Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec červený - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 21:26 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Mat00
To je kravina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 21:08 Mato00 Re: BC/.Killer
Prčeco len 2 tyzdne?Nechaj ich tam dovtedy dokial sa nebudu chystat na dalsie trenie! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 18:45 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Matty
vytírají se okolo 8 měsícu, a maj až 150 mladejch ;-)
dej celej pár do jiného AQ. a pak je nech a oni se tam vytřou. nech je ta 2 tejdny s rodči a pak hod pár z5 do společenské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 20:12 Matty
dobrý díky jsem ani netušil kolik bude ohlasů
a vytíraj se v kolikati měsících ????????
a kolik můžou mít malých

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 19:44 Leon Re: Dixon
Stacit jim to staci ale nevytrou se a budou takovy "pomaly" lepsi je 26 a pri jeste vyzsich se vytiraji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 19:33 Muž Dixon [13] - Sumci
Staci ostriezikom 24 stupnou?v atlase je 24-28
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 19:15 Leon Re: Matty
U me to vypadalo jinak..u me stara pestrencova prohanela samce furt se pred nim culila a natrasala nakonec po 14 dnech se na to vybodla a nakladla jikry samec pochopil o co de a bylo to ted se zacali docela brutalne kousat po 14-21 dnech po treni nechapu proc..asi jeden je pripravenej a druhej ne netusim..kazdopadne to tak nebejva pravidlem...stava se ze samec hlida jikry a samice strezi okoli to mi taky delaji az ted samec se stara o maly a samice na ne se*e..doufam ze to nekomu pomuze..
Edit: A nekdy pomuze kdyz se daji samcovy treba 2 samice on si z nich vybere(to poznate kterou) a druhou staci odlovit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:54 Hansjochen Re: Matty
Pestrenci se mi vytreli zrovna vcera, teplota 26 stupnu. Samicka starostlive hlida jikry a samec odhani vsechny,co se jen trosku priblizi. Jinak co jsem si je poridil,tak se k sobe chovali moc hezky a nikdy se ani trosku neprali. Mel jsem jeste jednu samicku,ktera prisla zaroven s nima,ale musel jsem ji po par dnech dat pryc,jinak by ji zabili. Do akvarka doporucuju jeden par,vic ne. Nejlepe dat samecka a dve az tri samice,on si vybere jednu a zbyle pak vratte nebo dejte jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:41 Mato00 Re: Matty
SAmica ma vysunute kladielko, su vyfarbeny(ale nemusi to tak byt), strazia si teritorium...
Na kolko stupnov?myslis teplotu vody?ked hej tak 26st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:17 Matty
potřebuju pomoct jak poznám že pestřenci jsou v době tření
a na kolik stupňů aby se mě třeli :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 17:33 Mato00 Re: vojtak
No neviem co sa stalo ale par sa UZMIERIL! coze hop Modlenie pomohlo, tak sa modlite! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 08:01 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Mato00
Me z rajovcu udelal jakousi hmotu bez ploutvi ano a to byl o tretinu mensi. Jako "otravnou rybicku" nelze do tak maleho akva nic doporucit, ve vetsim by to byla skupina 4 danii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2008 01:32 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Mato00
Si se doma asi nudil co ? :) Tak sis uspořádal akvarijní zápasy no Proř ses nekoukl co to "Dither fish" znamená a co je to za ryby? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 19:15 Mato00 Re: BC/.Killer
Bola to snaha aby samica nedorazala len na samca bolo to na skusku! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 19:00 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Mato00
zdravej rozum by Pestřence a rájovce dohromady nedal NIKDY ! rozzureny to je to nejhorší co si mohl udělat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 17:34 Mato00 Re: vojtak
Ja som pridal do akva rajovca aby sa to zlepsilo ale samica stale ide iba po samcovi!A ze som tonepochopil!Pochopil som velmi dobre, ale ty tam mas napisane, ze sa "domnievam", a to je rozdiel nieco vediet a nieco si mysliet! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 23:28 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Mato00
tak počkej do dalšího výtěru, hlídej až se vytřou, a pak odendej samce. A samice se o ně postará sama. Tetka mužeš už jen skoušet a doufat jestly se to povede ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 21:22 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Mato00
Myslim si, ze jsem tohle rozebral a vysvetlil dost do detailu, ze by to mohl pochopit kazdy (asi ne jak je videt)... pro jistotu, rekapitulace:

"Dither fish" jsou ryby, ktere svoji pritomnosti drzi par v harmonii, protoze musi samec pred nima hlidat teritorium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2008 19:52 Mato00
Takze ako som pisal minule, netreba hovorit hop! :-| Neviem co sa stalo, ale samica zacala byt behom niekolkych minut na samca agresivna, uz mu pekne obhryzla chvost! sad Neviem asi budem musiet urobit novy par a nechat nech sa sami vyberu!Tato samica my uz raz ineho samca pekne doriadila, tento je uz druhy! tone Akvaristika nie je vzdy raj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 21:31 Muž Onďa [32] Re: vojtak
S tím kladením je to celkově takový zajímavý, aspoň u mě´: napoprvý se vytřely na sklo, po 2 dnech už vylíhnutý mladý přenesli do kokosu a tam je střežili až do rozplavání. Napodruhý se vytřely do klidného kouta akva zespodu na kořen, vybagrovali kvuli tomu trochu šťěrku (kokos uprostřed akva volnej), asi dali přednost klidnějšímu místu proti přirozenosti svého druhu. V době mezi oběma třeními byli chvilku nerozluční, jindy samec samičku trochu naháněl, ale akva je zarostlé, takže bez újmy. Nyní už týden vodí hejnko mladých. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 20:06 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Mato00
Je celkem zajimavy, ze ti je klade takhle na "podlahu". Moji kdyz maj moznost, tak jdou vzdy na strop smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 18:35 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Elffka
K původnímu dotazu, jelikož se samička i po ztrátě jiker natřásá před samcem, tak ho asi chce vydráždit k novému tření.pokud má jikry nezralé, tak to bude natahovat do doby, dokud nebude opravdu 100% připravená.Tím nastává asi situqace, kdy samec cítí že sice se jako děje, ale nic z toho nebude.(pánové, asi jako když vás slečna pěkně rozdovádí a nakonec řekne že jindy smich )
Rybyk bych rozdělil, nebo dal samici třeba kokosák s malou dírkou, kam samec není schopen se procpat.U mě se kdysi bránila tak, že si pod kořenem vyhrabala díru, kde se vytřela a s jikrama se doslova zabarikádovala, a nechala si malinkej otvor, kvůli kyslíku.Pokud potřebovala krmení, vylezla, a zase zpět a zasypat otvor.je třeba ale mít k tomu podmínky od písku po předměty, kde se to dá praktikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 18:17 Mato00 Re: kotka02
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Len nehovor hop vsetko sa moze zmenit za par minut!Ja sa stazovat nemozem, pretoze mam teraz par ktoremu to klape!Ale ked som poslednikrat odobral male(cca po 6 tyzdnoch)tak sa rodicia akosi zabanovali za mladimy!Nie zeby mali nejake nezhodi, ale 5 dni odmietali zrat,boli na jednom mieste a tak, ale teraz sa uz z toho schopili a uz pitujem, ze do troch dni sa vytru! ;-) A mimochodom kedy odoberate male a ako casto sa vam vytieraju?Prikladam fotku paru na mieste kde sa vytieraju!Samec v popredi! ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 16:04 kotka02 – kotka
tie pestrence cervene su krasne ryby ja mam tiez parik aj sa mi vytreli ale ikri mi splesniveli ale aj tak su samcek so samickou ako nerozlucna dvojica
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 14:09 langosh Re: vojtak
Tak s tím naprosto souhlasím. Ne nadarmo se k cichlid(k)ám doporučují tzv. dither fish...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 08:50 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: langosh
Mam sve zkusenosti. Zrovna pri poslednich vyterech samice brutalne odhanela samce od mladat, u jednoho paru, kde byl samec takovej truhlik ho malem ubila. Domnivam se, ze samice tusi, ze je samec v akva, kde je jenom par, uplne nepotrebny, protoze nema pred kym hlidat teritorium. Samec ubije samici jen tehdy, kdyz neni pripravena ke treni a v akva je malo ukrytu. Sam jsem to zazil u dospeleho paru, kteremu jsem po 4 tydnech odebral mlade. Samici jsem videl tak 1x denne a presto byla potrhana a nevybarvena. Par se asi po dvou tydnech normalne vytrel (nastesti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 11:09 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: langosh
Mno tak to nemužu říct ptž já mám u nich jen cca 4 kameny to je vše. Třou se pořád ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 10:07 langosh Re: vojtak
Nestavěl bych to tak kategoricky - po prvním neúspěšném tření určitě nemůžete jednoznačně říci, že máte špatný pár. Taky nelze říci, že samec musí samici uhnat. Hodně závisí na členitosti nádrže - mně se takto pravidelně choval vždy cca 1 týden po neúspěšném vytření samec Anomalochromis thomasi a samice se po dobu ataků bez problému schovávala. Třely se pravidelně co 14 dnů několik měsíců...
RomanX-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 18:56 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: josefd
Doplnim: protoze chcipne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 17:16 Muž josefd [0] Re: Elffka
Nemusíš ho odlovovat.Po určité době ji honit přestane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 17:04 Žena Elffka [9] Re: BC/.Killer
A na jak dlouho mám jednoho z nich odlovit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 22:34 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Elffka
Tak je skus rozdělit, ale pdole mě tím ničeho nedocílíš. Zdřejmně to bude špatnej pár no ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 20:44 Žena Elffka [9] Re: BC/.Killer
Mám je spolu již několik měsíců,vždy plavali spolu,natřásali se před sebou a ve středu se vytřeli.Od té doby je samec na samici zlej.Jde mě o to aby ji neuhnal k smrti.Myslíte že je mám zkusit na chvíli rozdělit?Nechce se mě prodávat ani jednoho když do teď spolu žili jako pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 15:45 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Tereza
Tak to se mi zdá jako blbost odebrat jednoho z nich a dát ho do jiného akvária. Možná je špatná samice. A nebo samec, tak ho někumo daruj(prodej) prostě ho nák odstraň, a kup nového. Pak by vše mělo bejt ok ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 14:39 Tereza Re: BC/.Killer
Pokud se před ním sama natřásá, tak na tření asi připravena je. Píšete tady o tom, co udělat po výtěru, ale chápete, že pokud se samec chová k samici takhle, tak k výtěru ani nedojde? Asi bych zkusila na několik dní jednoho odebrat a pak je dát znovu k sobě a pokud to nezabere, jednoho vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 14:00 Muž BC/.Killer [4] - Mořské rybyRe: Elffka
No tak při dalším výtěru odeber samce a nech jen samičku. Ona je ubrání. A pokud je samec na smičku
"zlej" tak je to tím že samička není připravena na nové tření.( nezdá se mi že by to byl špatnej pár) Muže se stát že jí samec uštve. Mám 5 páru pestřenců červených a u 2 musím odebírat samce. ahoj
Edit: Jak je to dlouho od toho výtěru ??,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 13:52 Mato00 Re: vojtak
No na 100% nesuhlasim!Mam par v 35L su tam sami s poterom a nic vsetko je v klude! :-| Skus ich rozdelit na par dni ode seba mozno sa to stravy!http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=57 precitaj si druhu stranu je tam toho dost popisane o rozmnozovany! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 10:28 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: Barney
spis nechat u vyteru jen samici. Ja mam to samy ale ze samice prohani samce. U vyteru muzou byt bez rozmisek oba rodice jen kdyz v nadrzi plavou nepratele, napr. dania. Ale to musi byt akvo aspon 50l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 10:04 Muž Barney [61] Re: Elffka
No máš nevhodný pár. Tady toho samce dej do akvaristiky. A kup 2 nové samce a až se spárují tak potom tam nech jenom jednoho samce, toho se kterým si samice rozumí a toho navíc dej zase do akvaristiky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 22:13 Žena Elffka [9] – Pestřenec červený
Ahoj mám problém s pestřenci.Předevčírem se mi vytřeli do kokosu, samec vůbec jikry nehlídal a do rána zmizely.Od té doby je samec na samičku jako pes.Ona je krásně vybarvená a natřásá se před ním,ale samec ji najednou nemůže ani cítit.Jakmile ji uvidí,honí ji přes celé akvárko,dokud samice vystresovaná nezaleze do nějakého úkrytu.Poradíte mi co s tím?Přejde to časem samo?Nebo mám jednoho z nich izolovat?Problém je že nemám pořádně kam...Děkuji za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:50 ika
no len ja o mesiac odchadm a zas sa nebude mat kto starat. a tie ostrieziky asi az zajtra prelozim bo oni by sa mali do 3 dni vyliahnut ze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:50 ika Re: FoRgY
no len ja o mesiac odchadm a zas sa nebude mat kto starat. a tie ostrieziky asi az zajtra prelozim bo oni by sa mali do 3 dni vyliahnut ze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:47 ika Re: FoRgY
ja to necham vyrast a potom do akvaristiki predam bo tak som aj prisavniky a guby a vsetko predavla a mala som celkom dobre zato zaplatene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:45 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: ika
Ved s tym kŕm vacsie ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:42 ika Re: FoRgY
mne sa tiez vytreli aj prisavnici a to bieli samica s hnedym samco a traz momentalne sa aj guramy nieak prip[ravuju na trenie a tiez mam plno malych slimakov jablkovych vsetko sa mnozi a ja neviem co stym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:28 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: ika
Čo ja viem tak by sa mal dat samec aby ovieval ikry aby nesplesniveli ale este je tu jedna mozno aby si dala vzduchovanie niekde ku ikram aby tam bol taky nie velmi silny prud ale ani nie slaby.Mne osobne sa vytrelil par krat prisavnici ale to este ked som choval tetry,mecune atd.Teraz neviem presne ale viem ze jeden strazil ikry vzdy.Dufam ze som ti poradil hop
Uprednostnil by som to vzduchovanie hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:23 ika Re: FoRgY
asi tak nieak to budem musiet spravyt ale samicu so samcom by som uz nemala dat kunim o si myslim zeby ich potom pozrali ked im zmenim miesto .a nahodou necisti a tak samica tie ikri predtym ako sa vyliahnu abo tak ci by im to potom nechybalo abo ci by samec samici potom nic nespravyl ked ich dam praec bo vies ja to mam len tak ako hoby velmi sa tom u nerozumiem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:19 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: iuka
Hmmm .... keby si mala este jedno akva a prelozila vodu z toho hlavneho akva a potom by si dala sacok do vody a preniesla aj to v com su tie ikry.Inač ti neviem poradit.A este aby si udrzovala teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:15 iuka Re: bucliik
mam tam plno dalsich ryb ako su guramy a tetry rozne druhy guramy mam az take velke12 cm pomaly takze by som tym velku nadej na prezitie nedala bo ich pozeru a neviem co snimy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 17:06 Žena bucliik [99] Re: ika
co tam máš za ostatní ryby? já myslím, že třeba ancík co se vloupe do úkrytu v noci by je vyžrat mohl. ale jinak měl forgy pravdu, jsou to pečliví rodiče

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6963-pestrenec-cerveny-rozmnozovani-odchov?od=151