Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 19:05 Muž @ Anthrax [1173] Re: pavel1234
Tak to neni co řešit, to co neokusují bych tam nasadil ve větším počtu a je to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:53 Muž @ pavel1234 [0] Re: Anthrax
Tuholistou vůbec. Ani si jí nevšímají. Jsem četl, že prej dužina z melounu se jim dává. No nic. Já tedy ten na 60 litrů dám pryč a koupím molitanovj filtr. Filtr je EHEIM pick-up 200. Je docela dobrej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:30 Muž @ Anthrax [1173] Re: pavel1234
Tak ten na 60 l, tam je stejně asi k ničemu. Pokud ho tam teda nemáš pro točení vody. Spíš by to chtělo vychytat aby jsi nemusel tak často čistit ten hlavní filtr. Co to je vůbec přesně za filtr? Že to je pro 200 litrů deklaruje určitě vyrobce ale realita bývá dost jinde. U sedmi závojnatek bych doporučoval aby filtrační hmota představovala alespoň několik litrů.

A ožírají ti ryby tu tuholistou rostlinu?

O melounu nic nevím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:05 Muž @ pavel1234 [0] Re: Anthrax
Takže koupit teda molitanovj filtr místo toho na 60 litrů? Nemůžu mít toho moc zapnutýho. :-D A co třeba dužinu z melounu? Šlo by to? Já tam mám jednu tuholistou ale jinak tam mám Microsorium Pteropus Narrow 3x a ještě nějakou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 17:27 Muž @ Anthrax [1173] Re: pavel1234
Aktuální fotka by se do prezentace hodila. Takhle není poznat co tam je aktuálně za rostliny a v jakém jsou stavu, tzn. jestli jsou tam nějaké kterým dávají zavojnatky pokoj.

Špenát nebo salát zkus určitě, ale zase všeho s mírou a s krmením to nepřeháněj. Myslím ale že méně odolné rostliny budou žrát nebo ničit pořád i když to třeba už nebude tak intenzivní.
Takže za mě, dát tam dost tuholistých rostlin a jak říká Pepan, k snědku jim nabídnout tu egerii, nech ji vzplývat na hladině.. A k tomu samozřejmě pravidelné výměny vody. Tím jim poskytneš nejlepší podmínky. :-)

Nebo je tu druhá úplně bez rostlin, cesta založena na ještě častější výměně vody (např. obden).

No a máš možná filtry, co to moc nedávají. Protože je musíš čistit příliš často. Chtělo by to alespoň něco jako před filtr, nebo kostku molitanu na sání, který by zachytil co nejvíc bordelu a ty nemusel do samotneho filtru zasahovat co nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 16:07 Muž @ pavel1234 [0] Re: Anthrax
Hotovo. Mohl bych jim dát třeba špenát nebo tu dužinu z melounu?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.07.2018 20:52 Muž @ Anthrax [1173] Re: Pavel
Zkoušel jsi tam dát nějaké tuholisté rostliny? Např. anubiasy nebo kryptokoryny.

Pokud jim chceš udržet výborné podmínky a máš tam 12 závojnatek, a nefungující ti rostliny, tak jim musíš měnit vodu skoro pořád. Holt jsou to prasátka. Kvalitní filtrace je samozřejmě potřeba ale není to samospásné.

To že máš 5 akvárek ještě neznamená že nejsi začátečník. Viz. výčet tvých otázek zde. ;-)

PS. Přihlašuj se přes účet. Heslo už od minule evidentně máš.. ;-) Lidi fakt nemají křišťálovou kouli ze které by věštili jak to akva vypadá a co udělat aby to bylo co nejlepší. Pokud chceš konkrétní rady, tak musíš s pravdou ven a poskytnout fakta. Jinak lze radit jen obecné poučky. Trochu mi to připomíná, jako kdyby někdo zavolal do servisu a řekl: "Dobrý den, mám auto. Nevíte co s ním je?". A další informace odmítal poskytovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 20:40 Muž @ Anthrax [1173] Re: Pepan
rybicky.net/profil/47783 ale chce to aktualizaci.

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2018 19:56 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: Pavel
Možná by pomohlo, abys udělal k tomu akváriu prezentaci. Jak může Maq zjistit, kolik těch závojnatek je, jak jsou velké, v jak velkém akváriu, jak je to akvárium vybaveno, když vše tutláš? To se pak těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 19:30 Pavel - RostlinyRe: Maq
Začátečník nejsem. Mám 5 akvárií ale závojnatka je jiná ryba. Přemýšlím, co zlepšit, aby se měli líp. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2018 19:24 Muž @ Maq [2815] Re: Pavel
Podle toho jak píšeš je zřejmé, že jsi začátečník. Takovým dobrým řešením by mohlo být se závojnatek prostě vzdát. Jsou to ryby s netypickými nároky, není moc vhodné osahávat si akvaristiku zrovna s těmito rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 19:15 Pavel – Akvárium bez rostlin
A ještě jednu otázku. Četl jsem, že závojnatky v dospělosti stejně sežerou nebo okousají rostliny. Já jsem právě koupil Microsorium Pteropus Narrow, protože na obrázku měla hodně listů, takže by nebylo vidět, že ji okusujou, ale nedošlo mi, že dovážejí vždy mladé kusy rostlin. Já bych chtěl udělat akvárium bez rostlin pro ně ale bylo by to strašně prázdné. Měl bych tam mít rostliny a přidat nějakou rostlinnou složku a nebo ty rostliny dát pryč? Samozřejmě pro to bude asi něco potřeba, asi nějakej speciální filtr či co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 16:24 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: Pavel
Kromě tablet bych jim nabídl měkčí kytky jako Egeria densa, Ceratopteris a podobně. Prostě něco, co rychle roste a co jim bude chutnat víc než tuhá kapradina Microsorum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 15:18 Pavel - RostlinyRe: Yirka
Co byste mi tedy doporučil za krmivo? Mám i tabletky na dno, který jim dávám, cca 3 tabletky. - Dajana Spirulina Wafers
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 11:38 Muž @ Yirka [7530] Re: Pavel
V tomto případě hovoří zdejší atlas jasně: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Závojnatky rostlinnou stravu potřebují a pokud jim scházela, rostlinám pochopitelně neodolaly. Je tedy třeba jim ji poskytnout v jiné formě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 10:17 Pavel – Ožírané listy u rostlin
Dobrý den. Asi před týdnem jsem přidal do akvária (kde mám závojnatky) rostliny - Microsorium Pteropus Narrow. Normálně jsem je přivázal silonovým vlascem ke kamenům ale špičky jsou nějaké okousané. Chtěl bych se zeptat, jakým krmivem krmit, aby mi je nesežrali. Předem děkuji! :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 20:14 Muž @ teakmon55 [5] Re: vaaclav
Vdaka,tak ich niekomu darujem:)
Jemnoliste su vsetky ohlodane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:58 R Muž @ vaclav [8385] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Nevím jak máš ty SAE velké ale tu jemnolistou rostlinu jestli ti nerostla tak má na svědomí určitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:57 Muž @ Amateur [0] Re: afc1886
Ano četl a zvažuji že je někomu dám , tyto ryby zde mam protože známa zrušila akvárium a dala mi je ale nemám pro ně vhodné prostředí, díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2018 19:55 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: teakmon55
Podle mě je autor ten krunýřovec.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:47 Muž @ teakmon55 [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,je toto vysledok okúsania?:) Parmičku černopruhovou?Už dlhšie toto pozorujem na rastlinách.Mám este toho krunýrovca,ale ten by to asi nedokázal a dalsi podozrivý Parmička červenoocasá,ale toho tiež vylučujem.
Z blyxi ostal len koren.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:43 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Amateur
Jistota jsou jedině plastové. Ale přečti si ten odkaz, nějaké tipy tam najdeš, je celkem slušná šance, že je žrát nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:39 Muž @ Amateur [0] Re: NHKG
Jsou nějaké rostliny, které nebudou ožírat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:33 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Amateur
Přečti si něco o závojnatkách: rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Cituji: "Závojnatky ničí rostliny."
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:32 R Muž @ afc1886 [3551] Re: Amateur
Ano, přečti si to tady rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:30 Muž @ Amateur [0] – Závojnatky ožíraji rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím chtěl bych se zeptat zda je normálni že mi závojnatky ožíraji rostliny? Neustále mi je žerou a to je krmim velmi často.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 15:44 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: Amatértom
Otíci asi ne, ale ty dvě další rybky to mají zřejmě na svědomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 15:36 Muž @ Amatértom [311] - Cichlidy – Aponogeton ulvaceus
Ahoj pořídil jsem si tuto krásnou rostlinku. Má velice křehoučké listy. Pouští jeden list za druhým, nicméně každý nový list je ožraný. Můžou jí okusovat sturisoma nebo lorikárie, případně otíci?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 23:03 Muž @ kofejn [932] Re: Wanderer
Dírečky asi ne, to může být třeba nedostatkem draslíku. Ale že okusujou kytky, tak to je fakt. U mě žerou blyxu, mokřanky, a hvězdoš zlikvidovali úplně.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 22:50 Muž @ Wanderer [785] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Ty udělají takové mrňavé dírečky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 22:43 Muž @ kofejn [932] Re: Wanderer
Skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 21:34 Muž @ Wanderer [785] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Je možné, že by mi šneci okusovali Staurogyne Repens? Některé lístky jsou okousané a s dírkami. Nic jiného z toho co tam mám, mě nenapadá.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 17:18 R Muž @ romant [26770] Re: PVC
Tak tam se toho nedá moc vymyslet, snad jenom tuholistý rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 08:02 PVC Re: romant
Akvárko je dvoustovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 20:11 Muž @ martinCA [33] Re: PVC
z mojej malej skusenosti by som usudil ze je to skorej zalezitost druhu, nespoliehal by som sa na to, ze ak vymenis samca, bude to lepsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 20:09 R Muž @ romant [26770] Re: PVC
A jak že je ta nádrž velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 20:06 PVC Re: martinCA
Samý "dobrý" zprávy koukám. Přitom eliotky jsou krásný ryby, ale ničit mi krásný kytky ze pr...e, to mě ten zmetek samec pěkně nas..l. Teď je v internaci v malym akvárku. Závisí to ničení na druhu nebo na jedincích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 19:36 Muž @ martinCA [33] Re: PVC
je to strateny boj, mne to robia napriklad akary ako sucast "dvorenia", zo zaciatku rastliny vyhravali a stihali rast, cim vacsie su ryby, tym sa situacia prevazuje na stranu ryb a rastlinky zacinaju prehravat. A to mam anubiasy. Dake Egerie boli na kasu za par tyzdnov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 18:53 PVC Re: NHKG
Díky moc. Já mám ale dojem, že to není kvůli nedostatku rostlinné složky. Smyslem je jen to zničit, protože olámaný zbytky jsou všude po akvárku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 18:49 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: PVC
Čichavci mi to nikdy nedělali, takže nejspíše ti to dělají kančíci. Zkus je pozorovat. Měl jsem jen jiné druhy kančíků a ti ničili rostliny jen v okolí třecího místa.
Asi je to neodnaučíš, ale můžeš zkusit více krmit krmivem s rostlinnou složkou - třeba Hikari excel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 18:46 PVC - Jihoamerické Cichlidy a eLka
Ryby jsou mrchy. Ty moje určitě. Jemnilistý kytky mi likviduje buď kančí eliotův jen tak z pr...e nebo čichavci zlatí a perleťoví. Kdo z nich a co s tím? Dá se to nějak zabavit a uklidnit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 15:05 R Muž @ romant [26770] Re: Farmy
Ani jedna, třeba je přímo nežere, ale bude je lámat, jak na ně nasedne a má snahu je čistit, časem je umoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 12:56 Muž @ Farmy [8] Re: romant
To je škoda, myslíte že rohatec jemnolistý, který jí je trochu podobný by mohl vydržet?
Ještě se mi líbily:
mokřanka vzpřímená
douška hustolistá
bahnatka bezstopečná
zákruticha šroubovitá?
V atlase jsem se o jejich křehkosti nedočetl.
Snažím se najít rosliny, které mám v okolí k sehnání a líbí se mi, ale když najdu nejakou, která není náročná, tak to dost často nejde s ancíkem :-)

PS:řídím se heslem radši se zeptat a dát někomu palec, než koupit a dát prachy akvaristice :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 06:27 R Muž @ romant [26770] Re: Farmy
Farmy napsal: Je křehká? Nebo ji sežere? :-( Obojí. ;-) Mlaďoši ještě jakž takž, ale čím je straší, tím více rostlinu likviduje, že jí láme a ani nepohrdne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 23:45 Muž @ Farmy [8] Re: Turbínka
Je křehká? Nebo ji sežere? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2016 23:41 R Žena @ Turbínka [2538] Re: Farmy
Těžko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 23:38 Muž @ Farmy [8] Re: NHKG
Ještě se mi líbí Mokřanka trojkvětá - měla by u ancíka šanci na přežití? Díky palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2016 22:32 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Farmy
Mokřanka mnohosemenná/trojkvětá/žebrovaná/siamensis - Mokřanky mají po Echinodorech nejradši, ale nezkoušel jsem druhy s drobnými listy
zakucelka plazivá - bez problémů
bakopa drobnolistá - bez problémů
šípatka širokolistá - měl jsem šípatka šídlatá, ale tato bude asi taky OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 22:26 Muž @ Farmy [8] Re: romant
Vydržela by i některá z těchto rostlin?
Mokřanka mnohosemenná/trojkvětá/žebrovaná/siamensis
zakucelka plazivá
bakopa drobnolistá
šípatka širokolistá
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 21:24 Muž @ Mislow [304] Re: Farmy
Cuketa, zlutej meloun, s tim mam taky dobry zkusenosti. Idealne je kupovat organicky, ale to taky vzdy nejde .... :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 9289x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/748-ryby-mi-oziraji-rostliny