Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - křížení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - křížení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 11:32 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – křížení krevetek
Myslíte že by to oranžové zbarvení mohlo uplně zmizet, nebo se budou jen tvořit barevné kombinace? Treba oranžovo červené a pár čistě oranžových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 11:24 jamajcan
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 10:58 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
- jak jsem psal, ja osobne dnes uz jedine vsechno zvlast ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 10:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jamajcan
Sakury s palmatama teda? Já to nechtěla pokoušet, tak jsem je dala radši zvlášť. Protože žádný jasný NE ohledně možnýho křížení jsem nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 10:42 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
- Sakury a Red Cherry urcite
- zelene palmaty a Red Cherry - dukaz na to neni, ale mel jsem je pohromade, v AQ se objevovaly zajimave "variety" - trochu cervene s cernymi pruhy apod.
- takze jsem je rozdelil a dnes jedine 1 AQ = 1 druh Neocaridina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 10:39 jamajcan Re: ivaha
Chovám je společně,už několik zim a křížení jsem zatím nezpozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 10:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jamajcan
Dávat je k sobě nehodlám, abych to vyzkoušela... ale koukala jsem na vícero tabulek, někde bylo jasně napsáno, že ano, někde otazník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 10:24 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: maalamut
Sakura a cherry se mezi sebou kříží každopádně
s tou palmatou... no většina lidí tvrdí že se mužou křížit, protože jsou to obojí Neocaridina... ale někdo zas tvrdí že je chová společně a žadne křížení nezaznamenal :-) Tohle jsem pochytil při několika debatách na toto téma palec Ale vlastní zkušenost nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 10:02 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – křížení krevetek
A to se mezi sebou křížej všechny tři druhy nebo jen některý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 09:24 jamajcan
Krevetka Neocaridina palmata sp. Green se kříží s Heterophodami?Sakura,Red Cherry?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 09:16 Muž Burik [727] - AquascapingRe: maalamut
u těchto levných nenáročných to není žádná tragédie:-)Občas vznikají zajímavé barvy:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 09:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: maalamut
Můžou se zkřížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 09:01 Muž maalamut [3] - Raci, krabi, krevetky – Křížení krevete
Nevíte někdo jestli se mohou křížit tyhle druhy krevetek? Krevetka Neocaridina heteropoda var. Sakura(orange), Krevetka Neocaridina palmata sp. Green, Krevetka červená var. Red cherry. Mám je všechny v jednom akvárku stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 10:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: davidek75
Taky jsem to viděl, především na fotkách. Ale nevím, jestli je to dobře pro upevnění barevné stálosti... Otázka ale je, zda se dá o barevné stálosti mluvit, když z jedné snůšky od CRS S vypadávají různé grade od céček po SSS.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 10:29 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Martin
Jednou jsem se bavil s chovatelem Crystalek jak Black tak i Red , má je v jednom akvariu a z jedné snůšky se mu rodí část Red a část Black .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 09:57 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: MajkaK
Ahoj..mně se rili a blue pearl prokřížily..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2012 00:06 Muž navik [908] - SumciRe: Martin
mohou se vzájemně "množit" a taky to udělají, pokud budou spolu ;-)
(o "křížení" v pravém slova smyslu nejde, neb se jedná o jedince stejného druhu jen jiných barevných variant/forem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 23:46 Martin – Caridina sp Red crystal a Black crystal
Chci se zeptat zkušených chovatelů krevetek, zda mohou být ve společném krevetkáriu Caridina Red crystal a Caridina Black crystal, zda se nemohou překřížit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 23:32 - Re: Chem
Ospravedlňujem sa za ten môj slang a vďaka za vysvetlenie.
Na stránke Crustahunters sa podieľa aj Chris Lukhaup a Reinhard Pekny,ľudia ich určite poznajú z publikácií o rakoch a krevetkách.Na tejto stránke pracuje okrem spomenutej Ulli Bauer mnoho odborníkov, autorov vedeckých článkov,časopisov a pod.Preto ju rád čítam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 08:50 Muž Chem [837] Re: prasan
prasan napsal: Publikované to už bolo ;-) .Pre zopakovanie tu
www.crustahunter.com/…
Ako uvádza článok cf.v názve znamená,že krevetka je len šanghajke podobná a preto sa tento názov použil.


V pohode, osobne myslim, ze pan kolega Hofmann narazel na nesrovnalosti ve Vasem prispevku, ktery uvadim vyse a kterym jste navazoval na ten muj. Konkretne v tom vidim dva hacky:
1) Jak jsem jiz psal - "Ono to zatim nebylo oficialne potvrzeno tim, ze by to nekdo opublikoval ve vedeckem casopise - na to se bude muset pockat, neb prijeti takovych clanku trva mesice." Cili psane to bylo, ale pouze na hobby serveru crustahunter.com, ve vedeckem casopise to nikdo nepublikoval. Nic to samozrejme nemeni na tom, ze v budoucnu k opublikovani dojde a zmena vejde skutecne v platnost. Verit necemu, co je na Crustahunteru je samozrejme spravne, neb Ulli Bauer, ktera ma velkou cast tohoto serveru na starosti je velmi blizka celemu tymu kolem magazinu Caridina a dalsim vedeckym pracovnikum, kteri se zabyvaji krevetami. Pro magazin Caridina dokonce preklada velkou cast textu zahranicnich prispevovatelu.
Dalsi nesrovnalost ve vasem prispevku vidim zde:
2)N. zhangjiajiensis se obecne nikde sanghajka nerika a v podstate toto oznaceni muze hodne mast ctenare prispevku. Sanghaj je predevsim cinsky pristav se sladkovodnimi krevetami nema nic moc spolecneho (mozna s temi morskymi ano). Aby zase nedoslo k nejakemu nedorozumneni v prispevcich - N. zhangjiajiensis je pojmenovana podle reky Zhangjiajie, ktera se cte cesky Cangtiatie. Ta reka je od Sanghaje cca 1000 km vzdalena.

A posleze, jak pan Hofmann pise, nase prispevky opravdu v konecnem dusledku odkazuji na stejny odkaz..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2012 12:15 - Re: Chem
Publikované to už bolo ;-) .Pre zopakovanie tu
www.crustahunter.com/…
Ako uvádza článok cf.v názve znamená,že krevetka je len šanghajke podobná a preto sa tento názov použil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 12:13 - Re: invalida
Niekoľko stránok dozadu alebo v téme krevetky(tam som to tuším písal).Už to tu bolo rozoberané.Potvrdzujú to testy DNA.Zdroj crustahunter.Takže je možné,že šanghajka onedlho po preklasifikovaní nebude šanghajka ale palmata var.blue pearl a palmata var.white pearl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 09:47 Muž rudolf [4681] Re: malyLibor
Problematika definice živočišného druhu se tu v souvislosti s křížením řešila asi před půl rokem v jednom vlákně o živorodkách, je to někde tady:
rybicky.net/forum/3075…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 08:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Chem
Chem napsal: Jde o to, ze definice druhu je "rozmazanejsi"... V rade pripadu je to tak, ze bariera mezi jednotlivymi druhy je geograficka, nebo etologicka (napr. denni a nocni druhy, ktere se nemohou potkat, nebo druhy v Evrope a v Americe). Napriklad na Galapagach se za extremnich klimatickych podminek krizi ruzne druhy penkav, nebo krizenec mezi evropskym rakem a americkym rakem (nevim presne druhy) . U techto druhu jsou potomci vzdy zivotaschopnejsi a plodnejsi nez jejich rodicovstvo.. Jde casto i o nejakou reprodukcni izolovanost apod.



A to už na těch Galapágách objevil nějaký Darwin... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.07.2012 07:53 Muž Chem [837] Re: malyLibor
Jde o to, ze definice druhu je "rozmazanejsi"... V rade pripadu je to tak, ze bariera mezi jednotlivymi druhy je geograficka, nebo etologicka (napr. denni a nocni druhy, ktere se nemohou potkat, nebo druhy v Evrope a v Americe). Napriklad na Galapagach se za extremnich klimatickych podminek krizi ruzne druhy penkav, nebo krizenec mezi evropskym rakem a americkym rakem (nevim presne druhy) . U techto druhu jsou potomci vzdy zivotaschopnejsi a plodnejsi nez jejich rodicovstvo.. Jde casto i o nejakou reprodukcni izolovanost apod.

Pro Invalidu: Ono to zatim nebylo oficialne potvrzeno tim, ze by to nekdo opublikoval ve vedeckem casopise - na to se bude muset pockat, neb prijeti takovych clanku trva mesice - musi se takova publikace "kontrolovat a overovat". Myslim ale, ze Werner Klotz by takovou informaci jen tak nepustil, kdyby to nemel "jiste". Trosku podrobnosti i s odkazem o tom jsem hodil sem: www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 19:49 S Muž invalida [3881] Re: prasan
A zdůvodnění?prasan napsal: Palmata, blue i white pearl je tá istá krevetka.Farebné formy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 19:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Ale uvádějí se jako Neocaridina palmata a Neocaridina zhangjiajiensis var. White nebo Blue, tedy jako dva druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 19:18 - Re: malyLibor
Palmata, blue i white pearl je tá istá krevetka.Farebné formy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 18:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Chem
Určitě i v tomto vlákně :-) Ale přiznám se, že ač jsem těchto tabulek viděl spoustu a také o krevetkách spoustu četl, stále mi to neleze do hlavy. Vždyť přece základním učením o druzích vždy bylo, že jedinci různých druhů se spolu nemohou křížit a mít plodné potomstvo. Tady se ale tvrdí, že Neocaridina palmata, heteropoda, denticulata, zhangajensis atd. jsou samostatné druhy, jedním dechem se ale říká, že se spolu mohou křížit a mít plodné potomstvo. Potom si ale myslím, že by správně mělo být, že jsou to všechno různé barevné variety jednoho druhu, ne? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 09:58 Muž Chem [837] Re: MajkaK
Ac jiz bylo spravne odpovezeno, nemuzu jinak, nez si postesknout nad tim, ze by lide meli driv cist a pak se ptat.. Osm prispevku pod Tvym je odpoved na Tvou otazku.. ;-) Tabulky s moznosti krizeni jednotlivych druhu krevet se vyskytuji snad v kazdem vlakne o krevetkach..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 06:33 Muž džara [6] - Raci, krabi, krevetkyRe: MajkaK
Kríži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 11:08 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím,
kříží se prosím vás krevetka rili s krevetkou Neocaridina zhangjiajiensis var. Blue? Některé zdroje uvádějí, že ano, jiné, že ne, tak se chci optat, jaké jsou vaše zkušenosti. :) Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 09:55 Žena petulinakk [2016] Re: seic
Fotka k příspěvku Tohle je propinqua, která jistojistě zkřížená není, protože to ani nejde, a přesto mi dělá "pruhy" :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 09:54 Muž souky [592] - RostlinyRe: seic
Já sem teda pidlookej, ale přijde mi že ty pruhy jsou jen jednotlivé články krunýře. Každopádně ty s tím máš větší zkušenosti, takže pravda bude spíš u tebe, jen sem chtěl přispět svou troškou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2012 09:46 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: RadioactiWe
proc ne. je to jako kdyz se michaji cerne a cervene krystalky. potomci jsou taky bud cerny nebo cerveny, jen si dal nesou prislusny gen. (sice neco mezi je, hneda, ale to je jen spatna cerna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 09:43 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: souky
- jasne, jak Rch, tak i Palmaty se mohou vybarvit ruzne
- u techle jedincu me ale zarazily ty "pruhy", ktere Rch jakekoliv barvy/odstinu zkratka nemaji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 09:31 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zatial nemám kríženie krevetiek naštudované, ale nemohlo by to byť tak, že aj keby sa krížia napríklad tie cherryny so zelenými, potomstvo bude buď len zelené alebo červené? Že by neexistovalo žiadne sfarbenie "medzi tým"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 09:25 Muž souky [592] - RostlinyRe: seic
Fotka k příspěvku občas se mi Cherryny takhle zabarví taky a nemám palmaty
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 09:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Fotka k příspěvku - kdysi jsem tu daval fotku z nadrze RCh+Palmaty, kde se mi zacali objevovat samecci s cervenymi teckami a cernymi pruhy, jako maji palmaty
- samicku podobneho razeni jsem nikdy nevidel
- pro jistotu jsem Palmaty od Rch oddelil, spis ale z duvodu prevahy Palmat v mnozeni nad Rch :-)

P.S. fotku jsem jeste nasel, prikladam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 08:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Chem
já jsem je měla spolu víc než rok, a teď je mám spolu zase asi 3 měsíce, a žádné krevetky "mezi" se mi neobjevují, některé red cherry jsou dokonce červené jak sakury
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 08:26 Muž Chem [837] Re: mirav
N. heteropoda s N. zhangjiajiensis se dozajista krizit mohou - to asi vse k Tve otazce.. Kdyz se tu znovuotevrelo toto tema, rad se zeptam na neco take - na krizeni Cherry se zelenymi palmatami, kde existuji polemiky.. Vetsina lidi tvrdi, ze zelena palmata se s cherry nekrizi a ze po roce spolecneho chovu se stale objevuji jak cerveni, tak nazelenali jedinci. Ma-li nekdo dalsi zkusenost s krizenim ci nekrizenim techto dvou druhu, budu rad za kazdy nazor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 00:21 mirav – krevetky 3 různé druhy bez křížení?
Zdravím,
poradil by mi někdo,zda mohu dát krevetky "Red cherry" k dvěma druhům,co už mám v akvárku? Mám tam "Blue pearl" a "Tiger" ,rád bych tam přidal ještě nějaký třetí barevně odlišný druh:)
Koukal jsem na ty různé tabulky tu,ale informace se různí...red cherry by se mohla křížit snad s blue pearl?
Rád by si byl jistý a zabránil neúmyslnému křížení,poradí mi někdo?
Případně mi prosím doporučte,jaký jiný nejlépe nenáročný a sehnatelný druh bych k nim ještě mohl dát.
Díky, Mira

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:21 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: larix
a hlavne sakury (samice) by teoreticky nemely mit pruh na zadech (i kdyz jistej si tim nejsem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 08:18 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: larix
barva red cherry se smerem dolů ke konci krunýře mení v takové barevné tečky a pomalu mizí. Sakury by měly být celé jednolitě čevené.

rybicky.net/obr/plzi/max/345.jpg tady jde videt taková typická red cherry s těmi tečkami, i když červená může být hodně.

rybicky.net/obr/plzi/max/632.jpg a tady naopak sakura, která takové tečky nemá vůbec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 00:06 Muž larix [1420]
Rovnako ako Deathbulla by ma zaujimalo ako sa daju spolahlivo odlisit Red Cherry a Sakura. Diferencialny znak typu "Cherry su svetlejsie" asi nie je uplne to prave, aj ked je to tiez informacia, ktora moze pomoct. Vie niekto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:19 Muž MrHu [300] Re: safidara
Zhruba 3-4 týdny...záleží na třeba i na teplotě vody....:-)
Nebyla by fotka? Jestli je to Japonika, tak se malých asi nedočkáš...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:13 safidara
Ahoj,

mám těhotnou krevetku... nevím co je to za druh :-( je taková průhlednošedá... teď mám jednu těhotnou a už asi 3 -4 dny... jak dlouho trvá březost? :-)

děkuju za reakce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 09:50 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Deathbull
- mno min. rozdil je asi 3x cena Sakur proti Red Cherry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2011 20:46 JagerMaister
sakury sú sfarbené až do bordova a táto farba sa dedí mnoho generácií, pričom cherry sú svetlejšie a ich farba je premenlivá svetlá, tmavá - záleží na chove ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2011 18:41 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: bluemonster
když už se tak o tom tady bavíte tak taky mám takových pár krevetek, dokonce i dvě takové co mají zbarvení jak sakura a jsou to Red cherry.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14546x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6920-krevetky-krizeni?od=151