Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby mi ožírají rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby mi ožírají rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2023 21:11 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jesterka3
Mají hlad a představa že žerou řasy není moc správná jsou to spíše mrchožrouti. Takže zkus směs nadrobno nasekané rybí maso + špenátový protlak 1:1 zamrazil jsem do kostiček. Žerou to všechny ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2023 19:29 Muž Dido [44] Re: jesterka3
Ahoj. Neviem čo je krunirovec ,ale ak myslíš prisavnika, ancitrusa, tak tomu ak zachutili rastliny tak toho už neodnaučiš. Ak chceš pekne akvarium s rastlinami tak musi ísť preč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2023 17:30 Žena jesterka3 [0]
Prosím o radu - jestli existuje nějaké řešení, jak zařídit, aby mi moji 2 noví krunýřovci neožírali rostliny v akvárku? Zhruba před 1, 5 měsícem jsem vysadila rostliny v akváriu, ve kterém se 3 týdny pohybují nové ryby - 5 teter královských, 5 barevných dánií, 2 gavůnci, 2 živorodky, 1 neonka obecná, 4 tetry červenohlavé a 2 krunýřovci. Ryby se zdá na sebe zvykly, ovšem problém je v tom, že 2 zmínění krunýřovci mi pravidelně holí rostliny, to můžu za chvilku vysadit nové. Jediným řešením je podle mě se jich zbavit a podarovat je někomu, komu by se hodili... žádné předchozí dnové ryby mi tohle s rostlinami nedělali -a to se jim dávám na střídačku mražené dafnie nebo vločky. Z rostlin tam mám Hygrophily siamensis, guyanensis, Cabomba aquatica, kapradinu. I rostliny málo rostou...máme tvrdou vodu, s Cabombou už mám zkušenost, že mi rostla, tentokrát však díky okusovačům to tak rychle nejde. Já je ani původně kupovat nechtěla, koupila jsem si je, protože jsem podlehla tomu jak jsou hezcí, a že jsem neměla žádné ryby, co by likvidovaly řasu nebo zbytky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2021 10:35 Žena patka [112] Re: Gecko1242
Anubias se nesází ale upevnuje k něčemu,třeba na kořen..A za druhé,máš tam ancistruse a ampularie,to jsou dobří žrouti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2021 10:25 Muž Gecko1242 [0] Re: romant
A jak se tomu dá zabránit jestli to jde a nebo to mám nechat co se stane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 19:49 R Muž romant [27987] Re: Gecko1242
A jako co z toho máme zjistit? Ten oddenek nesmíš tolik utopit do substrátu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 19:43 Muž Gecko1242 [0]
Fotka k příspěvku Mám anubiasy a nikdy je nikdo nezral a najednou tohle. nevíte proč se to stalo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 13:08 Muž Centisi [33] Re: kunhuta
nebo máš důvod založit další akvárko kvůli ancikům,třeba anubiasy jim u mě nikdy nechutnali a můžou na samotku ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 13:06 Muž Centisi [33] Re: afc1886
neříkám že to není možný ale nevšim sem si...u segry v želvárku dojížděli s oblibou co odpadlo od želvy a rostliny jim chutnaly pořád stejně..nevím jestli tu protrhanou zeleň co sem tam házel likvidovala víc želva nebo ancíci...toť má zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 12:58 R Muž afc1886 [14689] Re: kunhuta
Ancistrus je všežravec, trochu masa by mu taky prospělo a někteří tvrdí, že potom tolik nelikviduje rostlinky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 12:57 kunhuta Re: Centisi
No oni jsou mladí a žerou úplně všechno sad budou muset jít o dům dál... Škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 12:49 Muž Centisi [33] Re: kunhuta
já mám zkušenost takovou že jako mladý si rostlin nevšímají,ale jak povyrostou tak nepomůže nic..můžeš tam sypat zelený po kilech a stejně ty rostliny ohoblujou..mě kdysi šli hlavně po echináčích a tak sem se na..al a ancící letěli k ségře do 200 litrovky kde měla želvu.Jinak bych o echináče snad aji přišel.. tolik nádhernej listů do rána prokousnejch byl fakt masakr rozzureny od tý doby sem názoru že ancistrus nemá v akvárku co dělat pokud chceš mít hezký rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.04.2020 12:48 Muž jarovo [1695] Re: kunhuta
Ja mám skúsenosť, že buď ancik alebo echinnodorus - asi iná možnosť neexistuje, keď sa raz naučí na rastliny. U mňa vyhral echinodorus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 12:20 kunhuta Re: silviebaris
Mršky.. dávám jim na mlsání okurku a někdy salát a furt mají málo,jo?nějaký nápad jak mít ancitrusy a rostliny pohromadě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.04.2020 12:08 Silviebaris Re: kunhuta
Ancistrus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2020 11:55 kunhuta – Někdo likviduje rostliny, poradíte prosím kdo a co s tím?
Fotka k příspěvku Dobrý den, někdo mi likviduje rostliny. Poradíte prosím kdo je viník? Mám tam 4 ancitrusy,4 pancernicky,2 parmicky a 20 razborek..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 11:30 Muž QQQ001 [23] Re: Martinek1985
Už mam objednáno pmdd, akorát nevím jak s tím zacházet. Zkoušel jsem přidat Bioflor, ale rozjel se mi Jeleni paroh :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 11:27 Muž Martinek1985 [68] Re: QQQ001
Viděl bych to na nedostatek mikro a makro prvků. Já používám PlantaMin od Tetry a nemám s rostlinami žádný problém (teda krom toho, že mě unavuje zastrih kobercovek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 11:13 Muž QQQ001 [23] Re: vaclav
A co tedy dělám špatně? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 11:08 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: QQQ001
To není od ryb. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 09:16 Muž QQQ001 [23] – Ožrané listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, myslíte ze se jedna o ozrane listy, nebo je to něčím jiným? Zbavil jsem se Ancaku a mam ještě Parmicku cernopruhou a Pancericka zeleného. Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2019 15:53 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: jitkab
Nebo nabídnout zde: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku

Do menší nádrže bych jej nedával, spíš bych mu do doby, než se jej někdo ujme, nabídl alternativu k ožíraným kytkám (okurku, spařený list kedlubny, salátu, špenátu, kousek dýně, bramboru, rybí maso atd.).

Šnek by mohl být okružák: rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 14:25 Žena jitkab [2] Re: lacewings
Ano vím, já pro něj hledám útočiště, nicméně zatím o něj z mého okolí kdo má akva, nejeví nikdo zájem,většinou už nejakého mají a víc jich nechtějí. A spláchnout od záchodu se mi ho vážně nechce. Nebo ho mám oddělit do nějaké malé nádrže, než si ho někdo vezme? Mohu se jen zeptat, do jakého akva se tedy hodí vůbec ancistrus, abych ho mohla třeba nabídnout někomu, kde by se měl dobře ? Já si ho pořídila s tím, že je to prostě čistič dna a že nebude konfliktní s jinými rybkami, protože neznám nikoho v okolí, kdo by ho v akváriu nemel (ano vím, prodavačům v akva se nedá vše věřit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2019 14:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jitkab
- ancistrus
- do vašeho akva nepatří , ostatně vám to již psal kolega ve vzkazech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 14:09 Žena jitkab [2] – rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, tak ještě jeden příspěvek sem. Snad jsem to správně zařadila. Prosím koho mohu vinit za to, co se děje těmto rostlinám (ostatní velké rostliny vzadu/ve středu to na sobě nemají) - málo živin? málo světla ? Moje neopatrné odkalování (občas se mi stane, že mi nějaká rostlinka vyplave a já ji musím znovu vrazit do substrátu) ? Nebo je víníkem ancistrus, popřípadě tito pancéřníčci (prosím ještě zda by někdo dokázal určit, o jakého jde - v obchodě tvrdily že je to Pancéřníček zlatopásý (Corydoras schultzei), někdo mi zase říkal že jde o panc.zelého - než ho zapíši do informací o akváriu. Nebo by to mohl dělat tento druh šneka (opět zda by někdo věděl o koho jde) ?.

Děkuji moc za radu. Akvárium mám poprvé a tak v tom dost plavu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2018 19:20 Žena tramtra [3202] Re: Miroslav
Myslím, že by si Skaláry zasloužily pestřejší stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.11.2018 19:18 Muž larix [1420] Re: Miroslav
Nie je to "hnus" ale bežné prirodzené správanie rýb, ktoré chováš. Tie ryby sa nebudú správať tak, ako si ty predstavuješ ale tak, ako im velia geneticky podmienené inštinkty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 18:03 Muž Miroslav [35] – Ryby mi ožírají rostliny
Ahoj,skaláři ožírají rostlinky,mokřanky,egerie a ludvigie.Co to je za hnus.Krmim tetra philem. :-( hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   13.11.2018 20:08 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: erwinek
Podle mě za to otík nemůže. Už je mám pár let, rostliny jen velmi vytrvale čistí, ale nežerou. Okurek ani jiné zeleniny si nikdy ani nevšimli, natož že by ji ochutnali. Důvodem je něco jiného, co jsi nezpozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2018 13:14 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,EchinodoryRe: Amatértom
Spíš Otíci-podívej se výše jaké mi Otík udělal" Windows Otík ".Ale vzhledem k tomu,jak se vypořádal s řasou,jsem mu odpustil.Loricarie ani Sturisoma ne nemají ten správný "vcuc"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 19:13 Muž MichalV [327]
Skús mrazený špenát, ja si ho po rozmrazení dám do mikroténového vrecka/sáčku a roztlačím na hrúbku cca 2-3 mm a vložím do mrazničky. Potom si stačí odlomiť potrebný kus a hneď vrátiť späť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 18:50 R Muž Anthrax [4786] Re: erwinek
erwinek napsal: Jedině umělé.
To bych neřekl. Ancistrus ničí echynáče ale je dost rostlin které nechá být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 18:45 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,EchinodoryRe: Farmy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedině umělé.Nebo je dát dobrému kolegovi a chodit se k němu dívat jak se pasou.Druhý snímek je práce Otocinclus - Otíka.Říkal jsem tomu Windows Otík-Otíkovo okno.Jakmile řasočističům dojde v akva řasa,pustí se do rostlin.Používám Spirulu-tabletky a okurku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 18:05 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,EchinodoryRe: Amateur
To nic není,počkejte až začnou bagrovat písek a štěrk na přední sklo.I 2x za noc přeryjí celé dno i s pařezy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 16:41 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,EchinodoryRe: teakmon55
Fotka k příspěvku Z vlastní zkušenosti vím,že to je akce Krunýřovce.Sám jsem se ke své lítosti s nimi musel rozloučit,dělali mi z listů Echináčů projeté jízdenky na tramvaj.Zkuste mu dát Spirulu,hlavně na noc a zelené tabletky pro sumečky.Té Spiruly tak 3-4 tablety,vypadá na velkého jedlíka.A jeden plátek salátovky,nebo list salátu.Třeba vyzkoušet na co bude mít chuť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 05:19 Muž Antha [39] Re: silviebaris
Stačí to jen umýt. Slupka okurku drží pohromadě, když pak ve vodě trochu změkne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 20:46 Silviebaris Re: erwinek
Nechci ti do toho kecat,ale tu okurku bych přístě oškrábala,ono to bývá hnojené a vším možnym stříkané.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2018 11:25 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,Echinodory – Okurek
Fotka k příspěvku Mi se osvědčily dva plátky salátovky na špejli.Přikrmovat Spirulinou.Je to sušená řasa
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 19:05 R Muž Anthrax [4786] Re: pavel1234
Tak to neni co řešit, to co neokusují bych tam nasadil ve větším počtu a je to. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:53 pavel1234 Re: Anthrax
Tuholistou vůbec. Ani si jí nevšímají. Jsem četl, že prej dužina z melounu se jim dává. No nic. Já tedy ten na 60 litrů dám pryč a koupím molitanovj filtr. Filtr je EHEIM pick-up 200. Je docela dobrej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:30 R Muž Anthrax [4786] Re: pavel1234
Tak ten na 60 l, tam je stejně asi k ničemu. Pokud ho tam teda nemáš pro točení vody. Spíš by to chtělo vychytat aby jsi nemusel tak často čistit ten hlavní filtr. Co to je vůbec přesně za filtr? Že to je pro 200 litrů deklaruje určitě vyrobce ale realita bývá dost jinde. U sedmi závojnatek bych doporučoval aby filtrační hmota představovala alespoň několik litrů.

A ožírají ti ryby tu tuholistou rostlinu?

O melounu nic nevím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 18:05 pavel1234 Re: Anthrax
Takže koupit teda molitanovj filtr místo toho na 60 litrů? Nemůžu mít toho moc zapnutýho. :-D A co třeba dužinu z melounu? Šlo by to? Já tam mám jednu tuholistou ale jinak tam mám Microsorium Pteropus Narrow 3x a ještě nějakou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 17:27 R Muž Anthrax [4786] Re: pavel1234
Aktuální fotka by se do prezentace hodila. Takhle není poznat co tam je aktuálně za rostliny a v jakém jsou stavu, tzn. jestli jsou tam nějaké kterým dávají zavojnatky pokoj.

Špenát nebo salát zkus určitě, ale zase všeho s mírou a s krmením to nepřeháněj. Myslím ale že méně odolné rostliny budou žrát nebo ničit pořád i když to třeba už nebude tak intenzivní.
Takže za mě, dát tam dost tuholistých rostlin a jak říká Pepan, k snědku jim nabídnout tu egerii, nech ji vzplývat na hladině.. A k tomu samozřejmě pravidelné výměny vody. Tím jim poskytneš nejlepší podmínky. :-)

Nebo je tu druhá úplně bez rostlin, cesta založena na ještě častější výměně vody (např. obden).

No a máš možná filtry, co to moc nedávají. Protože je musíš čistit příliš často. Chtělo by to alespoň něco jako před filtr, nebo kostku molitanu na sání, který by zachytil co nejvíc bordelu a ty nemusel do samotneho filtru zasahovat co nejvíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 16:07 pavel1234 Re: Anthrax
Hotovo. Mohl bych jim dát třeba špenát nebo tu dužinu z melounu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2018 20:52 R Muž Anthrax [4786] Re: Pavel
Zkoušel jsi tam dát nějaké tuholisté rostliny? Např. anubiasy nebo kryptokoryny.

Pokud jim chceš udržet výborné podmínky a máš tam 12 závojnatek, a nefungující ti rostliny, tak jim musíš měnit vodu skoro pořád. Holt jsou to prasátka. Kvalitní filtrace je samozřejmě potřeba ale není to samospásné.

To že máš 5 akvárek ještě neznamená že nejsi začátečník. Viz. výčet tvých otázek zde. ;-)

PS. Přihlašuj se přes účet. Heslo už od minule evidentně máš.. ;-) Lidi fakt nemají křišťálovou kouli ze které by věštili jak to akva vypadá a co udělat aby to bylo co nejlepší. Pokud chceš konkrétní rady, tak musíš s pravdou ven a poskytnout fakta. Jinak lze radit jen obecné poučky. Trochu mi to připomíná, jako kdyby někdo zavolal do servisu a řekl: "Dobrý den, mám auto. Nevíte co s ním je?". A další informace odmítal poskytovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 20:40 R Muž Anthrax [4786] Re: Pepan
rybicky.net/profil/47783 ale chce to aktualizaci.

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2018 19:56 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Pavel
Možná by pomohlo, abys udělal k tomu akváriu prezentaci. Jak může Maq zjistit, kolik těch závojnatek je, jak jsou velké, v jak velkém akváriu, jak je to akvárium vybaveno, když vše tutláš? To se pak těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 19:30 Pavel Re: Maq
Začátečník nejsem. Mám 5 akvárií ale závojnatka je jiná ryba. Přemýšlím, co zlepšit, aby se měli líp. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2018 19:24 Maq Re: Pavel
Podle toho jak píšeš je zřejmé, že jsi začátečník. Takovým dobrým řešením by mohlo být se závojnatek prostě vzdát. Jsou to ryby s netypickými nároky, není moc vhodné osahávat si akvaristiku zrovna s těmito rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2018 19:15 Pavel – Akvárium bez rostlin
A ještě jednu otázku. Četl jsem, že závojnatky v dospělosti stejně sežerou nebo okousají rostliny. Já jsem právě koupil Microsorium Pteropus Narrow, protože na obrázku měla hodně listů, takže by nebylo vidět, že ji okusujou, ale nedošlo mi, že dovážejí vždy mladé kusy rostlin. Já bych chtěl udělat akvárium bez rostlin pro ně ale bylo by to strašně prázdné. Měl bych tam mít rostliny a přidat nějakou rostlinnou složku a nebo ty rostliny dát pryč? Samozřejmě pro to bude asi něco potřeba, asi nějakej speciální filtr či co.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10498x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/748-ryby-mi-oziraji-rostliny