Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Unese stůl akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Žádná další stránka   1  
Unese stůl akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 21:19 Nipponik Re:
Tak jsem to se 100 kg zkusil a komoda furt stoji ani se nehne tak dekuju za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 21:04 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: sollik
tak jako prevence stačí 8 hmoždinka a vrut 60x6...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 18:44 Muž sollik [257] - CichlidyRe: FreeDale
Ale šplouchne to hezky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 13:15 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: Designer
Stojí to v koutě(alespoň podle fotky), takže štouch může přijít jen z jedný strany a pak se to opře maximálně o zeď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 10:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Nipponik
Jedne veci bych se bal. Pokud to nesou 3 desky, vsechny orientovany stejne, a pokud je vzadu (jak uz to byva) jen sololit, nekdo do toho vic strci z boku a vrchni deska pujde ve smeru stouchu, kdezto spodni zustane na miste. Pokud je i pricne na ty 3 nosne desky neco, co je tak muze slusne drzet proti popsanemu zborceni, pak bych strach nemel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 09:51 sokar Re: Nipponik
Ta komoda unese v pohodě i 300KG.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 05:03 Muž FreeDale [17] - LabyrintkyRe: Nipponik
Myslím, že bez problémů by to měla zvládnout... Ta deska mezi šuplíkama je až dolů přes celou komodu? Pokud ano, není co řešit. Maximálně bych v případě přetrvávajících pochybností dal přes celou délku komody pracovni kuchyňskou desku, ale myslím, že je to zbytečný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 22:39 Nipponik
Fotka k příspěvku Dobrý den, plánuju koupit 80 l akvárium rozměr 70x30 a nevím jestli to moje komoda unese bez vzpěr. tloušťka dřeva je 2 cm. 65 kg ta komoda bez problémů unese ale potřeboval bych od ní tak 100 kg . děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:02 Muž Yirka [9118] Re: novy
Podložka v pohodě, podlahu bych vyrovnal nějakou podložkou. 1,5cm odchylka je dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 16:14 novy Re: Yirka
no ja tam tiez nemam tie kruzky (nozicky) na spodu. Otec vravel ze to nei je dobre nechvat vahu len na 8 kruzkoch - tak ich tam ani nedaval.

Ja som sam meral velkosti dosiel a vsetky su rovnake - ze otec si to daval narezavat s jednej celej dosky.
Zrejme je kryvy panel v panelaku. Otazka je ci to tak moze ostat alebo to mam prerobit - dat nieco na jednu stranu. Nechcelby som aby s ami akvarko prekotilo.

Pod akvarkom mam tenky polystiren - tusim to je 3cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 15:21 Muž Yirka [9118] Re: novy
Platí to co jsem napsal. Ten stolek je na to stavěný, tudíž musí vydržet. Osobně bych nešel do těch nožek-kluzáků. A hlavně - zjisti příčinu nerovnováhy vody. (Doufám že máš pod nádrží podložku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 15:03 novy Re: Yirka
valasinec.ezin.cz/…

je to podla tohto navodu zevraj.. a on tak aj vyzera :) len som sa zlakol toho praskania dreva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:37 Muž Yirka [9118] Re: novy
Podívej se hlavně jak je rovná podlaha, nebo zdal jsou stojiny stolku stejně vysoké. Tak jak je stolek popsán by to totiž vydržet měl, zvláště jsou-li poctivě udělány spoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 13:15 Muž 2lizard [7] Re: novy
"...popripade to robi nerovnost mam hladinu posunutu s lava do prava o vysku tak 1 - 1,5 cm..." - to je docela průšvih, neb akvárko by mělo být v naprosté rovině!! Dle nejednoho výrobce akvárií, mi bylo udáno, že nerovnost hladiny, tudíž rozdílné tlaky působící na sklo jsou nejčastější příčinou prasknutí akvária.

Ohledně stolku: Když jsem si pořizoval své akva (300l - 120x50x50)laboroval jsem nad dřevěným stolkem a kovovým rámem. Nebral jsem ohled na různé sety, neb tomu "bakelitu" od Juwal ap. jsem nevěřil už od pohledu a nechal si to raději spočítat od statika. Závěry raději nebudu zveřejňovat, abych nestrašil, ale nakonec z toho vyšel (mírně předimenzovaný) kovový rám, kterou tvoří nohy a horní rám držící desku z železa 45x25x3 + spodní a středové zpěry z železa 25x25x2, na doporučení vše svařeno v TIGu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 12:02 JuraS Re: novy
pošli fotku...toho stolku...mám podobné akva, stolek jsem si dělal z toho stejnýho materiálu a asi vypadá podobně..a funguje mi to..fotky mám v profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 11:50 novy – nosnost stolika
Ahojte,

chcel by som sa spytat na Vas nazor. Mam akvarium 100x60x40 - d-s-v a otec mi spravil stojan s dosiek o hrubke 1,8cm. chcel by osm sa spytat ci mam naozaj otcovi verit (nezije s nami) a verit teda aj stojanu. dlzka 100cm je "rozdelena" na 4 casti - 4 steny zvysle a zadna stena je tak isto vyhotovena tou istou doskou o hrubke 1,8 cm.

Vydrzi mi takyto tolik ak naplnik 250l akvarko a dam do neho KOPU kamenov, popripade necham zvazovat sa strk zo zadu do predu (v zadu 8cm vyska strku - v predu 3cm).

Stolik vyzera pekne, ako s predajne s 2 dvierkami na bokoch a v strede policka.

hadam som to dobre opisal a niekto mi povie nazor popripade da nejaky vzorec na vypocet zataze pretoze som akvarku na skusku naplnil a bolo pocut vecer nejake skripanie - mozno len pracuje drevo ale aj tak, a popripade to robi nerovnost mam hladinu posunutu s lava do prava o vysku tak 1 - 1,5 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 18:53 omu Re: Yirka
Doprava stoji par desetikorun, napriklad kdyz to koupite tady tak se vlezete do tisicovky i s dopravou

www.vltava2000.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 14:35 Muž Yirka [9118] Re: omu
A pokud nejseš Brňák, tak zbytek rozdílu dáš za dopravu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 14:26 pancernicek Re: Horác
taťka mi udělal stojan na 150 litrů a on si udělal na 400 litrů akva je to z železa a obložené dřevem a sletovaný a fakt super a nedal jsem zo to ani minutu potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2008 12:10 omu Re: hanz
pred pul rokem jsem videl v aqualife v brne na taborske prodavali stolky do detailu obslehnuty od juwelu vyrabeny u nas, 80x35 stal tisicovku. Za tu cenu nakoupis tak material .)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 22:57 Muž Horác [3942] Re: hanz
Já jsem teda z věcí, který jsem si udělal sám, nikdy větší radost neměl ... páč to (v porovnání s profivýrobkem) stálo vždycky za h**** :-D ... Nakonec jsem to stejně koupil a jen jsem litoval zbytečně vynaložené energie, nervů a času. Není každej kutil domácí X-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 22:08 Muž hanz [27] Re: thunderstorm
A proč si neudělat sám? Určitě bys měl z toho větší radost, než když si to jenom koupiš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 21:30 thunderstorm – Stůl pod akvárium
Zdravím, potřeboval bych sehnat stůl pod aqa 80x35. Doporučíte mi z E-shopů nějakej produkt i s rozumnou cenou ? ... třeba ze skušeností. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 06:18 ferasusa Re: Dinamit
Podle fota souhlas!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 21:43 Muž hanz [27] Re: Dinamit
Když už fotku, tak nějakou podrobnější :-)
Jinak ta kombinace té ocelové podpěry a toho podložení by snad měla stačit. Hlavně tam dát pořádný vruty (na tomhle se nešetří)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 21:39 Muž hanz [27] Diego
DTD je konstrukcni material.

+ nevzniká pnutí(kroucení), rychlejší spracování v druhovýrobě, LTD bez ošetřování, recyklovaný materiál, cena, atd...

- vzhled, váha, chemikálie, nachylnější na dinamické namáhání, bobtnání, atd...

Káždý musí usoudit sám, co je pro něj vyhodnější ;-) , Já nábytek z LTD považuji, za takové obyč krabice, které nemají s nábytkem nic společného. Když už použít dřevotřísku tak jedině odýhovanou, která je potom lepší než masiv. Ale jinak používat LTD, tam kde je vlhkost je tak trochu pitomost, ale budiš :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 16:53 Muž Diego [72] Re: zabak
Proč by jsi dřevotřístce nevěřil?Já ji budu mít pod 300l akvárkem.Do ted jsme ji měl také pod necelým 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 16:51 Žena Dinamit [68] Re: ferasusa
Fotka k příspěvku Takže já ten stůl ještě vyztužim. Prostě vyplnim dřevem prostor mezi tou skříní a stolem, spoje posílim eLkama a mělo by to být teda OK...

Pro upřesnění: stůl + postel jsou na zakázku a ta skříň je z dob komunismu...

Už se mi dostal zpátky foťák, takže můžu přiložit i foto :-)
Prosím omluvte ten bordel, nějak neni čas uklízet tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 16:34 ferasusa Re: Dinamit
No já bych to ještě pojistil alespoň jednou nohou (v tom rohu akva, kde nebude žádná vzpěra), nebo aspoň pod akva desku + polystyren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 15:33 Muž hanz [27] Re: Dinamit
Spravně, jen to v tom spoji zesílit. Jestli je to dělaný za komančů, tak bych to určitě udělal. Oni tehda znali jenom srb a kladivo, šroubovák neuměli používat, takže to tam prali kladivem o sto šest :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 11:20 Žena Dinamit [68] Re: zabak
Chci-li mít akvárium, tak mi jiná možnost nezbývá. Stejně počítám s tim, že nejdýl po škole se odstěhuju jinam :-)

re marsz: mě se zdaj jenom ty hezký sny o hezkých chlapech spim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 09:14 zabak Re: Dinamit
dřevotřísce bych moc nevěřil. navíc podle mě není moc dobré když je akvárium na pracovním stole. (otřesy..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 09:13 marsz Re: Dinamit
No já jen, že postel se může docela pohybovat někdy. ;-) Myslel sem, když se třeba zdají strašidelné sny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 09:05 RAP Re: Dinamit
Když za komunistů, tak to vydrží. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:37 Žena Dinamit [68] Re: marsz
jj, nohy jsou podpěry zároveň pro stůl a pro postel. Kdybych měla foto, tak bych dodala, možná že zítra se mi už vrátí foťák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 00:11 marsz Re: Dinamit
Ten stůl je nějak propojený s postelí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 23:28 Žena Dinamit [68] Re: RAP
To vůbec netušim, vyráběli jí ještě komunisti :-O . Ale myslim si, že je to masiv. V jedný části jsou šuplíky a v druhý normálně poličky takže uprostřed tý skříně je ještě deska naštorc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 23:04 RAP Re: Dinamit
Jestli to myslíš tak, že by posléze akva držela skříň a nosníky desky, tak toby už šlo. Jen otázečka pro úplnost, z čeho je ta skříň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 13:48 Žena Dinamit [68] Re: RAP
A když bych teda mezi tu skříň a desku stolu přidala nějaký další dřevěný špalíčky jako podpěru, myslíte, že už by to bylo OK?

to Hanz: Myslíš zpevnit vzájemně ty podpěry, nebo ty eLka přišroubovat na hranol a k desce stolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:08 Muž hanz [27] Re: Dinamit
No pokud si za tím opravdu stojíš. Tak mě napadlo to celé zpevnit ocelovím profilem svařeným do "L"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 10:06 RAP Re: Dinamit
Je tu možnost, že se ty hranoly štípnou a vytrhnou se ze šroubů. Pak se celá deska sesune. Určitě bych uvažoval o zpevnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 08:08 Muž Yirka [9118] Re: Dinamit
Taky se mi moc ten návrha nezamlouvá. Ten stůl to asi unese, ale pokud nemá zpevněnou desku (typu kuchyňská deska) nic bych za to nedal, že se ti bude prohýbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 06:59 ferasusa Re: Dinamit
Zkus si postavit chlapa co má alespoň 140 kg na stůl a UVIDÍŠ!!!! Já bych této variantě, jakou chceš, moc nevěříl. Chybí mi tam aspoň jedna vzpěra v rohu akva.Tam by se ti mohla ta deska prohýbat.... ;-) Vem si že to akva bude se štěrkem, vodou atd. mít tak 140 kg.!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 01:03 Žena Dinamit [68] Re: hanz
Hranoly jsou spojeny vruty určenými do nábytku. Každý hranol = 2 vruty. 1 vrut = 10 cm.

Deskriptiva mi nikdy nešla :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 00:47 Muž hanz [27] Re: Dinamit
Strčil bych něco do mezery mezi stolem a skříní. Ale stejně jsem ten popis nějak nepobral :-). Z takového popisu těžko usoudit, když ani není popsán spoj hranolků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 23:37 Žena Dinamit [68] – Unese stůl akvárium?
Fotka k příspěvku Ahojte,
ráda bych si pořídila nové akvárium, rozměry jsou 79x40x40 cm. Jenže si nejsem jistá, jestli by můj stůl akvárium udržel.

Je to deska z dřevotřísky (rozměry viz. obr.). Je přišroubovaná na tři hranoly z masivu (smrk 6x6cm) po obvodu a ty hranoly jsou zase přišroubované k nohám (smrk 6x6cm). Nohy slouží zároveň jako nosník pro postel nad stolem. Akva bych přisunula úplně ke stěně, aby stálo na nosných hranolech stolu. Pod akva je skříň, jenže mezi stolem a skříní je 8 cm místa. Bohužel teď nemám foťák, abych to vyfotila v reálu.

Co si o tom myslíte? Mám do toho jít? Díky za vaše rady a názory :-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [6]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8685x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7607-unese-stul-akvarium?od=251