Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - křížení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - křížení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2011 18:01 JagerMaister
aha super.... no rilli budú o rok a od vás z čech .. len som chcel skúsiť teda od wp ich dámpreč a šupnem ju s5 k red cherry ... vďaka potešilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 21:08 Muž Chem [837] Re: bluemonster
Pokud zustane s bilymi perlami, bude se s nimi s velkou pravdepodobnosti krizit a celkove potomstvo z tohoto krizeni nebude mit hezke barvy - vetsinou se cele akvarium do pul roku zaplni pruhlednymi bezbarvymi krevetami sem tam se podobajicimi svym puvodnim predkum.

Krizenim ceho vznikly rilli? Rilli vznikly cilenou selekci jedincu N. heteropoda, kteri byli celi cerveni a sem tam meli pruhledne misto. Takovi jedinci se vyskytuji obcas kazdemu v chovu sakur. Pokud zacnes se selekci, zpetnym krizenim F1 a parentalni generace atd, za nejaky rok az dva bys mohl dostat pomerne cistou linii rilli.

Rekl bych, ze je v dnesni dobe daleko jednodussi a predevsim casove mene narocne si mensi "stadecko" rilli koupit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 19:47 JagerMaister
ahojte mám zvlášty dotaz ... medzi mojími red cherry krevetkami som našiel jednu mladú, ktorá je červená ale na tele má aj vynechané priesvitné miesta vyzerá skoro ako rilii ... a ja som ju dal k mojím white perlám .. chcem zistiť či by sa dačo nedalo vykrížiť ... :-D teda neviete mi povedať krížením čoho vznikli Rilli ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 09:28 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – tabulka
aktualni tabulka krizeni krevetek:
shrimpsider.files.wordpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 14:03 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Prut
Caridina propinqua se nekrizi s zadnou jinou, to uz by snad mohlo byt jasne :)

palmata X heteropoda tam je to horsi, udajne ale pry ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 12:16 Prut
Budou se křížit krevetky Neocaridina Heteropoda sp. Red cherry a Neocaridina palmata sp. Green a Caridina propinqua?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 11:58 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
jestli si to zahlidla nekde na netu tak je to mozny, obchodnici pouzivaji ruzny patvary, nejspis to byla babaulti green
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 09:59 Žena petulinakk [2016] Re: bali
Děkuji, a ted navíc koukám že jsem asi vypsala druh který neexistuje? Měla jsem dojem že jsem někde zahlédla v nabídce Babaulti yellow, tak jsem chtěla porovnat s Heteropoda yellow, ale ted už to nemůžu nikde najít znova, tak jsem se asi sekla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 16:26 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
babaulti a CRS/CBS (cantonensis) se nekrizi, ani s neocar. heteropoda

a jeste dalsi tabulka (by novina.pl) novina.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 16:01 Žena petulinakk [2016]
Dobrý den,
mám doraz, může se křížit Caridina babaulti green/yellow s Caridina "crystal red/black"? Dále neocaridina heteropoda c Car. "crystal red/black"?
Pokoušela jsem se nastudovat nějaké info, tabulku zde www.krevety.wz.cz/… znám, ale nejsou tam všechny druhy, a prostě sečteno a podtrženo v tom mám ale pěkný hokej :)
A ještě prosím - jaký je rozdíl ve vybarvení Caridina babaulti yellow a Neocaridina heteropoda yellow? Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 17:38 Glad
Tak už jsem na to přišel. Je to tím že žlutá kreveta žrala moc černé řasy. Asi tak nějak, když to člověk přežene s betakarotenem. Že mě to nenapadlo dřív..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 23:20 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Mám pocit že z mojich denticulát sú odrazu palmaty coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:06 Glad Re: katterinecka
100% ne :) ty mám už rok a pul, mají asi 4 cm a páří se spolu, jen z toho nikdy nic nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Glad
red cherry ani yellow se běžně s palmatama nepříží a určitě by jako palmaty green nevypadaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 22:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Glad
asi nemůže být nějaká ta japonika pamatou, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:53 Glad
Fotka k příspěvku Akva jsem zakládal s Red cherry, pak jsem k nim přihodil žluté a po pár týdnech se v akva objevili tyto kříženci. hned po nich vykoukli ty s pruhem.

Leda snad že některá ze žlutých, měla od pána co jsem je koupil v genech něco z palmaty, je to možné? nebo Vajíčka oplodněná Palmatou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:49 Glad
V krevetáriu jsem měl na 100% pouze 4 Red Cherry Sakura a 4 neocaridina heteropoda var. yellow. Na milion procent jsem nekupoval Palmaty. Pouze sytě červené, sytě žluté. Nic víc. Jsou v jednom akváriu spolu už asi 3 měsíce. Před 14 dny jsem k nim akorát přihodil ještě 2 dospělé Japoniky (3-4 cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2011 21:43 S Muž invalida [3881]
Palmata..na 99% tuty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2011 21:37 Fugee
Tohle vypadá na neocaridina palmata, možná se tam jen přimíchala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 21:33 Glad
Fotka k příspěvku Tady je
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:33 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Glad
neslo to sem jen do jednoho vlakna?? hmm

k dotazu: moc se ti nezda.. nebyla by fotka? ve 14 dnech nemuzou mit 2cm, jak dlouho tam jsou cherryny s yellow? japoniky to urcite nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2011 20:25 Glad – neznámá?
Ahoj, mám krevetárium ve kterém mám red cherry, Yellow a jeden pár Japonik. Red cherry a žluté jsou od začáku, japoniky jsem přidal cca 14 dnů zpět. Dnes jsem si všiml, red s yellow se kříží, výsledkem jsou tmavé-hnědé krevety. Dnes jsem si všiml minimálně 3 2cm velkých tmavých krevet, které mají na hřbetě asi 1mm silný žlutý pruh, stejně jako Japoniky. Dokážete prosím vystvětlit o co se jedná? Myslel jsem že Japoniky se mohou množit jen ve slané vodě a pokud by se povedlo tak kerevty nebudou po 14dnech 2cm velké. a křížení red s yllow jsou pouze tmavé špíny bez pruhu. Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 11:13 Tereza Re: MajkaK
Podle tabulek se radši neřiď, zaprvé se liší, zadruhé nikdy nemáš jistotu, co sis opravdu koupila, krevetky bývají ve zverimexech špatně označené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 21:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
JuraH. napsal: Je možné aby nějaká red cherry měla mezi malýma i jiný druh

Pokud myslíš jiný druh jak N. Heteropoda tak ne! Leda že by k těm malým preběhla jiná malá jiného druhu krevetky.

Pokud ovšem máš na mysli jinou barevnou mutaci tak ano, není to zas až tak vzácné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:50 JagerMaister Re: Semtex
som sa sekol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.08.2011 19:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: bluemonster
Neocaridina je řekl bych Rod - něco jako příjmení a druh je jméno ne? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:27 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
Diky. Ono aby se v těch tabulkách čert vyznal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:12 JagerMaister Re: MajkaK
áno je to ten istý druh neocaridina, skús nejakú caridinu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:54 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Dobře, tak já to nechám. Možná tam přihodím zkušebně pár red crystal. :-) Uvidím. A pro případné větší krevetkárko - kříží se cherryny a white pearl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:53 Muž JuraH. [5] – red cherry
Je možné aby nějaká red cherry měla mezi malýma i jiný druh ? jako takovou tou DNA ruletou.., protože člověk neví jaké předky mohla mít tak krevetka z obchodu.. ???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:50 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajkaK
já bych to moc nekombinovala, nechala bych tam je jeden druh. Moc velké není, počítej s tím že crystal red jsou trochu náročnější, jsou citlivější na zvýšené dusičnany víc než neocaridiny (cherry, pearl...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:42 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím,
chci se zeptat. Můžou být pospolu ve 24 litrech krevetky red cherry, crystal red a white pearl? Někde se píše, že white pearl se s cherrynami kříží, někde, že ne. Bude jim stačit takovýto objem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 13:50 Fugee
Ve větších nádržích je to už celkem jedno, já si na začátku kupoval do 54 nádrže 30ks N. palmata nectarine a asi 5 kousků Red Cherry, po 3 měsících mám přes 80 kousků palmat a asi 30 cherryn. Záleží také na hustotě osázení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:44 JagerMaister Re: Emmik
ja mám v 54ke 74kusov red cherry a už + nové potomstvo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 12:20 Žena Emmik [1]
zrovna si zařizuji krevetárium a vůbec mě nenapadlo, že by se mi krevetky mohly zkřížit. V plánu byli red cherry a nějaké zajímavější barevnější. kolik krevetek vlastně můžu dat do 50l akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 23:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glad
Je to ten stejný druh N. heteropoda...... něco jako křížení Indiána s Čiňanem....

jo první generace kříženců je hnědá - šedá, ale další by měli být půl červená a půl žlutá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 23:04 Glad
Ahoj, křížení Red cherry s Yellow asi možné je že? Po Akva se mi od nasazení žlutých k červeným prohánějí hnědé krevety :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 15:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Pavel3
Třeba ty Rodu: Caridina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 15:05 Muž Pavel3 [0] - Raci, krabi, krevetky
Jaké krevetky se hodí do akvária s krevetkou red cherry, aby se nekřížily a byly nenáročné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 12:24 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
- jak rikate, uvidime :-) ze to je spis Palmata jsem usuzoval podle toho naznaku prouzku, co ma na tele.. to se moc u RCh nevidi..
- nejedna se o 1 jedince, jsou min. 3 ;-) zkusim nekdy zase nafotit, jak budou rust...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 12:05 Muž Chem [837] Re: seic
Je to jak pises - v podstate krizeni vylouceno neni, ale podle zkusenosti mnoha lidi z for to vypada, ze se v akvariu, kde jsou chovany spolecne vyskytuji obe variety dal bez ztrat pigmentu. Pokud by se krizily pigmentace by se ztracela...

Jsem zvedav, jake bude mit pokracovani toto mozne krizeni ve vasem akvariu. Mozna jde jen o velkou vyjimku, nebo malou vychylku uvnitr populace cherry. Preci jen se mezi cherry casto objevuji tmavsi fialovi az skoro cerni jedinci apod..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 10:23 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – krizeni Neoc. Palmata sp. Green x Neoc. heteropoda RC
Fotka k příspěvku - i na jinych forech je chovani techto dvou Neoc. dohromady "povoleno", jsou sice Neoc. ale "pry" se nekrizi
- jake ale bylo moje prekvapeni, kdyz jsem v AQ nasel tyhle samecky :)
- na fotce je pro srovnani klasika Neoc. Red Cherry pekne vybarveny samecek a vedle neho je typicky samecek Neoc. Palmata sp. Green (s prouzky), ALE s teckami cervene barvy :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 09:35 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky

Neocaridina heteropoda X Neocaridina zhanghjiajiensis
tady u tech neni krizeni vylouceno, takze dohromady raci nedavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 09:26 Muž MrHu [300] Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku Ahoj, tady máš tabulku...:-)
Křížit by se neměly...;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2011 22:27 Muž O.Tom [439]
ahoj, jako vecny amater se chci ujistit, ze se mi mezi sebou nebudou krizit zvolene krevetky:
Caridina cantonensis, Caridina babaulti, Neocaridina heteropoda, Neocaridina zhanghjiajiensis

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 11:41 Muž Jirkaass [35] Re: bali
no presne vsichni pisi ano ale nikdo nema vlastni zkusenost..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 11:18 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
obe jsou to heteropody takze krizeni by mohlo byt mozne, proto kazdy pise ASI jo, az mi nekdo ukaze nejakyho krizence tak tomu uverim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2011 11:10 Muž Jirkaass [35]
Dobrý den chtel bych se zeptat jestli se mi neskříží red cherry s blue perl?? četl sem www.krevety.wz.cz/… tak je že s white ne ale jeden pán na burze mi říkal že se asi skříží

tak jak je to dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 18:46 Tereza Re: Chem
Viděla jsem jen staré samice, zatím jsem viděla jen dvě zároveň, ale jelikož se teď objevují častěji, možná jich bude víc. Akva je zarostlé a větší, tak mladé sledovat nemůžu a zatím jsem si žádných takových nevšimla. Každopádně jestli se jich objeví dostatečný počet a i samci, zkusím je vyselektovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 14:37 Muž Chem [837] Re: MajkaK
Pokud je pekne zabehla, tak tam nebude stradat ani tech 20ks. Pri dobrych podminkach se ve 20ti litrech domnozi i na daleko vetsi mnozstvi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14543x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6920-krevetky-krizeni?od=201