Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hodnotíme obchody aneb obchody pod lupou

 

NápovědaFórum » Obchody  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hodnotíme obchody aneb obchody pod lupou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:34 Muž Aforte [533] - Rostliny – Hornbach - Olomouc
V pondělí jsem navštívil hornbach v Olomouci. Super výběr, super personál. Něco drahé, něco poměrně levné. Já si jel pro finger wurzel kořeny. Opravdu velký výběr jsem měl. Rybky, krevetky v akváriích zdravé. V akváriích mají rostlinky od Dennerle. Super kvalita. Množství jednoho košíku je jak množství dvou až tří košíků od Aqua-Daho. Doporučuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 12:26 Muž vlk9 [296] - Halančíci – akvatyna.cz
tady jsem dnes byl, lezu do patra nad coopem, že nakouknu do nějaký místní malinký akvaristiky s pár špinavejma akviškama a nějak mi padla čelist... Takovou akvaristiku (s terra, ptactvem a dalším zvířectvem) s takovou vyzařující pohodou jsem ještě neviděl. Prcka jsem strčil do dětskýho koutku a mohl se nerušeně kochat krásou místní fauny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:28 yenya Re: Treeman
Tak na základě tvého doporučení jsem si dojel pro CO2 set až k panu Peukertovi a vůbec toho nelituji. Dostal jsem instruktáž co a jak mám dělat, vše bez problémů. Ještě jsem dostal zadarmo krmení a přípravky na úpravu vody, v neposlední řadě slevu na celý set. Tato akvaristika je pro mě jasná volba i do budoucna. Tomu co dělá, opravdu rozumí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2012 18:31 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: ctibor
Tak se taky musím přidat k Treemanovi. Pan Peukert je jeden z posledních, kdo by chtěl si kazit jméno tím, že ti pošle něco jinak než si objednáš, nebo že by se chtěl jen obohatit na tvůj úkor. Pro něho je akvaristika srdeční záležitostí a spíš po setkání sním akvaristů přibývá. Je to na tobě, ale nakupovat v E-shopu firmy Akvaristik pana Peukerta, se fakt bát nemusíš. palec ano

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 17:53 ctibor Re: vaclav
Zatím uvažuji o tom CO2 kompletu. Nevím jak moc je bezepčné kupovat na netu akvaristiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2012 17:39 Muž Treeman [249] Re: ctibor
Pokud máš vybráno a dotaz je jen ohledně firmy Peuker mám s nimi dobré zkušenosti a hlavně pan majitel je zapálený akvarijní kitičkář který ví o čem mluví takže se s ním dá proknzultovat vše a vždy fundovaně poradí a není to o tom že poradí to nejdražší ale to neoptimálnější dělá to srdéčkem. Mám tu možnost se s ním potkávat osobně a vždy si z hovoru s ním odnáším mnoho nových poznatků proto mohu doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 17:32 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibor
Co všechno si chceš koupit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 17:18 ctibor – Internetový prodej
Ahoj, jaké máte zkušensoti s kupováním u internetových prodejen? Uvažuji teď o koupi jednoho CO2 setu a rozhoduji se, zda to koupit v kamenném obchodě za podstatně vyšší cenu nebo na internetu. Vybrané mám dva obchody s nejpříznivější cenou a to Svět Akvaristiky a Pekert. SvětAkvaristiky.cz má velmi dobré hodnocení na zboží.cz i heurece (jak na ceny, tak i zabalení, rychlost dodání apod), pekert to má zase o pár korune levnější.

Co myslíte, poradíte mi?

C. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 13:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Leno
Zahradnictví... To je hrozně širokej pojem. Chtělo by to nejlépe napsat prodejnu, kterou myslíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2012 13:17 Žena Leno [11]
Ahoj,tip kde se dá také nakupovat-zahradnictví. Můžete tam najít kde co. Třeba aquaclay ground je keramzit, který se dá sehnat za rozumné ceny a je snad v každém zahradnictví, zeolit do filtrací o různé zrnitosti. A taky lávové i jiné kameny a plovoucí rostliny(vodní rostliny vhodné spíš do jezírek). Je lepší se vyvarovat obchodům tipu obi atd,oproti zahradnictvím tam mají napálené ceny.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2012 00:50 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Přidám svoje zkušenosti s obchody v okolí Hodonína které jsem zatím navštívil.

1)Akvaristika Dušan Rybár, Hodonín, Velkomoravská 2202/2
- slušný výběr rybiček, bez známek nemocí, žádné mrtvolky, zatím jediná akvaristika v okolí kde dělají i "moře"
- rostlinek málo, a na můj vkus drahé. Kořeny to stejné - malý výběr, a hodně drahé
- narazil jsem na dva prodavače, jeden ochotný a s přehledem, druhý nevrlý..

2)Akvaristika v Hodoníně na ulici Brněnská
- bývalá trafika, takže místo tak pro 2-3 zákazníky
- výběr rostlin i ryb značně omezená na nejběžnější druhy. Ale vše vypadalo zdravě, a za slušné ceny
- milá postarší paní za pokladnou, bohužel ale bez nějakého širšího povědomí o akvaristice

3)Akvaristika Kyjov, Komenského 49 (naproti pošty)
- na místní poměry velice slušný a obměňující se výběr rybiček i rostlin, slušné ceny za rybky (s rostlinama už je to horší, berou od Aqua-daho a přiráží celkem dost), občas i vzácnější rybky (např Nožovka běločelá, Bichirek kalabarský apod.)
- slušný výběr krmení a léčiv. Příslušenství trošku dražší, ale nic strašného
- milé a ochotné prodavačky, některé více a některé méně se orientující v problematice akvaristiky
- sem chodím nejčastěji - citím se tam daleko lépe než v Hodonínských akvaristikách a lépe se tam nakupuje

4)Akvaristika Polešovice, Maruša 40, Ondřej Sladký
- bazarová technika i akvária za slušné ceny, vcelku omezený výběr nové techniky (Eheim a Aquacup)
- slušný výběr substrátů za dobré ceny
- rybky z vlastního chovu - tzn omezený výběr, ale rybky krásné a zdravé, a za málo peněz. Hlavně Amerika - pancéřníčci a živorodky, nějaké cichlidy. Momentálně má i Parmičky čtyřpruhé.
- všechny rostliny v submersní formě, buď z pěstíren a nebo i z vlastních přebytků, a za super ceny
- pan Sladký je velice ochotný vyhovět zákazníkovi a také si o akvaristice i promluvit, sdělit své zkušenosti a poradit
- tento obchod DOPORUČUJU všema deseti, byl jsem tam sice zatím jen jednou, ale moc rád se tam budu vracet

5) OBI Hodonín
- rybičky nemají, technika drahá a malý výběr (za alespoň trochu normální cenu snad jen topítka), krmení trošku dražsí ale slušný výběr, téměř žádný výběr substrátů
- co ale doporučuju - mají kořeny DriftWood za dobré ceny, už mám doma 2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:40 akvamak – Aquascape.cz Adama Votavy
Zdravím všechny milovníky rostlinných akvárií a aquascapingu.Včera jsem se byl poprvé podívat v showroomu Adama Votavy a byl jsem víc než nadšen.Jednak tam seženete spoustu zboží pro aquascaping,včetně všech zajímavých druhů rostlin ,kořenů,kamenů,substrátů apod.Ale hlavně si tam můžete prohlídnout parádní výstavní nádrže našeho nejúspěšnějšího aquascapera.Strávil jsem tam cca 2hod.velmi zajímavého rozhovoru s panem Votavou a kdybych nebydlel tak daleko,zůstal bych tam asi až do zavíračky.Takže Vám mohu jen doporučit návštěvu tohoto showroomu.Zatím to tam není otevřené pravidelně,je proto nutné sledovat informace zde: www.aquascape.cz/… palec palec palec
editoval som chybný link ;-) (deCORF.OBRAEN)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 09:44 Žena Chalybda [55] – Miga
Ahoj přátelé, musím se podělit o svou neveselou zkušenost z této prodejny. Poprvé, když jsem jí navštívila před několika měsíci, nestačila jsem žasnout nad bohatou nabídkou jak nádherných ryb, zajímavých šneků, plazů a prostě všeho.
Zato minutý týden jsem se opravdu zhrozila - v šeru zadní části prodejny spousta akvárek tak nějak "nevypadalo dobře", (sem tam nějaká ta smutninka na dně, ale to se tak holt občas někdy stane), ale jedno bylo podezřele prázdné- žádná karanténa. Ze zvědavosti jsem odkryla pytlovou "dekoraci" a našla je - chudinky! Druh nevím (tabulky byly nepřesné, možná nějaké parmičky). Šest už jich jen bezmocně splývalo na hladině a zbylé čtyři zoufale lapaly po dechu. Voda byla značně zelená a filtr s vývodem vysoko nad hladinou jen tak zkomíral, stejně jako v několika dalších nádržích. Měla jsem v úmyslu upozornit obsluhu prodejny a požádat buď o jejich rychlou záchranu nebo milosrdnou eutanázii, ale po zaplacení zboží jsem jsem se již nedostala ke slovu, prodavačka byla zaneprázdněna vyřizováním telefonátů, pravdaže pracovních.
Odcházela jsem s opravdu špatným pocitem z takové změny. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2011 20:54 Muž ApacheBa [0] Re: ApacheBa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Práve som sa vrátil z mesta, bol som pozrieť aj v Baumaxe v Ba, či sa niečo zmenilo, a fotky asi budú hovoriť samé za seba ... sorry za horšiu kvalitu, fotené mobilom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 20:02 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Chtěl bych napsat něco o zverimexu Chovatelské potřeby v Ústí nad Orlicí, psal jsem to i do komentářů o obchodu a rozhodl jsem se že to napíšu i sem:
Před pěti lety a víc to byl ještě velmi slušný zverimex, při vchodu dovnitř jsou obří terária, ve kterých byli nejrůznější plazi a želvy, hned vedle dveří byli malá terárka pavouků. Akvária byla čistá a v nabídce byly nejrůznější potřeby pro ryby. Teď jsou terária prázdná a špinavá, akvária špinavá a ryby jsou takoví mrzáci a potřeb pomálu. Majitelka se zná s mým tátou, protože jí tam donášel raky a asi před dvěma roky mu říkala, že to asi zavře, protože tu má konkurenci od zverimexu pár ulic dál a teď nového JK zoo ve stop shopu. Stále však zverimex funguje, ale že by se nějak snažila, aby neměla čím dál míň zákazníků, tak to teda není vidět. Prostě odstrašující zverimex. To když půjdete do JK zoo ve Stop shopu tak, tam už vás upoutají nádhern udělané nádrže, zdravé ryby, široký sortiment, hezky zařízené regály, čité klece s ptáky, čistá terária a pěkná teď nově udělaná ukázková mini akvária, které si můžete pořídit podle předlohy. Podle mě JK zoo bude poslední zverimex, který tu vydrží, protože už upoutá člověka čistotou a nádherným zařízením. Pokud se bavím o druzích ryb, tak jk zoo má i raritní druhy ryb a to pokaždé, kdežto v tomto zverimexu nás můžou upoutat pomalu chcípnutá paví očka,čichavci, tlamovci a ruduchou a všelijakou řasou zarostlé rostliny. Tento zverimex, pokud bude takový jako doposud, podle mě dlouho nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 14:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Zábřeh - Zemánek; Soukromník - Sudkov
Taky se přidám. V Zábřeze je bývalá Akvatera, teď se to jmenuje jinak, ale provozovatel je pořád stejný. Jistý Petr Zemánek. U něj rybky kupuju v podstatě od začátku co mám akvárko a nikdy jsem neměl problém.

To samé můžu říct o jistém panu Rychlíkovi, který má doma pěstírnu a výber z několika druhl ryb. Občas se u něj zastavím pro nějakou rybku a taky jsem je měl bez problémů.

V takových velkých obchodech jako Hornbach, Baumax atd bych asi nikdy ryby nekupoval. Jsou velmi široce zaměření a na akvaristiku se to chce zaměřit úzce. Stajně jako v Globusu bych si prostě nikdy nekoupil televizi, lednici atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 14:25 Muž Rounce [30]
Já bych chtěl pochválit zverimex v kroměříží u moravy sice tam není zas tak moc veliké výběr ale zas akvária čistý a žádná ryba mě od nich nezdechla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 00:08 Muž ApacheBa [0]
Rád by som sa podelil s Vami o moje skúsenosti.Baumax v Ba - velmi dlho som tam chodil len na čumendu, pretože stav akvárií ma nijak nepresvedčil, až posledne, asi pred 2 mesiacmi, som tam očumoval, a prihovoril sa mi predavač, a svojimi znalosťami a prístupom ,stavom nádrží a rýb ma presvedčil, že teraz to skúsim a kúpil som pár rýb / melanochromis , labidochromis caeruleus a brichardi / a vrátil som sa aj druhý deň len tak na pokec. úmrtnosť rýb 50% do 5 dní... krupička a pleseň v akva ... ale nejak som to neriešil, ten chalan sa fakt vyznal, no nebol tam sám ...
dnes som tam zablúdil zas, a na veˇmi dlhú dobu aj naposledy, predavač sa bavil so zákazníkom , ktorí chcel niečo z afriky, a pri lovení rýb len tak poznamenal, že na rybkach občas vidno krupičku.../on takéto ryby kludne išiel predávať/, ešte medzi rečou poznamenal, že zajtra príde zásielka rýb, tak ich všetky j..ebne do chémie, a čo ostane sa predá... zákazník si to náhle rozmyslel a ticho sa vytratil .. a ja som v nemom úžase rátal zdochliny v akváriách , aj v tých výstavných v strede plochy , kde mali krásne kusy /aj 25cm / plávajú zdochliny, ryby majú po tele biele vredy, akoby makro krupičku, no des a hrôza , humus, a ten dilino, čo tam bol za predavača ... TU teda už nikdy nič nekúpim .
Bol som aj v Hornbachu, tam osádku predavačiek už poznám a nemení sa, ochota a znalosť na úrovni, akvárka čisté , proste iná liga .Ak niekto bol v Baumaxe, prosím okomentujte svoje skúsenosti.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 10:46 Muž Fáster [9] Re: missa
Zkušenost pozitivní. Ryby jsem si převzal osobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: missa
Klíííd, prověřená profesionální firma s jistotou stejnou jako u dobrých e-shopů. V rybách sortiment opravdu veliký. Pokud jste Praze "na dostřel", nebo je vám to jedno, určitě lze rybky po dohodě vyzvednout osobně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 22:06 Muž Yirka [9123] Re: missa
Pokud chce platbu předem tak nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 22:03 missa – www.aquarium.cz
Máte někdo zkušenosti s tímto elektronickým obchodem? www.aquarium.cz
Lze i vyzvednout rybky osobně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 16:48 motylu – Exotic Brno - obcházet velkým obloukem!
Zdravím,
rád bych se podělil o zkušenoti s tímto obchodem. Důrazně Vás varuji chodit jenom nebezpečně blízko kolem tohoto obchodu. Stačí se jen podívat na jejich aktualizování webu, kde mají vypsány stále termíny otevření mezi vánočními svátky a další věty Vám přijdou naprosto logické.

Poprvé (asi před 14 dny v pondělí) jsem zde zakoupil půl litru přípravku Stabilan. V pátek jsem měnil vodu v akváriu a tak jsem potřeboval Stabilan aplikovat do vody. Naštěstí jsem si všimnul výrobního data, které bylo v listopadu roku 2008!!! Pán mi v obchodě vrátil s omluvou peníze, takže jsem si řekl, to se stane...

Dnes jsem zde kupoval tři testy od Rataje - Azotin (datum výroby 30.9.2009), Azotan (d.v. 5.1.2010) a Foskol (6.6.2009). První dva zmiňované mají záruční lhůtu 1 rok, druhý pak roky 2. Opět mám tedy chuť na tento skvělý obchod poslat kontrolu České obchodní inspekce, což už v tomhle případě asi udělám... rozzureny

Raději obětujte cestu a nakupte ve velice příjemném SkloREXu, protože nechci ani pomyslet nad tím, jak dlouho je kromě sortimentu měněna i voda v nádržích s rybičkami ne .

Mimoto v obchůdku Potřeby nejen pro psy (na ul. Palackého) nemají od Rataje vůbec nic, ve ZVERIMEXu - Milada Šedá (ul. Lidická) mají od Rataje pouze 100 ml Antistres a jediný test na vodu je od Sery test pH!!! Opravdu v Brně děs a hrůza něco z akvaristiky nakupovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:57 Muž Yirka [9123] Re: Kajka99
Podotýkám to proto, že když jedu někam kde jsem ještě nebyl, vždy před tím mrknu co je tam za krám a jaké jsou s ním zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:44 Muž Yirka [9123]
Dobrá a výstižná hodnocení, především to poslední, a proto bych všem hodnotitelům doporučil napsat své postřehy (či je zkopírovat) přímo do poznámek k obchodům v rubrice obchody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 22:31 Žena Kajka99 [229]
moje zkušenosti:
SkloREX: vstřícní pracovníci, dobré zásobení. Při nákupu rostlin ví, jak se která rozroste, jak je náročná na světlo, případně speciální požadavky té dané rostliny.
1) když jsem si u nich koupila čtverzubce, a den nato jsem zjistila že je nemoný krupičkou, tak jsem zajela do brna abych jim to řekla (a koupila léky), prodavač odešel k nádrži, uviděl rozpukající se krupičku, nádrž označil a omluvil se mi za potíže. Dal mi 10% slevu na eshu a exit plus mi chtěl něco o krupičce říct (což nemusel protože jsem spaní vyměnila za shánění informací o krupičce). O měsíc později když jsem tam přišla nakupovat si na mně vzpomněli ještě jednou poděkovali (všichni čtverzubci to přežili) a dali slevu 10% na nákup.
2) při zajíždění akva mě nechali si mezi kytkama lovit šneky - nechali mi je ke zbytku nákupu zadax, protože to berou jako plevel.
3)když jsem si pořizovala ony čtverzubce a zmínila že je dám ke krevetám, prodavačka se kterou jsem se bavila zbystřila a určitě mě chtěla varovat - to jsem ji típla hned v počátku ale je to další bod pro ně ;-)
5) i když tam jdu jenom na čumendu podívat se na rybky cestou z brna, tlemím se do akva a jako debil se nahlas směju když se rybky třeba proženou nebo když pozoruju čtverzubce pro které už tak nějak nemám místo (kdybych měla, skoupila bych je všechny!), tak i přesto mi odpovídají na otázky, prostě se baví o rybách...kromě brněnské akvaburzy nikam jinam nechodím, SkloREX u mě vede a jsem ráda že bydlím v dosahu takového parádního obchodu. Ceny mají trochu vyšší, ale jejich znalosti, odhodlání a ochota jsou k nezaplacení.

Aqualife Táborská: nikdo tam na nic nemá čas, k zákazníkovi mají varietu přístupů - od laxního po potměšile vyčuraný. Snažili se mě obrat a svým vychcánkovstvím při nákupu prvního akva mi málem znechutili akvaristiku již od počátku. Bravo. Již jsem tam nevkročila a o své zkušenosti se snažím dělit.

exo-eko.cz je seriozní obchod s férovým jednáním, pořizovala jsem si u nich takové ty prvotní investice co tak lezou do peněz (kryt, topení, filtrace). Všechno ok a dobré ceny.

pet.cz když jsem chtěla stornovat objednávku tak jsem dostala !!!vynadáno!!!

flexiobklady.cz naprosto v pořádku, vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:34 Žena Chalybda [55]
Tak jsem se dnes zas po delší době byla podívat v Pet-shopu v Centru Nový Smíchov a že nevíte, co tam měli mezi kabombami a hygrofilami? Moc zajímavé a krásné kytky, ale nějak mi nebyly povědomé, opsala jsem si tedy názvy a doma hned mrkla do atlasu: Selaginella wildenowii a Raphidophora spec. Opravdu moc hezké, ale ne do vody...! hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:20 Klarushenka
rozhodně nekupovat v Kauflandu...všechny chcíply+nakazily ty ostatní zdravý ryby... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:33 Muž Gesserit [0]
Ja by som tu chel spomenúť jeden obchodík, rodinnú firmu, ktorá sa zameriava na chov, predaj a dovoz afrických cichlid. Môžete si pozrieť ich stránku www.cichlid.sk . Kupoval som u nich akva aj techniku a strávil som tam 2 hodiny, čo mi stále niečo vysvetlovali a radili atď. Som nezávislí človek a nemám s nimi nič spoločné, ale vážne ma potešil a milo prekvapil ich prístup. Určite u nich budem nakupovať aj ďalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 18:25 GHOST1970
pro akvaristy z Noveho Jicina jedna vlastni neprijemna zkusenost s prodejnou ZOO na Kostelni.Jako akvarijni sterk prodavaji mramorovou drt a pri dotazu jak neco takoveho muzou jako akvaristi prodavat znela odpoved ze je to v poradku a ze si nikdo nestezoval.Opravdu zvlastni pristup a to nemluvim o krupici jako bonus ke koupenym rybam.Takze opatrne pri nakupu. rozzureny :-| rozzureny
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 14:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: AquaDoubek
Tak to jsem rád, že drží úroveň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 13:48 AquaDoubek Re: PaDa
Včera jsem měl možnost navštívit akvaristiku na Nuselské díky vstřícnosti Mouchy.Na první dojem při vstupu ,nic moc ,to vše se změní v duhé části prodejny.Sortiment duhů ryb je skutečně rozmanitý a co do počtu druhů ,na tak malou akva ,obdivuhodný.No, nicméně jiste výhrady přec jenom bych měl.Nelze nepřehlédnout tak trochu neutříděnost/možná obchodní záměr/,samotnému mě to dělalo problem.Musíte skutečně projít všecna akva,aby jste se nepřehlédli .Živorodky jsou rozmanitě v jednotlivých nádžích jednou dole,pak zas nahoře na konci stojanu a to samé je i u jiných druhů.Ůhyny jsem nepostřehl,řasa tu a tam,kondice ryb dobrá .Krmivo dostupné pro většinu ryb.Rozhodně doporučuji se příležitostně zastavit a se podívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2010 12:11 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: PaDa
celkem dobrá je akvaristika nuselská, ale výběr je o něco menší - každopádně snad již brzy otevře Danila a toho se tu nikdo nemůžeme dočkat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 12:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: truando
Ta Nuselská má dobrou pověst, sice jsem slyšel, že šli dolů, ale osobně jsem tam teď dlouho nebyl, takže to chce zkusit. Při mé poslední návštěvě před několika měsíci to stálo za to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 12:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petýt
no mensi, ale casto maj zajimavy novinky.... Akvaristika 108 (Nuselska 108), jsou schopny dovest rybky z Vivaria

ale pristi tejden otevira Zoo Branik viz. rybicky.net/forum/13617…
a ta bude opravdu velka

a pak se muzes poptat tady na foru..... jaky rybky schanis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2010 11:54 Petýt Re: truando
Souhlas, před nedávnem jsem Vivarium na Mělníku navštívil, a tedy opravdu jsem zíral jak puk. Takovouhle prodejnu jsem nikde neviděl. Jednim slovem - ÚŽAS palec . Opravdu stojí za to se tam vydat, nemá cenu mluvit dál, chce to poznat. Mimo jiné: Nevíte někdo, kde by byla nějaká jiná akvaristika přibližující se rozmanitostí druhů ryb atd. v Praze a okolí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 23:06 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: truando
Souhlas, Vivárium je top v pražském okolí...a i Prahy, i když je v Mělníku :-D A nezapomeňte, druhý kruháč doprava, pak lehce doleva po tuším hlavní a až se to narovná, tak doleva, doleva a do slepé a nevšímat si cedule, která je umíštěna cca 100m před prodejnou, nebo zajedete k dědkovi se závorou do areálu kde to není. Je to na konci ulice. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2010 22:52 truando Re: Magicos
Pokud jde o ryby v Praze, doporučuji akvaristiku - Nuselská 108. Mají tam přeci jen pestřejší výběr než v běžných akvaristikách a s kondicí rybek jsem tam neměl nikdy problém.
Kromě toho doporučuju pražákům výlet na Mělník do Vivária (těch 90 Kč za zpáteční lístek autobusem za to určitě stojí). Výběr je tam rozhodně na trochu odlišné úrovni než jsme v Čechách zvyklí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.06.2010 22:25 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – dnešní giganti praha 9 :)
Tak jsem si dneska objel 2 obchody, první na řadě byl Pet Center v CČM. Ve zkratce : mají velmi omezený výběr všeho co souvisí s akvaristikou, ryby spíše jen běžné, rostliny se mi nelíbyly ani trochu a výběr krmení a přislušenství žalostný. Jediné co pochválím, neviděl jsem tam mrtvé rybky a v každém akva mají pořádný filtr a kombinaci nabízených ryb ze kterých nedostanete mrtvici hned při prvním pohledu. Některé ryby byly dokonce i levné, což bych tady nečekal ani náhodou, na druhou stranu prodávají ve skutečně malých velikostech. Najít ancíky sp obyc kolem 4 cm se mi nezdařilo, stejně jako bežné pancerníčky zelené které neměli vůbec..ale to už je detail.

Druhá návštěva proběhla v Hornbachu na Černém Mostě...mají celkem zajímavý výběr dekorací, nádrží, kompletů a techniky vůbec, celkem slušný výběr krmiv, léčiv a potřeb...ale rostliny drahé, zařasené a špatné a pohled co se mi naskytl při zkoumání prodejních nádrží..no to je přátelé humáč!!! rozzureny

NIKDE jinde jsem neviděl třeba nádrž s halančíkama, na dně mrtvé heleny a piskořky, mezi tím se plahočící modré polomrtvé krevetky označené mimochodem RED, s půlkou končetin doplněný o ancíky hoblující pár rybích mrtvol na holém dně s detritem..a mohl bych pokračovat, teď už vím proč mají v každém akva ancistruse, zřejmě je předělali na výhradně mrchožrouty aby si ulehčili práci. Protože mrtvolky byli téměř všude a to nechci mluvit o tom v jaké nádrži a s čím tam mají rypouny cca 12 cm, a co se stalo když jsem rozmrazil jeden kus od asi pěti čokolád s krmením polské výroby. Doufal jsem alespoň že pro tohle tam mohu jezdit když to mám blízko, ale takový odpadní humus co šel z patentek a koreter jsem ještě neviděl..tak jsem radši jejich mix a nitěnky rovnou vyhodil také.

Takže závěr bych viděl podobně jako ostatní...pokud člověk chce někde koupit suché / lyo krmivo, techniku, dekoraci nebo pomůcku..tak nelze než doporučit...ale proboha co je živé nebo mražené obcházejte obloukem! Díky za přečtení, alespoň jsem si ulevil a teď jsem již daleko méně nasraný ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 22:51 Muž jeník [54] Re: Magicos
Kolem Butovic a Zličína, co vím, bohužel jen Pet centra a kousek na Řepy Hornbach, byť i tam se dá při troše štěstí natrefit na slušné ryby nebo rostliny (ty pak za nemravnou cenu:-)). V Hornbachu, sic!, se nedávno objevil i znalý prodavač, který po uvedení českého jména rybky zamíří bez váhání k nádržím s výhradně latinským popisem; věděl, že mezi kytkami má Hydrotriche (což jsem viděl poprvé v životě) a podotknul, co to potřebuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 18:28 Magicos
Prosim vás, nevíte kde je dobrá akvaristika kolem nových butovic, zličína či středočeského Berouna??? V berouně je SUPERZOO, ale tam maj jen ryby s krupickou a neporadi. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2010 20:00 R Muž romant [27987] Re: kreten
Tóóó jóóó. Ceny jsou tam velmi příjemný a hlavně co si ve skleníku natrháš tak to máš. Microsoria a Anubiasy všech možnejch druhů, k tomu nějakej ten Echináč a Valisnerku, protě kytky na pohodu. Každýmu návštěvu doporučuji. Svérázná paní Hořánková, taky zanechá nezapomenutelnou vzpomínku. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 19:44 kreten Re: aldas
U Hořánků je dobře:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 17:39 aldas
Pro rostliny chci do pěstírny Hořánek v Kostelní Lhotě, ale nevím jaké má ceny, jestli jste někdo u něj nakupoval, tak sem prosím písněte, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 01:26 kreten Re: SpecialD
Jste ještě nebyli v brněnském Sklorexú, na Merhautce u Valů a nebo u Kamila Šebely? stydim No nebyli, jinak byste se neptali. Akorát si my z Čech - (já) vůbec nejsme jisti, jestli když se Moraváci chtěli trhat od Čech, je tato besídka "k tomu". Páč nevím odkad jste a jak daleko do těchto obchodů máte.:-) Morava je véééééliiiikááááá :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: SpecialD
treba pozrieť sekciu rybicky.net/obchody/kraj/moravskoslezsky a jednotlive hodnotenia obchodov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:17 duso Re: SpecialD
Vitkov,nejlepsi ceny na rybky aji na zbozi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:08 SpecialD – Nejlepší kamenný obchod
Zdravím,

jaký je pro Vás nejlepší kamenný obchod s akvaristikou v moravskoslezském kraji? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 19:14 RAP Re: Usine
Tak s tím musím souhlasit. Takhle jsem vezl ryby loni z Rychnova. Viděl jsem chlapa, jak převážel pancíky ve velké termosce. :) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 19:13 Usine Re: RAP
Ty na burzy moc nechodíš co. V Ládví toho moc nekoupíš, pokud nechceš nějakého hada nebo jinou potvoru. Je ale pravda že burza je jen o jednu až dvě stanice dál a Bohnice jsou za rohem. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 14309x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7566-hodnotime-obchody-aneb-obchody-pod-lupou?od=51