Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec červený - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 20:15 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
Pokud jim budou mladý sežrány, tak se klidně za těch 10 dní vytřou znovu, ale pokud nějaký zůstanou a něco ubrání, tak samozřejmě tak rychle ne a budou je mít snahu vypiplat. Až mladý povyrostou a oni se budou chtít znovu třít, tak se i k nim začnou chovat jako k vetřelcům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 20:10 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: romant
tak rychle coze a těm svým prvním mladým nic neudělaj?nebo odlovit kdyby začli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 18:31 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
Když budou mít podmínky a náladu, tak klidně za cca 10 dní, ale pravidlem to být nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 15:18 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: romant
:-( aha no :-D tak doufám že nějaký zbydou zítra bi se měli vyklubat
za jak dlouho se vytřou znovu od prvního vytření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 15:12 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
Jejich rodiče jistě nějaký uhlídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 15:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: dblazeks
Budou mít vliv skoro všichni....všem bude chutnat. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 15:06 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: romant
budou mít na potěr pestřenců až jse vylíhnou vliv tyto ryby(neonka 15ks,black molly 3ks,mečovka mexická ada pár,pancéřníčci zelení 2ks,kropenatý 1ks)aby jim něco neudělali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 17:40 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jasná věc. ;-) No a teď to někomu vysvětli tak, aby to nejenom pochopil a ještě se podle toho zařídil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2012 17:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jinak je to tedy vražedná kombinace. Vůbec bych se nedivil, kdyby někdo padl při obraně teritoria. Není radno míchat Afriku s rybami opačné polokoule...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 15:19 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
Ano, nepochopil jsem koho chceš lovit. Pokud se Ti ty kančíky a šneky povede odlovit aniž by jsi zbytečně vystresoval ty pestřence, tak by to mohlo zafungovat. Pokud je to nějaký mladý pár a je to jejich první či druhý výtěr, tak bych to neřešil a nechal to tak, oni se to alespoň řádně naučí. Jsou to velmi plodný ryby a další výtěry jistě budou následovat a třeba na ně budeš lépe připravený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 15:13 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: romant
ale kdybych teď chtěl mladý tak bych je měl vylovit? ty kančíky a šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 15:03 R Muž romant [27987] Re: dblazeks
Nechal bych je vytřít a dal tomu volnej průběh, ta pravděpodobnost sežrání je vysoká. Pokud je budeš chtít nějak efektivněji množit, tak bych volil nějakou separé nádrž a pak už bude mít jenom starost jak se zbavit mladejch. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2012 14:46 Muž dblazek [16] - Cichlidy
Dobrý den vytírají se mi pestřenci ale mám strach že jikry sežerou kančíci příčnopruzý nebo ampulárky sežerou mám je vylovit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 16:59 Muž leontin [46] - CichlidyRe: Honzzin
Taky podle velikosti a snaze kolik jich chceš odchovat.Začíná se třeba vylíhlou artemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 16:13 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Honzzin
Jo jo tak jak píše Romant. Kdysi dávno mi jich takhle přežilo 6 a pak byl akorát problém kam s nimi. Nakonec jsem je rozdal po známých.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 14:34 R Muž romant [27987] Re: Honzzin
Podle toho jak to popisuješ, tak Ti o nějakej systematickej odchov nešlo, tak bych tomu nechal volnej průběh a krmil normálně tím čím krmíš, oni ti nejsilnější jedinci přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 14:13 Muž Honzzin [0] – Potrava pro mladé
Zdravím. Tak jsem šel dnes kolem akvarka a všiml jsem si, že kolem dospělých pestřenců plave potěr :-D Chtěl jsem se zeptat – je nutné je něčím speciálně krmit nebo se v akváriu uviží? Vůbec s tím nemám zkušenosti :-) Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 05:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rollcut
pH a dusíci jsou podstatnější informace smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 23:36 Muž Rollcut [-1] Re: LiborSprysl
Já vím...není to lehké. Parametry nádrže: 60litrů, fitrace eheim, topení 26stupnů, nádrž zaběhlá pul roku, osázení rostlinami 30%. Štěrk zrnitost 1-5mm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 05:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rollcut
Jestli jste ryby odlovoval po dvouměsíčním odchovu mladých, tak je už spíš považovali za vetřelce ve svém teritoriu, než by trpěli stresem ze stesku po nich. Podstatnější je asi jiný faktor. Nic nepíšete o parametrech a velikosti té druhé nádrže. Týdenní skrývání signalizuje problém, který vám těžko dešifruje takto na dálku, ale zcela jistě je něco špatného v nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 21:03 Muž Rollcut [-1]
Zdravím :) Je to trošku jiné téma, které jsem možná nepatří, ale mám páreček pestřenců. Zhruba před 2 měsícema se mi vytřeli a v pořádku odchovali mladé (asi 30ks.). Jakmle je začali rodiče prohánět, tak jsem je vylovil a přemístil do jiné nádrže, kterou jsem si pro ně zařídil a tam at se vytírají do aleluja. Omladina vesel plave ve svojí rodné nádrži, ale problém mám s párečkem v té druhé nádrži. Dalo mi docela práci je vylovit a přemístit. Nedali se zaboha odchytit a trvalo mi možná tak 10-15 minut než sem odlovil samečka a zhruba 5 minut samičku. Přemístil jsem je do nové nádrže a okamžitě se schovali. Samička za filtr a sameček do kokosáku. Je to už zhruba týden a jsou pořád schovaný...ani se nehnou...moc nežerou. Sameček občas se strachem něco zblajzne když mu letí něco okolo huby před kokosákem, ale samička je pořád za filtrem. Myslíte, že jsou pořád ve stresu z toho odlovu a neb, že jim chybí omladina jejich? Děkuji za nápady a názory ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:45 Muž Stehan [2] – male
no jo a mám prckov malých...asi 30ks obaja rodičia sa starajú a pekne sa s nimi presúvaju po akvariu :)



v 100l nádrži 100cm dlhej si 12 neoniek a 4 SaE ani neprdnu a musia sa zdržiavať len v jednej polovici akva :) druhú si bránia Pestrence :)

som zvedavý koľko ich prežije

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 18:52 R Muž romant [27987] Re: parisse
Pokud nechceš po nějakou dobu další mladý, tak je budeš muset rozdělit. Když jim to jenom sebereš, tak se Ti do týdne vytřou znovu. Už jsou holt takový. :) Je jedno koho odlovíš jestli jeho nebo jí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 18:40 Žena parisse [4] - Cichlidy – Opět jikry
Týden po odlovení malošků se rodiče opět vytřeli,tentokrát od nich mladý ale nechci.Mám několik možností.
1 - Jikry zlikvidovat a nechat rodiče spolu
2 - Jikry zlikvidovat a rodiče rozdělit
Co byste udělaly vy?
A jestli z jejich nádrže vyndat samce nebo samičku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 09:05 Žena parisse [4] - CichlidyRe: romant
jo to jsem asi nepsala,světlo nakonec bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:47 R Muž romant [27987] Re: parisse
Dal bych tam tu egerii, ludwigii a ten anubias. Něco prostě úplně nenáročnýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:42 Žena parisse [4] - CichlidyRe: romant
Myslíš jo?Mám tu pár kousků břidlice na jeskyňku a koupím pár květináčků,aby se měli kam schovat.
Alternanthera 'Roseafolia' (plevuňka 'Roseafolia')
Anubias barteri var. barteri (anubis Barterův)
Egeria densa (douška hustolistá)
Echinodorus 'Ozelot' (šípatkovec 'Ozelot') var. red
Echinodorus isthmicus (šípatkovec odnožující)
Heteranthera zosterifolia (kosokvět úzkolistý)
Hygrophila corymbosa (mokřanka vzpřímená)
Hygrophila polysperma (mokřanka mnohosemenná)
Lilaeopsis mauritiana (liliovníček maurícíjský)
Ludwigia repens (zakucelka plazivá)

Mám k dispozici tyhle kytky,co bys do toho akva dal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:38 R Muž romant [27987] Re: parisse
Tak tam bych je nechal samotný hejno. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 08:11 Žena parisse [4] - Cichlidy – Rozplavávačka
Už jdu zase otavovat stydim stydim .Pro pestřence se do akvária doporučují doplňkové ryby.Jinak jsou plaší.Myslíte,že to bude platit i pro rozplavávačku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:56 Žena parisse [4] - CichlidyRe: romant
Od založení akva jsem neodkalovala,takže nevídím důvod s tím teď začínat.Hrubost dna je 1-3 mm.Kytek je tam dost,tak myslím,že to všechno spotřebují kytky ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:48 R Muž romant [27987] Re: parisse
Jasně, častější výměna vody bude postačovat. Klidně 2x týdně. Oni stejně rychle povyrostou a tak za 14 dní už tam budeš klidně moct beze strachu šáhnout. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:40 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Kamilstrom
Jak odkalujete,když máte v nádrži potěr?Dneska mě čeká 1 údržba s prckama a mám strach.NO2 je na nule,tak jsem myslela,že bych jen vyměnila část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 15:33 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: parisse
U me to bylo tak nejak kolem 2 mesicu,kdy je prestali bavit a zacali je odhanet!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 11:59 Žena parisse [4] - Cichlidy – Maličcí
Dnes poprvé pestřenci vyvedli svoji drobotinu z úkrytu.To je nádhera hop Chtěla bych se zeptat,na osobní zkušenost.Jak dlouho se rodiče o malé starali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 16:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: parisse
Určitě lepší jak nic, teto se dokonce i dobře daří v nádržích kde se mnoho nesvítí, a navíc se nemusí sadit, což je v akva bez dna určitě plus. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 16:10 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: beowulfx
Stačila by třeba plovoucí egerie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 16:04 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: parisse
Rozměr je pro malé dobrý, jinak dal bych tam třeba aspoň nějaký pařez a aspoň nejakou kytku, takto hole to bude pro ně docela stresující, budou furt hledat kde by si zalezly. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:56 Žena parisse [4] - Cichlidy – Re: beowulfx
A co bys tam teda dal?Rozměr vyhovuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:51 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: parisse
No pokud chceš malých uchovat co nejvíce, tak je vždy lepší mít je někde bokem, akorát bych to nenechával úplně holé. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 12:18 Žena parisse [4] - Cichlidy – Rozplavávačka
Používáte někdo?Jak velkou.Já uvažuju nad 100x25x25 cm.Jen holá nádrž s krycím sklem,filtrem a max topením

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:21 Muž danny80 [0] Re: beowulfx
tak ja tam mam čichavce a parmičky černopruhé, ti asi jedini by je mhli požrat. U neonek, danii, gavunku a krunyrovcu to nepredpokladam. Uvidim co s nima, necham je tam urcite do te doby co se rodice budou starat a pak se uvidi co zustane. Dlouhodobe vic jak jeden par nechci, delalo by to neplechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 16:06 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: danny80
Prezijou neboj se,Pestrenci jsou dobri rodice oni je ochrani,problem je co pak snema pozdeji,rodice je pak(az odrostou)povazuji za sve nepratele a zacne mela.Musis mlade odlovit a se stestim je darovat(on uz je nechce nikdo ani za darmo)!!! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 15:53 Žena parisse [4] - CichlidyRe: beowulfx
Chlapi,tak to gratuluju potlesk potlesk.Já na prcky stále čekám.Miláčci mají za sebou svůj první výtěr,jikry bohužel požrali,ale na podruhé se snad už zadaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 15:40 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: danny80
Díky te džungli jich má docela dost šanci přežít, jinak mám stejnou zkušenost, asi tak před týdnem se tam ti moji objevili taky s malýma asi 8ks, se divím že ještě stále všichni žijí, jelikož v akva mám skaláry, parmičky, všeho všudy přez 30 ryb. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 14:32 Muž danny80 [0] Re: romant
no uvidime, i kdyz nejake zustanou tak stejne nevim co s nima :) odlov je u me hodne problematicky kvuli te dzungle co tam mam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 12:41 R Muž romant [27987] Re: danny80
To oni nějaký určitě přežijou. Protože když už se s nima takhle pochlubily, tak už je považují dostatečně velký na to, aby jich přežilo co nejvíce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 12:31 Muž danny80 [0]
Tak aniz bych to vedel, tak vcera byli pestrenci na vychzce i s malyma cca 20 kusu. Vubec jsem si nevsim vytreni, pac kokos maji vzadu v rostlinne dzungli. Nechvam je tak, nebudu je odlovovat a uvidim kolik jich zustane. Asi zadny. Ale holt to je priroda. Maji 200 litru i s dalsima 20ti rybama. Jsem rad ze se to podarilo i kdyz jsem to necekal. Precejen je samice asi 5x mensi nez samec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:15 Žena parisse [4] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Je fakt že do kokosu jsem jim čučela,květináč je schovanej,další důlek je pod kameny a další pod kostkou molitanu.Když jsme u toho není to pod tím filtrem nebezpečné?Přikládám fotečku akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: parisse
Vykulene prcky prenesou do dulku. A az se jim nebude zdat bezpecny, daji je do jineho dulku. Nepamatuji si uz jak to presne delaji tihle pestrenci, ale to prenaseni po dulcich v pisku je u cichlid bezna pece.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 16:05 R Muž romant [27987] Re: parisse
To bych si spíš vsadil na to, že je požraly a teď se připravují jinde na další tření. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6963-pestrenec-cerveny-rozmnozovani-odchov?od=51