Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 20:26 halenar1984 Re: martin
aj pridavas nieco proti plesniveniu do vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 19:35 martin – tercovci
mohl by jste mi nekdo poradit s odchovem uz se m asi 20 krat vytreli a vzdy vse zbelalo krome par kousku co se vykulily a pak je pozraly stary ph mam 6,2 vodivost 170 mikro.no2 0 no3 0 uz si nevim rady sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 22:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: riso
Začal jsem s ní přikrmovat cca po 14 dnech, a odlov od páru byl po měsíci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 21:16 Muž riso [129] - CichlidyRe: Bob66
to je presne to co chci zkusit pri pristim vyteru ano . Diky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 20:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: riso
Jde to docela dobře, odchovával jsem je jen s odskořápkovanou artémií a bez jediného úhynu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 20:20 Muž riso [129] - Cichlidy – artemia
Ahoj,

povedlo se Vam nekomu odchovat terce i bez krmeni zivou vylihlou artemii? Jestli ano, cim jste prcky prikrmovali?

Diky.

Richard

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 10:51 Muž MGK [2] - CichlidyRe: smidakkuba
Dík za rady :-) Dneska jsem viděl že se trošku začínají "natřásat", tak ještě chvilku počkám, jestli z toho něco nebude a kdyby ne tak je potom přelovím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 10:19 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: MGK
Myslím že nejjednodušší je tomu nechat volný průběh odkalovat ale neměnit vodu jenb odsát výkaly.Možná by nebylo marný přelovit je do většího akva k jiným terčům.Mi se taky stalo že když byly spolu dlouho dvě ryby tak se přestaly třít.Nedávno se mi to stalo u marlbor byli dlouho ve vytíračce a nechtěli se třít tak jsem je dal k pigeonům u kterých jsou asi 3 týdny a už mají tiky na tření.Zkus je dát do toho většího a časem se zase rozjedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 18:52 Muž MGK [2] - CichlidyRe: RAP
No já nevím, ale myslím si že vodou to nebude. Všechna voda, která do té vytíračky jde, projde reverzkou protože máme hodně tvrdou vodu, tak ji musím změkčit. A když potřebuju vodu přitvrdit, používám sůl....Proto si myslím že pokud je něco s vodou tak by ji měla "vyčistit" ta reverzka, protože voda čistě z kohoutku do toho akva nejde. Ale nevím jak přesně jsi to myslel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 16:22 RAP Re: MGK
Ono na podzim mělo problém s vodou více lidí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 15:46 Muž MGK [2] - CichlidyRe: RAP
Právě že jsem na příčinu toho zákalu nepřišel :-( Jedině že jsem dával do akva studenější vodu a teplota vždycky víc klesala, ale nic víc, takže těžko říct :-) O té rostlině jsem uvažoval a zkusím tam asi fakt nějaku pořídit, za zkoušku nic nedám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 14:20 RAP Re: MGK
A na důvod zeleného zákalu si přišel? Zákal se ti možná díky UV nedělá, ale důvod jeho vzniku je tam stále. A to je možná příčina, proč se netřou.
Vzhledem k velikosti "vytíračky" bych zkusil dát rostlinu zasazenou v květináči. Nepodceňoval bych sílu rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 13:28 Muž MGK [2] - CichlidyRe: RAP
Možná, že je fakt problém v UV lampě, ale nevím. Myslím si že to bude něčím jiným :-) Jo, jsou v holém akva s molitanovým filtrem a třecím kuželem, nic víc :-) ....No, já vím, že záleží na rybách. Jen mi prostě šlo o to, vědět proč se nechcou třít, přece jen je divné že předtím se třeli tak často a teď od té doby co jsem měl v akva ten zelený zákal, tak se vůbec netřou ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 11:28 RAP Re: MGK
Možná je problém v UVlampě, zabijí bakterie bez rozdílu.
Klasická vytíračka bylo myšleno holé akva s filtrem a třecím kuželem. Samozřejmě, že čím větší tím lepší. :)
PS: Pro tření není důležité, že chceme my, ale že chtějí ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 09:32 Muž MGK [2] - CichlidyRe: RAP
Problém s vodou se sice vyskytl, voda byla zeleně zakalená, ovšem to by se už opakovat nemělo, měla by tomu zabránit UV lampa, která už je v akva delší dobu zapojená ;-)

PS : Jedná se o klasickou vytíračku, ikdyž neklasických rozměrů (100x40x50 - dxšxv) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 06:51 RAP – Re: Romy
Romy napsal:...........Vlasto,ale ono to u některých párů terčovců opravdu funguje,mám s tím vlastní zkušenosti,a nejen já.
Romy, tenhle postup znám a parkrát i použil u jiných cichlid. Předpokládal jsem, že se jedná o klasickou vytíračku pro terčovce viz. rybicky.net/nadrz/13229/7.jpg a v tomto prostředí bych byl na takové hrátky opatrný. Zejména pokud se už předtím vyskytnul problém s vodou který třecí aktivitu zastavil.
PS: fotka je z MGKho prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: RAP
smidakkuba napsal: nech vodu pořádně zestárnout i měsíc a potom vyměn vodu.

RAP napsal: sk: Zajímavá rada s tou vodou. hmm

Vlasto,ale ono to u některých párů terčovců opravdu funguje,mám s tím vlastní zkušenosti,a nejen já.Stimulací nejspíš bude skok hodnoty pH,s poklesem teploty,a tím dle mého evokuješ období dešťů lépe,než jen prostou a častější výměnou vody.

S další věcí máš pravdu,nechat pár odpočinout,nabrat sílu,a nejlépe,aby na sebe ryby viděly,byly ve vizuálním kontaktu,čímž se nesnižuje jejich chuť ke tření.
Jednoduše,aby se na sebe těšily... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:20 Muž MGK [2] - CichlidyRe: romant
Všem díky za rady, nechám tomu "volný průběh" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 21:03 R Muž romant [27983] Re: MGK
Ono někdy nedělat tzv. nic jinýho než normální péči o akva(pravidelná výměna vody, odkalování atd.) je tím nejlepším postupem. Prostě čím více člověk chce, tím míň to jde, tedy těm rybám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 20:56 Muž MGK [2] - CichlidyRe: RAP
Tak ten pár se nevytřel už minimálně 2 měsíce, takže musí být odpočinutý až moc ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 17:35 RAP
sk: Zajímavá rada s tou vodou. hmm
MGK: Co takhle nechat ten pár odpočinout a nabrat sílu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 17:24 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: MGK
nech vodu pořádně zestárnout i měsíc a potom vyměn vodu.Ono mnohdy čarování s vodou ti udělá pravý opak a ryby se přestanou třít.Stává se i že páry začnou prostě stagnovat a netřou se i kdybys kolem nich tancoval.Nech je v klidu a nech zestárnout vodu a pak uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 13:11 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, mám na problém s chovným párem terčů :) Ještě teka před 2 měsíci se normálně třeli, většinou tak co 5 dní. Poté jsem měl, ale ve vytíračce problém se zeleným zákalem vody a hodně se mi tvořila řasa :) Po nějaké době jsem se toho úplně zbavil (UV-lampou), nyní je voda krásně čistá, akorát mám tedy řasu na sklech, ale to je normální. Můj problém spočívá v tom že se mi ten dospělý pár, který je v akva, nechce třít. Zkoušel jsem i růoznou výměnu vody, kdy voda klesla někdy až na 22°C, ale ani to nepomohlo. Zkoušel jsem i různé hodnoty vody, ale stále nic. Mohli byste mi prosím někdo nějak poradit ? :) Za každou radu moc děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:28 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Puky86
Klasický problém u červených variant.Podpořit je můžeš například po malým a plynulým stvrzováním vody po vylíhnutí mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 16:21 Muž Puky86 [1] – Vytvoření sekretu.
Zdravím.
Prosím potřeboval bych poradit.Už několikrát se mi rozplavali terčovci,ale rodičům se nikdy nevytvoří sekret a mladí po pár dnech uhynou už se mi to stalo asi po4x.Není na to nějaký trik jak podporit tvorbu sekretu?Jedná se o Marlboro red.
Díky za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 13:06 Muž trodat [11] Re: Designer
Mě se vytřeli RT ve společné nádrži už X...krát ,a nic z toho nebylo bud požrali jikry nebo se vylíhli,ale nevodili a ,když začali vodit ,tak je sežrali ostatní.Až ted z posledního výtěru jich zatím přežilo asi 45ks mají 1,5 měsíce a jsou +,- 3cm velcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 09:54 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Myslím, že zatím zůstanu u přirozeného odchovu :).
Mám dotaz i trošku jiného soudku.Mám doma asi dva měsíce pár RT a nedaří se mi ho vytřít respektive samice naklade šňůru jiker a okamžitě je žere.Máte na to nějakou fintu?.Tření předchází klasické námluvy s čištěním kuželu a poté si už ale samec samice moc nevšímá a ta se tře a žere jikry sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 09:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miro03
Neni ojedinele, ze sem nekdo napise, ze se mu vytreli Tercovci a nebylo to v odchovne nadrzi. Z toho pak nic neni a ja to vidim jako idealni prilezitost si takovy umely odchov zkusit, pac jestli se to nepovede, a nebo to neco sezere, neni podstatny rozdil.

Jinak to vezme profik, nebo clovek chovajici ryby ve vetsim meritku, a jinak to vezme hobby akvarista, ktery je jen zvedavy a chce si to zkusit. Pak to ale vidime ruznym pohledem, protoze hobbysta kdyz umele odchova 10%, nebo vubec neco, bude skakat radosti a stejne ani nebude vedet, kam ty prcky pak dat, zatimco profik bude v rozpacich, ze by si mel blokovat jednu nadrz pro par ubohych kousku a ze takhle by to neslo.

Jako hobbysta rikam, pokud je jakakoli sance odchovat i neco malo z jiker na listu ve spolecenskem akvariu, je to pro mne zajimave a za pokus mi to stoji (do budoucna, nemam zatim dospele Tercovce).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 09:12 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Mal som možnost vidiet ako odchováva náhražkou sekretu kolega a porovnat to s mojim sposobom umelého odchovu,úspešnost u tej nahrážky bola tak ako napísal rriki 40percentná,pokial chce niekto perceto zvýšit odporučil bi som nechat poter u rodičov.Zvýši sa kvalita odchovaných jedincov(lepšie rastú,sú vitálnejšie)Prvé dni krmit náhražkou(chce to však cit a vediet krmit touto náhražkou) a v 5-6den už poter začne sekret skrmovat aj s chovného páru.K socíálnej deprivácii dochádza najme u rýb odchovaných v Ázii.Čerstvo rozplavaná larva je ešte vo vývine,vidí len matne,vníma pomocov zmyslov čuch,zrak ktorý je ešte vo vývine(vidí len obrisi chovného páru).Inštiktívne plave k chovnému páru.Pokial však bol chovný pár odchovaný umelo(náhražkou)sekret s chovného páru im nebude chutit(larva si zobne s tela chovného páru a odplave preč)následne hladá po nádrži náhradné krmenie.Pokial nevie chovatel včas nakmit hladajúce larvy postupne umierajú hladom aj napriek tomu že sekret chovný pár produkuje.Netreba v tom hladat nejakú extrémnu vedu.V jednoduchosti je sila.Treba len bit dobrým pozorovatelom,venovat tomuto sposobu odchovu čas a hlavne bit trpezlivý.Mne trvalo 8mesiacov než som mohol povedat že som to zvládol.Človek sa nesmie bát experimentovat a hlavne vzdávat pri nezdaroch. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 08:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dahak
Dahak mimo jine napsal: Sekret rodičů, ale obsahuje bakterie pro tvorbu střevní flory a ten v těhle ingrediencích asi není.Buď hlavní složku tají nebo je to blbost :)
Pak je to zcela jasne, tajnou prisadou je Tercovci hovinko ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 07:36 mapo8278 Re: Romy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 00:22 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Romy
Ježišmarjá,co jsem to napsal... hmm květen teprve bude... :) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 23:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Shodou okolností byl v květnu v Singapuru na toto téma seminář,který vedl Andrew Soh,údajně prý má 100% úspěšnost odchovu.Jeho metoda je jiná,než jak uměle odchovává Bing Seto,nebo Jack Wattley.Myslím,že je to zatím pro nás,,španělská vesnice".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 23:25 Muž Johns [30] - Cichlidy
Mám jednu otázku.Rodiče vylučují sekret z kůže, to znamená, že když vylovím jednoho z rodičů při odchovu potěru a udělám stěr z kůže dá se to dát na laboratorní rozbor kde se dozvím co je zde obsaženo? Respektive složení toho sekretu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 21:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dahak
No to bylo i v tomhle videu jako textovy komentar. Vajecny zloutek vareny max. 2 minuty, Spirulina a vitaminy. A nesmi to byt ani tuhe a ani tekute, tak akorat. Da se to i zmrazit na priste.

Tedy co jsem si zapamatoval... bylo utrpeni, jak dlouho se mi natahoval kazdy kousek, seklo se a za nejaky cas zase dalsi... proto se mi nechce to ted poustet znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 21:09 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Designer
Já jsem umělý odchov viděl na vlastní oči úspěšnost byla kolem 30-40%.Hodně bude záležet na té pastě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:09 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Designer
Jsem k tomu taky skeptickej.Kamarád našel pravděpodobně na nějakým foru i takovej stručnej recept.Je to prý směs vaječných žloutků, spiruliny, vitamínů a asi něčeho co z toho vytvoří pastu.Sekret rodičů, ale obsahuje bakterie pro tvorbu střevní flory a ten v těhle ingrediencích asi není.Buď hlavní složku tají nebo je to blbost :)
Slyšel jsem že asiati, už nějakou podobnou pastu mají, ale jak dalece je úspěšná a jaké je její složení to bohužel netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 19:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dahak
Vypada to az prilis jednoduse, ale mnoho genialnich myslenek je jednoduchych.
Sice by se dalo rict, ze v tom videu prostor pro nejaky podvrh neni, ale co kdyz ten poter nebyl z Tercovcu?

Radeji jsem v usudku opatrny, na webu se najde ledacos, ale kdyby na to nekdy doslo, zkusit se to jiste da, treba na jikrach nakladenych ve spolecenskem akvariu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2011 17:30 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Umělý odchov
www.youtube.com/…

Začíná to zhruba na 7.40 min.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 07:52 hynek87 – kyselina fosforečná
Zdravím všechny
Poraďte, kde koupit kyselinu fosforečnou, jak koncentrovanou a jakým poměrem s vodou snižovat PH. A není li jednoduchší používat rašelinový výluh. Vodu mám z osmózy ale PH mám stále 7. Budu vděčný za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 16:00 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
No já vždy svítím slabě 3 noci první noc vždy když se má plůdek vykulit ale u těhle přes noc splesnivělo minimum a přes den maximum.Ale asi jsem přišel na to proč došla mi kyselina fosforečna a já jsem myslel že 5ml bude stačit, to byl zbytek co jsem měl.Ale zjevně nestačil PH tam je asi 6,5-6,8 což je na terče hodně, obyčejně mývám tak 5,8.Ale když bylo to PH tak vysoký tak by to splisnilo už přes den ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 15:50 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Každá chovatelská forma terčovcov chce iné hodnoty vody.Vela záleží aj na tom v akých hodnotách vody boli tvoje chovné ryby odchované.Inak na noc je dobré svietit slabím svetlom,hlavne ked sa larvy vykulia do doby než poter začne skrmovat sekret s chovného páru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 15:28 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahoj nemáte tušení proč mi jikry přes den plesniví.Co mám pár pigeonů tak u těch je vždy nejhorší noc a přes den zbělá ůplné minimum jiker ale noc je nejhorší.No a u cobaltů ráno se vzbudím a měli tam asi 10 plesnivých jiker kouknu o 2hod. později a mají tam 50 plesnivých a ted tam je tak 30 dobrých jiker s tak 250.Nevíte čím to je? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 11:36 JuraS
Fotka k příspěvku raději jsem to nafotil..na fotce ještě schne barva...vidíš ten špinavý filtr, všude se válející zbytky ? a ryby rostou jak z vody a chrochtají skoro blahem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 22:42 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Nezoufej není to poslední možnost.Poslední je ,že čerstvě vykulenej potěr odsaješ a až se rozplave tak ja dáš najinej pár, nejlíp vodí dnědí a tyrkysy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 19:10 halenar1984
daj potom vediet prosim ta aky si mal vysledok dik moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 18:57 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: rriki
Skusím je to poslední možnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 18:54 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: smidakkuba
tak dej jen vzduchování no do té doby než je vezmou na sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 18:51 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: rriki
Jo jsou to červený ryby a co filtr mám ho vypnot?Pak se mi nahromadí přece No látky ne?A na jak dlouho asi? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 18:41 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Předpokládám,že máš červený ryby nic neobvyklého ,sniž hladinu třeba na polovinu ,pokud to nepomůže tak ještě níž.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134?od=401