Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přísavka thajská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Přísavka thajská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 09:14 Žena Voloďka [59] - TetryRe: sharon
Jojo, sharon to vystihl velmi dobře...! ano Já ji mám taky. U přísavky se doporučuje aby v akvárku bylo pro ní dostatek úkrytu, zeleně-velkých listů. Prostě aby se zabavila a tak... Moje je v pohodě. Má asi 10cm. Občas někoho prožene, ale mám hbité rybky, takže neškodí. U terčovců bych se bála. Tak ji rači vyndej, terčovec není levná ryba hmm Ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 18:53 nigule Re: sharon
holky, diky za dalsi info...pujde z domu...tercaci jsou pro me prednejsi...sice, jak jsem psala, jde vzdycky jen o par vterin, hnedka ji setresou, nikdy na nich nevydrzi prisata, ale na kuzi je to proste znat...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 13:41 Žena sharon [126] Re: nigule
Problém je v tom, že běžné ryby se thajce dokážou vyhnout, protože při tom přisávání není moc šikovná, eventuelně ji prudkým pohybem shodí dřív, než thajka způsobí vážnější škodu. Velmi klidní terčovci jsou snadný cíl(proto se VÝSLOVNĚ k terčovcům thajka nedoporučuje), stejně jako oslabené a nemocné ryby, které pak snadno podlehnou infekci, která není pro zdravou rybu problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 13:34 Jana Re: nigule
V jedné knize se píše o přísavce thajské toto:"Větší jedinci bývají často nebezpečný ostatním,protože se přisávají na ryby,poškozují a zraňují jim pokožku a mohou být i příčinou jejich úhynu.Rozsáhlejší zranění kůže mohou totiž buď druhotně zaplísnit,nebose stávají vstupní branou pro různé choroboplodné zárodky,predevším bakterie.".....Dej jí pryč nebo budeš mít po terčovcích!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 10:29 nigule Re: sharon, ivan
ivane, treba bude ta tvoje hodna...ta nase svetla je uplne v pohode...
sharon, jako vazne zraneni to urcite nevypada, ale tercaci jsou "princeznicky" a tak se mi nechce to nechat byt...
ale helfid mi ji asi vymeniza jinou, tak snad bude ta druha hodna...;-) skoda, ze ji nemuzu nejak domluvit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 08:49 Žena sharon [126] Re: nigule
Thajka se k terčovům nedoporučuje, ale co se týče těch "odřenin", tak mi se thajka občas přikousne na skaláry, ale nikdy jim nezpůsobí vážné zranění, je jen nebezpečí, že se ranka, pokud je hlubší, může zaplísnit, ale to se zdravé rybě ve zdravém akvárku nestává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2007 01:37 Muž ivan [15] Re: nigule
Jako čističe bych tam nasadil SAE parmičku,ta nic nedělá.Nebo vyměnit thajskou za menší.Ale dělat to pořád....Teď nevím co mám čekat od té mojí,až povyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 23:36 nigule Re: ivan
nase maj obe tak 11cm...vid? docela me to prave rozhodilo...nerada bych, aby z toho terci meli nejaky problemy, nebo trauma...akorat, ze mame jen jedno akva, tak ji asi budem muset nekomu venovat...nebo se zeptam u nas ve zveraci, jestli ji tam nechtej...mam ji rada, je to ziva rybka, ale tohle me nastvalo... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 23:30 Muž ivan [15] Re: nigule
Já mám jen jednu asi 7cm velkou,a neviděl sem že by se přisávala na jiný ryby,i když jsem o tom četl-píšou že starší jedinci.Kdyby mi tohle dělala a ještě na terčovce,šla by ke kančíkům.Občas prohání tetry,ale to mi dělá i Labeo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2007 23:20 nigule – prisavka thajska-ublizi?
mame 2 prisavky thajske. kazda ma uplne jinou povahu. albinka je naprosto klidna, vetsinou si nekde vzadu cisti sklo a v pohodecce si proplouva mezi kytkama.
tmava je uplnej opak, vecne rejdi po akvarku, sem tam nekoho prozene, je dost hyperaktivni. poslednich par dnu jsem si vsimla, ze se obcas na par vterin prilipne na tercaka (strida 2 ze 4). terc ji vzdycky hned "setrese". vsimla jsem si, ze ma ale potom takovy jakoby svetly fleky na tele, asi odreny...bojim se, aby se jim z toho nakonec nevyloupla nejaka choroba...:-(
co myslite? je to jeji prisavani nebezpecny? ma jit z domu?
diky za rady...
n.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6906-prisavka-thajska--chov?od=101