Ryby mi ožírají rostliny
Ta druhá je kryptokoryna a připadá mi podle fotky, že také uhnívá. Ryby žerou spíše jemnolisté rostliny a nebo nové výhonky jsou vidět třeba špičky okousané. Mám totiž podobný problém a ryby mi rostliny nežerou.Vždycky listy odštípnu a tím to vyřeším.
kopřivu taky zkusím

dík
Ano měla by to být šípatka.. Nedaří? No toho sem se taky bál.. kupoval sem ji aby i při menším světle co mám, udělala pěkné pozadí. A u té druhé fotky taky myslíš, že se ji spíše nedaří? Je to asi nějaký echinodorus.. nevím už, mám ho z burzy
Patentky dávám, ale na dno se prakticky nedostanou.. tak tam budu muset dát asi nálož nebo nevím

Ta šípatka širokolistá (tedy pokud je to podle fotky ona) na fotce vypadá spíše jako ohnilá než ožraná. Třeba se jí jen nedaří.
Třeba na to jdeš špatně, jak z nich děláš vegetariány, ancík v dospělosti dá určitě přednost něčemu masitějšímu než zelenině. Zkus třeba rybí filé, nebo patentky a uvidíš jak jim vylepšíš jídelníček. Zeleninou krmit na noc, to je dobrej postup.

Já prvně vyzkoušel kopřivu a měla velký úspěch u osádky. Žrali nejen otíci, ale i skaláry a dokonce i neonky.
Ja mám od sery, které žerou jen pancéřníčci a ancíci ;) zkus taky něco jiné

ty tablety mám od Tetra wafer mix a k těm správným rybám se ty tablety nedostanou.. rozkoušou je bojovnice nebo mečovky

Zkus tablety pro ryby žijící u dna, které ubsahují rostlinou složku


Ahoj. Chtěl sem se zeptat, už to tu bylo několikrát probíráno, ale přesto se zkusím zeptat jestli i mně ožírají nejspíše ancistrusi nebo parmičky jednopruhé rostliny... Ancistrusům dávám okurku, kterou bez problému baští. U parmiček je to horší, ty mi nejdou ani na špenát,salát zatím na nic kromě vločkového krmiva a patentek. Chtělo by to asi více té rostliné složky, ale co mám tetra wafer mix tak mi to roznesou ostatní ryby po akva a k těm ancistrusům se to nedostane, i když jim to dám třeba v noci. nemáte nějakou zkušenost s dobrým krmivem, co bych jim mohl dopřát a aby mi přestali "chodit na zelený"??
Starší reakce
a je to tu, zase jeden, co mu kongáčí kýtí nekousaj, no jsem z toho jelen, každopádně počítat s tím, že okusovat můžou, ale dá se to tedy minimalizovat

Jediné ryby co mě ožíraly rostliny byly Tetry kosočtverečné, veškeré jemnolisté rostliny i mladé listy anubiasů neměli šanci.Tetry konžské jsem mezi nimi také měla a rostliny mě nežraly.
OT: díky díky, za rady

S kongama mám tu zkušenost, že dovedou zdecimovat jak anubiasy tak microsoria(u jemnolistějších to beru jako samozřejmost). Prostě se začnou specializovat na mladý listy i tuholistějších rostlin a je po srandě. Řešením bylo krmit živou potravou, konkrétně dafniema, od jara do podzimu a přes zimu patentky a příkrm pavíma okama(jsou to vynikající lovci) a rostlinám pak dali pokoj. Tak to alespoň bylo u mě.

Ja bych se svych planu pro takovou malickost nevzdaval. To chce zkusit a kdyz bude nejhur, a prezije jen rostlina odjinud, udelal bych proste biotop s vyjimkou

. Asie je v dobe letecke dopravy vzdalena jen kousek od Tvych zameru, a nedokazu si predstavit, co by mohlo zrat neco s konzistenci kreditkarty
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus 
.
Mne braly jen ty uplne vrsky. Ale vlastne jsem byl rad, ze se jim dari, at si klidne daji. Vzdyt s jakou dovednosti dokazaly ty vrcholky vystipovat, uz jen to je uzasny pohled. A asi jsme zase u toho pomeru, pac kdyz se tydne z akvarka vyhodi poradne klubko tehle kytky, 10 takovych Teter ji neohrozi, maximalne zpusobi jeji vetsi vetveni (coz dela nejvic bez vrcholu). Navic hazelo to vsude odnoze a musel jsem tu Limnophilu usmernovat i na dne, kde uz ji nechci.
díky za názory, mocse mi líbí biotop Konga,takže mam v plánu udělat nádrž objemově 500 hrubýho, rostlinstvo převážně anubiasy, počítám tam právě s jedněma africkejma tetrama 10-15 kusů. Takže proto se předemptám na Kongáče i když jako alternativa by mohla být
rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenooka nebo
rybicky.net/atlasryb/tetra_dlouhoploutva otázkou je, jestli si s ožíráním rostlin pomůžu

Limnophilu mi císařky sežraly několikrát a komplet, počítám, že kongotetry budou ještě o něco výkonnější žrouti kytek

Pocitej s oziranim rostlin. Nemam s temito rybami zadnou zkusenost, nicmene mel jsem Tetry cisarske (o kterych se zde pise dost podobne ohledne rostlin) a rikal si, ze to nebude zadny des s tim oziranim, ze kdyz dostavaji i zelene... A ony ty potvory si vybraly vzdycky ten nejkrasnejsi vyhonek a zdib ho, proste jako naschval, ony to snad delaly jen kdyz jsem se dival

. Ovsem zraly jen neco. Vrcholky
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora jim vyhovovaly, jenze ta pak zacala rust tak silene, ze se stejne musela kazdou chvili vyhazovat, takze ono to mozna bude take o pomeru ryb a rostlin, spolu s otazkou, co rostliny vydrzi (jake poskozeni) a jak rychle rostou.
četl jsem, ale nejméně dva lidi mi říkali, že u nich to nedělají, tak jsem chtěl vědět jestli to není kus od kusus, nebo jestli je třeba někdo něčim zázračnym nepřikrmuje a pak si rostlinek nevšímají

ahoj, nevím, jestli nejsem OT, ale cchci se zeptat na chov kongo teter, v budoucnu uvažuju o jejich chovu a slyším různé názory, že někomu okusují kytky a někomu vůbec, jak to tedy je?

Starší reakce
Díky mrknu

Jako jeden z důvodů bych viděl, že vyžadují v potravě rostlinnou složku a když se jim nedostává, tak si pomůžou dostupnou v podobě rostlin. Podívej se taky do vlákna.
rybicky.net/forum/3996 , živorodky mají taktéž velmi rádi zelený, ale u nich obvykle stačí vhodný sušený krmení s podílem zelený složky, u těch ancáků je to složitější.
0 21.02.2013 12:37 hanzys – Rybky okusují rostlinky proč?
Chtěl bych se zeptat proč mi rybky neustále ničí rostlinky?
Starší reakce
Ahoj, mam takovy problem s rostlinama, porad mi je nejaka ryby okusuje a a mam podezreni na mrenku nadhernou nebo na ancistruse .. je to mozne ? mohu tomu nejak zabranit.
Krmim je dost , vlockovym krmenim, tabletkama, ted jsem tam dala na zkousku okurku... ale s tejne nachazim okousene ,derovane rostliny
Starší reakce
dekuji ti moc zkusim to jak pises dobra rada...ted uz jen zjistit kde tuhle dobrotu prodavaji a da se na ni podivat...
trosku se obavam ze ta garra slupne sama jedna tabletku .. uz ted do tlamy nasune celou tabletu sera chipsu ...
vsechny mam male tak dva cm max.. krom garra ty maji tak sest a pak Parotocinclus ma tak cm sest...
celkem ruznych krunirovcu a tech garra mam cca do 30ti kusu plus ctyri parmicky..
vcera jsem jim tam dal zarasene drevo a do dneska ho totalne vycistili ..
kolečko okurky syrový.. a Salát hlávkový... zkusím
Vypadá to zajímavě .. tak zkusím objednat
Kolik toho tak dáváš a jak často?
www.svetakvaristiky.cz/… Právě je přikrmuji Sera Vipan Chips (5 chipsů denně) ... možná to chce vhodnější krmivo jaké? Řasy celkem i jsou, vyloženě parmičky vidím jen u řas... krunýřovce všude možně..
krmit více ? či jiné lepší vhodnější krmivo pro dané složení ryb?
Tetrám, Ramirézkám dávám suché vločky a mražené patentky...
Starší reakce
A i B je správně.

Tedy, to zírám... přiznám se, že jsme kongotetry měli několik let, ale rostlinky nám neožíraly... asi jim nejedou kryptokoryny a jiné rostliny jsme tehdy neměli... a nebo to bylo tím, že měly dost žrádla... tehdy jsem měl na zahradě rybníček a odtud byl stálý přísun dafnií, koreter a komářích larev a v Tetraminu bylo tehdy taky docela dost zelených lupínků. Jinak kongotetra osvícená slunečním světlem je jedna z absolutně nejkrásnějších ryb.
Starší reakce
Ano, při nedostatku rostlinné složky v potravě rostliny okusuje, zvláště jemnolistý, přistihl jsem je i na mladých listech anubiasu, ale je to o krmení. U mě se tak dějě(dělo) povětšinou v zimních měsících kdy nemám možnost krmit živou(dafnie, komáři).
Edit: Pro správce. Asi bych to sloučil s tímto vláknem.
rybicky.net/forum/748 Zdravím. Rád bych si do svého cca 240 litrového Akvária pořídil hejno Teter Konžských. Rybka je to hezká,ale údajně se jedná o docela slušného likvidátora rostlin, tak bych si docela rád přečetl názory těch kteří mají s touto rybkou zkušenost.

Starší reakce
Ani mne SAE rastliny neožierajú. Ale dobré krmivo je Wels - Chips od Sery

.
existuje spousta vloček, granulí i tablet s vysokým obsahem "zeleného", tak zkusit něco z toho

Pro mřenky a parmičky asi nejspíš tablety padající ke dnu. Mřenky teda nemám ale SAE ano, používám střídavě VegeTabin, SpiruTabin a Pleco´s Tabin od Tropicalu. A nikdy jsem neviděl SAE ožírat kytky
Nemáte nějaký dobrý typ na krmení, které parmičkám a mřenkám zajistí dostatek živin aby kytky neožíraly? Deně sporcují list či dva zeleného salátu (čínský zelí moc nefrčí, protože není tak moc zelené). Přes zimu to taková sláva nebude, tak bych to raději řešil nějakým kvalitním krmením i za cenu toho že bude o par korun dražší.
Pozn.: přišel jsem totiž na to, že rostliny mi nelikviduje ancik, ale právě "gang" parmiček siamských a mřenek žlutoploutvých.
Díky za tip
Starší reakce
Dík všem

Dohledal jsem zmíněný příspěvek Libora Spryšla, zkusím ještě poladit krmení, maso normálně dostávají Betty, ale větší část zvládnou samy... uvidíme. Čus..
S.subulata jsem sázela v půlce května, to jsem ještě ancíky měla, trvalo jí skoro 2 měsíce, než se srovnala (i jsem čekala, jestli nezajde, jak blbě vypadala). Teď už je pěkná.
Na začátku července jsem sázela s.platyphylla, ancíky už nemám a průběh je stejnej - zatím.
Takže já bych to u týhle kytky přisoudila taky tomu přesazení.
Já jí měl zasazenou přes měsíc, rostla v pohodě a pak jsem dostal 10 ancíků, byla na tom během týdne hůř než tvoje. Ancíky jsem dal pryč a dnes roste jako z vody, bez újmy. Sid má pravdu zase s tou změnou prostředí, také se dějí změny na listech

Ono je otázka, jestli jsou držkolezci skutečnými viníky a nebude to tak jak naznačuje Sid.

Ano, otici si kytek nevsimaji.
Yirka - Krunýřovec jednopruhý... Pomohlo to? Rybička je to pěkná. Ancíci jsou pěkná švédská trojka, samec jako poleno, krásně se třou, někomu bych je věnoval.
Já to vidím na důsledek přesazení/přenesení do nového prostředí.
Pro mne, pote co jsem vse vyzkousel, bylo jedinym resenim je dat pryc a nahradil jsem je krunyrovci jednopruhymi.
Nevnadit, odlovit. Jak jednou zkusí, už nebude jinak, to je jedna možnost a druhá je ze zamyslet nad jejich potravníma nárokama a to krmení tomu uzpůsobit. Nevím jestli v tomto či jiném vlákně je to vcelku logicky popsáno od uživatele LiborSprysl.
Přidat reakci
1 ...... 13
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10516x