmení nítěnkami (odkudkoliv) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:57 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
nitenkama je krmím ze zverimexu ale je to strašně daleko při těch cenách benzinu rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:54 R Muž romant [27987] Re: drahoš
Pokud krmíš nítěnkama, tak jsi na tom s tím zavlečením chorob obdobně, když je dobrej zdroj a jsou dobře uchovávaný, tak bych se nítěnek nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:51 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
no nevím každý pravě říká o tom zavlečení do aq mam strach mám je moc rád ty moje rybky nechtěl bych jim ublížit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2012 18:47 R Muž romant [27987] Re: drahoš
Pořiď si síťku na lov živýho krmení a vyraž na obchůzku místních rybníků a uvidíš, že pořídíš, teď s přicházejícím jarem se to bude kvalitním živým krmením jenom hemžit. Argumenty o nemocech zanesenejch do akvária díky krmení živým krmením na mě neplatí. Když je lokalita tzv. prověřená, možno se doptat u ostatních lovících, určitě je u nějakýho rybníka potkáš, tak není co řešit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:43 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: romant
burza je jednou za měsíc to my živé nevydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:40 R Muž romant [27987] Re: drahoš
No, že by se na vaší vyhlášený burze(myšleno vážně) nedalo sehnat živý krmení, to se mě nechce věřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 18:12 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: drahoš
dyť živé nitěnky mají snad v každé akvaristice i okolo nás v třicetitisícovém Hodoníně a patnáctitisícovém Kyjově... zkus jakoukoli Ostravskou akvaristiku... vystavený to nikde nemaj, ale když se zeptáš prodavačky, tak ti určitě řekne že je prodávají, a přinese ti libovolné množství ze "skladu"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.04.2012 15:49 JuraS Re: drahoš
v ostavě musí být akvaristik desítky..kdyby s eptal někdo z horní dolní na vrcholu beskyd pak bych se nedivil..co tak goggle a zeptat se ???? či využíd databázi obchodů tady na sajtu ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 14:43 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku nevíte v Ostravě kde prodávají živé krmení nitěnky atd jsem s Hrabůvky dik
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 9791x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/762-mrazene-syrove-zive-krmeni?od=151