Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec červený - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 16:55 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: ika
Ikri nechaj kde sú,ostrieziky purpurovy,samec i samica sa staraju o ikri a aj o plodik takze ich tam kludne nechaj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 16:43 ika – rybi ostriezikovyte
potrebujem surne poradit dnes sa mi vytreli parik ostriezikou purpurovych lenze ja by som ich chcela odchovat len mam mansi problerm meviem ci mozem im odobrat ikri do inej nadrze ich dat tak zeby to malao mynymalne zle nasledky lebo ked ich necham tam kde su tak ich ostatne ryby pozeru poradte mi co ma sppravyt

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 18:58 Mato00 Re:Elffka
No aj hej, ale zavisi to aj od ostatnej osadky!Ked ho budes kvalitne krmit tak z neho vyrastie silny a zdravy jeedinec! ahoj Inak moje su uz viliahnute, aj rodicia su na prvy pokus dobrymi rodicmy az na slabe oplodnenie samca, ale to je na prvy pokus, ved su to cichlidy a ucia sa!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 13:29 Žena Elffka [9] Re: vojtak
vojtak napsal: Samec si nejspise nevybojoval titul "pan akvaria"...
a dá se s tím něco dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 19:34 Mato00 Re:Elffka
Asi od 3cm, ale to ty neodporucam!Samica sa bude velmy venovat mladym a vabeniu samca a na jedlo dost casto zabudne! ano A potom rastie velmy, ale velmy pomaly!Ako sa to stalo mne! sad Nechaj si samicu do trenia nech ma aspon 5-6cm, alebo ked budes mat stastie tak rovno kup! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 18:06 Žena Elffka [9]
Od jaké velikosti jsou samičky schopné se třít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 18:16 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Elffka
No tak nejvice zalezi na samicce, jestli je pripravena ke treni. Mozna se uz vytreli, ale tys to nepoznala (i presto, ze samicka pri treni zhubne cca o pul bricha). Potom trva 1,5 mesice klid, a pak zase treni. A jestli se netrou ani se pred samcem nenatrasa, tak je problem s ostatnimi rybami. Samec si nejspise nevybojoval titul "pan akvaria", nebo kvuli hustote zarybneni citi, ze by z toho nic nebylo.

EDIT: to mato00: me se trou ve vytiracce hned jak se vybarvej, ve spolecenskym se zbytkem grupy pestrencu se netrou vubec, jen 1x jsem zpozoroval treni, ale to je vse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 18:09 Mato00 Re:Elffka
No ja som zariadil pred tyzdnim vytieracku pre ostrieze purpurove!Samec sa so samicov ani raz nevidel!Samica je plna ikier a hned mu to dala na javo!Natriasa sa pred nim meny farbu brucha a pod.Samec bol tiez voci nej apaticky, ale v stredu som si vsimol ze ju uz zacal vpustat do svojho teritoria!Vcera vecer jej uz dokonca dovolil prist k mnemu do kvietinaca!A dnes su cely cas spolu!Samica vyfarbena samec tiez(Ale iba obcas!)Su v kvietinaci a samica uz zacina javit naznaky vyteru!(kuse vnutro kvietinacu,vynasa strk kde su posadene rastliny)Vyter cakam asi tak za 2-3 dni! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 17:54 Žena Elffka [9] Re: Ancinonyx
Právě že samička je úplně bezbarvá,nemá ani červený bříško.Sameček je taky vybledlej.Samička se před ním natřásá, on na ní ale kašle rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 13:50 Acinonyx Re: Elffka
Mno, toto su uzasne ryby, asi moje najoblubenejsie. Ono je dobre vidiet, ze ci si tu samicku vybral, ked mas aj nejaku inu, potom tu druhu konstantne odhanaju, az ju treba odlovit. A ona sa pred nim netrasie, alebo nefarbi? Ked mojmu ostriezikovi raz "dvorila" tak bola takmer uplne cierna, s jednym purpurovym flakom na brusku. Potom uz ju chcel, a za dva tyzdne sa vytreli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 10:17 Žena Elffka [9] Re: Roman
Myslím že ji chce,vzájemně se neprohání,občas jsou spolu v kokosu(to ale opravdu výmečně)občas se před samičkou i trochu zatřese aby se neřeklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 10:15 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Elffka
Tak ve velikosti od 5cm jsou samci už šikulkové, a jde jim to samo.problém je či vůbec danou samičku vůbec chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 10:09 Žena Elffka [9] – Pestřenec červený
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chtěla jsem se zeptat, jestli je tento samec dospělý a schopný rozmnožovat se?K samici se chová jako trouba tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 11:37 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Geri
No tak ja je nechavam u rodicu dokud se nepripravi na dalsi vyter, obvykle neco pres mesic. A s tim cistenim jsi spatne pochopil muj prispevek. Z prvniho prispevku je patrne, ze tam ma nejaky podklad (predpokladam ricni pisek), a vysat ve 20 litrech mlade je docela snadne. Proto predejdeme ztratam, nasadime par do 30l a vice, bez substratu, jen par dutin a javsky mech, cistit to je oproti 20l s piskem daleko snazsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 10:26 Muž Geri [29] - SkaláryRe: vojtak
20litrů jako vytíračka bohatě stačí. Stejnak tam nejsou dýl jak týden po rozplavání, nebo je tam snad někdo nechává dorůst do dospělosti? :-D a v žádnejch hovnech se tam nemlátí protože nejsme prasata a akvárko čistíme že?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 06:16 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Nobody
Procpak?
Dospeli (samec 10, samice 8) pestrenci se ve 20 litrech se 250 mladymi skoro nehnou. A to nemluvim o znecisteni dna, kde se velke riziko, ze se vsaje mlade (ne jedno), a maji tak nestastne zbarveni, ze je ve vykalech proste nenajdes, pokud tomu nevenujes cely den, ale i tak je to pro ne stres.
A kdyz nemaji mlade, nebo uz neupravuji jeskyni, je jim to mensi nez jindy. KAZDY samec pestrence, ktery musi trpet ve svem teritoriu nepripravenou samici, je hodne agresivni a jestli me ji asi tyden hnal po akvariu 72l, ani nezrala, tak si skoro nedovedu predstavit, co by ji udelal zde behem jednoho dne. Jedine, co si zde dokazu predstavit, je smrt samice. Sam mam vedle me vytiracky jeste jedno akvisko pro samici. Chovat je oddelene ve 20 litrech neni problem, je vsak lepsi, aby na sebe nevideli (oddeleni prepazkou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 01:10 Nobody Re: Tereza
Nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 01:09 Nobody Re: James1
Chtělo by to aspoň těch 30 - 35l.
Tam v pohodě odchovají mladé,pokud je jen pár.Samozřejmě musíte udržovat dobrou kvalitu vody.Po rozplavání za 2-3 týdny mladé odlovit do rozplavávací nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 11:01 Tereza Re: James1
20 litrů?! coze Si děláš snad srandu. Když mají madé, potřebujou mnohem víc prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 10:36 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: James1
20 litru je strasne malo. To ti hnedka sezerou (zmeny vlastnosti vody, nadmerne ruseni, temer se neschovaj)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 10:03 Muž Geri [29] - SkaláryRe: James1
Chce to čas, krm živým, pravidelně měň vodu a čekej, v akvaristice nic neuchvátáš, kdo si počká ten se dočká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 09:56 James1 – Pestřenec červený-problém?
Samec a samice pestřence červeného jsou ve 20 litrovém akváriu a mají tam několik skrýší a už hloubí velkou jamku vedle jednoho kamene,opravdu už toho vynosili dost,ale nemyslím si že už budou mít mladé,protože se vzájemně nedvoří a nejsou výrazně zbarveni(takový normál)a to ikdyž jsou v jednom úkrytu spolu.
Přestože samička jak se zdá má jikry ale ještě se k tomu nějak nemají.
Topítko i filtr jednoduchý s molitanem tam je.Teplota na 26°C.
Tak nevím nevím co z toho bude. :-( hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 13:27 Muž MatesKGB [4] Re: dado
Pro rodiče a mladý je 12L akva dost malé, možná tak jen pro mlade by to stačilo než trocha povyrostou ale dlouho tam nevydrží.
Jinak nevidím důvod je přelovovat s rodiči, moji pesřenci už měli hodněkrát mladý ale vždy jsem je přendal bez rodičů. prckové dodiče nepotřebují pokud jim nehrozí nebezpečí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 15:34 dado Re: langosh
Ahoj,tak boli tam ikry a teraz som v spolocenskom akva uvidel rozplavany poter hop hop Mohol by som ich dat s rodicmi do 12l akva?asi nie len tak sa pytam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 10:30 Žena Marianesca [3] Re: keltan
Tak sem si předělala akvárko a pestřencům se jejich pootočenej úkryt moc líbí..samička si samečka zase začala všímat jako zpolditele a třou se o 106 smich potlesk ...akorat me pekne naistalovanej novej pisecek z jeskyne vyhazeli ven :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 19:10 keltan Re: Marianesca
Měl si je ze společnýho akva vyndat.Samičky i samci si vybírají partnery a pokud tam bylo pestřenců víc,mohla dospělýho samečka začít utiskovet.U nás si zase původně vybíral sameček.První samičku málem uhnal k smrti,tak sme koupili dvě jiný a tu kterou si nevybral vrátili.Teď máme sice malý taky,ale po měsíci pudou do samostatnýho akva... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 14:12 Žena Marianesca [3]
ahoj.taky mam par pestrencu cervenych a na poprve prezili a dospeli 3 mladata ale vyskytl se mi problem..jak byli vetsi (nechala sem je ve spolecnym aqua) tak se mi zase rodice zacali parit jenze asi po 14 dnech zacala samice samecka odhanet a vyslovene ho utiskovala..nahanela po akvariu a nepustila k sobe a skocilo to tak ze samec asi stresem neprezil..nevim cim to je.tak sem si koupila mladyho samecka a ted kdyz uz dorostl se pari ale zatim nic...a asi pred tydnem me samicka zase zacala samecka utiskovat.. sad vubec nevim proc a co s tim..samecek je uplne svetlej a mam strach aby me taky neodesel...poradi mi nekdo? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 13:43 langosh Re: dado
Je zde velká pravděpodobnost, že hej :) ...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2008 13:23 dado – Ostriežik
Fotka k příspěvku Ahoj,poslednych par dni su stale pri jednej jaskyni,raz je tam samec raz samica a nikoho tam nepuštaju,mohli by tam mat alebo budu mat ikri?prikladam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 22:31 keltan Re: Mato00
No nechce se mi je přelovit hned.Až za ten měsíc.Právě že se třou tak zhruba po tom měsíci a půl,tak bych pak dala pryč jenom prcky...Už v tom mam trochu hokej... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 18:42 Mato00 Re: keltan
ahoj!tych 30 dni nie je presne nejde to kolko dni ale kedy zacnu javit zaujem o dalsie trenie! :-| tych 30 litrov by malo stacit pre dvoch dospelych a mimina!nedavaj im tam nic akorem topitka,molitanoveho filtru,teplomera a vody! smich za ten mesiac narastu podla kvality krmenia!krm artemiou alebo cyklopom kym nepodrastu aspon na 7mm a potom idu na rad patentky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 14:11 keltan – Pestřenec červený-odchov
Už podruhé se našim pestřencům narodily malý.Poprvý to dopadlo špatně :-( a všech 12 prcků umřelo.Teď jich je v akvárku cca30 a pani v akvaristice nám poradila,aby sme je aspoň měsíc nechali s rodiči a pak je dali do jiného akva.Myslíte,že bude stačit 30l?A co všechno do něj můžu a nemůžu dát?Prcci rostou jako z vody,počítam že za tem měsíc už budou o dost větší.Děkuju za odpovědi... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 18:53 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Nobody
Ziva buchanka je nejlepsi. A pocet jiker (a odchovanych mladat) zavisi na velikosti nadrze. 80-100 v male nadrzi, ve 100 a vice litrech maj az 200, vzacne i vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2008 20:36 keltan Re: Nobody
Pro živou potravu jim půjdu příští týden.Teď střídám ten žloutek a najemno rozdrolený sušený krmivo a vypadá to,že jim šmakuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 22:55 Nobody Re: keltan
Žloutek?Taky jde,ale nic moc.
Zkuste raději odskořápkovanou artemii nebo mražený cyclop(buchanka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2008 01:38 keltan Re: Nobody
No já to nakonec vyřešila tak trochu po svym,za pomoci a rad paní z akvaristiky.Vlastně sem si udělala takovou malou chovničku,kam sem dala filtr pro to určený,jednu rostlinku a kamínek(ten asi ale zejtra vyndam).Bylo mi doporučeno krmit je žloutkem,rozmíchaným s převařenou vodou a trochou soli(na jiné jsou prý ještě moc malý).Příští týden si mám přijít pro živé krmivo...Vypadá to,že malý se maj dobře a hodlám založit ještě jedno menší akvárko,kam pak přelovim mimča,až povyrostou.Díky vám moc za informace,i když sem z nich byla víceméně spíš zmatená a nejistá,co mám vlastně udělat,ale i tak sem si aspoň udělala jakos takous představu.Prcků je sice jenom 9 (ostatní požrali parmičky),ale ráda bych je odchovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 19:13 Nobody Re: keltan
Pokud je chcete odlovit,tak bez rodičů(stres-mohou sežrat).
Když už se rozplavaly a přijímají potravu,tak stačí bohatě 30l akva.Nezařizovat-jen dát kostku biomolitanu se vzduchovacím motorkem.Budete mít přehled o tom,jestli potěr žere,a také se lépe odstraňuje nespotřebovaná potrava a výkaly.
TOONY Vás jen straší a svým způsobem kecá. ;-)
Když jsem odchovával pestřence(i jejich varianty),tak páry byly v 35l.V pohodě se třely a potomstvo:80-100ks z jednoho výtěru.S rodiči(pokud se starali)jsem nechával potěr 3-4 týdny po rozplavání.Pak jsem teprve odlovil mladé do rozplavávačky(100-150l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 18:32 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: keltan
doporucuju koupit tech 30l a prelovit tam ty parmicky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 14:25 keltan Re: Toony
Díky...Prostě koupim malý,hezky jim ho zařídim a uvidíme....Snad to všichni ve zdraví přežijou...Nic jinýho mi ani nezbejvá...Aspoň budu mít to malý jako zařízenou chovničku nebo karanténí akvárko(podle situace)....Dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 14:07 Jhonny Re: keltan
Pestrence mama taky zatim jenom poter jsou 2 a mam je v 14l akva a uplne jim to staci.Potom az vyrostou tak pro ne mam pripraveny 40l at se dari:-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 14:06 Toony Re: keltan
tak 8 to je malo.ale jak rikam 50 je minimum a nebo to riskni a treba ti nejaky odchovaji. ja mam taky parek pestrencu.mam tam 10 teter ruzovejch a nevydrzi mi tam dyl jak 5 dnu. a to mam akvarko 220 litru, v celku dost korenu, mrkni na muj profil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 12:59 keltan Re: Toony
Tak to bude problém....Na další 100l akvárko nemáme místo....Myslela sem,že by pro rodinku stačilo tak 20-30l.No byla sem naivní.Proč vlastně tak obrovský?Když pak velký přendam zpět do původního a v malym zůstanou jen malý (neni jich víc než 8 a pochybuju,že přežijou všichni)....Ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 12:53 Toony Re: keltan
akvarko minimalne 50 litru, ale to dlouho stacit nebude, pac tech rybek tam bude dost a spatne by ti rostli. takze ideal 100 litru.na dno nemusis davat ani pisek, zalezi na tobe, ukryty to chce a taky nejakou rostlinku.jinak odlov sitkou nehrozi. zkus je nasat nejakou trubickou. mrkni se tady na chov pestrencu, mas to tam vsechno popsany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 12:43 keltan Re: Toony
Mno tak jo...Koukala sem,že jich zas tolik neubilo,ale celá rodinka se přez dopoledne přesunula do jinýho úkrytu.Musim teda sehnat druhý akvárko.Myslíš,že nějaký malý bude stačit?Dám jim tam úkryt a rostlinky.Rodiče dám asi zpět do velkého akva,až přestanou mít zájem o mladé,co...A ještě něco.Jak je pochytat.Sou tak maličký.Neuděla jim něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 12:29 Toony Re: keltan
prehod je do akvarka i s rodicema a nebo samotny. ty parmicky si je urcite davaji ke sváči.nekdy muzou sezrat rodice svuj poter, kdyz jsou ve stresu.ja bych je odlovil i s rodicema do nejakyho jinyho akva.cim driv, tim lip. hlavne pouzij vodu z akvaria , kde se ti vytreli, jinak se s tema prckama rozluc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2008 11:53 keltan – Pestřenec červený-pomoc!
Vážně potřebuju pomoc.Vytřeli se mi pestřenci a včera sem si všimla malých (mohl to být první nebo druhý den,co byly schopné plavat).Samice se samcem se o ně vzorně starají,přesto jich od včera pár zmizelo.Mám akvárku ještě parmičky a bojím se,že mi je žerou oni (rodiče by je asi nežrali,ne).Jenže co jsem o nich četla,tak malé nemůžu přesunout do malého akva dřív,než o ně rodiče ztratí zájem.Semz toho zoufalá a ráda bych nějaké z nich odchovala.Pořebovala bych s tim poradit.Za jakékoliv info budu vděčná.Klidně pište i na mail:keltan@seznam.cz...Děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 21:47 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Keso
No a teď k věci.P.pulcher se vytírá do skulin pod kameny,mezi kořeny a nepohrdne jakoukoli umělou jeskyní.Samice po vytření chrání hnízdo navršením písku před jeskyní a mnohdy škvírkou neproleze ani samotnej samec, který celou dobu hlídá vchod a nekompromisně odhání ostatní ryby v okolí.Po vylíhnutí rodiče vodí potomky spolu, ale samec spíše dále od prcků.Někdy se stane že samec samici odežene a hlídá a vychovává potomky sám (vlastní zkušenost)a nebo samice naopak zdemoluje samce a stará se sama (další výtěr.Často dochází k zabití jednoho z rodičů druhým partnerem.K výtěru se musí pár vybrat sám z cca 10ti a více kusů ryb smíšeného pohlaví.Takto vybraný pár je zárukou toho že se nebudou napadat hnedle po tření.Osobně nedoporučuji chovat více jedinců pohromadě-dominantní pár ostatní ubije.
Potomci se líhnou jako většina cichlidek do 7dní od oplození jiker a do dalšího týdne se rozplavou.krmíme čerstvou artémií nebo planktonem.Prckové jsou docela maskovaní a při nebezpečí zalehnou do písku, kde je sotva vidíme.Nevím jak to dělají,ale u mojich pestřenců samec když vycítil nebezpečí, tak cukavým pohybem dal potomkům znamení a ti se ihned nalepili na nejbližší dekoraci (kořen,písek čí spleť kořenů hnědovky)
Růst je ve společenské nádrži nestejnoměrný a proto k racionálnímu odchovu volíme nádrže kolem 50l na sehraný pár.Rychleji rostoucí ,mládež napadá své menší sourozence. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2007 21:06 Keso – Ostriezik
Zdravim.Nevie niekto ak sa mnozia Ostrieziky P hmm urpurove? hmm hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 21:04 Page Re: Chikon1
Spíš to vypadá na dva samce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 20:59 Chikon1 Re: Page
ale neviem ci je to medzi samcami alebo samica a samesc pls poradte coze
coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6963-pestrenec-cerveny-rozmnozovani-odchov?od=201