Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Pestřenec červený - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2006 21:20 Heavyk1 Re: Pedro
Tákže: V porodničce to nešlo, protože rodiče obsadili horní polovinu akvária kolem a tloukli by do sítě, dokud by malé nezlikvidovali. Navíc útočili na všechno, co se hýbalo. Jediné volné akvárko mám cca 10-tilitrové (pro narození živorodek), dala jsem dno i květináč z původn.akva a přemístila rodiče i s malými. Zpočátku byli spokojení, ale logicky jim začal scházet malý prostor. Nezbývalo, než dospěláky přelovit zpět do velkého a malí zůstali. Vypadá to, že je to nejschůdnější cesta. Druhou samici bohužel nepřijme ani samec, přestože je plná jiker, přitom se říká, že je vždy lepší chovat na jednoho samce víc samic. Po boku cichlidek kakadu v druhém akváriu normálně žije a není utiskovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 14:49 Pedro Re: Heavyk1
O rodice se neboj, udelaj si nove potomky :) Ja taky vzdycky kdyz odendam jikry skalaram, tak je jeste chvili hledaji a jakoby chrani to misto, kde je mely, ale pak se zase zaradi zpatky do hejna a je to :-) No a casem si zase najdou jine misto, vytrou se a zase na novo :)
Ja si myslim, ze kbybys je mela v nejakem jinem akva, jenom rodice a potomky, ze by to bylo v pohode, ale jak si psala, v tom spolecenskem je toho na ne asi moc... I kdyz musim smeknout, ze si je i tak hlidaji dobre... Necham to na tobe, ale samotny poter v nejake vytiracce ma urcite vetsi sanci, nez ve spolecenskem, i kdyz v tom muze prezit taky, ale urcine ne v takovem poctu, jako kdyz je prendas jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 10:14 Heavyk1 Re: Pedro
To by šlo, mohla bych je přendat do porodničky, ale co rodiče, když jim prťata vezmu? Jsem asi moc empatická :-) Dnes mi dovezou nový stůl, takže budu vypouštět akvária, udělám s tím něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 23:28 Pedro Re: Heavyk1
Ja nevim, jestli se to tu uz neresilo, ale neslo by proste jen prendat poter do nejakeho maleho akva, tam je chvili krmit a piplat a az by trochu povyrosty, tak je prendat zpet? Ja to takhle resim skoro se vsemy rybami...S poterem je to vsechno na jedno brdo :-) Ale musim se priznat, s pestrenci zkusenost nemam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 22:40 Heavyk1 Re: Jammes
Psal, vím, páry bych prohodila, ale nejde to, protože sameček má po menší potyčce zaplísněnou pusu, takže ho v podstatě léčím. Taky vím, že jsem nezkušená, ale i tak se mi nezdá, že rodiče je vypiplali z toho nejhoršího a teď se bojí, obzvlášť když vypadají klidně. Ale pro příště jsem poučena. Jak dlouho vlastně bývají na rodičích závislí? Fakt nevím, jak to vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 22:20 jammes Re: Heavyk1
psal jsem ti že pokud rodiče cítí hrozbu pro mladé, tak je radši sežerou, možná proto jich je tak málo, pokud je ten ancistrus malej, tak je nesežere, a co zkusit prohodit páry - dát ten pár samostatně když už se tře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 22:11 Heavyk1 Re: Heavyk1
Dneska ráno bylo cvrčků 13, v akváriu jsou jen mimina pavích oček, neonky a ancistrus. Gupky tam bývají od narození bez újmy i přes hlídající pestřenčí rodiče. Proto si nedokážu vysvětlit, že kolem poledne už zbyli jen čtyři malí. Rozebrala jsem i filtr, na který jsem sázela, ale nenašla nic (vnější filtr). Nemám možnost je odlovit, rodiče se starají, pochybuju, že by jim ublížili, jediné, co mě napadá, je proto ten krunýřovec. Jídla mají taky dost, obávám se i o ostatní. Navíc se to opravdu stalo během dne. Dokážete mi napsat vaše názory? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 23:10 Heavyk1 Re: Pedro
Jj, teď už poporostli, je to znát, jen kostřičky, oči a kulatý bříška :-) , kam se hrabe televize, toto je nejlepší program, který existuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 23:08 Pedro Re: Heavyk1
No vidis, na te fotce je videt, jak jsou maly pekne nacpany a tak to ma byt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 13:15 Heavyk1 Re: Jammes
Fotka k příspěvku Na to je třeba prostor a další zařízení, je pravda, že mám teď ještě asi 30tilitrové akva, ale tam jsem musela přelovit druhý pár pestřenců, jinak by bylo po nich. Co se týká agresivity, musím rodiče pochválit, opravdu krouží jen kolem dětiček a nepustí nikoho jiného, ale neútočí. Taky tam jsou ryby, které se pohybují spíše při hladině, akorát žasnu, jak si pestřenci poradí s ancistrusem, prostě bomba. Cvrčci rostou jako z vody :))), už brouzdají po celém akva. Jak dlouho vůbec trvá, než dorostou k nějaké samostatnosti? Protože pak je asi budu muset odlovit, že?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2006 22:54 jammes Re: Heavyk1
je lepší připravit pro pár samostatnou nádrž kde budou mít klid a nebudou je stresovat ostatní ryby, a při krmení na mladé taky něco zbyde, nemusíš mít strach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2006 22:23 Heavyk1 Re: Pedro
Zatím jsou příliš malí, vidět jsou jen oči a ocásek:))) Zkoušela jsem nasypat i krmení pro mimina s obsahem žloutku, ale to asi pro pestřence nebude, co? Nakonec po té příhodě, kdy se roztrousili po celé polovině akva, jsem jich napočítala zhruba 10-12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2006 22:17 Pedro Re: Heavyk1
To poznas, ze jsou maly najedeny, meli by mit nacpany cerveny briska, to uvidis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2006 21:58 Heavyk1 Re: Jammes
Musím se pousmát, vzhledem k tomu, že v akváriu je krapet víc rybiček a všem tento jídelníček velmi chutná, spotřeba je šílená :))) Ale za tu podívanou to rozhodně stojí, jen mám pocit, že malým to rodiče vyzobou přímo "před nosem" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2006 20:33 jammes Re: Heavyk1
normální to je (s tím váčkem) a krm aspoň 3x denně, až se rozplavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2006 17:23 Heavyk1 – frekvence krmení
Prosím o radu, je to už přes tři dny, kdy se malí vyklubali, přesto stále neplavou a nejspíš konzumují žloutk.váček. Je asi zbytečné se ptát, přesto... Je to normální?
Jak často krmit malé těmi artémiemi, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 20:37 Heavyk1 Re: Jammes
Nic jiného nezbývá. Ještě mi svitla naděje, že nějaké zatoulánky nakonec našli. Nechávám to osudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 18:19 jammes Re: Heavyk1
dopřej jim čas a oni se to naučí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 17:14 Heavyk1 Re: Jammes
Opravdu jsem přesvědčená, že je nesnědli, hledali je, ráno jsem ještě zpozorovala, jak se tu a tam malá objevila, ale už byli roztroušení. Nějak nezvládli uhlídat je, možná to je právě o tom, co je tu výše zmíněno a to "naučit se starat o potomstvo" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 16:48 jammes Re: Heavyk1
ryby potřebují klid, pokud mají o mladé obavu tak je radši sežerou, je lepší nechat pár samotný, příště to už možná vyjde
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2006 16:07 Heavyk1 Re: Heavyk1
Tak jsem to přecenila :-( Rodiče přes noc opět mladé odnosily mezi kameny (ještě pořád nerozplavané, ovšem schopné se přemísťovat), od rána se však marně snaží je shromáždit. Mladých ubývá, nevidím ani jedno, asi to dopadlo špatně. Na jiné ryby to nevidím, jsou tam jen hodně mladá paví očka, ale zkrátka se jim mimina zakutáleli a rodiče ztratily přehled. Postupně se smiřuji s tím, že je asi konec, ale nálada příšerná. Když pozoruju, jak se po malých marně shánějí, je mi z toho hrozně, ale asi se to stává. Všechno vypadalo tak dokonale a najednou jsou fuč :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 18:59 Cyclone Re: Heavyk1
Ptáš se o co šlo? Byla to moje blbost teď jsem mohl mít tak 30, ale nemám ani jednu. Samička se odpojila od samce a potěr neuhlídala a já odjel do Tunisu když jsem přijel tak my jich zbylo 10 byli velcí a všechny my sežrali takže rada zní: Nenechávat potěr s ostatními rybami. Teď půjdou pestřenci do nového akvária a budu věrně doufat že se vytřou a že se my podaří pár malých odchovat.
Ale co vůbec nepochopím proč se oddělili??? Stav teď je že se k sobě hodně maj ani netušíte jak. Doufám že počkaj do nového akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2006 13:54 Heavyk1 – ***
Dnes ráno, když jsem se podívala do květináče, po malých ani vidu, přesto oba rodiče pestře zbarvení a pohotoví. Oni si malé přesunuli pod list anubiasu mezi dva větší kameny. Poznala jsem to jen proto, že se to tam mihotalo a samička se odtamtud nehla. Už jsou zase zpátky v květináči :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2006 21:14 jammes pestřenci
počítej u mladého páru asi 20-30 mladých, později mají kolem 60 kusů ale můžou jich mít i víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2006 17:20 Heavyk1 – počet
Kolik mladých průměrně bývá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2006 15:54 Heavyk1 Re: Cyclone
Dík. Co se týká té chyby, mohl by ses podělit, ať ji neudělám taky, ale předpokládám, že asi ostatní ryby, je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2006 15:03 Cyclone Re: Heavyk1
Gratuluju k vytření Pestřenců, mě se také vytřeli, ale potěr po měsíci fuč díky mé blbosti příště tu blbost neudělám pokud bude příště. Ostatní ryby si zatím netroufnou za pár dní 2-3 se rozplavou a budou je rodiče vodit po akrvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2006 09:55 Heavyk1 Re: Heavyk1
Tak se malí vykulili, leží na dně a mrskají se, rodiče jsou nervóznější, agrese stoupá, ale pouze v okolí svého teritoria. Dál si zatím netroufají. Je jich docela dost, nechci jim tam lézt a ještě víc je znervózňovat. Pokud vyplavou, zkusím nafotit pár fotek a přidat do svého alba na stránkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 21:36 Heavyk1 Re: Jammes
Fandím jim, pokud nepřijde nějaká pohroma, jsou báječní, samička se skoro nevzdálí, jen pokud je v těsné blízkosti sameček, který ji prostřídá. Odhánějí ryby, překvapila mě agrese vůči ancistrusům, kteří se jim teď už naučili raději předem vyhýbat. Jinak dík, je to jako bych čekala sama :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 21:12 jammes Re: Heavyk1
dopřej jim čas, musejí se naučit starat o potomstvo a nškdy žerou i nškolik výtěrů, ale jinak jsou pestřenci celkem výborný rodiče
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 20:52 Heavyk1 Re: Jammes
Zatím jsou v pořádku, zítra dopoledne se možná bude něco dít. Rodiče vzorní, čumáčkama jikry přilípávají zpátky, tak snad na druhý pokus to vyjde. Poprvé se vytřeli a všechny jikry snědli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 20:41 jammes Re: Heavyk1
mladý se rozplavou za 2-3 dny, vylíhnou se i z jiker které spadly na dno, pokud nazačnou plesnivět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 11:12 Heavyk1 Re: Pedro
Zas tak hloupá nejsem.
Ptala jsem se, za jak dlouho se rozplavou. Pokud nemám zkušenosti, kam jinam se obrátit?!
Ještě mám jeden dotaz, týká se jiker. Většina jich nevydržela přilepená a spadly na dno květináče, ovšem jsou tam v bezpečí. Vylíhne se potěr i z nich? Asi stupidní otázky, ovšem u mě na místě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 10:06 Pedro Re: Heavyk1
No jasny, myslis si, ze by se napred rozplavali a pak se vylihli? ;-) Vykuli se a nekde "polehavaji prilepeny" :), to spotrebovavaji zloutkovy vacek a kdyz ho cely spotrebuji, tak se zacinaji ucit plavat. Kdyz je uvidis, jak si pekne plavou kolem rodicu, tak je muzes zacit krmit. Driv stejne nic zrat nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2006 09:33 Heavyk1 Re: Jammes
To nabádá k další otázce - kdy po vylíhnutí se rozplavou? Abych věděla, jak načasovat líhnutí artémií. :-) Připadám si jako cvok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 22:51 jammes Re: Heavyk1
teplota je dobrá, tu artemku když dáš do vody tak je živá a plave po celý nádrži, takže mladý ji v pohodě vyzobou, rodiče je voději a hlídaji. A mladý začni krmit až po rozplavání (to už mají spotřebovaný žloutkový váček), dřív se stejně nerozplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 22:20 Heavyk1 Re: Jammes
Aha, tak to je docela v háji zeleným... nemám žádnou artemku, myslela jsem, že je něčím naberu a vpravím do "hnízda", nevím teda, trochu jsi mě zaskočil. Jinak teplota v akváriu je 27-28°C. Zítra ráno musím dát artémie do vody a mazat do zverimexu, ovšem u nás nějaké "krmítko" těžko seženu :-(
Mladé je třeba krmit ihned po vylíhnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 21:45 jammes Re: Heavyk1
těch 60 hod zhruba platí, záleží na teplotě v nádrži, při vyšší teplotě se doba zkracuje, k artemii - líhne se po zhruba 24 hodinách, zase záleží na teplotě, množství soli, světla, a k mladým ji dostaneš tak, že ji scedíš přes jemné sítko a pak ji dáš do nádrže (artemku), mladý ji vyzobou a rodiče si taky zobnou, artemka vydrží v nádrži jen pár hodin - pak chcípne, tak krm jen trochu a častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 16:59 Heavyk1 – Pestřenci
Vytřeli se mi pestřenci, nemám s nimi zkušenosti, takže bych se chtěla zeptat, jestli platí, že malí se narodí za cca 60 hodin? Druhý dotaz směřuje na artémie, líhnou se údajně po 24 hod, zajímá mě, jakým způsobem je vpravit k malým, když jsou ve spol. nádrži a jak dlouho vydrží? Dík předem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [7]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6963-pestrenec-cerveny-rozmnozovani-odchov?od=301