Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 15:53 miro03 – Re: Jiřin
Skus sa zamyslet kolko námahy to stálo chovatelov sa to naučit odchovat terčovce?Preto Ti možem na tvoj dotaz odpovedat len tolko že nikto Ti nepovie o tom ako to robí a vzorec ani tabulka nexistuje tak ako to píšu ostatný.Dalšov z vecí je jedno že terčovce vytreš ale vychovat s nich pekné kusi stojí hodne skuseností a námahy vela ludí sa o to pokusi a potom ked zistia čo to stojí námahy a hlavne trpezlivosti tak to vzdaju.Nechcem Ta odradit,to nie len Ti píšem popravde ako sa veci okolo odchovu terčovcov maju. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:08 delis – Re: James
Presne tabuľky neexustuju :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 12:55 James
ke vsenu si myslim ze ti nikdo neprozradi jake jsou presne hodnoty vody pro odchov a hlavne u kazdehoho paru je to tak trochu jine takze zadne universalni hodnoty neexistuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: James
Ted jsem to chtel akorat napsat at si udela prezentaci a bude dalsi kolega do party :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:25 James
taky bys mohl hodit nějaké foto, ale to je jen takový krásný doplněk přeji hodně radosti a malo strastí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:24 James
jiřin nikam nespěchej nevím tedy co je tvým cílem ale nejprve bychom se měli terče naučit pozorovat a pak to ostatní, já je mam asi 1/4 roku a zatím jsem se nenaučil je pozorovat a rozpoznavát kdy jsou v pořadku nebo kde jsem udělal nějakou chybi nevím jestli jsi už terče měl či ne, tak to piši tak nějak obecně. Každopadně mě se už jednou vytřely /mám i starší kousky/ a teď zatím blbnou okolo takového kamínku, ale netroufám si , hlavně ani nechci, ale to je vedlejsí na to abych je rozmnožil nevím jak na to a jaké jsou úskalý, ale vím jedno že to nebude tak jednoduché a že to chce už něco vědět o vodě a to nejen teoreticky. Každopadně nech přírodu ona si poradí, dělej jim vodu podle parametrů pestře krm a oni se ti zajisté odvděčí, třeba to nebude tím že se vytřou a odchovjí mladé, ale tím že ti krasně porostou a budou zdraví a to je ta nej odměna co může bytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:23 Jiřin
Moc všem děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:07 Muž Snofrev [54]
no vzhledem k tomu, že se dožívají běžně okolo 10 let, tak opravdu není kam spěchat

jinak aby se vytřeli není až takový problém, ty si myslím začínajíá až s jikrama
potřebují správnou vodu aby se vůbec vylíhly mladý a pak ještě je potřeba správná voda aby se rodičum tvořil sekret pro prcky

držim palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 18:00 Jiřin
Akvárium jsem zakládal v lednu. Terčovce jsem kupoval v unoru. Takže to asi vážně může být v tom že jsou ještě moc mladý. Nevím totiž jak je ve zvěrinexu prodavali staré, takže jestli jim bude tak 8 až 9 měsíců, možná míň, tyhle rybky chovám poprvé, nevěděl jsem že dospivají až tak dlouho. Asi jo, asi máte pravdu, třeba jsou na to ještě mladý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:52 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jiřin
Urcite pockej az se par najde :).Jak mas stary ryby ? je mozny ze jsou na treni jeste mlady.Me se zacli trit zhruba v roce a pul a ted to delaj tak jednou do mesice pravidelne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:49 Jiřin
Aha, ale já už je mám ve společné nádrži s ostatními docela dlouho a nějak se jim do toho nechce ... Tak sem myslel že třeba takhle to půjde líp ... Jinak tam mám ještě jeden pár ... (mám jich 12 těch terčovců, jsou tam jen terčovci)
Možná na tom něco bude ... Počkat ještě chvilku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:38 tercovec5 – Re: Jiřin
Osobně bych je nepřelovoval,naopak nechal bych je přirozenou cestou spárovat ve společné nádrži,až po prvním či druhém výtěru ve společném akvárku bych teprve odlovil páreček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:06 Jiřin
Dík za radu určitě je tam teda přelovím ... No snad to výjde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:00 Mato00 – trenie
Ahoj voda mi mala vyhovovať parametrom aké su v atlase.Skus ich tam preloviť tak na 1mesiac a uvidíš či niečo príde alebo nie.Dúfam, že akva máš dosť veľké aspoň 100l.Naj parametre su asi 50*50*50 ale nie som si istý!Tak držím palce! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 16:43 Jiřin – Odchov terčovců
Omlouvám se jestli už to tady je, ale nikde jsem to nenašel ...
Chovám terčovce a mám připravené akvarium pro jejich výtěr, mám tam třecí kužel, mělo by být vše připraveno ...
Takže tedka tam dám chovný pár do onoho akvária a oni se mě vytřou ? Nebo musím nějak změnit tvrdost či kyselost abych se mi rozmnožili ? Nebo je tam dám a oni se prostě začnou třít ? Dík za rady hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2006 20:56 vašek – dotaz
a mohl bych mit jenom jeden par molboro red?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 14:39 vašek – dotaz
malboro red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 14:36 vašek – dotaz
ten oronžovo červeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 14:31 kiiki – .
Ale to není ten úúplně červený(u mě Ouško)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 14:27 vašek – dotaz
neni to malboro?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 14:26 kiiki – neperou se
Nepoperou!!!Já mám 5 a neperou se jen si ukazují kdo je tu pánem.Ten červený je pigeon. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 18:28 vašek – dotaz
jo a jak se menuje ten pestře červeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 18:27 vašek – dotaz
mužu chovat i dva pary mezi těma mylima rybkama? nepoperou se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 18:25 kiiki – terčovci-náročné ryby:(
Jsou docela problematičtí.Lepší by byly 2 páry ano Já sama newim co je samec a co samice :-O ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 18:18 vašek – odpověď
chystám si je pořídit protože sou to velmi krasné ryby ale jedna otázka jsou problematicke odchovat? rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 18:00 Muž [] – odpověď
Tak mi napište jak máte velké ty terčovce. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:53 vašek – dotaz
teto odpovědi nerozumím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:43 Muž [] – Ano
Podle velikosto. 10 cm jsem měl v 100l akvariu a bylo to v pohode. ale u 15-18cm ryb jsem měl problém i v 200l akváriu. To vaše jim bude stačit bohaťe. ano potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:40 vašek – dotaz
takže je mužu odělit do jinačiho AQ muži mit v tom 250lit AQ jeden par?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:38 Muž [] – poťer
Terčovci všeobecně nejsou moc rychlě ryby (aspoň z mých zkušeností) tudíž když neonky zähájí nájezd tak jikry ani poťer nemá šanci. A u terčovců se připravenost ke tření dá poznat tak že samec ( někdy i samice) čistí svislou ploch (list, kámen, sťena akvaria, atd...) a samice má takovou viplněnou dutinu v břiše (jde to dobře viďet při pohledu proti světlu). ahoj ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:25 vašek – dotaz
ja mam AQ 205l itrove A nebylo by lepši kdy bude mit terčovec mlade je oddělit do jinačiho kvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:22 vašek – dotaz
ty male rybky sežraly ten potěr terčovcum?
Prosím a jak se pozna že terčovec bude mit male! prosím odpověs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 17:07 Muž [] – Můžeš jí věřit
Já bych jí věřil mám s tím podobné zkušenosti až na ten poťer ten mi vždy sežrali. A někdy i když byl jejich. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2006 17:05 kiiki – můžeš mi věřit:)
Jestli chceš tak se koukni na moje akva(kiikin Trigon 350)pak mi můžeš věřit na 100% :-) palec ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 16:11 vašek – dotaz
opravdu? mam ti věřit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2006 14:46 kiiki – Určitě můžeš
Ano můžeš.Sama je mám a terči si malých rybek vůbec nevšímají.Ani potěru!At se daří ;-) ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 14:35 vašek – Dotaz
Myslím samozdřejmně spolu! dohomady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 14:34 vašek – Dotaz
mužou se chovat terčovce a paví očka(gupky) neonky a tokove drobné rybky?! prosím o odpověď prosím :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 14:22 Eejka – porodnicka
Ja mam porodnicku pro betty. Je to jen 17l, mam v nem topitko a nejmensi molitanovy filtr, ktery jsem objevila v obchode, napojeny na vzduchovaci motorek. Taky jeden koren, par rostlinek a na dne do pulky sterk. A pak mam jeste jednu porodnicku, ale ta je skladaci, plastova se sitkou a je jen vlozena do hlavniho akvaria. Pro gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2006 19:11 Muž [] – Mladé
Chtěl bych se zeptat, jak máte zařízené porodničky( jaké mate filtry atd.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 20:20 nigule – 911
to ai u nas nebylo, nakladla je samice malboro a jikry byly cerveny a fakt je sezral nedlouho po oplodneni...
oukej, tak je asi prelovim, jen to stejne chvilku potrva, nez zaridime to druhy akva...me se do toho nechtelo i z duvodu, ze se mi libej spolecensky akva, moc se mi nelibi rozstrkany rybky po jednotlivejch akvarkach, nehlede na to, ze nato nemam ani prosotr...i dyz jasny, ze na pestovani to tak bejt musi...
oukej, pri manipulaci budu dbat na tvoje rady...poridim nejakou velkou sitku a budu opatrna!
hehe, tak maskovaci manevr je taky slusnej - dika za upozorneni, bych se urcite lekla, co se dejeeee? :-)
mno, tohle prozatimni zapujcene akva bude asi spis do 100l, ale budu se snazit sehnat vetsi...ceka nas totiz celkove stehovani(bytu), tak bychiom chteli do noveho poridit nove a vetsi i rybkam. tak doufam, ze se u me budou vedomosti a informace taky hromadit...budu, rada, kdyz te cokoliv napadne a das vedet :-)
hnedvoku poridim stopro...
to je skoda, co? ale tak zas nekdy casem urcite budes mit zrovna tak kraaasnej parecek, jako tady na fotce! sou fakt pekny!!!
tak zatim a jeste jednou diky! n.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 05:30 Muž [] – Terčovci
Fotka k příspěvku Vezmu to popořádku. Neoplodněně jikry začnou bělat až po několika hodinách (to nebude tvůj případ). Samečka buď znervózňují ostatní obyvatelé akvária, nebo je z role rodiče nesvůj. Myslím, že přelovení do samostatného akvária a dalších pár výtěrů ho uklidní a vše se spraví. Z přelovení bych neměl strach, jen je neodři. Já používal jemnou síťku ze které jsem je vyndával rukou (bacha ať nevypadnou). Zvláštní pozor si dej na klidné zacházení s rybami. Radši je nech 30 sec. "na suchu", než abys s nimi hodila do vody. Když se ti přelovení povede, ryba zůstane chvíli zmateně stát na místě a pak klidně odpave do úkrytu. Občas si lehají na bok, z toho neměj strach, je to maskovací manévr ;-) Nevím, jak velkou nádrž plánuješ, ale na dorostlý pár doporučuji 130l a víc. O terčovcích toho opravdu k sehnání moc není. Veškeré vědomosti jsem získal několika lety praxe. Hnědovka je zcela běžná rostlina, nebude problém ji sehnat. Terčovce už bohužel nemám na koleji není šance a doma se mi o ně nemá kdo postarat. Přiložil jsem foto mého páru. Přeji hodně zdaru...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2006 13:15 nigule – 911-diky
uplne vhodne parametry asi nemame, vsechno se ted pokusime poradne vychytat. ze by shnily tak rychle? ja je nachytala pri kladeni a oplodnovani. pak prestali, samice jikry ovivala, on se proplul po akvarku, vratil se a zacal je pozirat...ze by se neceho polekal? nevim, on je docela takovej flegamtickej, treba kdyz odkaluju, tak se vubec neboji moji ruky a necha po sobe prejet prstem...to spis ona je takova damicka...
raselinu mam uz docela dloho v posledni casti filtru, pravidelne ji menim. koupila jsem ji ve zveraci - je to takovej trs, vzdycky kus odtrhnu a vymenim. ted jsem koukala na hnedovku kridlatou - docela se mi i libi, urcite ji poridim, je bezne dostupna v akvaristikach? (to brzo zjistim .-)) s filtrem, resp. s byssovou zlazou si me uklidnil - toho jsem se bala nejvic. o koznim sekretu, coby potrave jsem cetla na diskuzu (je tam treni docela pekne popsany od zacatku az do konce), ale to je tak vsechno, co jsem o tercovcih a treni na netu nasla...o tistene literature ani nemluve .-(( kdes to prosim vsechno vycetl? nebo vyzvedel?
a jeste bych te teda pozadala o jednu radu...ohledne preloveni. uz mame slibene od kamose akvarko k zapujceni. nyni jsou ve spolecenskem akva 3 tercovci, 3 krunyrovci, 2 pancernicci a parta neonek (muzes juknout na moji prezentaci)...no a o co mi jde...ja se bojim par prelovit, jak rikam "pani oranzova" je fakt damicka a hned tak neco ji nevoni, kdyz jsme tohle akva privezli, tak ji trvalo pomerne dlouho, nez si zvykla...tak mam fakt strach je dat jinam - sem si na 90% jista, ze by z toho byla spatna...:-( ale ani se mi nechce moc do prelovu ostatnich ryb nekam jinam (coz bych ale pripadne videla spis jako lepsi moznost). co si myslis o tom, ze bychom akva upravili tak, aby slo pripadne rozdelit napr. deskou z plexiskla, ve ktere muze byt treba vyriznuty otvor se sitkou (kvuli prudeni vody???)...myslis, ze by to bylo mozny? taky bych chtela koupit ten vytiraci kuzel a na nej dratenou ochranu proti sezrani (taky je ukazka na diskus.cz)...zati moooc diky za velice prinosny informace!!!!! n.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2006 11:19 Muž [] – Terčovci
Je možné, že je opravdu pár nezkušený a časem se vše spraví. Každopádně mám vyzkoušené, že je lepší chovat páry odděleně (někdy jikry sežerou po tom, co se vylekají). Jako pravděpodobnější možnost vidím, že nemáš zcela vhodné parametry vody pro vývoj mladých a jikry shnily. (pokud je voda moc tvrdá a zásaditá) Otec mohl jen vykonávat domácí práce (ožíral mrtvé jikry, aby se od nich nezaplísnily ostatní). Toto se mi stávalo celkem pravidelně do doby, než jsem začal vodu upravovat (výluhy rašeliny). Později jsem přišel, že stačí trs Hnědovky křídlaté. Nechápu jak je to možné, ale pomáhalo to. O nasátí filtrem bych se nebál. Mladé jsou po vyklubání z jiker přilepeny tzv. byssovou žlázou k podložce. Rodiče je brzy posbírají, někam přenesou a schovají. Na několik dní mladé zmizí a pak už jen plave "chumel" malých rybiček kolem jednoho z partnerů. Mladé se živí sekretem, který vylučuje kůže rodičů a v běžných podmínkách se nedá nahradit umělým krmením. Doporučuji tedy nechat u jiker a mladých oba partnery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 23:11 nigule – kiiki
je to pani oranzova s panem modrym :-)) snad jim to priste vyjde lip a tata to secko nezblajne...videla sem to poprve a je to fakt docela zazitek coze takle sem valila bulvy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 23:09 kiiki – Pár
A která s kterým?????? :-) Jen mě to zajímá!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 22:11 nigule – snezeno
tak ten blb je fakt sezral vsechny, samice si ani nezobla, ale ani ho nijak extra neodhanela, je mozny, ze byla tim vytiranim vysilena? a nevite nekdo, z jakyho duvodu to samec mohl sezrat? u jiker by se meli nechat oba rodice, ze jo? ale i tak mam radost, ze mame par a ze vim, kdo je jakyho pohlavi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 21:19 Muž Hellfid [3] – Tření
Já ti napsala k tobě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2006 18:06 GAGAL – -
Nezoufej!! Důležité je, že pár se „našel“. Tření je jen 20 % úspěchu. Je to mladý nezkušený pár a to je normální. Vytvoř lepší podmínky a určitě se dočkáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2006 18:01 nigule – ach jo
gagal: tak uz se asi nemusim bat ani krunyraku, samec se dal do pozirani jiker...:-( tak na krunyraky uz nic nezbude .-)
jammes: dikydiky, taky sem uz odpovedela...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134?od=601