Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:01 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku Rozpadle listy echinodoruse
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:59 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku Echinodorus
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:56 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku Vlevo mám umělé rostlinky zatím mám zuby jen echinodorus ale až se to vyřeší tak se ti změní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:53 DANMAZUR00
Možná vám to k něčemu bude možná ne ale mám tam 3anciky 2pancernicky 1plata 1bojovnice 2mecovky 1balllon molly.Já vím nevhodný složení ryvek ale dělám obnovu akva polovině rybek dávám 4mesice maximum jsou starý.Až mi porostou(doufám)rostlinky už mám pomocí internetu a nádržích z této stránky vybraný rybky co si sehnam a až dám dokupy akva udělám si zde profil.MonterMonty díky za odkaz ale moc jsem tomu nerozuměl nedává mi to moc smysl proto ten echinodorus radši popíšu:rozpadá ji se dolní listy prostřední a vrchni krásné rostou a nastahuje se ke světlu ale na každého jednou dojde ty dolní se měly taky fajn.Rozpadají se stylem ze paprsky zůstanou (hlavní i boční)ale list se rozpadá.hodím sem pár fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 14:09 R Muž romant [27987] Re: DANMAZUR00
Dej sem aktuální fotku nádrže, třeba nám to napoví více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 13:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DANMAZUR00
kouknul bych na tohle :
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 13:11 DANMAZUR00
4-5týdnu teď přesně nevím.Ale ať poridim cokoliv vždycky to po 3tudnech začne vadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: DANMAZUR00
Jak dlouho je ta kytka v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 12:16 DANMAZUR00
Myslíte?Ph je 7.1 světlo 15w filtr je nastaven na větší výkon protože nemám vzduchovani a štěrk je cerno-bily.Oskaluji a čistit skla každý týden tak45%vody.Čím by to teda mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 11:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DANMAZUR00
Určite to nieje práca rybiek, rybky. Rastlinám niečo chýba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 20:51 DANMAZUR00
Pro srovnání vypadá to jako dotaz od macymesser ze strany 6.Nevím koupil jsem ho ce zverimexu echinodorusy si spousta akvaristu chvali tak jsem si říkal ten mi snad pude.Tak možná ten ancistrus který údajně žral echinodorus vyl možná jenom prisaty neviděl jsem go ji žrát.Sdilite názor s legioix,ha jen ze víc hlav víc ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 19:42 Muž MarekP [812] - MalawiRe: DANMAZUR00
Souhlasím s níže uvedenými názory, že tohle Ancistrus neudělal. Pro porovnání přikládám 2 staré fotky mého Echinodoru. První list OK, druhý ožraný Ancistrusem:
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 19:34 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: DANMAZUR00
Tak skutečně list vypadá, když je na odchodu. To není práce ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DANMAZUR00
Tyhle listy normalne odchazeji, za tohle tyhle ryby nemuzou, to bys je mel spis plosne "probrousene". Z te fotky tezko poznat, ale pokud jde jeste o emerzni listy (v pestirnach se casto pestuji s listy ve vzduchu, je to vyhodnejsi), proste odejdou a narostou submerzni (listy schopne fungovat pod vodou, cehoz emerzni listy schopny nejsou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:50 jamajcan Re: DANMAZUR00
Jestli jim zachutnaly Echinodory,tak už je to na stará kolena,těžko někdo odnaučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:23 Muž Legioix [574] Re: DANMAZUR00
Okurka, cuketa, salát, brambora.... Ani spařený to být nemusí. Já to mám v AQ pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 14:21 DANMAZUR00
Fotka k příspěvku Zdravím,mám problém s rostlinkami tak jsem si pořídil echinodorus a zase problém.Tak jsem všechno změřil(světlo,hnojivo,ph..)nikde nebyl problém tak přemýšlím a jak prochazim pokojem vidím ancistruse jak zerou ten echinodorus.Tak jsem hledal příčinu a bude to ve stravě.Když jsem zjistil ze se jim ma podávat zelenina tak jsem si říkal ze to bude nějaká klasická netova blbbost ale potom jsem přečetl tohle fórum zkusil okurku...Opravduse ma ddávat zelenina na pare,jak se todela,jak často podávat a je to nutné nebo stačí okurka?Prestanou ancici sami nebo je to musím nějak odnaučit?
EDIT:Jestli přestanou když budu dávat okurku(oprava poslední věty)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: invalida
Tak, tak a ešte budeme mať v miestnosti aj lepší vzduch ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 13:13 S Muž invalida [3881] Re: cezarmilan
Opět bingo...celou dobu to směřuju k použití hlavy, možná i pěstování salátu místo tisíckrát zodpovězenejch otázek. A že bude salát vytáhlej na okně? Rybám to nevadí a dlouho se na něj dívat nebudete ano palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2014 13:09 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Sledujem túto tému a divím sa. Čo, alebo kto bráni niekomu kúpiť semienka šalátu, alebo inej zeleninky, zasiať do jemného substrátu a po vyklíčení vytrhať vždy zopár mladých rastliniek, opláchnuť ich, zviazať do kytičky a kytičku o malý kamienok a spustiť na dno akvária. Bude to ďaľšia "rastlinka" v akváriu na ktorej majú dovolené si pochutnať. Rybky dávajú prednosť jemným lístkom a mladý šalátik túto podmienku spĺňa ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:16 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: invalida
Dyť jo, to byl souhlas... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:13 S Muž invalida [3881] Re: Kaira
Tři příspěvky níž stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:12 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: invalida, Jája
Taky jsem nechávala okurku do sežrání. Dokud jsem jednoho dne nepřišla z práce a voda v akva byla skoro jak mlíko... Od té doby nechávám nejdéle 24 hod., pak jdou zbytky ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:09 S Muž invalida [3881] Re: Jája
Ale nejvíc se to stává u paprik...v poledne hodím zdravou na pohled a večer v podstatě teče....Domácí to nedělávaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:06 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Legioix
Okurku také nechávám do sežrání. Naopak je vidět, že čím je déle v AQ, tím jim víc šmakuje. Prostě je víc načatá a lépe se jim jí než čerstvá. Vlastně jim vyhazuješ, co jim chutná. Např. čínské zelí je už lepší spařit horkou vodou, aby pro obyvatele AQ bylo lépe sežratelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:50 S Muž invalida [3881] Re: Legioix
Vidíš, já nechávám okurku do sežrání to je někdy až do třetího dne. Teda jen v létě a ze svý zahrádky. Ty z obchodu jsou dost často až skoro furt sračkoidní už za pár hodin. Já to přičítám dlouhodobýmu skladování a rozvoj mikroflóry (potlačený zaplynováním a chemickým ošetřením) ve skladech. Následná zkáza propukne rychle. Nemusí to tak bejt ale já tomu věřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:42 Muž Legioix [574] Re: invalida
Já jim radši dávám cuketu. Žerou to i sevelie a navíc se tak nerozpadá. Každopádně žádný zelenisko tam nenechávám déle než 12-16 hodin. večer to tam šupnu a ráno zbytek vytáhnu. To omytí a oloupání je důležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:39 S Muž invalida [3881] Re: miguela
Stokrát to vyjde...pak zapláčeš, spláchneš, koupíš jiný. Ty ryby maj taky po jednom životě jako ty. To cos napsala moc k smíchu není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:31 Žena miguela [21] Re: invalida
ok, tak já jim dám podle chutim, ale max. půlku denně :-D včera jsem jí neumyla.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:28 S Muž invalida [3881] Re: miguela
Já obden celou salátovku ovšem rozhodně se tím neřiď. Jsou i drobnosti jako je počet ryb, velikost nádrže a jiný který rozhodujou. Zkus kolečko. Omytý a oloupaný. Kvůli fosfátům v zelenině s velkovýroby. Eliminuješ tím možnej prů... škody. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 11:00 Žena miguela [21] Re: invalida
kolik těch okurek dáváš? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:40 S Muž invalida [3881] Re: miguela
Nerozčiluj se že sem si je zatáh já neznamená že ty musíš taky...třeba sem je v tý době jen náhodou objevil. Já bych se místo ptaní začetl do diskusí. Hledal bych souvislosti. Je to sice otravný ale tam kde se hádaj se občas dozvíš i fígle který se normálně neprozrazujou stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:10 Žena miguela [21] Re: invalida
krucaj dudaj.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 10:09 S Muž invalida [3881] Re: miguela
To musíš zkusit...živý by možná byli lepší...já si ze sušenejch zatáh ploštěnky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:44 Žena miguela [21] Re: invalida
a co sušený krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:15 S Muž invalida [3881] Re: miguela
Krunýřovci to milujou...teda bez trojobalu filé a brambory bez másla. I okurku můžeš přidat když nebude kyselá a nebo ve formě salátu. Mřenky to ale asi nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 09:03 Žena miguela [21] Re: invalida
filé a bramboru do AQ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 08:56 S Muž invalida [3881] Re: miguela
Trošku těžká otázka. Když jim to chutná musíš jim nabídnout alternativu ovšem má to háček. Zdravá rostlina a rostlina poškozená má trochu jinou chuť i vůni. To je třeba jako s česnekem, když je celej nic necítíš ovšem když ho rozmáčkneš tak voní...a taky leptá kůži. Je to hodně složitá chemie. Snaží se ubránit stroužek před sežráním. Je to totiž základ nový rostliny. Někteří živočichové preferujou poškozený části a někteří naopak čerstvý. Taky oceníš zralou meruňku čerstvě utrženou ze stromu víc než podtrženou a skladovanou v zaplynovaným skladě. Mě někdy pomohlo dávat víc filé a někdy přidávat brambor. Domnívám se že škroby a cukry jakoby zasytěj. Ale možná to má jinou příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 08:37 Žena miguela [21]
včera jsem přistihla mřenky při činu!! i když dostávají okurku, zelený tablety od dajany, wells chips i maso (patentky, hovězí srdce) tak stejně nepohrdnou kytkama. Vzhledem k tomu, že chci udělat džungli a během dneška mají přijít rostliny bezmála za litr, tak se toho začínám děsit! Co mám s těmi recidivistkami dělat? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:32 S Muž invalida [3881] Re: Urtman
O tom je diskuse...cením si rady. Jen upřesňuju daný veličiny. A teď mě koukejte pochválit, to fakt zní (napsaný vypadá) že tomu rozumím. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:26 JoKa Re: invalida
Nemyslel jsem, že je. Jenom nápad... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:21 S Muž invalida [3881] Re: Urtman
Myslím že není začátečník....já bych tipoval dospívání a změna chutí...možná i jaro a těhotenský chutě stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 21:09 JoKa Re: invalida
Mně začali ožírat rostlinu, až když začla cípat (ta rostlina), tak jestli třeba není problém tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 20:47 S Muž invalida [3881] Re: romant
To už sem radil..není to můj osobní problém stydim Teda aspoň momentálně ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 20:44 R Muž romant [27987] Re: invalida
Zkus to na ně s masem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 20:41 S Muž invalida [3881]
Elka maj najednou větší chuť na kytky a sjedou i druhy který dřív nebrali...příčiny a řešení? Děkuju stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 14:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: breberunkaa
Schvalne jsem kouknul do atlasu, jsou tam vhodne rostliny zmineny:
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: breberunkaa
S vysokou pravdepodobnosti Fikus, stojici 2m od akvaria smich .

Zkusil bych neco tuzsiho, jako:
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus
to si moc nedokazu predstavit jako neco chutneho, kdyz je to tvrde jak je. Ale co ja vim o Zavojnatkach, nic moc, treba tomu zbasti vsechno nove rostouci listi...

Jeste si z detstvi pamatuji velke akvarko plne rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis a nad tim Zavojnatky. Otazka ale je, jestli je Zavojnatky nezraly, a nebo zda to pri tolika rostlinach nedokazaly spast (komplet huste zarostle dno).

No a pak nejaky Anubias, tuhy je dost, ale zase ty mlade listecky...

Vsechno az na Fikus strelba od boku, prosim tak brat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:44 breberunkaa Re: Falcon-554
Ahoj, no nám to zodpovědně pasou závojnatky :-), ještě jsme nenašli rostlinku,která by jim nechutnala. Což mě přivádí na otázku, nevíte náhodou někdo, o nějaké rostlince, která závojnatkám nechutná ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 15:39 Rybulka – Kdopak mi to chodí na kytičky ?
Ahoj, nemáte, prosím, někdo zkušenost kdo z následující osádky by mi mohl okusovat rostlinky ? Parmička červenoploutvá, mřenka nádherná, péřovec, čichavec ..... osobně to tipuji na parmičky, ale ať číhám už několik dní jak chci nikdy jsem nikoho nenačapala ..... nebo mřenky, těm když dám okurku tak ji dají zabrat :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748-ryby-mi-oziraji-rostliny?od=201