Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Unese stůl akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Unese stůl akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 09:11 kaga Re: Yukirashi
Betky ve 30l ... hele, vem 1+2, přidej k nim neonky nebo ramirezky a nech jim to celé... Určitě jim bude líp... :-) aA jinak, 60l akva máš odhadem 80 max.100 kg... to unese snad každý stolek i na stavitelných nožkách (běžně má jedna nábytková nožička nosnost 50kg). Podívej se na skříňku v kuchyni co v ní máš porcelán... a zkus si ten porcelán zvážit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 06:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Yukirashi
Svařovat rám na akvárium pod 500 litrů, mi přijde jako zbytečnost. Nebylo by lepší nechat u stolaře vyrobit na zakázku stolek? Ten na akvárium se od běžných stolků liší jen plnými zády, absencí nožiček a tím, že déla stolku by měla být stejná jak délka akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 23:07 Yukiarashi Re: Džouzif
Fotka k příspěvku Tak zamlouvá se mi ten plán :-)
Dnes jsem tu ještě meditovala nad plánem B - jak jsem se již zmiňovala, mám tu ještě starý peřiňák. Nebudu přehánět, když řeknu, že je přinejmenším stejně starý jako já, spíše starší. Mám v plánu na něj dát 20l krevetkárium, takže jsem dnes dělala zátěžový test s mojí maličkostí. Co mě ovšem překvapilo, že se ani nehne a i když jsem na něm vyváděla psí kusy, tak v něm ani nepraštělo. Nakonec jsem ale dospěla k názoru, že přestože se jedná o kvalitní kus nábytku starých dobrých časů, je na plastových kolečkových nožičkách a celkově se mi ho nechce pokoušet. Leč, co mě napadlo je, že bych si mohla nechat těsně nad něj nechat udělat svařenou "konstrukci". Něco ve stylu viz obrázek (tímto se omlouvám majiteli fotky za její zapůjčení pro demostraci). Prostě klec na peřiňák, nad kterým by tím pádem mohlo být akvárium. Co tomu říkáte? Je to hodně šílený? Každopádně vůbec nevím, jestli by mi takováhle opičárna doma prošla. Ta deska na stávající stůl je samozřejmě rychlejší a jednodušší řešení, ale chci probrat všechny alternativy. Díky za vaši nehynoucí trpělivost stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 22:51 Muž Džouzif [25] Re: makri
To je přesně to co jsem psal, tahle by to mělo vypadat. Hodit na tu horní desku ještě jednu silnější a dát na to 60l akvárko. Yukirashi má na obrázku vystužená záda, a dělala test, kdy na to sedla a i se stávajícím akvárkem se to nehlo. Pak bych se toho nebál a nové akva tam dal (a přidal bych i alespoň 1cm polystyrenové desky pod akva - pro jistotu). potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 21:45 Muž makri [0] Re: Yukirashi
Fotka k příspěvku Hombre to popsal naprosto perfektně palec . Dřevotříska, ze které stolek je, na výšku udrží hodně. Nesmí se však prohnout, proto je důležitá zadní stěna řádně připevněná. Já jsem měl skříňku také jen ze dvou bočnic tloušťky 16mm (viz obr) a stálo na něm 60l akvárium. Dle mých testů s rezervou. Vrchní deska je z pracovní desky na kuchyňskou linku. Ta zajistila dostatečnou tuhost vrchu. Je také pravda, že část se šuplíky taky zpevnila konstrukci. A po přestěhování k dětem jsem tuto skříňku pro jistotu přišrouboval ke stěně přes úhelník.


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 11:05 hombre Re: Yukirashi
Tak pokud po něčem toužím,tak bych se rozhodně nenechal odradit malou úpravou stolku.Co jsem ti popisoval,je otázkou pár stokorun a doma ti snad někdo pomůže ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 10:34 Yukiarashi Re:
Vážení, všem vám moc děkuji za rady. Mám z toho hlavu jak pátrací balón ne
Snížila jsem své nároky a skromně by mi stačila ta cca 60l - rozdělit a šup dvě akva pro beťáky. Sice se mi samozřejmě líbí krásná panoramtická akvária mnohých z vás, ale na to asi budu muset nechat zajít chuť. Ono mě s těma rybama už stejně nejspíš vyhodí z baráku :) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 09:06 Muž RBeil [174] Re: Yukirashi
www.google.cz/… ale jestli nejsi domácí kutil tak to se asi nemá cenu do toho pouštět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 08:16 hombre Re: Yukirashi
Za stávající situace bych na ten stolek 100kg nedával ani omylem,natož akvárko.Řešil bych to následně:Určitě ještě jednu horní desku na zpevnění proti prohnutí té současné a dal byl ještě jedno to zadní čelo co už tam,ale dolů k podlaze v takové šířce,aby ses dostala pohodlně k zásuvce,kterou tam dole vidím.
A pokud je ten stolek rozebiratelný,což asi bude,tak ho rozebrat,spoje (čela těch desek co jdou k sobě) natřít třeba Herkulesem (lepidlo na dřevo) a zase sešroubovat.
Pokud už slepený je (nemyslím si),tak dotáhnout současné šrouby a pokud je to jen na kolíčky(což asi nebude),tak přidat vruty.
A toto celé bych pak přisunul úplně ke zdi a přes to zadní horní čelo,které tam teď je bych to dvěma vruty uchytil přes hmoždinky do zdi,což ti zaručí jak boční stabilitu,tak převrácení dopředu.
A tu druhou stolovou desku k té horní uchytit zespoda vruty aby se po ní neklouzala.
Takto bych to řešil já,pokud by byla podmínka použít tento stolek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 07:27 Muž Fuchs [169] Re: Yukirashi
Tak jestli mohu přispět tak mám 140 l akva postavené na komodě z IKEA kdyź jsem nani sedl prohla se. Ták jsem ji oblozil z boku, vrh aj spodek a hlavne zada stojí na tom uz rok a nic. Tvůj případ bych dal horní desku záda a vinglema zpevnil to je cele. Ted si dělám skříň na 510l a vingle udělá hrozně moc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 01:31 radim Re: Yukirashi
Viděl bych to na výměnu té zadní výztuhy za větší desku(cela zadní strana), kteta by to cele znehybnila a zdvojení horní desky... Pak už jen snad ten novy podstavec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 20:45 Muž Jifi [675] Re: Džouzif
No, já osobně bych vůbec netipnul, co by stolek udržel, tak to raději nechám na těch, kteří to dělají jako rutinu a mají s tím roky zkušeností, včetně stolů pod akvárka 500 l a víc. I když pak víc zaplatím. Ale zastávám názor, že dobrý stolek pod akvárko je důležitý. Pokud si to umíš udělat sám, OK. Já bych si na to netroufnul. Tohle nedělám a nemám zkušenosti s nosností.
A s tím místem - manželka není ochotná se nějak zbavovat nábytku kvůli akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 20:41 Muž Jifi [675] Re: Yukirashi
No a co kdybys tak mezi řečí naťukla, jestli bys mohla na Vánoce dostat nový, krásný stolek pod akvárko ... ? Že by stačil třeba jen 90 cm dlouhý, nebo kolik tam je místa ...
Pak by někdo jiný třeba zkusil popřemýšlet, co se stávajícím stolkem.
Za pokus nic nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 20:35 Muž Džouzif [25] Re: Jifi
Najít v domě místo mám už problém taky. Vždycky ale něco najdu i když byt má jen 2 místnosti a to i kdybych měl něco vyhodit :)
No a k tomu stolku přímo pod akvárko. Je fajn, že ho jsou výrobci akvárií schopní dodat i stolek přímo pod něj, Cenově je to však o něco výš, než když se to nechá vyrobit u truhláře. Osobně jsem pro to vyrobit všechno co můžu, k čemu mám materiál a na co si věřím. Cenově to pak vyjde asi o 1/3 levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 20:32 Muž doubler [80] Re: Yukirashi
pokud jsi limitovaná tím, že tenhle stolek musí být použit jako stojan pod akvárium, něco mě napadlo.. Co ten stolek otočit vzhůru nohama (horní deska by pak ležela na podlaze) a přidělat k němu nějakou bytelnější desku, na kterou by se pak dalo akvárko? Stolek by se o dost zpevnil a nemusela by ses bát ani toho, že se bude prohýbat horní deska. Sice bych si pořád nebyl jistý, jestli by to v pohodě uneslo 100+ kg, ale třeba "šedesátku" už bych se na to určitě nebál dát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 20:25 Muž Džouzif [25] Re: Yukirashi
Pro tvojí situaci je asi nejlepší přizpůsobit velikost akvárka stolu, ale aby sis pak neříkala, že by to chtělo větší nádrž. Správně píšeš, že je třeba v případě tvaru tohoto stolku mít akva mezi stojkama. Pak by možná bylo dobré udělat kompromis a nechat vyrobit například akvárko 60x30x35 (d-š-v) což je 63l a váhově to může být tak 80kg. Pak bych si ještě nechal uříznout silnější desku pod akva v rozměru stolové desky.

Vyjde to nejlevněji a veřím tomu, že to v pohodě vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 19:24 Yukiarashi Re: Jifi
Je to radost s těmi akvárky :-) Samozřejmě by tohle bylo nejlepší, ale já nemám kam bych ten nový stolek dala. Stávající vyhodit nemůžu, protože technicky vzato není můj a není kam bych ho doma, respektive přímo v mém pokoji, odklidila :-O

No, ještě to nějak promyslím. Každopádně děkuji za všechny rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 19:18 Muž Jifi [675] Re: Džouzif
No, já mám úplně jiný problém - najít v baráku na akvárko místo. Byl to boj, najít pro kluka vůbec místo na akvárko 80*40*35 cm. Raději bych měl tak 150 cm na délku, ale není kam ho dát :-(
Dnes není vůbec problém si nechat vyrobit stolek přímo pro akvárko, jaké chci mít. Dokonce i to akvárko vyrobí na míru. Tak jsem nechal udělat stolek pro akvárko, které jsem loni pořídil. Stolek je na míru, desky jsou silnější než u PC stolků a konstrukčně je dělaný tak, že je dimenzovaný pro to akvárko. Včetně toho, jak má udělané výztuhy a vzpěry, nebo jak to mám nazvat. A to ti ho dneska ještě udělají, v jaké barvě si řekneš. Cenu si už nepamatuju, ale myslím, že to bylo tak 2-3 tisíce. Ale hlavně to dělá firma, která běžně vyrábí stolky pod akvárka pro akvaristiku, kde jsem akvárko pořizoval. To mně připadá jako lepší volba, pokud člověk chce akvárko, které má mít cca 100 litrů (než potom maturovat nad tím, jak dlouho to stolek udrží). U padesátky bych to ještě risknul, ale stovka už je dle mého názoru dost těžká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 19:15 Yukiarashi Re: RBeil
Chtěla jsem to akvárium přehradit na dvě samostatné nádrže a přemístit tam beťáka ze společenské nádrže (ne toho z prezentace) plus si pořídit ještě HM (toho si chci pořídit celou dobu, namísto toho mám doma jednoho CT a jednoho VT). Chtěla jsem, aby každá půlka byla větší, takže by se s tím dalo víc vyhrát, pod 15l na rybu se mi jít nechce, ráda bych alespoň 20l pro každého. Ještě mám k dispozici pracovní stůl, ten se určitě nezřítí, ale nebudu mít kde pracovat na počítači :-O

Neměl bys k tomu paletovému modelu odkaz na nějaký obrázek, nedokážu si to moc představit (ale otevřeně přiznávám, že nejsem domácí kutil, naposledy jsem dělala ptačí budku někdy v 10 letech a dopadlo to dost tragicky). Jakkoliv nesnáším betta kity, začínám víc chápat, proč si to lidi kupují tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 19:03 Muž RBeil [174] Re: Yukirashi
Ono záleží co v tom akva chceš mít, podle toho si zvolíš velikost a podle velikosti akva bych řistpůsoboval i stojan. Jinak jestli seženeš za pár korun staré palety tak ten stůl můžeš udělaz i z nich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 18:51 Yukiarashi Re: RBeil
OK, další varianta. Kdybych se rozhodla pro 40-45l akvárium? To by mohlo být OK? Pokud ano, nechala bych ho nejspíš dělat na míru. Nejdůležitější je asi délka - předpokládám, že je potřeba, aby dosahovala vzdálenosti "nožiček", tj. aby nebylo v prostoru mezi? Jsou od sebe 60 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2015 18:27 Muž RBeil [174] Re: Yukirashi
To než dělání stojanu pod stul bych si nechal udělat přimo stojan i z lamina, ale zkonstruovaný tak ať to udrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 18:20 Yukiarashi Re: RBeil
Děkuju za názor. Čím víc o tom přemýšlím, tím víc se s ním musím ztotožnit. Achjo, nemám tu nic co by ho uneslo. Můžu si akorát tak nechat udělat stojan pod ten stůl... estetika hadr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2015 18:09 Muž RBeil [174] Re: Yukirashi
100kg ? ani nápad víc jak 50l akva bych na to nedal. Tato konstrukce se strašně rychle rozviklá a deska se bude uprostřed prohýbat. Navíc má sice zadní stěnu, ale ta je nedostačující na to, aby zabránila pozdějšímu kymácení. Ten stůl je vyšší jak delší a těžiště bude úplně nahoře. Při 100kg bych tomu moc šancí nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2015 17:24 Muž Džouzif [25] Re: Yukirashi
To znám, taky mám vždy problém někam dát akvárko. Vytunit tenhle stolek by podle mě určitě šel. Z pravé strany by bylo dobré přidělat ještě jeden bok a záda. Ovšem výsledek by vzhledově nebyl nic moc. Jde spíš o to, že třeba při uklízení do stolku drbneš a ten se pod váhou může teoreticky sesypat.

Já mám všechny akvárka na malé skříňce s dřevotřískovou deskou 2,5cm. Možná to mám i trochu předimenzované, ale radši něco bytelného, než aby se to pod akvárkem nějak prohybalo, naklánělo apod. (už se mi jednou stará dřevotříska pod akvárkem prohnula a to začalo téct a ani podložka pod tím to nevyrovnala).

Ale jak píše Strojek, názorů bude hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 21:56 Yukiarashi Re: Džouzif
Což o to, udělat bych si ho nechala, ale nebylo by ho kam dát. Varianta zbavit se tohoto na účet nového mi asi doma neprojde (nekupovala jsem ho já, tedy nemám "právo" se ho zbavit). Je možnost ten stůj nějak "vytunit"? Dopředu avizuji, že nejsem zrovna zdatný kutil a vrtačka je v mé ruce smrtící nástroj, tedy bych to asi musela svěřit někomu povolanejšímu ne Alternativně mě napadlo si nechat svařit kovový stojan a vrazit akvárko před knihovnu, ale to asi nebude zrovna praktické :-O No, jsou to radosti. Hlavně když doma ani nemám povolení na další akvárium :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2015 21:50 Muž Strojek [141] Re: Yukirashi
jak rikam, nazoru bude hodne ale jestli je to sroubovane, nebal bych se tech 100kil zhuba co bude mit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 21:48 Yukiarashi Re: Strojek
Je to šroubované. Původně to byl stůl na stolní počítač staršího typu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 21:37 Muž Džouzif [25] Re: Yukirashi
Podle mého by to mohlo chvilku vydržet, ale asi bych na to akvárko o délce stolu nedával. Sice to má zadní stranu, ale i tak je to slabá dřevotříska, kdo ví jak zkonstruovaná dohromady. Být tebou, tak si nechám udělat stolek přímo pro akva a bez rizika, že se všechno rozfláká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 21:27 Muž Strojek [141] Re: Yukirashi
jestli je ta zadni vystuha sroubovana a zbytek take, ne jen na zalepenych drevenych kolickach tak bych se toho 100kila nebal..jestli tam jsou jen kolicky tak ty casto vysychaji a tomu bych moc neveril ..tot muj nazor , asi jich bude i vice .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 21:17 Yukiarashi Re: KarlosS
Počkám :) Rychlý test zátěže já (60 kg) + stávající pidi akvárko - OK, nic se nekvrdlá a nevrže. Ale pořád to nedává 100 kg. Sedla jsem si na jednu stranu stolu vedle současného akva a zkoušela se zavrtět - každopádně ne moc, nechtěla jsem, aby měly současné ryby šok.
Upřímně mám také pochybnosti, ale pak už mi tu zbývá jen peřiňák, který sice svého času jako "stojan" na akvárko sloužil, ale už má to nejlepší za sebou, takže se mi to nechce riskovat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 21:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Yukirashi
počkej až se vyjádří ostatní, počítej, že aq bude mít 100 kg, tak si na to sedni a jestli se to hne do strany, nebo zavrže či zakymácí, tak bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 20:31 Yukiarashi Re: KarlosS
Děkuju :-) Úplně nový není, nějaký pátek už ho tu mám, ale není rozviklaný. Chtěla bych se vrátit k něčemu alespoň o kousek většímu než co mám teď. Mám vyhlídnuté akvárium o délce 80 cm, což odpovídá délce stolní desky, bude to OK? Jedná se o 80l akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 19:03 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Yukirashi
do 100 litrů ... (pokud je ten stolek novej a nerozviklanej)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2015 17:42 Yukiarashi
Fotka k příspěvku Také bych se dovolila připojit s dotaze. Myslíte si, že tento stůl unese větší akvárium? Pokud ano, jakou velikost byste se na něj odvážili postavit? Předem děkuji za reakce :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 17:40 Muž Horác [3942] Re: Peterson
Bez zavětrování bych do toho nešel ani náhodou ... mělo by to mít "záda", aby to nemohlo do stran ... ale ne nějakou srandičku na parádu ze sololitu ... něco festovnějšího (desku z lamina například) ... a ani nemusí být stejně vysoká jako stolek (vznikne přirozená mezera pro vedení hadic externího filtru, kabelů apod.) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 17:28 Muž Yirka [9123] Re: Peterson
Oddělej ta kolečka a klidně to tam dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 16:07 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Koště
Jednoduché - pokud akvárium svými hranami přesáhne přes vzpěry stolku - není to problém. Pokud ne...nešel bych do toho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 15:51 Koště Re: Sergej
Trvalé zatížení je něco jiného, je rozdíl těch 60 kg tam mít pět minut a dva roky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 15:25 Sergej Re: Peterson
Tak akva 60*30*30 je asi 50l + váha aq bude do 10kg. Celkem tedy i s dekoracemi do 80 kg. Zkus si na to sednout a trochu se zavrtět a když nespadneš můžeš ho tam v klidu dát :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 15:05 Koště Re: Peterson
Pokud přidáte ještě jednu vzpěru do středu, tak bych se toho vůbec nebál :-) I teď vypadá celkově stabilně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 14:38 Peterson – stolek
Fotka k příspěvku Dobry den,chtěl bych se zeptat když bych upravil tento klasicky televizní stolek dal navrch jeste jednu desku a doprostřed jeste jednu překližku.Unesl by potom akvarium o rozměrech 60x30x30 ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:49 georg Re: MartinaJarošová
...daleko větší váhu než 100kg ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 20:37 MartinaJarošová Re: georg
Polystyren tu váhu unese? T by mě vůbec nenapadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2014 18:42 georg Re: MartinaJarošová
Pokud někde v okolí zateplují barák, popros dělníky o 6ks polystyrénu 10cm tl.,dej na sebe a hotovo. Nebo si jej kup. I kyž ty basy od piva taky dobrý, hlavně ta likvidace těch plných. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 18:18 MartinaJarošová – Stolek pod kavárium
Zdravím všechny, nemáte někdo tip na výrobu čehokoliv, co by uneslo 80l akvárium? Napadlo mě jen z palet či z bas od piva smich Díky na reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 23:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: invalida
Já když to viděl tak jsem šel do kolen , a to jsem ještě trval na tom aby to napustil předemnou doplna stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 23:36 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Pánové , na tomhle stála moje 250tka asi rok , napuštěná doplna včetně 20 kil poctivého štěrku smich smich smich
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 23:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: jmalyska
Pod tou "překližkou" si mám čo predstaviť? Akože dozadu namiesto tej "papierovej ohybnej dosky" dať poriadnu drevenú, po celej ploche? A upevňuje sa prilepením alebo skrutkami?

"L" profily som (dúfam) pochopil: kovová tyčka v tvare L, priskrutkovaná k hornej/dolnej a bočnej stene. Koľko by ich malo byť? Do všetkých 8 rohov? (teda hore i dole, vľavo i vpravo, vpredu i vzadu?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 23:15 S Muž invalida [3881] Re: jmalyska
U těch profilů bych se snažil dělat díry dál od hrany dřevotřísky. Viděl sem rozjedou bednu secšroubama vytrženejma do strany.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8685x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7607-unese-stul-akvarium?od=151