Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovci - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Terčovci - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:13 Muž Priest [325] - CichlidyRe: kroner
No a to atd. je to nejdůležitější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 17:38 kroner Re: prasan
Není to nic nového směs srdce, kopřiva, špenát, ..... atd. Na internetu je spousta receptů, chce jich pár otestovat a sledovat ryby. Dnes to mám složené tak, že když přivezu nové ryby ihned mi směs přijímají tak, jak je vidět i ve videu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 23:17 - Re: kroner
Vlastná krmná zmes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 21:02 kroner
Jen pro oživení - mrkněte na můj druhý výtěr diamondů a krmení mladých rybicky.net/profil/18636…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 16:41 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Designer
Dělám to pouze tehdy když se mi podaří vychytat konec tření,jikry jsou už oplodněné a rodiče je začnou ovívat ploutvičkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 15:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Priest
A za jak dlouho po vytreni ten akriflavin pouzijes? Hned po nakladeni jiker? Myslel bych, ze kdyz ty jikry jen takhle "oplachnu" a pak uz jsou mimo ten akriflavin, ze uz je to nijak nechrani (proto se ptam, zda hned po nakladeni jiker), a i te manipulace s jikrami bych se bal.

Ale mozna jsem jen pripodelany pri predstave, jak bych chodil kolem vytrenych Tercovcu po spickach :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 15:01 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Designer
V pohodě, :-) mám plastovou nádobku do které dám 2/3 vody z akvária,pár kapek Akriflavinu,přidám vzduchovací kamínek a vložím kužel s jikrama.Nádobku ponořím do vytíračky tak aby se z ní nevylévala voda zpět do akvária,tzn. že ji zajistím krycím sklem.Takto mají jikry stejnou teplotu vody jako ve vytíračce.Po hodině kužel vyndám a dám zpět do akvária,kde se pár začne okamžitě o jikry opět starat.Ještě se mi nestalo aby je pár po ošetření sežral,nebo se o ně nestaral.Píšu mé zkušenosti,netvrdím že to vše musí být pravidlem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Priest
On to taky byl dotaz, je tam skromny otaznicek :-) .

Jedna vec mi ale neni jasna. Kdyz to koupes hodinu nekde bokem, to to Tercovci zase prijmou zpet? Nebo je umis odchovat umele?

Za prihlouple dotazy se omlouvam, ale zajima mne to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:39 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Designer
Psal jsem že se dají ošetřit dezinfekcí,ne že je to běžné. ;-) Osobně mám takovou zkušenost,že po zhruba hodinové "koupeli" ve slabém roztoku Akriflavinu bylo procento vykulených jiker vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Priest
U Tercovcu je bezne pouzivat chemii proti plesniveni jiker? Mozna jsem v tomhle nepolibene pako, ale kdyz to vezmu na jine Cichlidy, kdyz se ryby staraji, jikry neplesnivi a zadna chemie neni nutna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 13:54 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Petr
Ideální parametry vody jsou pár od páru jiné,chce to zkoušet,zkoušet,zkoušet.Jikry se dají ošetřit dezinfekcí,nejlépe v k tomu určené nádobce se stabilní teplotou a vzduchováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 10:34 Petr – Terčovci jikry
Zdravím, mam pár Discus Melon třou se mi každý tři dny, ale po nakladení jiker, jikry pomalu bělají a ryby je tak žerou, za dva dny tam je 5% jiker a ty taky pojdou. Koupil jsem Aquar dezin AC. Myslíte že to pomůže? Zkoušel jsem i umělý odchod, ale ryby si květináče vůbec nevšímají a časem umírají na hlad. Vodu mam 90 vodivost a 6,5 PH. Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 00:09 - Re: Beatles076
Pridaním Torbenu nameriaš i vyššiu vodivosť.Chcelo by to merať hodnoty bez Torbenu a podľa toho sa zariadiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Beatles076
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 15:22 kroner Re: Beatles076
není vodivost, jako vodivost - jakou máš přechodovou /uhličitanovou/ tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:52 Beatles076 Re: Falco
jasan... myslel jsem a psal jinak :) sorry... jasně, že vodivost ...
ve vytíračce se pohybuje vodivost 150-200 max.us a pH 6-6,4 max. teplota 30 st.C a přidaný torben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 12:34 Falco Re: prasan
Pochopil jsem to tak, že ve spol. akva měl přes 600 vodivost. V akva pro odchov bude asi mít správné hodnoty. Red tyrkys mi taky odchovali mladé ve vodě s vodivostí přes 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2014 11:30 - Re: Beatles076
Cez 600 us je veľa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 10:54 Beatles076 Re: rriki
zdarec Rriky... nikde nemůžu najít discus mineral, byl bys ochotný hodit odkaz? Tvrdost a pH mám v naprostém pořádku a mladé se nedaří :-( Ve společném akva mladé měli bez problémů, ale bud to něco sežralo nebo se natahly do exter. (pH 6,5-7 !! a tvrdost se neřešila, ale byla přes 600 us), takže jsou oba v pořádku... už si nevím rady a dělám pro ně první poslední a nic... předem moc díky Beatles076

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:08 Roman Re: Falco
Terčovci jsou nádherné ryby a nevěřil jsem vlastním očím, že ti moji kladou jikry. Určitě ve společenském akva nejsou pro ně podmínky k odchovu.Zato ancistrusů tu mám tolik, že nevím co s nimi:-))) Ti dva jsou stroje na mladé:-))) No, třeba se mi někdy poštěstí a rozmnožím i něco jiného. Nemám zatím potuchy, jak bych to udělal, abych jim připravil ty správné podmínky a kvalitu vody ke tření. Třeba to nastuduji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 09:20 Falco
Od samotného vytření do skutečného odchování je ještě dost dlouhá cesta. Terčovci se vytírají poměrně ochotně, a to i ve vodě s hodnotami, kde mladé nikdy neodchovají. Aby se něco odchovalo a ochov měl nějakou kvalitu je věc druhá a podstatně náročnější. Když začal já s terčovci, tak cca. po půl roce se mi vytřeli, ale skoro rok mi trvalo než jsem vychytal další věci, aby jsem něco odchoval a odchov za něco stál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 22:05 Muž acik [416] Re: Roman
tak to chápu,to já měl taky a velkou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 22:02 Roman Re: acik
Mám stejný názor. Jen jsem měl z toho tření radost. Bylo to poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.05.2014 21:49 RAP Re: riso
To jsi cetl v mistnim atlase a uz by to konecne mel nekdo opravit.
Tak to oprav ty. Stačí v atlase kliknout na Doplnit nebo opravit informace na této stránce, přepsat co je špatně a dole kliknout na Odeslat redakci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 21:48 Muž acik [416] Re: Roman
já bych teda dvě různé barevné varianty nepároval,spíše naopak,snažil bych se je rozdělit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 21:40 Roman Re: riso
jojo teď jsem se dočetl, že: Terčovec pohlavně dospívá kolem jednoho roku života, ale tělesně dorůstá a mohutní do konce roku druhého. Je si asi do sebe zakoukaly rozdílně barvné druhy. Samička, ta co kladla jikry je marlboro red a natřásá se před brillant tyrkys. Tak přemýšlím dost dopředu, co by z toho asi vzniklo za barvy:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 20:42 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Roman
Roman napsal: Někde jsem myslím četl, že pohlavní dospělosti dosahují až tak ve dvou letech.
To jsi cetl v mistnim atlase a uz by to konecne mel nekdo opravit. Terce se zacinaji trit klidne v 10 mesicich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 20:19 Roman Re: Priest
Děkuji za odpověď. Určitě to zkusím. Spíš mě to úplně překvapilo, protože všude se píše, jak náročné je terčovce odchovat a jak jsou nároční na kvalitu vody a její správné hodnoty. Samozřejmě nakladené jikry, ještě nejsou odchované mladé ale je to aspoň dobrý začátek. Také mě přišlo, že jsou příliš mladí. Někde jsem myslím četl, že pohlavní dospělosti dosahují až tak ve dvou letech. Děkuji za radu a budu je teď více pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 17:27 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Roman
Ryby bych nechal zatím spolu.Pokud tam budeš mít pár,tak by při příštím tření měl samec oplodňovat samicí nakladené jikry.Až si budeš jistý které dvě ryby jsou v páru tak je odděl od ostatních do vytíračky-tedy pokud se chceš pokusit o odchov.Ve společenském akváriu by se jim jikry hlídalo před ostatními rybami těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 15:50 Roman – Odchov terčovců
Zdravím chovatele terčovců a mám prosím dotaz. Mám 8ks ve společenském akva společně s dalšími druhy ryb. Terčovce mám doma půl roku a mají cca 8 - 9cm bez ocasu. Kupoval jsem je ve velikosti 6cm. Teď mi jeden terčovec na sklo akva naklad jikry ale drzí dva je ihned chtěli spořádat. Samička s nimi bojovala ale prohrála a o všechny jikry přišla. Je to běžný jev, nebo je něco v nepořádku? Je to pár, nebo jsou to samé samice a jikry si žerou navzájem? Mám je odlovit a zařídit jim vlastní akva? Nikdy by mě nenapadlo, že se mi budou množit, když jsem je kupoval aůe teď mi srdce zaplesalo:-) Poraďte mi prosím co mám dělat. děkuji za rady zkušených.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 15:49 kroner Re: tomas_ch
mladý taťka cca.13cm, ale hóóódně vysoký a mamča cca.11cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 14:59 tomas_ch Re: kroner
Pěkné. Pěkné. Pěkné. palec Pohled na harmonii rodičů a těch oďubávajícíh žužlíků se prostě nikdy neokouká. Těším se na další update. Imho také celkem pěkní rodiče. Jak jsou přibližně velcí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:18 kroner
Tak sem hodím první výtěr mladého nepříbuzenského páru youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 20:08 PetrZáryby – odchov terčovců
Zdravím všechny příznivce Terčovců.
Měl bych dotaz na zkušenější chovatele. Dnes se mě rozplaval potěr většina se drží u rodičů. Jak dlouho mám nechat zvýšené Ph pro tvorbu sekretu u chovného páru. Jedná se o Hnědého.Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:44 Muž martas [0] Re: martas
podle me se zmenilo dKH,1stupen je asi malo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:28 Muž martas [0] Re: rriki
to neni muj pripad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:25 Muž rriki [818] - CichlidyRe: martas
Voda ne Veolia,někteří po přechodu tu Frasncouzkou technologii,měli problémy třeba v okolí Slaného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:17 Muž martas [0] Re: rriki
co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: martas
Nezavítala k tobě Veolia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 20:06 Muž martas [0] – uhlicitanova tvrdost
zdravim chlapi prosim vas ,potreboval bych poradit ,zmenila se mi voda v radu ,nikdy sem ji nepotreboval merit a mlady sli jak po masle,byl sem nucen si koupit meraky a testy ,voda mi ted tece 5,7 ph, 200 mikro., a dKH mam 1Stupen.tak nevi co je spatne, posledni mesice mi oplozene jiz cerne jikry zbelaj, u vsech paru dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.12.2013 13:19 Muž Priest [325] - CichlidyRe: O.Tom
Selekci je dobré provádět tehdy kdy jsou patrné rozdíly ve velikosti odchovávaných ryb.Neperspektivní ryby se tím z chovu vyřadí a pro zbylou-relativně nadějnou osádku tím uděláš více místa v nádrži a voda se bude méně zatěžovat dusikatými látkami.Důležitý je i fakt že nejmenší nebo špatně rostoucí ryby mají většinou slabší imunitu a onemocní jako první.Jejich odstraněním tak předejdeš rozšíření nemoci i mezi zdravé a perspektivní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2013 14:09 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Živá je živá bez ní to není vono a jak jsou takový jak píšeš, podtržený, z těch toho moc o budoucna nebude, i když je třeba i vypipláš, budou takový neduživý napořád. Selektovat, skrmit nějakýma dravcema, nepouštět do dalšího oběhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 13:47 finnnp Re: O.Tom
Myslím si,že krmit mražkou ciklopem není zrovna nejlepší nápad.Když není po ruce živá Artemka tak bych radši zkusil odskořápkovanou.Je výživná a levná.....Nestojnoměrný růst malých Terčů je ůplně normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 12:18 Muž O.Tom [439]
Ahoj, tak je to nějaký ten týden, co se mi podařilo dosáhnout stavu, kdy mi terči začli vodit vykulené rybky.
Některé už jsou celkem velké, přikrmuji mraženým cyklopem, líhnutí artemií jsem prozatím vzdal.
No a chci se zeptat, po jaké době, nebo v jaké velikosti se asi dá poznat, jestli je potomstvo "kvalitní" nebo už nějak deformované, když rodiče pocházejí kdo ví odkud.
Jak nerovnoměrně rostou, tak ty nejmenší kusy jsou asi 3x menší oproti největším a jsou nějací tmaví.
Ti největší už mají tak 1,5cm a už mají tvar disku. Ti nejmenší, zakrslí tmaví ještě do výšky nevyrostli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 20:31 Muž marek21 [16]
Zdravim zhanam nejake tercovce do mojho akva cca 8 kuskov
Je tu nejaky chovatel tercovcov ? okres. Trebisov, michalovce pripadne kosice ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
začít číst to,co už je napsané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 15:07 Falco
Mně to taky nedávno dělal pár Pigeonu, tak jsem jim musel 2x jikry strhnout a mladý už mají skoro měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 11:07 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Mi tohle dělal kdysi pár tyrkysů.Vždy když vodili a nakladli další jikry tak mladé sejmuli.TKže jednoduché jakmile se vytřeli a měli na sobě mladé tak jikry dát pryč. :-) U mě to vždy pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 07:40 Milan – Odchov terčovců
Přesně tak žádná věda to není chce to jen zkoušet a zkoušet.i když mám jeden pár na který to teď nefunguje.před létem my odvodil 400 mladých i přes velké dokrmovaní samice hrozně zeslábla a i když už je teď jako před tím do tření se jí nechce i když samec by už chtěl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:16 R Muž romant [27987] Re: Milan
Jinými slovy aplikuješ na ně klasický zahejbání s teplotou směrem dolů což v nich vyvolá instinktivní pocit ze své domoviny na období dešťů, kdy se taktéž sníží teplota a příjde hojnost potravy a tudíž se ryby začnou více rozmnožovat. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 19246x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7134?od=151