Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec červený - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 15:55 Žena parisse [4] - Cichlidy – Vykulené rybky
Je možné,.že by rodiče vykulené prcky odnesli jinam?Vytřeli se pod kokosem a teď je v kokosu jen 1 jikra,rodiče ho nehlídaj a furt oba něco kutí v květináči

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:30 R Muž romant [27987] Re: palac15
Netvrdím, že se chtějí třít, ale že u nich jde o projevy spojený s dospíváním. :) Prostě to jsou puberťáci. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:26 palac15 Re: romant
myslíš že ikdyž dorůstají 8 až 10cm mužou se třít v 5cm typoval bych jim tak 2-3 měsíce
:-O :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:23 R Muž romant [27987] Re: palac15
Jasně jsou to dorostenci, kteří už to na sebe začínají zkoušet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:20 palac15 Re: romant
ale oni ještě tak velcí nejsou mají tak 4,5 až 5cm
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:11 R Muž romant [27987] Re: palac15
V úkrytu se samičce dvoří a ty barvy jsou projevem jeho výzev směrem k samičce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:07 palac15
dobrý den, asi před dvěma týdny jsem si koupil pestřence .
chtěl bych se zeptat proč samec když je sám ma velmi nevýrazne byrvy,je takovýbledý a když je v ukrytu se samicí tak mu zrudne bříško a ztmavne děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:22 R Muž romant [27987] Re: Radek25
Máš týden starý akvárko a v něm nový ryby o kterých ani nevíš jak jsou starý a už by jsi po nich chtěl aby se třely? hmm Opravdu to chce trpělivost. Pokud budou vhodný podmínky, tak oni se jistě k nějaký akci rozhodnou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:14 Radek25 Re: romant
dobře, takže se to může změnit jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 15:05 R Muž romant [27987] Re: Radek25
Pokud je to akvárko opravdu takhle čerstvě založený jak máš v prezentaci, tak bych tomu dal rozhodně čas. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 13:03 Radek25
Zdravím, potřeboval bych poradit, koupil jsem si pestřence červené a samec se nějak nechce třít. Samice se před ním jakoby třese ale on nic a nebo odplave, může se to změnit nebo ne?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 18:31 Muž Mrbacil [0] Re: Mrbacil
Tak to netrvalo dlouho a už se vytřeli do kokosu :) tak doufám že se něco z toho povede.. nebo jsou ve společným akváriu..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2010 11:06 Muž Mrbacil [0]
tak se taky přidávám s pestřencema.. udělal jsem jim skovku z kokosu a víčko jsem dal kousek dál.. ale místo kokosu si všímaj víčka.. obojí je na videu, a dost se u toho natřásají.. je možný že se jedná o vábení k páření? www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 22:23 Jimmy Re: pepik
Dokut rodiče nestratěj zájem o potěr tak to nech jak to je.Pokut je odlovíš tak se samec bude chtít znovu třít a samyčka nemusí bejt připravená!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:51 Muž pepik [6] Re: krejča
Ja bych nic nepredelaval mam je v samostatnym akva,takze bych pak mohl dat ten par spatky do druhyho akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:24 Muž krejča [5] Re: pepik
nic nepředělávej a nech je s nima dokud o ně neztratí zájem..mě se o ně starali tak 2měsíce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 15:36 Muž pepik [6]
Dobry den potrebuji se zeptat,vytreli se mi pestrenci a potreboval byc vedet jestli muzu dospely odendat az se rozplavou.Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:12 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Labyrintka
Ahoj, jednoho času som choval párik, samec sa k malým správal tak isto ako si popísala ale nikdy im neublížil, len ich prenášal z jedného miesta na druhé alebo zháňal tých zatúlaných. A kŕmiť som začal artémkou hneď po tom ako sa poter rozplával a čulo skúmal AQ. Na injekčnú striekačku som pripevnil hadičku ktorou som nasal artémku a opatrne som ju strekol k poteru, ten ju hned začal žrať, samec sa k tej hadička správal síce agresívne ale problém s tým nebol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:53 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ahoj, předem se omlouvám jestli je tady někde odpověď na mou otázku, ale já ji nenašla. Před 10 dny jsem si koupila pestřence. Všimla jsem si, že před kokos pestřenec (samec) nosí podklad ze dna.Samičku jsem pak už dlouhou dobu neviděla (Asi 3 dny). Vždy vylezla až po půlhodině co jsem ji volala k jídlu. Dneska vylezla a měla s sebou přírustek 30 mladých (Ty mladý nebyly v kokosu- měla vlastní skrýš a ze samce měla srandu).Mno, ale k problému. Samec se k samici aktivně připojil, ale zdá se mi poněkud agresivní vůči mladým. Přenáší je, ale někdy na ně prudce vyjede pomyslně je sní a pak je vyflusne. Jednou se mi zdálo, že to mladý se pak už ani nehýbe( ale pak už jsem ho nenašla). Je to normální? Maj pro sebe 112l, ale za 30 dnů tam přibudou neonky.Budou už prcci dostatečně velký?A kdy poznám, že je mám krmit artemii.Píšou, že po 3 dnech.ALe co já vím jak dlouho je měla schovaný.I když po nádrži plavou s rodiči sami. Šátrají po dně. Mám jim už dát artemie?( Popřípadně jestli má někdo typ jak mám na ně nasměrovat artemie tak mi ho prosím řekněte)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 07:21 Tom Re: Mikuška, Wexelo
Díky za názory a rady.Včera odpoledne vzal samici na milost a plavou zase spolu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 17:53 Žena Miruška [1] - CichlidyRe: Tom
Já mám taky zrovna mimina, jestli ti můžu poradit, nechej jich všechny pohromadě, i staré i mladé. Příroda si to zařídí sama. Někdy se může zdát, že malé žerou, ale když si všimneš, tak je vyplivnou, třeba na druhé straně nádrže. Odlov je, až se samička začne před samcem opět nakrucovat. Bude tlusčí a bude z ní (jak já to mám vypozorované) trčet jikra. Pak je nejvyšší čas na odlovení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 14:31 Wexelo Re: Tom
Jsou to hodně temperamentní ryby a někdy se nepohodnou, moje samice taky při posledním výtěru začala odhánět samce (dřív to nedělala) a hlídá je sama. Prostě se jí to tak zdá asi nejlepší. Mladý odlov až na nich uvidíš že se chcou třít znova (začnou pomalu strácet zájem o mladý a samice bude balit samečka :)), dřív to nemá cenu. Hlavně nezmatkuj a nesnaž se zachránit každý mladý, jestli se jim u tebe daří, tak budeš mít mladých tolik, že nebudeš vědět co s něma jako já. :)

Edit: Decentní čištění by jim nemělo moc vadit, ale chce se to nepřibližovat zvonem moc k mladým a k rodičům a zbytečně je nerušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 12:51 Tom
Zdravím,pestřenci se mi vytřeli,před týdnem se vykulili mladý.Všechno bylo v poho,oba se o ně vzorně starali.Teď v sobotu jsem čistil akva a odpoledne to vypadalo,že to samce přestalo bavit a chce je sníst,samice ho pořád odháněla.Tak jsem pro jistotu odlovil mladý.Druhý den koukám a samec plave s mladýma,který tam zůstaly,odhání ostatní ryby a samici jsem našel u filtru,úplně bezbarvou.Vůbec nevím co se mezi nima stalo a jestli to nemělo na svědomí čištění,protože v sobotu ráno to bylo ješte v pohodě.Nemáte s tím někdo zkušenost?Díky za radu a názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 14:20 Zdencek Re: Pe25tr
dekuju moc ja sem si nebyl jistej :-) a cim krmit kdyz se prave rozplave? bavil sem se s panem v akvaristice od ktereho sem je kupoval mam je priblizne mesic a ted sem si kupoval druhej parecek ale do jineha akva a ten mi radil ze pokud nechci kupovat zabronozky tak pry bohate staci natvrdo uvareny zloutek protlacit pres silonku a kapnout trosku do vody a casem pridat jemne prachove krmivo tak uvidim snad se zadari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 14:10 pe25tr Re: Zdencek
Rodice zhruba tyden drzi poter v dutine, ten tam lezi na dne, proto neni videt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 13:54 Zdencek – help :-)
mam parecek pestrencu kteri se mi vytreli po 3 dnech sem rano kotroloval jestli se vylihl poter jikry zmizeli ale poter nikde :-( mam podezreni ze jikry sezrali ale porad si hlidaji jeskynku s kamenu je mozne ze poter lezi na dne a neni vydet do te doby nez se rozplave? dekuji za kazdou radu nemam s temito rybami moc zkusenosti ale zalozil sem jim vlastni nadrz priblizne 45l velkou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:47 Wexelo Re: Farrael
Na to bych nesázel, já mám mladý pestřence červeného a když jsou mladý větší tak jsou to docela uličníci a mnohokrát rodičům docela utíkají. Já mám tetratec EX700 a rači bych přes ten koš něco navlíkl, hotovo za 10 min a máš klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:00 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Wexelo
Mno je to filtr TetraTec EX600 takže vnější klasickej. Jinak momentálně je samička všechny vzala do tlamky a přestěhovala pod kořen kde vyhrabal a díru. Tak snad to bude ok. Budu je muset holt sledovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 10:34 Wexelo Re: Chem
Já to řešil navlečením punčochy. Funguje to skvěle, jediná nevýhoda je že se punčocha víc ucpává takže je nutné ji čistit častěji, to by šlo vyřešit použitím jiného materiálu-síťka atd. Nevím jak konkrétně máš řešený filtr, ale jestli tam máš jen nasávací rouru tak bych sejmul koš a místo něho nasadil akva molitan nebo zmíněnou síťku a přitáhl gumičkou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 10:25 Muž Chem [837] Re: Farrael
Nevim jaky mas presne filtr, ale toho, ze vpluji do plastove ochrany filtru bych se bal. I kdyz se rozhodne nepovazuji za cichlidare, odchoval jsem stovky mladych pestrencu, akar apod. a musim rict, ze si je nehlidaji dokonale. V tomto problemu bych videl reseni, ktere jsem obcas take udelal - sejmul jsem plastovy kryt a nechal na filtru jen filtracni medium (zkratka jen ten molitan ci co to je). Pokud je to jen trochu mozne udelat tak, aby molitan nespadl a filtr fungoval, tak bych plastovy kryt na dobu nez poter vyroste odstranil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 09:47 Muž Farrael [28] - Živorodky – Pestřenci - mladí a filtr
Dobré ráno všem :-) Tak jsem dneska zjistil, že pestřenci konečně dokázali potěr i rozplavat, bohužel je momentálně přemístili na to nejhorší místo ze všech mi přijde. A to k nasávání filtru. Filtr sice jede na málo - je zanesený už přece jenom bordelem, takže ani vcuc dovnitř neni velký, akorát mám spíš strach, že by mladí mohli vplout dovnitř. Přece jenom košíčkem proplují. Mám mít strach, že budou tak zvědavé a vydají se pak do trubky a něco s tim dělat, či to nechat jak to je na samičce a samečkovi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 15:55 Muž goblizek [31] Re: Trabant
no v těch 20litrech se ti možná rozmnoží ale může se klidně stát že ti samec uštve samici ano to se stává když není připravena ke tření a když se samice nemá kam schovat ano
dal bych je do společného aqa a neboj oni si mladé uhlídají i před skalárami ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2009 15:44 Trabant Re: Farrael
Mám 54litrovku pro 1 pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 21:24 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: Trabant
A můžu se zeptat v čem je chováte normálně? Protože jak jsem to pochopil snad správně, tak je v tomhle chcete jen rozmnožit. Ne doufám pěstovat stále. Neboť 25 litrů by na ně bylo sakra málo. Chtějí aspoň padesátku pro sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:32 Trabant Re: kreten
No a to právě už nemužu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:30 kreten Re: Trabant
Tak to bude chtít jednu nádrž přidat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:28 Trabant Re: kreten
Jinak mam eště 9 a 6ti litrovku na paví oka 54litrovku.Ale bohužel tam jsou 3 pancéřníčci skvrnnití 7 teter kosočtverečných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:19 kreten Re: Trabant
Jde to, není to ideální, ale když není jiné řešení...Lepší by bylo alespoň dvacet litrů přidat:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:14 Trabant Re: diskoclub
Pestřenec červený...
Já tam mám písek a hnědovku přidělanou na kamenu.Snad to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 17:03 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Trabant
no záleží jaké pestřence, ale podle mně by měli mět aspon, 100l tot můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 16:54 Muž pepik [6] Re: Trabant
Fotka k příspěvku muzes,ale az povyrostou tak je musis prendat do vetsiho,sam je mam v 25l,ale chce to kazdy tyden menit vodu. Akva mam zarizene takhle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 14:01 Trabant – Pestřenci ve 20ti litrech
Poradíte mi prosím,jestli můžu rozmnožit pestřence ve 20ti litrové nádrži.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 07:43 Muž Venca [25] Re: Matty
Vím že tady už toho bylo napsáno dost ,ale nedalo mě to a posílám odkaz na pěkný článek. www.akvarko.cz/… ,třeba to někomu pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 19:40 Matty – zzdar
nevíte další rady mě moc nepřipadaj jako jednoduchý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 16:25 Leon Re: Matty
tak ted sem te moc nepochopil...tedka zvedni teplotu na tech cca 27-29 a pak pridej vodu o neco teplejsi...vydrzi chvilkove i neco pres 30 v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 16:02 Matty Re: Leon
a potom ji kapku zvýšit ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 15:45 Leon Re: Matty
rozhodne teplejsi...a s tou tvrdosati nevim ja davam rovnou z kohoutku ale nemam ve vode chlor tak nevim jak ty no ja davam normalne z kohotku a teplejsi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 13:14 Matty Re: Leon
jo tak díky snad to půjde hned jdu vyměnit tu vodu a mám je 30 litr akv
a jaký vody měkký nebo normal z kohoutku a studenější nebo teplejší ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2009 07:03 Leon Re: Matty
Je to celkem jednoduchy..ja delam 27°C,krmim zivim,musi bejt sami a 2-3 kokosy a kazdy 3 dny menit vodu a za chvili cca 14 dni by se meli vytrit. Kdyby to bylo parem tak to poznas ne? ale kdyz ne tak kup jeste jednu samici a on si sam vybere a to taky poznas samice se zacnou na sebe napařovat uz to skoro vypada ze se poperou ale nepoperou pride samec a rozezene je...takhle is u me samec vybral ze 3 samic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 14:53 Matty – cuus
potřebuju poradit mám pestřence a už jsou starší snaži se je odchovat už delší dobu co dělám špatně
abych se vůbec dočkal malích nebo je to párem ??? poraď te mi co nejrychlejc. a nějaký rady že to je
to je napsaný v atlasu tak to neberu jako odpověď. tak mi někdo poraď te
palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6963-pestrenec-cerveny-rozmnozovani-odchov?od=101