Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 21:07 Muž martas [0] Re: alena
tento problem sem mel take zjistil sem ze kazdej druh tercovce ,co druh hlavne par potrebuje jine parametry vody napr. marlbora se mi vytiraj v ph 5,6 a tyrkysy jim staci kolem 6.5 chce to zkouset hodne zdaru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 17:39 alena
Ahoj ,nebyl by někdo ochotný poradit s namícháním vody pro Red melon?
Pár se mi opakovaně tře ale jikry se nechtějí vylíhnout ,parametry vody voy maj PH 5,5 a vodivost kolem 70ms.Vodu sem namíchala z osmozy do ní Sera mineral salt a ph sražené Acidem :-(
Předem děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 18:58 Muž martas [0] – odchov tercovcu
zdravim vsechny mam problem s mladejma, jiz druhej vrch a pokažde v mesici mi odchazej do kytek, vymena vody každy den jedna ctvrtina akva. vody,rodice zdravy,krmim 4 krat dene artemii,nechaj se unaset proudem, prestanou zrat,schovavaj se a oddelujou se od hejna do tydne jsou pryc nevedel by nekdo cim by to mohlo byt a cim to lecit entyzol nepomohl diky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 22:07 Muž martas [0] Re: smidakkuba
díky to se mi docela ulevilo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 21:52 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: martas
Fotka k příspěvku Pokud myslíš tyhle skvrny co jsem označil na fotce, tak se nemusíš vůbec ničeho bát.Tyhle skvrny se mi u diamondů objevují taky a ryba jich má víc čím je starší.Viděl jsem aji 8letýho samce diamonda a ten je měl naprosto všude ale je to opravdu jen tím jak ryba stárne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 21:01 R Muž romant [27987] Re: martas
Nikdy jsem tuhle barevnou variantu placek neměl, ale neřekl bych, že je tam vidět něco nestandartního. Musíš počkat, až se ukáže někdo z opravdových chovatelů a majitelů těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 20:55 Muž martas [0] Re: romant
Fotka k příspěvku to jsou ty skvrny nevis co by to mohlo bejt
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 22:39 Muž martas [0] Re: romant
lecil jsem je proto že to vypadalo na to žabrohlisti priznaky na to nejvic vypadaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 22:26 R Muž romant [27987] Re: martas
O.K. podle fotek v prezentaci jsem si to tak nějak myslel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 22:21 Muž martas [0] Re: romant
ve vyterackach každy den jednu ctvrtinu v spolecnejch kazdy druhy den jednu tretinu vodu mam z potoka nemeni se merim ji ph mikro i dusicnany a dobry sem posledni barak ve vesnici pak jen les tak že tam nejdou žadne prepady ze žump
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 22:11 R Muž romant [27987] Re: martas
Jak Ti tam běží výměny vody? Kolik a jak často? Zkoušel jsi jako první začít více měnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 22:10 Muž martas [0] Re: romant
jenom skvrny nejvice jdou videt na hlave dychani dobre zerou taky dobre je divny že to de videt jen u modrejch diamondu a briliantu dik za odkaz precet sem a jedinej priznak možna rychlejsi dychani a nechtej se trit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 21:39 R Muž romant [27987] Re: martas
Jsou to jenom skvrny, nebo je tělo celkově tmavší, co dejchání, normál, nebo rychlejší, obě žábry?
Edit: rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 21:26 R Muž romant [27987] Re: martas
Zase budu za mentora, ale proč léčíš něco, když nevíš co to je? Až budeš ty léčiva potřebovat skutečně, tak budou mít třeba sníženou účinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 21:12 Muž martas [0] Re: martas
foto ted nemam zkusim zitra dodat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 21:10 Muž martas [0] Re: romant
derovka to neni tou sem si taky prosel nevim jestli to neni nahodou žabrohlisti s tim zkusenosti nemam neznam priznaky každopadne jsem to zkousel lecit sera flageol a sera tremazol a nezabralo to a už se tri mesice netreli nemaj vubec chut se ani cukat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 20:40 R Muž romant [27987] Re: martas
Mrkni na pojem "děrová nemoc", třeba, chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 20:38 Muž martas [0] – Tercovci
zdravím neví někdo co by mohli být skvrny na kuži tercaku ted se mi udelali na modrejch nevim co s tim hlavne na hlavě o průměru 2 až 4 milimetrů hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 09:33 vikino – poloumely odchov
Mam jeden melonovy par, ktory tvori sekret az neskor. Uz vyse polroka sa s nim trapim, no dokazali mi odvodit len par mladych, zrejme tych najsilnejsich, ktory prezili kym sa im vytvoril sekret.
Vcera sa mi rozplaval u nich dalsi poter, zase bludil po akvarku a hladal to co najst nemohol. Rodicia sa rybicky spociatku snazili drzat na jednom mieste, no potom rezignovali. Rozmyslal som uz vcera rano, ze im pridam dosticku s pastou, no odradzala ma moznost znecistenia vody atd. No ked som tu vecer nasiel tento odkaz a videl, ze to tak robi aj niekto iny, nevahal som a dosticka uz tam je a par este zivych mladych okolo nej plava a ozobava.... Sam som zvedavy ako to dopadne, kedze rodicia sa teraz o mlade skoro vobec nezaujimaju, tak uvidim, ci neskor vytvoria sekret, alebo ich pozeru...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2012 06:44 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tady máte českého chovatele, co odchovává na pastě, když rodiče nemají sekret
www.discuspeha.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 21:02 Žena Karinmiminko [0] - Cichlidy – smidakkuba
tak začinám a učený z nebe nespad to jsem na ně zvědavá tedy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 20:54 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Karinmiminko
Ježkovy brejle, co furt řešíš.Prostě jim to tam dáš po výtěry a dáš pryč až uvidíš že jsou z jiker malé ocásky (jsou vylíhlé) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 20:49 Žena Karinmiminko [0] - Cichlidy – host
Slyšela jsem o tom ale k čemu mi to je když nevím kdy tu sítku odendat z kužele ;-) tak to nechám v osudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2012 07:47 host Re: Karinmiminko
Pokud jsi si jistý, že problém je opravdu v rybách, dej jim čas. Roční terčovec je opravdu mladá ryba a jak Ti bylo řečeno "musí se to naučit". Dá se tomu ale i pomoct. Používají se ochranné síťky na kužely. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 21:00 Žena Karinmiminko [0] - Cichlidy – smidakkuba
Děkuju za odpověd ten druhý pár je taky bez problémovej ale tendle pár fakt stojí za to dám jim čas a nebo půjdou na dlouhý odpočinek k ostatním nebo je rosadím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2012 20:47 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Karinmiminko
Hele nemůžeš paušálně říct že PH 6,5 je ideál.Nejhorší je že každá varianta ba co huř každý pár chce něco úplně jinýho.Můžeš mít 5 ryb do chovu z toho dva páry a každý pár bude mít totálně opačný hodnoty na odchovy.u mě třeba jednomu páru vadilo že byli nahoře ve stojanu pod stropem.Prostě se tam netřeli a když se jednou vytřeli tak hned požrali.Nevím čím to bylo.Dal jsem je o patro níž a třou se jak vzteklí a bez problému odchovali.Někdy je to mezi nebem a zemí ale u tebe bych sázel na nezkušenost páru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 20:28 Žena Karinmiminko [0] - Cichlidy – host
nastudované to mám až moc dobře a od chovatelů i pozbirané zkušenosti a tvdí že vodu z mýma hodnotama by taky chtěli že je vynikajicí,oni musí snižovat tvrdost vody osmozou a kyselinou chlorovodíkovou snižovat Ph ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 20:22 Žena Karinmiminko [0] - Cichlidy – smidakkuba
Pár je mladý okolo 1roka,právě proto je samec furt nadržený se chce furt třít a co se tyká těch jiker tak jsou vidět zárotky v pořádku oplodněné.Ph mám 6.5 to se ,i zdá v pohodě to všude i popisuji a vodivost mám 200us.jiní chovatele mi tvrdí že se to musí naučit že jsou mladý sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 17:14 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Karinmiminko
V životě nemůžeš říct takovou blbost jako že jsou všechny hodnoty v pořádku.Kdyby byly tak se to vylíhne.Rodiče poznaj že jsou jikry mrtvý a tak je radši požerou.Taky záleží jak je pár starý kolik za sebou mají výtěrů.Můžeš zkusit aji překrýt kužel ale nezdá se mi že by jen tak požrali jikry když je sejmou až před vylíhnutím.Mi se taky kdysi stávalo u marlbor přesně to co popisuješ a nakonec stačilo jen zrazit Ph z 6,5 na 5,5 a vyřešené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 16:09 host Re: Karinmiminko
pH a vodivost mají hodně společného, ovšem v souvislosti(!!) s dalšími parametry a nejen vody! Nejlépe, když dáš do vyhledávače třeba "terčovci" a nejprve si něco o rybách nastuduješ. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 14:59 halenar1984 Re: Karinmiminko
jak mozes napisat ze ph aj vodivost je v poriadku mas tie hodnoty uz neako odskusane ? Som iba zaciatocnik ale myslim ze tie hodnoty s tim nemaju vela spolocneho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 13:46 Žena Karinmiminko [0] - Cichlidy
Spřízněnci terčovců,mám takový problém,můj pár se už 5x vytřel a pokaždé před vylihnutím mladých to sežral,takle se vytřeli po 4dnech.ph a vodivost vše v pořádku,máte stím někdo zkušenost :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 06:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: tercovec5
tercovec5 napsal: A co je na tom tak blbého?
Ježíš pánové to nebylo o vašich znalostech, ale o přístupu tazatele a o rrikiho posledním komentáři. Také jsem poznal pár lidí, kteří ceny ryb tak poničili, že ryby dávám většinou jen těm znalým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 22:52 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: LiborSprysl
A co je na tom tak blbého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 07:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
rriki napsal: Hele na to musíš přijít sám.To co dělá terčovce jak tak zajímavou rybou je ,že pořád ne každý to umí udělat ,aby to v prodejní velikosti vypadalo jako terčovec.Přečti si celé forum a odpověď tam najdeš.Neber to osobně,ale taháš rozumy ,ale mě taky nikdo neradil a radit nebudu, nechci dopadnout jako neonkáři,který prodávaj č.neonku za 4 kč ,aby se jí v létě zbavily.Takový jako jsi ty, jsou zkáza český akvaristiky.Poraďťe mi přesně jak to udělat,abych měl mladý a ne par čudel a já už to nějak prodám.Určite se nechci za tři měsíce dočíst prodám terčovce čtyř variant cena 30 kč,protože to nebudeš mít kam dát.A to si piš,že od čtyř párů není problém za tři měsíce udělat 1200 kousků. tone Kdyby si se alespoň zaregistrival
Blbý je, že tazatel na sousedním fóru zase narazil na tebe s Vojtou smich No každopádně tento jeho přístup je nehodný následování! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   05.06.2012 01:48 Muž rriki [818] - CichlidyRe: martin
Hele na to musíš přijít sám.To co dělá terčovce jak tak zajímavou rybou je ,že pořád ne každý to umí udělat ,aby to v prodejní velikosti vypadalo jako terčovec.Přečti si celé forum a odpověď tam najdeš.Neber to osobně,ale taháš rozumy ,ale mě taky nikdo neradil a radit nebudu, nechci dopadnout jako neonkáři,který prodávaj č.neonku za 4 kč ,aby se jí v létě zbavily.Takový jako jsi ty, jsou zkáza český akvaristiky.Poraďťe mi přesně jak to udělat,abych měl mladý a ne par čudel a já už to nějak prodám.Určite se nechci za tři měsíce dočíst prodám terčovce čtyř variant cena 30 kč,protože to nebudeš mít kam dát.A to si piš,že od čtyř párů není problém za tři měsíce udělat 1200 kousků. tone Kdyby si se alespoň zaregistrival
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 23:55 martin Re: tercovec5
muzu udela vodu do vyteracky jenom z osmozy a pridat do ni mineraly aby vodivost byla kolem 100 mikro.nebo se musi mychat s vodovodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 23:41 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: martin
Tak tam samozřejmě dáš jen takové množství,které ti zvedne vodivost jen trochu,ne že tam toho nasypeš hrst:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 23:23 martin Re: rriki
mam sera mineral salt jenom ze kdyz sem to pridal do vyteracky tak mi stoupla vodivost jako prase to bych musel udelat vodu jenom z osmozi kde mi vychazi 6.2 ph a 20 mikro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 23:05 Muž rriki [818] - CichlidyRe: martin
Jestli s tím nemáš zkušesti tak raději moc ne ,popálených ryb už tu bylo dost.Diskus minerál by to měl vyřešit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 21:10 martin Re: smidakkuba
jestli se muzu zeptat jakou kyselinu fosforecnou pouzivas a jak davkujes nemam s tim zkusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:10 martin Re: smidakkuba
diky za radu mam diamondy , marlbora, pigeony,a briliant tyrkys omlouvam se za chyby nevim jak presne se to pise akorad mi je divny ze ani u jednoho paru to nevide jak zjistim ze jsou oplozeny kdyz druhy den mam pulku jiker bilejch ale bez plisne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2012 22:47 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: martin
Hele ono je to hodně o štěstí a hlavně trpělivosti. Důležité je také o jakou chovnou variantu se jedná, jelikož u mne například voda ve které se mi daří s pigeonama tak tam mi tyrkysáci neustále bělali.Je to hodně dle varianty.Ono někdy jsou změny i ve vodě a nebo jak ja někdy říkám ,,špatná konstalace hvězd´´ smich Zkrátka někdy máš mladý i kdybys do nádrže nachcal a někdy můžeš dělat co chceš a mladé nemáš ani náhodou. Mi se to například stávalo ještě na bytě vždy když čistili trubky tak zhruba dva měsíce potom se vůbec s ničím nedařilo a zhruba po těch dvou měsících se to vrátilo zpět do normálu.Například já jsem přišel na jednu věc a to že teplota mi nesmí překročit 29°C jinak mi to bělá, nevím čím to je ale ideální je zhruba těch 28 i když vím že drtivá většina má 30 tak mi se to prostě při vyšší teplotě nelíhne a dost to plísní.Ono někdy to není zas taková věda jak to na první pohled vypadá.Například odchov marlbor u mne probíhá tak že napustím vytíračku, dám kyselinu fosforečnou na snížení PH na zhruba nějakých 5,2 a přelovím pár a světe div se mladí jsou.Opravdu to není zas tak složité.Zkusil bych ty listy mandlovníku a rašelinové výluhy i když jsem s nimi neměl takový počet mladých tak je to velmi dobrá věc a mnohdy to velmi pomůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 22:14 halenar1984 Re: martin
chovatelia skalarov pouzivaju jelsove sisky hvoria ze maju protiplesnove ucinky a tiez by som ja osobne skusil listy mandlovnika ale nerusim za nic je to len môj osobny nazor myslim ze skusit mozes kludne podla mna tim nic nepokazis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 22:10 Muž Ad@m [1051] Re: martin
Hodnoty, ktoré udávaš sú vhodné pre odchov diskusov. Do istej miery je to ale lotéria. Šťastie je veľmi dôležitý faktor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:58 martin Re: Sera
nevim co zkusit menit jestli ph nebo vodivost nebo co pridat do vody parametry vody mam myslim dobry nebo jake doporucujete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2012 21:45 Muž Ad@m [1051] Re: martin
Neboj sa. Dôležité je nenechať sa odradiť a uvidíš, že sa na Teba šťastie usmeje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:29 martin Re: rriki
jeste zkusim je dat do vody jenom z osmozi a pridam tam sera mineral salt co vi na to uz nevim co zkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: martin
To chce trpělivost,časem na to přijdeš co ,který pár potřebuje a co mu vyvohuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 20:47 martin Re: halenar1984
zkousel sem akriflavin a porad stejny pouzivam uv lampu a tahle voda nam tece v potucku v krusnych horach vodovodni mame ph 6,5 190 mikro take to zbela ,zkusel sem i jeden dil z osmozi a dva dily vodovodni furt stejny u vsech trech paru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134?od=351