Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky - křížení

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Krevetky - křížení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 11:13 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Chem
Díky moc. ;) A abych to s tím počtem nepřehnala, pro kolik cca krevetek je tato (zarostlá) nádrž vhodná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 11:10 Muž Chem [837] Re: MajkaK
U cherry a blue pearl se nevylucuje vzajemne krizeni. Ostatni se krizit nebudou. Pomer - vetsinou je lepsi koupit vic samcu, neb clovek nikdy nevi, z ceho se za mesic nevyklube mlada samice.
Co se tyce poctu krevetek, tak je lepsi kupovat spise vice jedincu stejneho druhu, nez treba kazdy druh po peti jedincich. Ve vetsich poctech je jistejsi, ze se zacnou domnozovat. Pokud ve 20 litrech udrzis schopnou stabilitu ekosystemu, tak to trapeni nebude. Rybku bych tam nedaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 11:04 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Mám dotaz. Můžu do 20l akva (počítám tak 16l čistéo objemu) dát red cherry, blue pearl, crystal red a krevetku mandarinkovou? V jakém poměru? A můžu k nim dát nějakou tu rybku, aby to trochu ožilo? Třeba gupku? Nebo by to pro ně bylo trápení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 10:58 Muž Chem [837] Re: Tereza
Ono ani nemusi jit o krizence. V populacich cherry se nekdy vyskytuji modri, fialovy a mene casto i cerni jedinci. Vetsinou jde o pomerne stare jedince.

Kazdopadne je to velmi zajimave.

Jen se zeptam - mas jen jednoho jedince? Byl alespon trosku cerne zbarveny i kdyz mel velikost 0,5 - 1cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 23:46 Tereza Re: bali
nooo já si nechám tajnou recepturu pro sebe :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 22:48 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tereza
jak pravdepodobne? :)

ale jinak fakt pekna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2011 22:11 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Tereza
smich
No tak šup rozmnožit, udržet barvu a může se to jmenovat třeba Dark Cherry. palec:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 18:34 Tereza
Fotka k příspěvku Jde o samici, na zádech má výrazný světlý pruh. Intenzita černé barvy mě překvapila. Ale asi nejde o nic zvláštního, zrovna u 3trojek říkal Moucha, že se mu takhle zbarví občas přírodní varieta. Zajímalo by mě, jestli je to náladové zbarvení nebo trvalé a dědičné...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 18:32 Tereza
Fotka k příspěvku Chci se vám pochlubit se svou krevetkou - velmi pravděpodobně kříženec var. Sakura a Blue Pearl. Celej King Kong, no ne? coze
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 10:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: invalida
já mám palmaty green s cherrynama a žádnej problém
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 08:52 JagerMaister
ja som choval taku bezfarebnu krevetku asi (palmata alebo krevetka červená prír.forma) a tá sa mi krížila s cherryynami ale ich potomkovia sa množili o sto šesť ale postupne červená farba vymizla a od tedy mám cherry osobitne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 08:15 S Muž invalida [3881]
Tak nějak furt nevím...v některejch nádržích mám cherry a palmaty..už dost dlouho...nějak nemám pocit že by se křížili..i palmaty co jsou solo jsou variabilní barvou...někde píšou teoretický křížení možný..zkušenost máte? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:09 Muž Chem [837] – Re: Jakub
Mohou - nekrizi se ani na sebe nebudou utocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 10:50 Jakub – Caridina 'Crystal Red' + Caridina Propinqua
Môžu byť spolu krevetky Caridina 'Crystal Red' a Caridina Propinqua?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 18:43 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky
pokud o tom problému víš, proč ten záznam v atlase neupravíš?
uz sem se pokousel , bohuzel zmena zadna hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 16:14 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: vejvar
To co jsem napsal jsem si nevymyslel, je to jen pár poznatků na které jsem narazil na www.shrimpnow.com
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:35 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
podle me by v F2 generaci melo byt 50% sedych(prirodnich) 16% cervenych 16% zlutych a
16% buh vi ceho, protoze prave u tech se potka cervena a zluta barva, ale je to ciste teorie
v realu to muze vypadat jinak.

Lucianetta: kazdopadne je naprostej nesmysl si poridit vyslechtene barevne krevety a pak je krizit zpet k prirodnimu zbarveni. pokud chces vice druhu a vsechny nenarocne, tak asi nejlepsi volba je nejakou barevnou varietu neocaridin a k nim caridina japocica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 15:13 Muž Chem [837] – Re: Lucianetta
Pokud chces davat dohromady nejake krevetky, tak u Neocaridin (vsechny heteropody, zhangjiajiensis, nebo palmaty) neni vylouceno, ze se budou mezi sebou krizit. Takze, jak v tomto vlaknu jiz vice lidi napsalo, neni dobre je michat. Cerveny cherry se daji doplnit o Caridiny, Atye, Atyopsisy nebo Macrobrachia. Pokud se chces drzet na chov mene narocnych druhu, tak jsou k nim vhodne treba Caridina japonica, Caridina gracilirostris, pripadne jakakoli barva C. babaulti. V posledni dobe jsem trochu experimentoval s Macrobrachii - Macrobrachium pilimanus a M. dayanum si drobnych krevet temer nevsimaji a nebal bych se jejich souziti s Cherrynama. Sice maji velka klepeta a vypadaji hrozive, ale poziraji spise mrsinky, nez ze by nahanely drobne zive krevetky.. To ale neplati treba o M. lanchesteri, ktere drobnejsi krevetky cilene lovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 12:51 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Neocaridina heteropoda var. "Red Cherry"
Neocaridina heteropoda var. "Yellow"

vidíte, obě krevetky jsou jedna a ta stejná krevetka, křížení je zaručeno...
v první F1 bude kříženec Red Cherry a Yellow šedý, v další generaci F2 pak by to mělo být 50/50% červená/žlutá ..... ale nedával bych je k sobě, pozdějších by to mohlo být všelijak...

a to my nechceme, jde nám předsi o to mít pěkné byrvy..... poku jde jen o to mít nějaké krevetky tak stačí přirodní barvy N. heteropoda....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 12:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lucianetta
opravdu bych red cherry a yellow společně nedávala, jsou oboje pěkné a kříženci by už tak pěkní nejspíš nebyli.
Ale například s zhangjiajiensis nebo palmata by se křížit neměly (i když to není 100%jisté). Oba tyto druhy jsou dost nenáročné a ve více barevných varietách.
Já mám společně palmaty green a red cherry a nekříží se
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:29 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lucianetta
Budou se ti krizit, ja jen rikam, pokud jsi zacatecnik, tak Crystalky raci ne, ale zas zalezi jakou mate vodu, vlastne je to jen o vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:29 Žena Lucianetta [43] – Re: bali
Bali, a to křížení... jsou to krevetky jenom pro mě, nikam dál je neplánuju dávat. Vadilo by, kdybych si dala red cherry a yellow a kdyby se mi křížily? Mě samotné by to nevadilo a mohly by vzniknout pro oko zajímavé kombinace...

+ Edit, pokud o tom problému víš, proč ten záznam v atlase neupravíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:16 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lucianetta
no a sme u toho hmm
v atlasu je denticulata ktery uz se vubec nepouziva, je to heteropooda, pak to lidi akorat mate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:12 Žena Lucianetta [43] – Re: bali
protože jsem mluvila o Crystal Red a nechtěla jsem zbytečně zakládat nový téma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:11 Žena Lucianetta [43] – Re: bali
To je poddruh? Z názvu to nevidím, nehledě na to, že teď nevím, o kterých dvou mluvíš; už jsem zmínila 3 druhy smich

Neocaridina denticulata sp. Red cherry
Caridina cantonensis sp. Crystal Red
Neocaridina heteropoda sp. Yellow

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:09 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lucianetta
obe sou heteropody -> budou se krizit, to neni dobry


btw proc sme v tematu "tiger" ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:09 Žena Lucianetta [43] – Re: bali
Mě právě v atlasu u krevet chybí, že tam není uvedeno, jak náročnej je jejich chov. Pak si člověk myslí, že když mají uvedený nároky +- stejný, tak si je koupí, a aby mu pak poumíraly v akvu nebo co tone sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:08 Žena Lucianetta [43] – Re: Tallis
Bylo by teda podle tebe vhodnější k těm red cherry dát Neocaridina heteropoda var. yellow? V atlase píšou, že je vhodnější pro začátečníky, takže předpokládám, že nebude na chov náročná.... takže by měla být vhodnější než crystal red?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 11:05 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lucianetta
atlas neres, tam sou takovy plky ze se tomu musim smat hmm (viz mladata se rodi bez pruhu hmm )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:52 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
No velikostne jsou podobne, ale naroky na vodu, jsou teda jiny. Cherry preziva a mnozi se skoro vsude, u crs je to opak, hlavne co se tyce mnozeni, hlavne v brne velkej problem co se tyce vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 09:44 Žena Lucianetta [43] – Rozdíl
Z atlasu tady jsem vyčetla, že krevetky red cherry a crystal red by měly chtít cca stejné podmínky pro chov. Kdo jste choval (chováte) oba tyto druhy, pozorovali jste nějaký rozdíl v chovu nebo v odchovu? Jsou opravdu i velikostně cca stejné, a tedy je vhodné chovat tyto dva druhy krevetek spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2011 18:05 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: LA Ink
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: LA Ink
kdysi jsem viděl plno fotek na shrimpnow.com

malá ukázka:
www.shrimpnow.com/…!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:21 Kuřátko – Re: LA Ink
Díky za odpověd, dám tam jen jedny zatím se jen nemohu rozhodnout které :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:58 JagerMaister
poho crystaly s krížia len s black crystalmi a tigrami ale blue a white dokopy nedávaj lebo sa krížia
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:40 Kuřátko
Mužu ke krystalkám přidat blue nebo white?? Někde píší že se budeou křížit jinde zas že ne :-| , tak se chci raději zeptat tech co se v tom vyznají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 15:50 JagerMaister
ahojte viem že sa krížia crystal redy s cr.blackmi
a zaujíma ma čo by vvzniklo ich skrížením ?
chovám blacky tak hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 16:13 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Forro
C. propinqua klidně může být s CRS. Ty se určitě nezkříží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2010 14:33 Žena Forro [3]
ahoj chci se zeptat mam v planu si poridit krevetky crystal red. Muzu k nim dat par krevetek mandarindových. U nas je sice prodavaji pod nazvem orange. Ale myslim, ze to jsou ty same? Dik za odpoved Eva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2010 19:01 JagerMaister
nebudú zatial niesú údaje o potencionálnom krížení babaultiek s inými krevetami a vela štastia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 18:59 Žena Andulka [0] - Raci, krabi, krevetky – křížení s babaulti green
ahoj, v akva mám white pearl a crystal red, chtěla bych si tam přihodit ještě babaulti green. podle tabulky - www.krevety.wz.cz/… by se křížit neměly, ale chci se ujistit. máte s tím někdo zkušenost nebo to můžete potvrdit? dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:45 Muž Chem [837] – Re: Bexi
Jasne, ale otazka znela, zda se muze krizit N. heteropoda s N. zhangjiajiensis a jak ostatni spravne napsali - je to mozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:34 Bexi
všechny variety neocaridina heteropoda se mohou spolu křížit, snad přece vidíte že všechny patří do druhu neocaridina heteropoda chjo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 15:13 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Maza napsal: Tady třeba píšou, že ano: <a href="http://www.aqua-magica.com/red-cherry-shrimp.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.aqua-magica.com/red-cherry-shrimp.html</a>

"A crossbreeding is also reported with the white pearl shrimp ( Neocaridina cf. zhangjiajiensis)."


Křížení je také hlášeno s white pearl - Neocaridina cf. zhangjiajiensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 14:56 Radeq
takže stejně nevím ale dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:59 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Tady třeba píšou, že ano: www.aqua-magica.com/…

"A co-housing with other dwarf shrimp is easily possible. The Cherry Shrimp crossbreed only with the algae shrimp (Neocaridina heteropoda) and a yellow mutation (Neocaridina heteropoda var) yellow. A crossbreeding is also reported with the white pearl shrimp ( Neocaridina cf. zhangjiajiensis)."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.10.2010 18:54 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Radeq
Zkus třetí tabulku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 18:52 Radeq
Kříží se Neocaridina zhangjiajiensis var. Blue a red cherry?
v jedne tabulce je ze jo a v druhe ze ne, prosím poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:40 Žena bluedream [245]
Ještě jedna tabulka ... www.blue-tiger-shrimp.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2010 21:32 S Muž invalida [3881]
Nevíte o tabulce kde jsou palmaty? Dík

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14543x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6920-krevetky-krizeni?od=251