Ryby mi ožírají rostliny
Vnadíte? Ty je chceš chytat?

Já teda musim říct,že mi ancíci kytky nikdy neničili,ale co jim začít dávat patentky a file a tak,aby se naučili spíš na maso?

Z telefonu už asi víc nedostanu. V každém případě, pokud jsou to Anc., čím vnadíte? Nedá se tomu asi zabránit úplně, ale tohle je smutek.
Te fotce sice chybi detail poskozeni, ale rekl bych ze to je prace ancistrusu. Zvlaste pokud zbyla jen listova sitovina a hmote je vystrouhana pryc.

Ahoj, navazuju na téma. Dva dny zasazená štípatka, koupená v Bráníku, krásná, zdravá. Teď vypadá takhle. Ancistrusi dostávají zelené, okurka, paprika, tablety, kvalita vody vesměs ok, lehce vyšší ph. Měním. Nerad bych začínal s hnojením, ale... Co na to plénum?

) Je to okousané, nebo uhnilé? Dík moc za nápovědu. M.
Starší reakce
Když jsem je měl, tak Echinodorus a Sagittaria, jim chutnala nejvíc

Není to vyloučený. Mě třeba microsoria, kryptokoryny a anubiasy nekonzumují.
Tak na to jsou rady dvě, buď nemít ancíky, nebo ty rostliny, který konzumují. Možná drsné, leč spolehlivé řešení. Mrkni se do vlákna kde se o krmení ancíků pojednává, tam najdeš jídelníček.
Starší reakce
Tak uvidím, zkusím to. Díky všem

Trošku doplním Tvoj príspevok.
Aj pozornému oku skúseného akvaristu sa môže pomýliť tiež s Crossocheilus oblungus alebo Crossocheilus langei. Ale nie sú to zlé rybky, práve naopak.
docela pomaha dat jim list salatu denne, nebo alespon stred od salatove okurky... naucili se ze "zelena" je kazdej den na stejnym miste a od ozirani je pokoj...
Parmičku jednopruhou tam mam taky, ale ta si raději počká na vločky.

Tak uvidím, zatím to není tak hrozný, do ničeho dalšího se nepustili, tak budu zatím pozoroat, jestli někoho nezahlídnu. Jinak malawi fakt ne

Jako treba Parmicka jednopruha nebo Parmicka(Labeo) krasnoploutva(e) napriklad!

Nejsou SAE jako SAE. Pod tímhle názvem se schovává několik podobných ryb.


Já své SAE zbožňuji, akvárium je pro rybky, nevadí mi, že ožírají rostliny...Jen aby to nevypadalo, že se na ně za to zlobím...

Ale opravdu s nimi mám tuhle zkušenost. Ze Sagittaria subulata udělaly anglický trávníček

Mám pro ně různé tablety, Sera, Hikari, Tetra...s podílem rostlinné složky. Občas i ty kopřivy. Přesto se do rostlinek pustí. Každé akvárium je prostě originální a jedinečné.

Možnosťou je akva s rastlinami zrušiť a založiť si Malawi

lucie.aqua napsala: Rostliny určitě ožírají SAE, mi ožraly kromě H. polysperma i Sagittarii, jávský mech sežraly komplet... Od jara dávám spařené kopřivy, trochu to pomáhá, ale jak nebudou, tak holt zase budou holé stonky. Tablety se spirulinou to nezachrání.SAEčiek sa musím zastať. U mňa je to v pohode, prikrmujem ich Sera Wels - Chips. Ja si skôr myslím, že to budú cichlidy.
lucie.aqua napsala: Od jara dávám spařené kopřivy, trochu to pomáhá, ale jak nebudou, tak holt zase budou holé stonky...
Až se zima zeptá co jsi dělal(a) na jaře a v létě ... až nebudou, je třeba vytáhnout krabici se sušenými kopřivami a po spaření podávat

Kto to bol? -tazko povedat lebo H.polyspermu maju ryby celkom radi.Niekto ju ma zasadenu prave na tento ucel.

Rostliny určitě ožírají SAE, mi ožraly kromě H. polysperma i Sagittarii, jávský mech sežraly komplet... Od jara dávám spařené kopřivy, trochu to pomáhá, ale jak nebudou, tak holt zase budou holé stonky. Tablety se spirulinou to nezachrání.
x-krát

No zkoušel jsem je pozorovat, ale nic zvláštního jsem neviděl. Zě sežerou parmičky jávský nebo jiný mech je normální, ale skoro celé listy? To mi nepříde. Vám už takhle ožraly nějakou stonkovku, nebo něco?
Souhlasím s LiborSprysl. Buď parmičky nebo cichlidy. Akorát se obávám, že už se to neodnaučí a ani přikrmování zeleným nepomůže. S trochou trpělivosti tu rybu určitě přichytíte při činu.
Všechny parmičky, i akara hnědá...zkuste víc krmit zeleným, asi to zanedbáváte...

Zdravím, nějaká ryba mi začala ožírat hygrophilu polyspermu a já nevím, která by to mohla být, abych to mohl nějak řešit. Nesežerou celý list ale nechaj uprostřed šťopku (foto). Máte nějaký typ, která by to mohla být, nebo která určitě ne? V akvárku mám SAE, jednu parmičku jednopruhou, 2 Denisovi parmičky, jednu akaru hnědou, 4 cichlidky pestrý, pancéřníčky a štikovce páskovaný. Podezdření mám na ty Denisonky nebo cichlidky. Máte někdo zkušenosti, žeby Denisonky takhle šly po kytkách?
Starší reakce
Se mnou nesouhlasící anonym, nejspíš indetitu změnivší bývalý místní rostlinný specialista, nebo jiný z mých "příznivců"

, pravděpodobně potřebuje ozřejmit, jaký je rozdíl v některých tvrzení. Půjčil jsem si kousek z encyklopedie.... Blatouch bahenní (Caltha palustris) je bylina rostoucí na podmáčených stanovištích od nížin do hor. -
® usine [165] – Re: Tomas11
Není to rostlina přímo do vody jen do vlhka.
Podmáčený je podle mého vyjádřením častého a dlouhého styku s vodou, zatímco ve vlhku dobře rostou třeba houby v lese

A když přijdou velké deště a terén je "podmáčený", neudrží houby stabilitu. Mám blatouchy spolu s ďáblíky v průběžně plněném "bahňáčku" a jsou téměř stále s krčky pod vodou. Takže je lze sázet do příbřežních zón jezírek bez rizika toho, že rostlina utrpěla újmu. S ohledem na již zmíněou ochranu této rostliny u nás, jsou vhodnější šlechtěné kultivary...

Kořenový systém pod vodou i mírné zatopení krčku nevadí, pokud není opravdu trvalé.Bez dostatku vody tato pryskyřníkovitá rostlina rychle vadne a hyne. Stvol je poměrně dost tuhý a překvapivě ani ryba není úplný blb...blatouchy nežerou

Protože jste blatouch našel v potoku, tak bych rád upozornil na to že se jedná rostlinu chráněnou a pokud budete mít zlé sousedy, mohl by se u vás objevit inspektor ČIŽP a budete muset prokazovat původ rostliny.

To se týká i obou našich leknínů...
já jí mam vee svem jezírku a dal jsem ji do kvetinače a nepotopil sem ji celou když jí potopíš celou tak zajde
Není to rostlina přímo do vody jen do vlhka.

0 10.05.2012 14:37 Tomas11 – Blatouch v jezírku
Dobrý den,
našel jsem v potoku krásný rozkvetlý blatouch a přemýšlím, že bych si ho dal do jezírka - neco jsem si o něm přečetl a je prý lehce jedovatý - nemůže se stát, že by se ho rybky (Zlatý karas) pokusili okusovat a tak se otravili?
Starší reakce
Keď vyberieš skaláre určite už rastliny budú v pohode. Skaláre vedia zožrať absolútne všetko od Egerie po Hygrophilu, mne žral H. corymbosa Cherry Leaf a odvtedy, čo nie je v akva žiadny problém

Ano ano ano. 3x ano. Nie som na hlavu

Čítala som si vaše príspevky. Len sa tie skaláre aj Black molly tvária ako neviniatka. No ale záver je teraz taký, nakoľko už rastlinka nemá mladé výhonky, tak ďalšie kúsance na nej nevidím. Preedpokladám, že ďalej neporastie, ale nevadí, lebo je dosť vysoká a tak to aj stačí.Všetkým ďakujem a želám pekný deň.
...Mohly by to robiť aj niektoré guramy alebo skaláre?
Tak ještě jednou, celkově potřetí:

vyndejte skaláry a uvidíte, kdo je pachatelem.

Čerstvá kytka, je čerstvá kytka

...Za dve hodiny mi nejaká sviňa v akváriu zožrala na nej mladé, vrchné lístky...
Souhlas s LiborSpryslem - na vině budou skaláři.
Udělal bych si procházku k nějakýmu rybníku a nalovil jim živou potravu, třeba dafnie a budou to mí 2v1, spousty zelenýho v masitým obalu.

No ono to chce také dávat rybám krmivo s rostlinnou složkou, pak nebudou ožírat rostliny...Rostlinnou potravu vyžadují i mnozí ortodoxní dravci, jako jsou třeba skaláři

Uvedomujem si, že je tam veľa veľkých rýb, ale fungujú tak 2,5 roka a zatiaľ je všetko OK. A práve, že tie skaláre a guramy sa mi páčia najviac. Vždy som ich chovala spolu a vydržali dlho.
Tie Black moly ma nenapadli, že by to mohli robiť. Skôr som myslela na niektoré guramy. Možno práve tie bozkávacie, lebo stále chodia pusinkou po rastlinkách, ale asi kvôli riasam a nie ako na šalátik.
Koho se zbavit kvůli rostlinám ti na 100% nepovím (osobně si tipnu Black Molly), ale každopádně ta rybí osádka je celkem hrůza děs, aspoň z mého pohledu.
6 čichavců, 3 skaláři a dva thorakáti. To je jedenáct velkých ryb do takového akva. A to mi příjde strašně moc. Skaláry bych dal pryč jako první, a z čichavců bych nechal jen jeden druh (z osobních preferencí bych volil ty Bozkávače

). Chudáka osamocenou platu bych asi taky někomu věnoval, a posílil hejno teter na cca 15 kusů.
0 27.04.2012 22:38
geminika [39] - Živorodky Priniesla som si krásnu Hygrophila corymbosa 'Siamensis'. Je vysoká asi 30 cm a každý list je dlhý cca 10 cm. Vyrástla mi v mojom menšom akváriu
rybicky.net/nadrze/7242 , kde sa jej úžasne darí. Mala som tam dve, tak som chcela takú aj v tom väčšom
rybicky.net/nadrze/10628 . Za dve hodiny mi nejaká sviňa v akváriu zožrala na nej mladé, vrchné lístky. Z toho veľkého akva som dala nedávno preč dvoch veľkých (cca 13 cm)Prísavníkov, lebo tie rastlinky, čo som si doniesla minule mi niekto zožral úplne na stonku. Tak som si myslela, že to boli oni a dala som ich preč, aby mi nezožrali aj túto krásnu rastlinku. Oni sú preč ale niekto mi ju obžiera aj tak. Viete niekto koho sa mám ešte zbaviť z tých rýb, ktoré tam mám? Ďakujem.
Starší reakce
Zdravím ve spolek, nemáte někdo nějakou radu čím spestřit parmičkám a mřenkám potravu aby mi nelikvidovali plevuňku? Během dvou dnu ji kompletně celou zrušili :( Krmím je sera wipa chips, sera flora, deně dosávají kus zeleneho salatu, a kousek okurky, jednou za měsíc či trošku déle dostanou patentky - přes to všechno tu červenou kytku prostě zlikvidovali - takže evidentně jim něco ve stravě chybí - ale netuším co.
Díky za názory či postřehy
Starší reakce
Krmte více zeleným a nebudete muset řešit jestli vám rostliny žerou rybky nebo ancistrusi.

Prosím o radu - měla jsem koupenou tuto rostlinku, ale vždy mi nové špičky byly ožrány.. Myslíte, že to ancistrusáci nebo rybky? Je moc měkká, tak je láká?? Je to ta červená (foto jsem si vypůjčila z cizí prezentace..)
Starší reakce
Jak je tu už napsáno, dělají to pravděpodobně Ancitrusi. Přikrmování z mojí zkušenosti nepomůže, jedině je někomu věnovat. Ale oni neožírají všechny druhy rostlin, jemnolisté rostliny by ta osádka měla nechat na pokoji.
Takhle nějak vypadají ožrané rostliny od Ancitrusů:
rybicky.net/nadrz/6396/d56067.jpg
Přidat reakci
1 ...... 13
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10516x