Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Unese stůl akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Unese stůl akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 23:12 Muž jmalyska [167] Re: zervan
Do zadní části dát minimálně 12mm překližku a řádně vyztužit "L" profily, tedy spojit zadní stěnu s bočními stěnami a s horní deskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 23:09 S Muž invalida [3881] Re: zervan
No jelikož to není dřevo bál bych se víc jak 60 l ...Sešroubovat závitovejma tyčema proti rozjetí by trochu pomohlo ale estetično v prachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2014 23:03 Muž zervan [1123] - Rostliny
Fotka k příspěvku Vedel by prosím niekto skúseným odborným okom posúdiť nosnosť komody na fotke? Rozmery má 120 × 47 × 85 cm, zvislé (2 vonkajšie i 2 vnútorné) a vodorovné (horná a dolná) dosky majú hrúbku 1,5 cm. Žiaľ, vzadu je len taká tenká ohybná oná. Momentálne je na komode malé 50 l akvárium, to drží perfektne, ale majiteľka sa rozhodla pre väčšie akvárium na túto komodu - tak veľké, ako unesie.

Úplne parádne by bolo akvárium 120 × 40 × 50 cm, ale to je už 240 l, teda predpokladám, že cca 350 kg so všetkým. Samotnej statickej záťaže sa neobávam, no desí ma predstava, že by niekto (napr. deti) sotil zboku do akvárka, asi by sa tá komoda zosypala - vrch by šiel do strany, spodok by stál na mieste. Takže otázka je, ako veľké akvárium by ešte na tejto komode bolo bezpečné? A druhá, alternatívna otázka: Čo je potrebné spraviť, aby tam bolo možné dať to 240-litrové?

Vopred vďaka!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 21:38 Muž funtcz [22] Re: fido16
Tak dik..Tež si myslim že lamino takym spusobem zlomit nejde a navic když se to rozloži po cele ploše a dole budou poličky at mala ma kde davat hračky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 20:21 Muž fido16 [631] Re: funtcz
Myslím si že nebude problém vypadá pevně :-). Dobrá práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 18:27 Muž funtcz [22] – unese stul akvarko 450 L
Fotka k příspěvku Zdravim.Chci se zeptat ..unese tento stul akvarko 450 L?
Stul je hotyvy a akvarko se lepi jen at mi ne prolomi ten stul.Dělal jsem si ho sam v praci z lamina.
Davam na to že ne,prece lamino ani nejde tak zlomit ale jistota musi byt
Dik :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:09 Muž Váza [6] Re: Váza
O víkendu mi poradil kámoš, že by mi dal dva nosníky (klasickej L tvar) a přidělal bych je do nosné zdi za akváriem a tím pomohl rozložit horní desce váhu. To už by snad mohlo unést aspoň to 140 l akvárium. Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 09:43 Muž Váza [6] – Zpevnění skříňky
Fotka k příspěvku Ahoj, potřeboval bych poradit s úpravou skříňky. Máme nový nábytek a tak stará skříňka pod akvárko musela jít pryč… K novému nábytku se samozřejmě žádná akvaristická nehodí a přes ženu by navíc jiný design neprošel… Takže musím nějak zpevnit nový stolek. Momentálně na něm stojí komplet Diversa 112 litrů vypouklý a zdá se, že horní deska (ač má 3,8 cm tloušťku) se už trochu prohla. Navíc bych rád vyměnil stávající akva za větší 140 l (80x35x50) nebo 160 l (80x40x50).
Rozměry stolku: Šířka 97,2 cm, Výška 86,1 cm, Hloubka 40,2 cm. Tloušťka vrchní desky je 3,8 cm. Celou nohou vede vždy šroub až do té spodní desky + dva klasické dřevěné kolíky.

Úpravy co mám v plánu:
1) Na každou stranu pod vrchní desku bych dal 2 až 3 vinkly.
2) Zadní stěnu vyměnit za nějakou překližku, kterou bych šrouby připevnil do hran stolku.
3) Za každou nohu schovám nějaký špalíček, aby pomáhal s váhou. Také jeden přidám mezi zadní dva (nebude vidět).
4) Problém asi bude, že díky velkým šuplíkům nemůžu dát žádnou podpěru doprostřed skříňky. Podpěra by se vešla jen na zadní část, kde je místo za šuplíky. Tam každopádně nějakou dám.
5) Přemýšlím, jak vhodně vyztužit tu vodorovnou příčku mezi malými šuplíky a velkými. Vinkly asi nepomůžou, že?

Předem děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 17:01 lap Re: Yirka
Což o to, já bych to bafnul klidně i do studených, ale nerad bych, aby prasklo dno. Přece jen tam bude cca 30 kg písku. Ale mezitím, než jsi odepsal, jsem přečetl většinu toho vlákna od romant no a asi od toho upustím. Chtěl jsem teď akva znovu zakládat a za půl roku ho stěhovat. Ale nechám ho běžet jak je a založím ho znovu až za toho půl roku, abych si ušetřil trable se stěhováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 16:19 Muž Yirka [9118] Re: nerf
Do teplých? No přeci bafnout to přímo rukama a přemístit. (To už dnešní generace tuto frázi nepoužívá?) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 15:39 lap Re: romant
Hm. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:27 R Muž romant [27982] Re: lap
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:23 lap Re: JuraS
Heh, no zas tak ostrý to snad nebude :-) za prvé dekorace budou víceméně jen kořeny a za druhé dno bude o zrnitosti 1-2 max 2-4 mm. To mi snad nádrž nerozbije. Jak bys mi doporučil akvárium o téhle velikosti a váze (v téměř vypuštěném stavu) přestěhovat, aniž bych ho musel rušit a znovu zakládat? Vážně se mi nechce vrtat do dna, bude obsahovat i část jílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:19 JuraS Re: lap
manipulovat s akvárkem ve kterém zbydou kameny a nebí jen štěrk mi nepříjde zrovna vhodné..zvlášť převážet..kamínky šoupání po dně do něj nakrásně vyryjí rýhy, na stěny případně taky a při nějaým prutším manévru s autem se jako na potvoru (spíš podle murphyho zákona) rozletí nějaký malý kamínek a svým ostrým rohem ti vyrobí krásnýho pavoučka ve stěně akvárka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:14 lap Re: Yirka
Mno, deska je stejně velká jako nádrž. Transportní krabice je z papíru. Jak "do teplých"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:13 Muž Yirka [9118] Re: lap
Do krabice s větší deskou se mi to zdá nešikovné. Není jednodušší to vzít "do teplých"? To přenesení do transportní krabice by to mělo vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:09 lap Re: Yirka
Manipulovat myslím naložit do krabice, naložit do auta (asi na sedačku) a převézt pár kilometrů. Vyndat, vyložit, posadit, napustit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:04 Muž Yirka [9118] Re: lap
Ono taky záleží na tom co míníš tím manipulovat. Jestli nést někam daleko či jen přesunout někam vedle. Jinak nezapomeň na vlastní hmotnost nádrže, která bude také něco kolem 25kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 13:00 lap Re: Yirka
Nenene, manipulovat se bude jen téměř s vypuštěným akváriem. Zbyde tam 30 kg štěrku, plus něco vody. Řekněme do 50 kg celkem. Pokud bych tam nechal 50 kg a akva nesl bez desky pod ním, tak dno jistě praskne, ne? Proto řeším tuhle zapeklitou otázku s deskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2012 12:57 Muž Yirka [9118] Re: lap
Volně určitě ta deska být může. Pokud na ní však chceš samostatně manipulovat nádrží o hmotnosti cca 200kg dal bych tam pracaovní desku, která je silnější i pevnější. Nést ty dva metráky na 18mm laminu mi připadne riskantní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 12:45 lap – výměna desky
Zdravím, mám akva 126l (80x35x45) a sériový stolek z lamina o síle cca 16-18mm. Deska pod nádrží je z jedné strany již nabobtnalá po nějakém úniku vody. Tuto desku chci vyměnit za novou z lamina o síle 18mm. Otázka zní - myslíte, zda je nutné desku napevno přimontovat k "nohám" stolku, nebo může být pouze volně položená? Rád bych ji měl volně z důvodu manipulace. Akva se bude možná stěhovat a já bych tak měl možnost při odčerpání vody ponechat v nádrži minimum vody a hlavně dno(do kterého bych nerad vrtal) a celou nádrž tak mohl přenést na té desce, která by byla na volno...

im9.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 08:25 Muž Yirka [9118] Re: Beastie
Tak, tak horní deska ještě přitáhnout, ale jinak dobrá práce palec . Pokud chceš mít absolutní jistotu (i když popravdě absolutní nebude nikdy) doporučuji po konečném umístění zafixovat ke zdi. (Nemyslím, že by se to teď zbortilo, ale pro ten tvůj lepší pocit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:11 Žena Beastie [314] Re: fido16
Musíš zapracovat na svém uklidňujícím přístupu, protože slova "mohlo by" a "uvidíš" nejsou uklidňující :))) ještě se musí dotáhnout vruty ve vrchní desce a jsme good to go :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:09 Muž fido16 [631] Re: Beastie
Vypadá to dobře. Uvidíš co to bude dělat až na to postavíš akva a napustíš jej. Ale mohlo by to vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:52 Žena Beastie [314]
Fotka k příspěvku Tak, jsem navrtala vinkly, některé šrouby jsou křivě ale to se přežije, akušroubovák to hezky dotáhl. Mám 8 zevnitř malé skříňky a 2 zvenku vrchní desku k zadní...mám ještě koupit další vinkly na ten spodek, nebo už je to lepší?
Díky...všechno mě bolí a to mám akušroubovák!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 22:37 Muž fido16 [631] Re: Beastie
Přesně tak jak říká Yirka ty kolíky je dobré zalepit lepidlem něco málo do pevnosti to přidá. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 19:23 Muž Yirka [9118] Re: Beastie
Jednoduše kápneš přiměřené množství lepidla do příslušných otvorů, do jedné části kladívkem natlučeš kolík a pak přisadíš druhou. Určitě to přispěje ke stabilitě spoje. Podle mých zkušeností musím říci, že je s podivem, že lepidlo k rozloženým prvkům nedodávají především čeští nábytkáři. Hovořím o klasických nábytkových dřevěných kolících slangově štyftech . www.kovani-axis.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 17:10 Muž koyack [87] Re: Beastie
Zalepit a hned smontovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:10 Žena Beastie [314] Re: Yirka
vážně je to lepší nalepit? stejně to budu z větší části rozebírat znovu, pokud se mi podaří povolit šrouby, takže to klidně nalepím. Nechávat zaschnout nebo to tam rovnou strkat?
Myslela jsem ,že ten kolík slouží jako systém rozložení váhy na bod zlomu například, ale pokud to má lepené lepší vlastnopsti, určitě to udělám.

od té doby co mám akušroubovák mi to nevadí dělat víckrát :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2012 14:49 Muž Yirka [9118] Re: Beastie
Celkově dobrá a přínosná diskuse, vše podstatné bylo řečeno a doporučeno. Jenom dodám, nechápu, proč výrobci dodávají kolíkované sestavy nelepené, respektive bez lepidla. Doporučuji všem kdo se s tíém setká dřevěné kolíky jednoznačně lepit. Disperzních lepidel typu Herkules je za pár korun habaděj, a přece jen to lépe drží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 11:31 Muž fido16 [631] Re: Beastie
Já ti taky věřím že to dotáhneš k obrazu svému! Těším se na fotky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 11:20 Žena Beastie [314] Re: fido16
tanganika ale s pestrenci, takze sem tam chtela dat jen par kusu vapence proderaveleho pro pripadne ukryty, ale zadne ohromne sutry tam cpat nebudu ,chci plochu dna vyuzit

A ja tomu verim..a upravim to a dotahnu to a budu tomu verit / a pojistim se aaaa tak :-D, nekazte mi to :-D/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 11:15 Muž fido16 [631] Re: Beastie
To má být malawi? Jinak tento stolek je dimenzován na akva 250L a tomu bych ani já sám nevěřil :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 11:08 Žena Beastie [314] Re: xx
nad variantou se zdí popřemýšlím, nevím jestli se mi to tam hodí, ale asi by to bylo bezpečnější. Uvidím, kdyžtak to prostě jen moc vyztužím a budu tomu věřit. VA nebudu do toho dávat ani moc kamenů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:59 Muž fido16 [631] Re: Beastie
Cena se dá. Ale opravdu ho vyztuž co to půjde žádná sranda při 360L akva. Kdyby to byla 250tka tak by to mohlo být v pohodě. Ale radši zbytečně neriskovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2012 10:58 xx Re: Beastie
Vypadá to na stůl DIVERSA COMFORT 120x50x67 a omylem ti asi dodali variantu COMFORT 120x40x67 cm.

Bude to akvárium stát u zdi? Jestli ano, dala by se přidaná horní deska L-kami uchytit do zdi. - viz fido16

Mám tak udělané 400 l akvárium. Dole je užší skříňka vyztužená L-kami, na ní kuchyňská deska z Hornbachu. Zezadu je ta deska L-kami přichycená do betonové zdi. Polystyren pod akváriem má 1 cm tloušťku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:57 Žena Beastie [314] Re: fido16
2,5k i s dopravou, zas tak nelituju, dodelam si ho do krasy a pouzitelnosti za par stovek a voila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:47 Muž fido16 [631] Re: Beastie
To se teda dobře pojisti ale už teď aby ti pojišťovna nenapsala že ti pojistku zamítka jelikož jsi ji měla krátkou dobu :-) (moje zkušenost ale z jiného příkladu) Můžu se zeptat na cenu toho stolku od truhláře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:45 Žena Beastie [314] Re: Ivoš
možná je to ten setový stolek, to nevadí, lišty se mi ani do drážek nepodařilo nasadit, takže to je ok :-D
S tím úložným prostorem si dovolím nesouhlasi,t skříňka je tak akorát na filtr + další krámy a má tam díru na kabely ( dostatečně velikou), zbytek prostoru mi vůbec nevadí odkrytý, nevypadá to špatně a pokládat tam nic nebudu.

A budeme věřit tomu, že to unese, ale radši se pojistím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:42 Muž fido16 [631] Re: Beastie
No 360L + šutry něco kolem 600KG To už je slušná váha na takoví stolek. Takže výztuhy budou nutné jak sůl radši více jak méně výztuh. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2012 10:41 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Beastie
Cha cha, co mi to jen připomíná...http://aukro.cz/240-l-set-akvarium-rovne-al-kryt-skrinka-nove-i2167904362.html.
Jedná se o stolek od setu Diversa, na které má u nás zastoupení jistý Martin Sohr
(www.iakvaristika.cz ).

Takže pokud je stolek dodaný truhlářem, tak je to přinejmenším podivné.

Navíc - stolek má vepředu a po stranách lištu -tu bys musela vepředu odstranit abys tam mohla položit tu desku.

Já bych to vrátil a trval bych na správném a jinak navrženém stolku. Tenhle stolek je z praktického hlediska hodně nevydařený - má dvířka jen uprostřed, 2/3 úložného prostoru pod akváriem jsou nezakryté - takže tam bude "strašit" filtr, kabely, hadice atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:40 Žena Beastie [314] Re: fido16
Nohy nerez, akva 120x50x60 dokonce.
Lka udělám o víkendu, snad seženu desku pokud mi jí dodavatel nepošle ( pochybuju) a přišroubuju jí 4x 8mičkou do každého rohu ( ne uplně samozřejmě).

pak dám vědět, jak to dopadlo :)
děkuji

edit: proč že sem si ten stůl vlastně neudělala celý sama, že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:26 Muž fido16 [631] Re: Beastie
Ano tak jak řikáš zevnitř skříňky dát Lka kvůli pohybu do stran. Ty jakože dekoratibvní rohy bych oddělal jelikož ti stejně budou zavazet potřebuješ tu desku mít o něco širší. Pokud ti ji říznou na těch 50cm bude to idální. Ale ty Lka tam dej určitě nahoru a dolů aspoň 2 na každý roh. A tu desku prošroubuj třeba 2 vruty ať se ti to nehýbe. Jinak stolek vypadá solidně takže by měl akva udržet. Jaké tam chceš mít to akva předpokládám že 120x50x50= 300L? předpokládám že ty nohy jsou ocelové nebo nerezové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:19 Žena Beastie [314] Re: fido16
Fotka k příspěvku tohle je ten stolek a bohuzel ty nohy jsou spise dekoracni nez funkcni, coz ovsem muzu napravit...dokoupim desku, proLkuju to zevnitr te vnitrni skrinky nahoru, dospod a zvenku te skrinky a budu tomu verit

Ty plastove nohy musim jeste vyzkouset, sundala jsem je ale jen proto, ze tam moc dobre nedrzely...zkusim tu teplou vodu
Bude to funkcni ( presvedcuju sama sebe)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 10:12 Muž fido16 [631] Re: Beastie
Truhlář byl ožralý že neumí udělat stolek? Jinak já bych to řešil tahle koupil bych v obi nebo někde pracovní desku co se dává na kuchyňské linky dal bych ji na skříňku a prošrouboval bych ji zespodu vrutama. Deska má standartně 60cm šířku ale myslím si že by neměl být problém ji v obi nebo baumaxu hornbachu zkrátit na 50 cm. poté bych skříňku ještě vyztužil plechovými L profily. A popřípadě bych přidal ještě nějaké výztuhy. Někdo bude tvrdit bohatě stačí ta deska a ty Lka ale já chci mít klidné spaní proto to udělám co nejbetelnější :-). Dobré by bylo kdyby si hodila foto té skříňky ať se můžeme mrknout jak je to řešené:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 08:42 Muž koyack [87] Re: Beastie
No 10cm v truhlařině, to je tedy síla. Chtělo to reklamovat ale když už je to doma a člověk se tolik těší že. Zadní stěna má být z jednoho kusu kvůli pevnosti. Plastové podložky, kluzáky nebo co to je bych raději použil jsou tam z dúvodu aby se neolamovala spodní hrana lamina, jestli jsou nepoddajné dávaly se na chvíli do horké vody čímž změkly. Jak píše Ivoš, vrchní desku bych přidal celé se to zpevní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 07:59 Žena Beastie [314] Re: Ivoš
Děkuji za návrh. S dodavatelem již jednám, tak se ho zeptám jak to spravit. Rozhodně to zkusim přichytit ještě vruty k zadní desce ( ta drží jen na policích, ne na stropě/podlaze toho stolu) a ta Lka ničemu neuškodí.

Ty osobně by si na to položil další desku, nebo vyměnil desku horní co tam je za širší?
Děkuji

největší sranda je, že mi pan Farda volal, že akvárko bude v úterý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 01:40 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Beastie
Nejlepší by bylo odchytit nějakého chlapa, udělat na něj prosebný kukuč ať se na to mrkne. Pokud se nikdo takový v tvé blízkosti nevyskytuje, tak já osobně bych na ten stolek pod akváro každopádně položil tu širší desku.
Na ten stolek bych se pro jistotu zeptal dodavatele protože tím, že je o 10 cm užší, je zároveň trochu poddimenzovaný.
Příklad: akvárko 120x40x50=240 l ale 120x50x50=300 l

Těma Lkama nic nezkazíš, zvlášť, když máš křivou podlahu ale polystyren nemusíš používat tak silný. Já mám pod 240 obyčejný (netvrzený) polystyrén o tloušťce 1 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 23:07 Žena Beastie [314]
uf. Vše mne bolí, ale právě jsem domontovala stolek 120x40x67 ( objednaný byl 120x50x67 ale to teď už nemá smysl řešit, dotáhnout to do bytu byla taková práce a už je to smontované, takže si to nechám). Ovšem objednané akvárium je 120x50, tzn holt to půjde na to.
Montovala jsem to já, jsou to nelepené kolíky a 8mičkové vruty zezhora zezadu a zespoda dotažené taky mnou (snaha byla ale málem jsem si zlomila ruku). Má to naspodu takové plastové podložky, které se nijak nepřidělávají, jen nasazují a ani to nejde. Myslím že lepší varianta bude je sundat a nechat to přímo na koberci, ovšem ne že by podlaha byla nějak rovná.

Teď otázka, akvárko je o 10cm širší, mám na to kupovat ještě širší desku nahoru (1cm), pak na to 3cm polystyren a pak teprve akvárium? Nebo vynechat desku, koupit rovnou polystyren.
Jak zlepšit nosnost toho stolku? Dost mě to děsí, montovala jsem to já !!!! Mám koupit ocelová Lka a zevnitř do konstrukce je navrtat?
Co je taky moznost je, odmontovat tu horni desku, namontovat na to sirsi rovnou a prichytit ji tema Lkama...nejsem moc kutil a mam tak akorat akusroubovak...

Koukám že už blábolím, snad to někdo pochopí a něco vymyslíme. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 23:05 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Nipponik
Vůbec memá smysl nad tím jakkoliv polemizovat, 80L akva je dost málo na to aby to neuneslo, takže je to naprosto bez problému, akorát si pohlídat aby to bylo rovně na stabilním podkladu, jelikož se dívám, že komoda je docela vysoká, vybulit 80L na zem by taky nebylo nic příjemného ;-) X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8685x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7607-unese-stul-akvarium?od=201