Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Unese stůl akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Unese stůl akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 15:43 Muž honcka [39] Re: vaclav
JJ přesně, jde pouze o přední stěnu, dozadu příčku dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 15:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: honcka
Tak jde asi jen o přední stěnu a tam by slušela už malá traverza. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 15:09 Muž honcka [39]
Mám dotaz: Jak nejlépe vyřešit stůl (kostka) pod 430l akvárium 180/40/60? Po rekonstrukci plánuju akvárium těchto rozměrů, bude mi to svařovat švára z jeklů a kromě podlahy to bude ještě chycený do nosný zdi. Akvárium plánuju jako mořské tj s přepadem a pod tím sump skoro přes celou délku. Teď dotaz, z jak tlustých jeklů to svařit, aby nebyla potřeba prostřední svislá příčka (kvůli tomu, aby sump šel udělat co největší a nějak rozumně šel během velké údržby vyndat) a neprohýbalo se to? Jestli by stačily jekly na nohy 80x80x3 a na příčky 80x40x3, max jestli by tomu pomohly cca 40cm dlouhé šikmé vzpěry nahoře

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 00:02 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Tomino240584
ty dvě skříňky ti unesou to akvárko :) dobrá zpráva což ? :-D jenže kolik hodin to bude, to fakt netuším... přemejšlej... chceš mít v bytě 200l vody? můžeš to vymejšlet jak chceš.. ale takový akvárium už chce prostě masivní skříňku a nebo nejlíp klidně železnej rám, oplášťovat to laminem a pod ním bys měl mít aspoň něco kam se vejde externí filtr, do šuplíku o dáš asi těžko :) takže jednoduše... bejt tebou si nechám v nářezovým centru nařezat dno, boky, půdu a záda.. boky, dno půdu bych volil z tuplovanýho lamina.. a můžeš uprostřed dovnitř dát klidně i příčku.. a nebo bez příčky, ale dát tva jekly pod půdu uvnitř a třeba na vraťáky ten jekl přitáhnout, když tam dáš vrut tak ten se může časem vytrhnout... pak si necháš udělat pár dvířek a nebo dva páry... dvířka jsou levný co se kování týče a nejlepší i když chceš mít dole něco pro to akvárium...
vyjde to dle mě skoro stejně jako rovnou ten koupenej sráč... jinak ten dekor vyrábí egger taky.. jmenuje se to dub Bardolino a dle mě je to nejhnusnější dekor co se dneska může dát na nábytek, protože to je na ikeáckých věcech nejčastějš a je to moc profláklý a prostě hnusný.. vybereš si tam z mnohem zajímavějších dekorů a nebo šáhneš po nejlevnější bílej perličce... necháš si ty tuply olepit 2mm hranou, dneska dělají na tuply už i nějaký 1,5 1,7 a tak dál... tak to.. a na 18mm desku se dává dneska moderní 1mm hrana vypadá to nejlíp, nejlíp to olepovačka opracuje.. půlmilimetrová hrana se dává celkem málo, spíš jen jako uzavření neviditelný strany, např u zdi :)
vymysli si dýlku.. spoj udělej normálně na vruty 3,5X60 nebo 4x60 bez nějakých kolíků prosšroubuješ to zezhora z půdy do boků a zespoda ze dna do boků.. boky jakoby budou vložený mezi půdou a dnem, dělá se to obráceně, ale tohle je skříňka na akvárium, tak tahle konstrukce bude lepší.. a záda z 18mm desky vložíš a prošroubuješ taky jen z půdy a ze dna.. z boku je to na tobě, ale to už by bylo vidět.. pokud to bude např i zdi, tak to prošroubuj i z boku... je to levný a udělá si to člověk doma pomalu sám.. za pomoci vrtačky/akušroubováku a trochy šroubků (3,5x16 na závěsný kování a 3,5x60 nebo 4x60 jak už jsem psal na sešroubování korpusu.. na sucho bez kolíků, i kolík drží míň jak šroub, lepidlo se časem může rozlézt, tohle ne.. na tu vrchní půdu hodíš akvárium a neuvidíš žádnej vrut.. zespodu taky ne protože to bude ležet na zemi... když budeš mít křivou podlahu, seženeš si nastavitelný kluzáky 16mm vysoký, který ti vyrovnaj i 2cm propadlinu v podlaze..
dvířka bys musel mít na vložených pantech uvnitř v korpusu, kvůli tuplovaným bokům... kdybys chtěl, navrhnu ti konstrukční řešení té skříňky, rozměry který bys jen předal na uříznutí.. a ohranování.. i hrany, kam se dávají bych ti u každý desky poradil.. pokud budeš chtít napiš SZ :)
další možnost je ta, že si necháš svařit konstrukci a obložíš jí deskama tak jako tak a dvířka tam budeš mít taky.. jen to bude dražší o hodně.. myslím si že na 300 kilo bude stačit pořád ještě dobře konstruovaná laminová skříňka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 23:43 Muž AsusKD [85] Re: Tomino240584
Na tie komody zabudni. Na tie tvoje navrhnuté konzoly tiež, akvarko bude mať cez 300kg, prehli by sa.
Kupovať "značkové" stolíky pod akvárium zbytočne drahé. Buď si nechaj vyrobiť poriadne vystuženú oceľovú konštrukciu z jeklu a oblož ju, alebo sa mrkni, ako vizerajú poriadne konzoly: rybicky.net/fotogalerie.php… , www.horacovoakvarium.cz/…

Ozaj, z akého materiálu máš stenu, a akú tam máš podlahu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 23:16 Muž Tomino240584 [0] Re: ctibum
Preco si myslis, ze by boli tie moje konzoly na nic?
Na 1 komodu by boli 3 kusy konzol so sirkou aspon 150mm, a na tej sirke by som dal este trojuholnikove vystuhy.
Konzoly by boli min. z 15mm hrubeho plechu pozvarane poriadnym zvarom (aspon 10mm zvar), a konzoly ukotvil do panelu kotvami na chemiu aspon 16mm hrube. Na 1 konzolu by boli aspon 2 kotvy.
Bol som si dnes preto akvarium a mam ho radsej polozene na podlahe.
Budem musiet nieco vymysliet, a rozhodnut sa ci pouzit tie konzoly alebo ci kupit nekay original Juwel alebo Diversa stolik, ktory bude urceny na to moje akvarium, alebo si dat vyrobit a pozvarat ocelovu konstrukciu napr. z jokla napr. 50x50x3mm a konstrukciu potom oblozit drevom aj s dvierkami.
Nakoniec to akvarium ma 116x48x vyska 55cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 16:54 Muž nekdo [355] Re: Tomino240584
Jen to sklo bez ničeho a bez krytu a spol bude vážit 74,32 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2019 16:32 R Muž ctibum [6907] Re: Tomino240584
Ty konzoly tak, jak jsi je nakreslil, ti budou podle mě na nic... Najdi si např. na www.horacovoakvarium.cz jak se kotví akvárko do zdi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2019 16:19 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tomino240584
Radu jsi už dostal. Jaksi zapomínáš, že tam bude dno (cca 40 kg písku), rostliny, ryby atd., sklo také nemá zanedbatelnou váhu...
Zbytečně polemizuješ o váze akvária. Prostě ta skříňka je vysoce riziková s danou zátěží 20 kg, což bylo již řečeno, je tedy zbytečné chytat za slovíčko. Mám z tebe pocit, že chceš posvětit tvé rozhodnutí, nikoliv že chceš radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 15:46 Muž Tomino240584 [0] Re: Anthrax
Ja som nepovedal, ze to idem tak urobit.
Len som chcel vediet Vase nazory.
A teraz mi je jasne, ze to na tie komody nedam bez tych ocelovych konzol.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 14:54 R Muž Anthrax [4762] Re: Tomino240584
„Masivna komoda“ nemá záda z 3 mm. A ofiko nosnost 20 kg. Nemyslíš? :-) To že ta vrchní deska něco unese je jasné. Ale tady jde o to, že se ti to může snadno složí do stran. Ale dělej jak myslíš. ;-)
PS: Juwel Rio v téhle velikosti nějaký záda má
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 14:18 Muž Tomino240584 [0] Re: ZDRI
Je to asi 250l akvarium a mozno aj viac.

Rozmyslam nad niecim takymto:
- ukotvit do steny pomocou kotiev do panelu "ocelovy L profil alebo pozvarane L-ka, a prisrobovat to o hornu dosku komody zo spodnej strany.
www.imageworld.sk/…

Takze pre istotu to dam dnes asi len zatial na podlahu zo starsich parkiet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.01.2019 14:15 Muž ZDRI [1415] Re: Tomino240584
Tak proč se tedy ptáš, když jsi na ní seděl a vše je Ti jasné ?!?
Odpovím za Tebe - protože jsi chronický profi troll tone
Jen doufám, že zde Tvé nové identitě moderátoři udělají rázný konec...

PS: Pro normální lidi/akvaristy - na podobné komody 300 kg akvárko nedávejte. Tečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   14.01.2019 14:06 Muž Tomino240584 [0] Re: Anthrax
Na 1 komodu som sa postavil, aj som sedel, mam okolo 85kg - ta komoda nie je nejaky smejd papier, ale je celkom dost masivna (vysoka hustota vlakien v doske), nohy ma hrube 16mm, vrchna doska 22mm a pozdlzne je to prepojene tymi 4 hranolmi 60x30mm

A napr. aj skrinky "Juwel Rio" maju vzadu skoro cely zadok otvoreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2019 13:20 R Muž Anthrax [4762] Re: Tomino240584
Vždyť v té dokumentaci máš napsáno nosnost 20 kg. hmm Vždyť to má papírová záda. A ty bys na to dával více jak dvousetlitrove akvárko. tone
Na tohle se může zeptat jen jedna jediná osoba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 13:15 Muž Jarry [1437] Re: Tomino240584
Bez zásadních úprav bych to určitě neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 13:01 Muž Tomino240584 [0]
Prosim Vas unesu mi tieto dve komody vedla seba toto akvarium 116x48x50cm, hrubka skla 10mm?

jysk.sk/…
www.imageworld.sk/…
www.imageworld.sk/…

Dakujem za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 02:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Strakááč
Stejné akvárium mám asi 12 let na podobném masivu. Ještě jsem pod něj dal 1 cm desku v pudorysu akvaria. Protože je stul vetsi a protože jsem se bal prohybani, nejsou nohy standardně v rozích, ale přední nohy jsou posunuty dozadu, až skoro pod akvárium. Noha vpravo vzadu také není přímo v rohu, ale asi 20 cm doleva , takže nese přímo část váhy. Prohýbat se teoreticky muže na délku, ale to jsem pojistil pátou nohou dozadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 00:49 HPetr Re: LuckaK
LuckaK napsala: kolíky jsme lepili poctivě lepidlem od truhláře
Já bych na to nespoléhal. Tyhle skříňky jsou na kolíčky a záleží na tom, jestli je dno a půda ( spodní díl a horní díl ) mezi bočnicemi, nebo na nich. Záda skříněk je většinou slabá aglomerovaná deska. Může to vše vydržet, ale stačí namočení zad skříňky, ztratí to příčnou pevnost a je to v p....i. Dtto platí pro kolíčky i pro vylepšené varianty se šrouby, které jsou zase jenom v dřevotřísce. Nejlepší je pevný rám a dřevotříska jen jako opláštění na pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 21:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Podkládají se jen velké kameny. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 20:43 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
to jsem potřeboval slyšet :) dík za tip...
mám ho naprat i na dno akvária než tam nasypu šutry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 20:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Chce to aspoň 2 cm polystyren pod akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 20:24 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaaclav
Tak já jsem truhlář a vím co fošna unese, jak se chová, jak se prohne.. ale přeci jen se tu tak zeptám... :-D nevím totiž jakej průhyb to akvárium snese.. :) ten plát je slepenej ze čtyř kusů :) přemýšlým, že tam dám aspoň vzpěru zepředu - jen takovou tyčku, která bude skrz police až na zem.
akvárium bude lepený na styl: dno a kolem něj přijdou nalepit boky.. tzn, je tam možnost nějakýho průhybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 20:09 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Hezká fošna ta to určitě unese, jen masiv se rád různě časem prohýbá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 19:03 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Fotka k příspěvku Teď dělám stolek pod moje akva 105cm sirokej 52cm hlubokej a 85cm vysokej.
Bude na tom cca 260kg akvarium 95x50x50
Plát je z masivu borovice 4cm silný a záda budou z 18mm dřevotřísky takže tam se to neprohne ale bude to stačit ? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 06:56 Muž Yirka [9126] Re: greddycz
Strach bych z toho neměl, zvlášť pokud jde bez problémů otevírat dvířka a horní zásuvka.
Jen jednu technickou: na ty boky bych zažehlil hranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 23:09 greddycz Re: ctibum
Celkem dobře, není nijak rozviklaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 21:43 R Muž ctibum [6907] Re: greddycz
Jak odolává drcnutí z boku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 21:39 greddycz Re: Wanderer
To je sice dobrej nápad, ale je celkem vysoká, kdo by se tam šplhal smich
Fido 16 děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 21:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: greddycz
Já bych si na komodě zasouložil a jestli to přežije, tak akvárium unese v pohodě, klidně i větší. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 21:22 Muž fido16 [631] Re: greddycz
Čau 54L není nic v pohodě udrží. Váha celého akva bude do 80kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 21:17 greddycz
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli tato komoda udrží akvárium 54 l 60x30x30? Mám z toho docela strach. Mezi akváriem a komodou je pěna a ještě jedna deska. Viz. foto. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 18:23 Muž LeRi [315] Re: pavliina
Tahle má téměř stejné rozměry ale má lepší konstrukci , šířka 71cm, výška 71cm bez nožek, hloubka 35 , jysk.cz/… A kdejaká truhlárna ti takovou ale bytelnější kopii za pár korun udělá ;-) jen bych jí dal hned na zem e ne na další skříňku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 17:40 Žena drvi [2894] Re: pavliina
A co takhle: vyhodit tu bílou skříňku (stejně v ní nic neni), a tu spodní černou přivrtat do boku do zdi a na druhou stranu k vedle stojící skříňce. A pak ještě zpevnit horní desku ...a je to hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 16:59 Žena pavliina [50] Re: Wanderer
Zase u toho akvárka se každý hrbil, když se do něj koukal a já u něj klečela, takhle návštěva nebude muset ohýbat svůj hřbet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 16:57 Žena pavliina [50] Re: Zip
Vím, že je to výš a na stojáka, jenže já nikam jinam to akva dát nemám :-( jedině jinou skříň, no uvidím do toho se mi nechce... Ono totiž místo toho akvárka, kde je teď, mám v plánu další větší :-D a tohle mi rve srdce ho zrušit... Takže buď se zruší samo až se mi pod ním rozloží skříňky nebo budu mít o jedno navíc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 15:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavliina
Tak tyhle černobílé skříňky asi ne, tam bych to nedal. Ta skříňka pod akváriem vypadá lépe, doporučoval bych něco podobného. Zase na druhou stranu, když je to dobře uděláno, tak lamino vydrží hodně. Já mám na čtyřech lamino deskách položeno 600kg. :-)

Navíc akvárium má být ve výšce očí sedícího člověka, ať se u toho dá posedět a v klidu koukat. Na té bílé skříňce už je to docela vysoko a na stojáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2018 13:11 Muž Zip [277] Re: pavliina
Osobně si myslím, že to bude z dřevotřísky a má to jinak řešené desky. Tady je dobře, že je deska na vrchu a dole také, AQ skoro ke krajům, takže to má podporu. Věřím že s tímto problém nebyl ;-) ;-)
Níže uvedená IKEA by to mohla vydržet, ale osobně bych klidné spaní neměl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:59 Žena pavliina [50] Re:
Fotka k příspěvku Díky všem za reakce. Si teda ještě rozmyslím, zda to risknu hmm Doteď akvárium stálo tady na té komodě a to je teprve lisovanej papundekl :-D zvládlo to i stěhování a šoupání s akváriem z místnosti do místnosti Podotýkám, že ničím to zpevněné není... Asi štěstí :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:35 Muž Yirka [9126] Re: pavliina
Další otázkou je, zda jsou to desky.... Možná dřevotříska, ale v případě IKEI bych se nedivil lisovanému papundeklu. A na ten bych, v nadsázce, nedal ani vázu s kytkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 12:13 R Muž ctibum [6907] Re: pavliina
Podle mě neudrží, vytrhne se to i s deskou. To samé úhelníky, je to moc slabá deska na to, aby se do ní dal pořádný vrut...
Zpevnit by to nějak šlo, ale bude to hnus, jak píše kolega...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2018 11:21 Muž LeRi [315] Re: pavliina
A na další takové černé stojí tahle skříňka žejo? Takže by jsi musela zpevnit skříňky dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2018 11:19 Muž UndeR [80] Re: pavliina
Ještě by byla možnost to zpevnit kovovými úhelníky tak aby to drželo pevně pohromadě. Ty kolíky to asi moc nepodrži. Druhá věc je, že by to asi ani nevypadalo nejlíp. Raději bych volil jinou skříňku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:28 Žena pavliina [50] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Díky za reakci, taky z toho mám respekt, raději se ptám... Ony ty desky jsou do sebe zaseknuté, tak něco by to vydržet mělo, přeci se to nemůže jen tak rozjet, drží to tam ty kolíky :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 10:03 R Muž ctibum [6907] Re: pavliina
Tak do toho bych já nešel. Kdyby horní deska byla na bočnicích normálně položená, tak se zpevněním zad a horní desky asi ok, ale jelikož to má zkosené hrany, tak ti ta zátěž horní desky (i když tam dáš desku navíc) bude tlačit bočnice od sebe a většinu ponese ta střední příčka...
Ale vyčkej, třeba tě víc lidí uklidní, že bude dobrý... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 09:56 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o názor. Unese tato skříň 60 l akvárium? Skříň na šířku má 70 cm a akvárium 60 cm. Ještě přidám navrch jednu desku na zpevnění, mám tu desku 1,5 cm to bude asi málo? Je to skříňka z IKEY a sedl si na ní 100 kg chlap a vydržela :-D ale je mi jasný, že zátěž na pět minut a pár let je rozdíl. Tak jaký máte názor, šly byste do toho? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 14:34 Žena LuckaK [7] Re: Yirka
kolíky jsme lepili poctivě lepidlem od truhláře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 14:33 Žena LuckaK [7] Re: Magic
Fotka k příspěvku dno vypadá takto, je z jednoho kusu. Akvárko nebude ležet na bočnicích a záda zpevněná nemám, takže nějakou lepší zadní stěnu a tak by to stačilo? Napsala sem dotaz prodejci na nosnost komody, tak uvidím, co odepíše.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 14:26 Muž Yirka [9126] Re: LuckaK
Buďto zpevnit záda, ale to jak vím příliš nepůjde, protože je to dělané přesně na ten sololit nebo, a to by mělo být řešitelné, zpevnit kovovými vingly.
Takhle, ono by to těch cca 80kg lehce uneslo, ale problém je když by do toho někdo významněji z boku strčil. Ono to sice vypadá na pohled hodně bytelně, ale vím, že je to jen lisovaný papír(vrchní věnec a nožky) a dřevotříska.
Jinak předpokládám, že když jste to dávali dohromady, poctivě jste lepili všechny dřevěné kolíky.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 14:01 R Muž ctibum [6907] Re: LuckaK
Bez zpevnění vzadu, tzn. vložení lamino desky mezi (!) bočnice a horní desku bych to neriskoval.
Krom toho si změř, jestli bude akvárko podepřené bočnicemi. Z fotky se mi to nezdá. Jestli ne, tak by se mohla horní deska prohnout...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 8685x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7607-unese-stul-akvarium?od=51