Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:32 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
surové a neobalené, nepredsmažene a ani nijak inak predom upravené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:29 R Muž romant [27987] Re: fido16
Chce to hledat nádrže kde nejsou ryby a úplnej ideál je když tam přitéká a odtéká voda. Prostě to chce navštívit přírodu a pohledat a docela dobrý je se poptat místních obyvatel, jestli k tomu rybníku třeba někdo na krmení jezdí. Chce to pátrat a nebo vyndat filé z mrazáku a nasekat na kousíčky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:27 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
skús pridať nejaké foto ako ti tie rastliny okusali..a ktoré konkrétne?..v prezentácii som nevidel žiadnu foto ohľadom tých rastlín :-) prípadne prilož fotku tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:26 Muž fido16 [631] Re: vaclav
Rybího masa? sirového?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:24 Muž fido16 [631] Re: romant
Jako rostlinu mi nesežrali zatím žádnou jen ochutnávají :-). A s tím rybníkem mám trochu strach abych si do akva něco nezatáhl. Dávám ještě sušené komáří larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:21 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Zatím je to únosné okusují jen spodní listy. Až si sežerou rostliny tak nebudou mít nic. A jinak je krmím jednou denně večer. každý 3 den okurka nebo salát. Včera jsem koupil papriku a ta jim jede. Tak uvidíme. Jinak jsou jak kombajn:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:21 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
ja som prikrmoval len uhorkou..a momentálne ancíky nemám ale premýšľam o nich, nakoľko chcem vymeniť mrenky pakistánske za ancíky, keďže mám pocit, že mrenky mi zahnali všetky krevetky v akváriu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:19 R Muž romant [27987] Re: fido16
Zkus jim dávat živý krmení. Teď se dají nachytat na rybnících třeba dafnie nebo buchanky. Za patentky Ti taky budou vděčný. Oni to jsou všežravci a masíčko jim jede taktéž velmi dobře. Můžeš taky rybí filé. Prostě jim udělej co nejpestřejší jídelníček a uvidíš jestli se jejich choutky na rostlinstvo sníží. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2011 20:19 Usine Re: fido16
Jsou to všežravci a když jim cpete jen zeleninu, budou zaručeně žrát i rostliny. Zkuste přimíchat i trochu rybího masa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:17 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
predpokládam, že ak pravidelne prikrmuješ "zelenou potravou" a neustále všetko zožerú a napriek tomu napádajú rastliny tak to budu nejaký nenažranci :-) .a neustále budu viac a viac pažravý nakoľko budú rásť a ich nároky na množstvo potravy bude taktiež narastať ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:13 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
salát též dávám. co jim vše dáváš ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:12 Muž fido16 [631] Re: deCORF.OBRAEN
Jinak krmim tabletami chipsy od sery. Okurku dávám, papriku jim taky přihazuju. Po té taky jdou. Jinak chci zkusit ještě hrášek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:12 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: romant
tak aj toto je pravda..v minulosti som mal problém aj s ampulárkami..pokiaľ žrali uhorku bolo všetko ok..ako nahle sa pustili do rastlín tak behom pár týždňov bolo z akvária "mesačná krajina" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:11 Muž fido16 [631] Re: romant
To by asi neklaplo já mám ancíky rád kdybych mohl mám jen ty smich ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2011 19:54 R Muž romant [27987] Re: deCORF.OBRAEN
Moje zkušenost říká, že když jednou okusí listy rostlin, tak na ně už potom nic nezabere. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: fido16
alebo nejako prikrmovať zeleným krmivom..(uhorka, šalát atd..) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:46 R Muž romant [27987] Re: fido16
A nebo je dáš pryč a bude klid. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:44 Muž fido16 [631] Re: romant
Mám taky prokousané listy :) a pritom anciky krmim. proste neodolaji a slupnou nejakou tu rostlinu. Max jim nasazim nove :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:43 R Muž romant [27987] Re: Jack
Pokud jsou v těch listech rostlin prokousaný děravý fleky, tak je to jasně ten ancík. Nejraději mají Echináče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 19:41 Muž Jack [7] – okousané listy
Ahoj. rybicky.net/nadrze/12465 toto je moje nádrž a už si sní nevím rady. Nějaká rybička mi neustále ožírá rostliny. Myslím že to bude buď ancistrus a nebo parmička černopruhá. Díky moc za jakoukoliv radu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 09:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jarobuk
abych to upřesnila
1) zamyslet se nad rybami, co by tam mělo být aby se měly dobře
2) dát pryč ty co se tam nehodí (hlavně ty závojnatky)
3) přidat větší množství rostlin (taky bych jim přidala ještě trochu světla)
4) až se rostlinám začne dařit přidat rybky do finálního počtu, tak aby hejnové byly opravdu v hejnu

vše záleží na tom, jestli si ochotný se některých ryb vzdát, ale potom by se akvárku dařilo líp i rybkám ;-)

Tu skaláru už tam nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 09:27 HaDaS Re: katterinecka
Se závojnatkou zkušenost mám. Bez problému si dokázala odtrhnou i větší lístky, ty pak plavaly u hladiny a ani si jich nevšimla. Menší rostlinky škubala i s kořínky. Její výkaly byly gigantické a špatně se rozkládali, pořád ryla ve dně i když byla pravidelně krmena a tím výřila vše možné. Je to krásná rybka, ale já jsem s ní měl jen problémy. Možná když se akvárko zařídí jen pro tento druh, tak se problémy při jejím chovu dají řešit, já do toho již nejdu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 09:20 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jarobuk
když je těch kytek hodně tak ani ožírání poznat nejde (pokud teda nepočítám ty závojnatky, s jejich ožíráním zkušenost nemám). Jak koukám, měl si anubias a pak přidal pistii kterou ryby sežraly. Při takovém přidáváním po jednom se ani nemůžeš divit. Ale chápu tě že tam nechceš nakoupit kopec rostlin aby ti to ryby sežraly.
Známí mají toto akvárum rybicky.net/nadrze/7691 kde jsou skoro od samého začátku dva ancistrusy, dnes už jsou dospělí a vůbec žádný problém s ožíráním kytek nemají. A to můžu říct že nekrmí příliš pravidelně a žádným salátem ani mraženým.
Jak už tu bylo řečeno tak bych se nejdřív zamyslela nad těma rybama, které dát pryč abys neměl přerybněno a byly pokud možno ve větším hejnu pokud jsou hejnové (na inzerát by si je snad někdo vzal). A pak to osázet větším množstvím rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 23:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jarobuk
Na 54 litrů tam máš strašně moc ryb. A rostliny ožírá pravděpodobně Ancitrus. Jak už s tím jednou začal, tak máš smmůlu, můžeš ho krmit sebelíp a stejně ti je bude ožírat. A závojnatka taky ničí rostliny.
Věnuj někomu Závojnatku a Ancitrusy a zkus to znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 23:07 Muž Jar-oslaw [676]
ahoj lidicky!mam 54l akvarko a v nem anciky,zavojnatku,parmicky 4 a cernopruhe,pancernicka,sumecky,kardinalky a strevle.chci tam nasadit naky rostlinky,jenomze vsecko co tam dam je za 2 snedeny a to pritom krmim nitenkama,susenkou,okurkou,ledovym salatem.ma nekdo nakou radu,napad?dekuju.jarda zizkov

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 19:59 R Muž romant [27987] Re: naxy
Byť tam máš toho ancíka jenom jednoho, tak to bude ten viník. Echináče jim náramně chutnají a jak se to jednou naučí, tak s nima obvykle nepohne žádný přikrmování. Co je 100%, tak to je se toho ancíka zbavit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 19:56 Muž Sentinel.czech [0] - Asie – Jak spestřit rybám potravu aby nezlikvidovali Echinodory
Zdravím,
také bych měl dotaz.
U rostlin, které mají větší listy (Echinodorus major apod.) mi rybky vyžírají do listů kolečka. Domnívám se že s živinami pro květiny problem není, domnívam se že prostě jim něco chybí ve strave (a to tam občas hodim i okurku) .. co byste doporučili? Složení akvária: Mřenka žlutoploutvá, Mřenka nádherná, párek parmiček siamských, tu a tam parmička šikmopruhá a jeden ancistrus.

Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 11:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Zacnu Okruzaky. Udelaji diru do Echinodoru, to ano, ale sezerou jen co je spatne, co by zetlelo stejne, takze primo nicitele to nejsou. Nejake diry obcas v listech Echinodoru sem tam mam, ale jsou to ciste diry, nejsou nijak vydrene, nezvetsuji se a okoli je stale zelene, list s takovou dirou normalne dal roste. Nemohu na 100 procent zarucit, ze za ty diry muze jen chyba "vyzivy" rostlin, ale pri tom mnozstvi Okruzaku co mame by to muselo byt sama dira, nebo spis jako pole sezrane slimaky, a tak tomu neni.

Parmicky cernopruhe mam pomerne nove, 3ks. Uz se zabydlely, uz se umi i prat, ale co se tyce listu Echinodoru, nevidel jsem nic tak nezne po nich jezdit, pochybuji ze by tem listum ublizovaly. Sice je nemam dlouho, ale jak je pozoruji, nicitele to asi take nejspis nebudou.

No a zbyva Ancistrus. Sam je nechovam, ale co uz jsem zde o nich cetl a videl fotky s vydreninami, to snad takhle nedokaze nikdo jiny. A take se pri prohlednuti drivejsich prispevku ve foru clovek dozvi, ze jak jednou s devastaci Echinodoru zacnou, uz se to bohuzel neodnauci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.03.2011 07:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: wexli
Kupovat Ancitrusy na požíraní řas je naprostý nesmysl. Nevím proč se nesmysl o tom, že Ancitrusi jsou dobří požírači řas, stále koluje mezi akvaristy. Na řasy jsou mnohem vhodnější ryby, mi se nejvíce osvědčili krunýřovci rodů Dasyloricaria a Rineloricaria.
Jinak doporučuju stránky www.catfish.cz Najeď na záložku "RUZNÉ" a pak "Základní přehled živočichů požírajících řasy" Další co si pročti je v záložce "FAQ" a pak bod 9 "Ryby o dovolené, Ancistrus vs. rostliny."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 00:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: wexli
Akvaristice se věnujete 15 let, ale ptáte se, jako byste akvária předevčírem zdědil... tone :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 14:53 Muž wexli [-4]
aaa to uz je druha varka anciku co zkousim:((((a to jsem je poridil kuli rasam,asi jim nechutnaji:(no uvidime asi jim na noc dam okurku a budu pozorovat jak to pujde dal,jestli budou pokracovat tak budou muset pryc:(
ted vilezl bricho k prasknuti je to jasny a jeste ma drzost se ukazat tone tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2011 14:51 R Muž romant [27987] Re: wexli
Tak Tvoje úvaha u těch ancíkách se ubírá správným směrem. Listy echináčů jsou jejich pochoutkou a co oni začnou, tak okružáci potom už jenom doklidí. Doporučuje se ancíky přikrmovat rostlinou potravou, ale já mám bohužel tu zkušenost, že jak to jednou zkusí, tak je od toho nic neodradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 14:43 Muž wexli [-4]
ahoj, mam dotazek ,sic neni foto ale rano jsem nasel jeden mladej list echinodoru totalne prozranej, vypada jak list zeli od housenek:((, muzetemi poradit kdo by to mohl delat a jestli mate zkusenosti s tim jak to rybam zakazat?mam spadeno na anciky(jsou 2 a maji 2,5cm...)parmicku cernopruhou nebo okruzaky....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 21:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ustavprochore
Mnóóó, ono je toho tolik, že se mi to už občas pomíchá... :-D
(Ále né, ještě to není tak špatné. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 20:48 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Že by? Kdyby ne, bylo by to dost špatný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 16:32 Muž Atlas [6] – Re: Sid
Mne začal hniť koren a nabehlo mi asi 5 druhov riasy.Ešte dnes po 2 mesiacoch ked tam odkalujem ide stamať puch ako z kanalu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2010 14:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ustavprochore
...můžete zkusit napsat majiteli téhle prezentace...
Ta nádrž i ta kauza jsou mi nějak povědomé... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2010 10:00 Žena ustavprochore [567] – Re: kmara
Já když koukám na ty vaše fotky, dost mi to připomíná jedno akvárko, se kterým jsem měla před časem tak trochu čest. Pokud by vás přece jen přestalo bavit koukat se na ty řasy, můžete zkusit napsat majiteli téhle prezentace rybicky.net/nadrze/7233 , třeba vám trochu "ťukne", jak na to. :-) A zdaleka to nebylo jen o kořenech... ;-)

PS: Vrtání do dna 2x týdně je spíš na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2010 21:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stetinka
Tak znovu... :-)
Sid nikdy netvrdil, že za bujením ruduch mohou kořeny, ale že tam, kde se v nádrži s kořeny objeví ruduchy, tam je potřeba kořeny vyndat. (Ošetřit Savem a uložit pro pozdější případné použití.)
EDIT: A ten pán svým rybkám dopřával mražené patentky, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 20:52 Žena stetinka [270] – Re: Sid
tak to je poprvé, co o tomto slyším...ale řešila jsem to u jednoho pána a ten tam kořeny neměl. Ale měl přerybníno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 20:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kmara
Sid nikdy netvrdil, že za (nejčastěji) ruduchami jsou kořeny, ale - zjednodušeně - kde jsou ruduchy, tam jsou kořeny "navíc". :)
Odstranění kořenů je prvním krokem (z mnoha), které je radno udělat. :-)
(Někde jsem tu už psal, proč IMHO tomu tak je.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 20:18 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: stetinka
No v podstatě nic. Sid mi radil ať ho vytáhnu, že by řasa mohla být od něj, ale já neposlech a mám ho tam pořád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 15:38 Žena stetinka [270]
Co bylo s kořenem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 15:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kmara
Komu není rady... :)
Hlavně, že vás to nepřestalo bavit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 15:00 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: Sid
No jo je tam pořád :)

Hnojivo jsem přestal používat, když to začalo - asi před měsícem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 14:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: kmara
Pořád máte v akva ten kořen, že? :)
Njn, když vám bylo líto ho na čas vyndat... :-O
Co to hnojivo - ještě ho používáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 14:38 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: stetinka
Koukni na můj profil. Je tam 2x30W, tj. nějakých 0,3 W/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 14:36 Žena stetinka [270] – Re: kmara
Tak bych to tipla buď na přerybnění nebo překmování. Kolik tam je světla? Máš tam dost rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 14:33 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: stetinka
Vodu měním 2x týdně 55 litrů a přitom odkaluju dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 14:30 Žena stetinka [270] – Re: kmara
no, tak to je špatenka... jak se staráš o akva? jak často měníš vodu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748-ryby-mi-oziraji-rostliny?od=401