Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přísavka thajská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přísavka thajská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2022 10:35 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Yirka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já měl asi dědouška jedenáct let, z toho prvních osm let s tlamovcema. Jsou to klidné rybky neustále ožužlávající rostliny, kameny i sklo. Po jejím odchodu jsem si pořídil Gary(taky super rybky, více plavající po akva, než přísavka). Po nich jsem opět sehnal zlatou přísavku(fotka) palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2022 10:09 Muž Yirka [9123] – Dlouhověká rybka
Dnes, po 14 letech, uhynula má přísavka thajská. Vskutku stařenka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 10:22 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
Mal som Prisavku Thajskú ale vtedy som nemal v nádrži dosť rias takže mi uhynula sad . Teraz mám v nádrži rias habadej to je jeden z dovodov prečo si ju chcem znovu zaobstarať. P.S. nebojte sa to nieje hlavní dovod preco by som ju chcel potrebujem rybu ktorá zvládne žiť s rybami ako su Rajovce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 22:45 R Muž Anthrax [4756] Re: petromi
Osazenstvo akvárka se o mrtvou rybu postará klidně tak, že z ní během pár hodin nic moc nezbyde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2019 18:33 Muž petromi [1] – Zmizelá beze stop
Stalo se někomu z vás někdy, že by nějaká rybička zmizela v dobře krytém akváriu naprosto beze stop? Konkrétně jde právě o přísavku thajskou... moje rybičky (viz prezentace) nejsou tak velké a agresivní, aby ji napadly... musela najednou umřít, ale že by po ní vůbec nic nezbylo za dobu dvou dnů, co jsem nebyl doma?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2016 11:48 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Gyrinocheilus aymonieri má v Červeném seznamu IUCN oficiální hodnocení "Least Concern" = málo dotčený. Píše se tam o něm toto:
Druh je široce rozšířen v jižní Číně a jv. Asii (Thajsko, Laos, Kambodža a Vietnam). V některých oblastech rozšíření (např. v Thajsku) se populace zmenšily v důsledku nadměrného odchytu. Ačkoli v Číně a Vietnamu je druh považován za ohrožený a asi přirozeně vzácný, je v současnosti hodnocen jako „málo dotčený“, neboť se nepovažuje za pravděpodobné, že by v celém areálu výskytu poklesly jeho stavy natolik, aby mohl být zařazen do některé z kategorií ohrožených druhů.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 11:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: rudolf
Protože nejsem v tom cizím jazyce tak dokonale vzdělán jako ty... cože se to píše o její existenci v červeném seznamu IUCN? To se týká jen některých lokálních populací nebo obecně? To by mne snad ani nenapadlo... i když s ohledem na kvalitu toků v nichž se vyskytuje to možná zase tak překvapivé není...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 15:56 Muž mPP [4] Re: Jura55
No každa mna asi inu povahu. Ukrýt si spravila krásne sama pod koreňom vyhlbila dieru a tam ma svoj úrkyt :) vždy keď cíti nebezpečenstvo ide tam. Ale u mna pancierničky nemajú šancu už sa jej boja a fakt sa neodváži ani ku tablete priblížiť lebo vie čo ju čaka. Proste kto ju chce mať v akva musi počítať stým, že v dospelosti sa niečo skomplikuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 18:42 Konec Re: mPP
Fotka k příspěvku Teritoriální je, hodně ale záleží na prostředí ve kterém je, t.j. dostatek úkrytů, jak je zarostlé akva, druhu ostatních pěstovaných ryb. Ze svých zkušeností: Ancistruse mám s thajkou v druhém akva. Považuje je za vetřelce, k neškodným bojůvkám dochází, bez žádných následků - vždy někdo z nich "zdrhne". Běžné ryby se thajce dokáží vyhnout, ona zrovna moc hbitá není... Např. s pancíky jsem zaznamenal i určitou symbiózu, po vhození tabletky ji začne šrotovat a pancíci se s ní přiživují smich a thajka je naprosto ignoruje X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2015 12:52 Muž mPP [4] Re: Sharm
Osobne by som prísavku thajsku už nekúpil. Je to teritoriálna ryba a útokom na ostatné ryby sa nevyhneš. Čo som čítal útočila na skalárov, gurami atď. Mne na nich neútoči ale útoči na iné druhy a to je anciky ktoré boli dve a teraz ich ani nevidno chudáci sa skrývaju a keď ich uvidí hneď na nich útoči. Sú podvýživený a chcem ich odchytiť a dať preč z akva lebo sa len trápia :( Moja prísavka má už asi 13 cm možno viac a teritorium je jej asi celá 300l nádrž takže možno keď prísavku ale tak do 1000l osobne do menšieho by som to nedal určite hoci atlas hovorí inak...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:19 R Muž afc1886 [14681] Re: Sharm
Na jednu přísavku thajskou se doporučuje 100 litrů.Podle prezentace vypadá,že těch tlamovců je tam už dost.Nedával bych žádnou přísavku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:12 Sharm – Thajka
Kolik mohu dát do 260 l akvárka, kde mám tlamovce přísavek Thajských ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:02 Muž bubaksniper [4]
Než jsem si je pořizoval tak jsem se tady taky ptal lidí co jí mají. Někdo mi dokonce říkal že jich má 5 myslím ve 300l akvariu a v pohodě. Měl jsem nejdříve 2 hnědé a neustále se mezi sebou rvali a byl vír v nádrži, k ostatním rybám nebyly tolik agresivní pouze mezi sebou, tak jsem 1 dal kamarádovi. Po chvilce se mi hrozně zalíbil albín tak mi to nedalo a 1 jsem koupil, dokud byla malá tak byl klid ale potom to začalo znovu, trochu míň než u těch 2 hnědých ale začalo. Teđka už mám jen tu žlutou a je klídek. Mám i čichavce, chvilku jsem tam měl i kamarádovi skaláry a žádný útok jsem nezaznamenal. Hold můžou být i ryby svou povahu, teď myslím že můžou existovat více agresivní nebo méně, samozřejmě na to má také vliv spoustu věcí (velikost akv. Teplota, složení vody, ryb atd atd). To je moje zkušenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 18:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: konemy
Pravděpodobně ano. Ale počítej s tím, že občas nějakou rybu prožene a vyroste docela velká. A jak bude v akváriu, tak do něj nemůžeš přidat větší ryby. Některé přísavky se rády přisávají rybám na bok (moje to dělaly čichavcům, musely pryč).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 09:20 konemy – Snese se?
Máme v akvárku tetry, neonky, razbory, paví oka, ancistruse, a 250 litrů. Snesla by se přisavka s nimi?Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 09:29 gringo Re: BigBob
Mám přísavku pět let a nikdy jsem ji nic speciálního nedával. Jede hlavně na řase :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:37 Muž Legioix [574] Re: bigbob
Okusují i žížaly a i filety z pangase. Hlady neumřou a vždy si něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:37 Muž Yirka [9123] Re: bigbob
Moje přísavky milují patentky. Ponoří hlavu do sítka a rochní se v nich a až pak pustí ostatní. Už mám jen jednu, jedna odešla po více než 7 letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:18 Muž bigbob [0]
Ahoj, poradite mi nekdo cim a jak krmit prisavku? Je jasny, ze vlocky ne, na hladinu snad nikdy nevyplave.Zkousel sem tabletky urcene pro ryby zijici na dne, ale do tech se mi pusti vsechny ostatni ryby a prisavky jsou porad zalezle:( Nebo se vazne zivi jen rasou? Diky za rady!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 10:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
S určitostí tvrdit, že tázající nemá albína, když ho neviděl naživo, to si jen tak někdo netroufne smich na té fotce oči patrné moc nejsou a u G.aymonieri se albinismus vyskytuje poměrně běžně. Ovšem hodně světlé se vozí často G.pennocki, které se dobarvují v dospělosti...
I když se jedná o reakce veskrze na poměrně dost staré příspěvky, tak jen aby bylo jasno... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 19:17 Muž Yirka [9123] Re: david15
Mladé mít určitě nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:13 david15 – zbarvení
Mám 2 přísavky thajské, kterým se začali taky dělat takový černý pruh u té druhé spodní ploutve. Jestli je to tím, že budou mít mladé nebo co...... coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 08:14 Žena lenulik [0] - Amerika – změna zbarvení
Fotka k příspěvku Ahoj, mám v akva 2 přísavky, když sem je kupovala, obě byly žluté, nedávno se však jedna barevně změnila, zčernali ji ploutve a vytvořili se černé fleky na bocích těla, nevíte příčinu? viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:07 Muž Zabacek [2] Re: Danila
No nevim jak jinde, ale ja mam 4ks dve jsou takovy vetsi 5-7 cm a dve jsou takove mensi 4-6cm a nemam jediny problem nevsimaji si ani 6 krunyrovcu 2ks kolem 7cm a 4sk kolem 4-5cm a skalary cichavce taky ignorujou maly ryby ani neuvadim je fakt ze jsem jim udelal dost mist na schovavani maj tam dutej kamen asi s 5 dirama a pak dva kusy korenu jeden velikej je oprenej o roh akvaria a druhej malej lezi pod nim a je podhrabanej. Ale vetsinou jen tak klidne polehavaj na listech rostlin a nebo na korenech jednou jsem ji dokonce povazoval za mrtvou, ale pak zase zacala dejchat tak je ted uz ani nekontroluju. Jinak stalo se mi i to ze kdyz jsem cistil akvarko tak mi zena tu jednu prisavku zapomela vyklepat stoho dutyho kamenu a chudinka byla asi 1,5 hod jen po bricho v kyblu ve vode a taky to prezila. :-) ale jako agrasivni bych je nenazval obcas se mezi sebou honej, ale to mi pripadne jako nic proti tomu jak se mezi sebou obcas poperou skalary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:23 Žena Danila [4489] - SumciRe: Alligator
Přísavky jsou bestie, mně se osvědčilo mít ji v akváriu s rybami, které ji zřežou -a pak je pokoj.U nás to byli parachromis friedrichstahlii, ti jí ubrali na agresivitě:-)Ale u běžných ryb dělala vždycky neplechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 20:04 Žena bluedream [245] Re: Alligator
Mě se potvůrka chytala na skaláry. A to měla úkrytů taky dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:26 Alligator Re: Voloďka
No ono úkrytů má docela dost, to akvárko už zase vypadá malinko jinak a rostliny se mi už zase trošku rozrostly, tak je doplním :-) Jen nemám čím to nafotit, tak někdy časem :-(
Ale díky, nějak to ještě překopu a uvidím jestli to pak bude lepší... Ale ne že by byla agresivní, ale sem tam se prostě snaží na čichavce chytnout...
A někdo mi psal do komentářů nádrže: "Přísavka se snažila přisát na čichvce, měli od ní krvavé zranění na bocích a jak je přísavka začala honit, vždycky splašeně plavali po akváriu. Nakonec jsem musel přísavku dát známému k menším rybám, kde už neplechu nedělala."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:33 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Alligator
Když se kouknu na Tvé akva, spíš by ta přísavka potřebovala více úkrytu a rostlin. Ta moje měla hafo kamenů, rostlin a pár kořenů a nikdy po žádné rybě nezaútočila (měla tak 8cm). Sice se píše, že jsou agresivní, ale jsou agresivní většinou z důvodu, že se buď nemaj kam schovat a nebo útočí na své druhy, pač jsou teritoriální, takže pak stejnak zůstane jedna. Pár nádrží jsem tu sice viděla kde maj třeba dvě tři přísavky, ale každá měla místa dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 12:09 Alligator Re: Jirka
Teď koukám do akvária a něco na tom bude ;-)
Mám cca 7cm velkou přísavku a koukám že v akváriu nejsou ani vajíčka a jen minimum malých šneků, skoro všichni dospělí... Přísavku mám asi 4 měsíce, tak by to tomu odpovídalo...
Dříve jsem tam měl tisíce šneků a množili se pomalu geometrickou řadou... :)
Tak to zkus ;-) Ale mě se sem tam začíná přisávat i na čichavce, tak jí asi do budoucna budu muset dát pryč :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 07:32 Muž Zabacek [2] Re: prisavnik
No nevim jak je to stemy vajicky, ale je fakt ze na dne se se sneky (mam levatky) nesetkavam, sneci se drzej jen tu a tam na plovoucich rostinach. Takze je klidne mozny ze dno a zemni rostliny si ty vajicka pohlidaji prisavky ale na plovouci kytky kaslou a nebo je to takova dzungle ze to nestihnou zkontrolovat :-). Ale odlov sneku delam tak 1ks za 14 dni a to se ta levatka musi hodne promenadovat abych ji videl, takze tato vec je klidne mozna do doby nez jsem si prisavky poridil jsem odlovoval sneky vyzname casteji a predevsim v bliskosti dna ted uz je jen zbiram na plovoucich rostlinach.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2009 07:03 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Jirka
Raz som hu mal. Podla mna je to pravda. Velke slimaky neznici, ale jej aktivitou by som tomu veril, ze dokaze zlikvidovat vajicka. V kuse nieco obcucavala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 00:58 Jirka – Přísavka thajská - zlatá
Zdravím všechny, nemáte někdo skušenosti s touto přísavkou a šneky v akváriu?? Myslím tím, jestli někomu nepomohla k vyhlazení šneků z akvária požíráním jejich vajíček... Bylo mi to doporučeno, ale zdá se mi jako nesmysl.. ne Poradí a pomůže někdo?? coze Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 12:18 Muž romi [7] Re: mirielll
mam jednu v 190 l, je to albin a aj tak je to potvora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 12:00 mirielll Re: romi
Myslim, ze je to i o prostoru v akvariu. Moje prisavky krasne vyzraly rasu, kvuli ktere se mi mnozili sneci zpusobem, ze jsem nevedela co s nema. Ted je klid. Prisavaly se na ryby ze zacatku, kdyz byly v male nadrzi s bettama. Kdyz zacaly rust, dala jsem je do vetsiho akvaria. Neprisavaji se vubec na nikoho... mozna potrebujou prostor, aby neobtezovaly okoli. Pouze mi obcas prohaneji afrotetry jen tak pro zabavu, ale nijak jim neublizuji. Skalary je vubec nezajimaji..A albinci jsou fakt klidni, spise schovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 11:39 Muž kiwik22 [9] Re: romi
je to velmi vdacny pomocnik,ale je fakt ze ako dospieva stava sa teritorialnou a s tym stupa aj jej agresivita,je to skoro nechitatelna rybka..dost utoci hlavne na ryby s veklou plochou ako skalare a tercaci,,, ;-) mne utoci na samicu skalare ale samcekovia si brania takze ju kludnia ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 09:49 Muž romi [7]
hm, mne to zacala robit tiez...
spociatku ju ancistrus dokazal dat do laty, neskor to dopadlo tak, ze ho utrapila.
a teraz mi zmizol aj druhy ancistrus.
jednoducho, aj ked ma dost priestoru a ukrytov v 3d pozadi, napadala ich a uz sa obzera aj po inych rybach.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 13:25 liborek Re: sharon
mě se osvědčilo spařené čínské zelí - jen lupínka a pochutná si na tom i ancitrus. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:41 Žena sharon [126] Re: Sid
Přísavky sice ruduchu nežerou, ale přispívají jejímu ústupu tím, že odstraňujou neustále z povrchů usazený zvířený detrit, který podle mně je tím největším přítelem těchto řas.

Jinak každá přísavka má jiné zvyky - například moje obyčejná žere jen přirozenou stravu, sterilovaný hrášek a klasické granule pro diskuse(s česnekem). A můj albín žere všechno, co je k snědku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:34 Muž draco [5] Re: Jana
nemusis si s nimi robit starosti. ja ich mam uz asi rok a normalne krmim ryby a nejak sa nespecializujem na prisavky. oni si vzdy nieco najdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 17:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Jana
Bude to nejspíš tím, že v rozporu s tradovaným tvrzením přísavky běžně ruduchy nežerou. :)
Snad jen v situaci, kdyby byly vystaveny kruté hladovce...
(Ale o tom se tu diskutuje stále dokola. Někteří se domnívají, že žerou, /což jim dává argument tyto a podobné rybky jako likvidátory ruduch horlivě doporučovat/, jiní mají vyzkoušeno, že nežerou... ;-) :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 16:24 Jana – Přísavka nejí řasy
Mám nějakou lenivou přísavku. Mám v akvárku veliký kmen, na něm řasu černou a zelenou, ale že by mizely, to ne. Přísavku tam mám už několik měsíců, ale řasy se ne a ne zbavit. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 17:30 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: plechito
Pozerám do akvárka, kde na začiatku (cca 2 mesiace dozadu) bolo asi 40 prísaviek thajských. Teraz je ich tam ešte asi 10, ale slimákov (kotuliek) je tam požehnane. Sem a tam sa nejaká prázna ulitka najde, čo by som prísavkam thajským asi neprisudzoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 23:05 plechito
mal som prisavku od zalozenia aq ale ako mi zahynula tak sa mi zacali robit tie krpate slimaky

prisavka je myslim naj udrzbar aq

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 16:00 palo Re: Silent
V obchode kde som kupoval prísavky thajské, som sa pýtal či sa dajú rozmnožiť v akváriu a oni mi hovorili, že áno. Preto som sa pýtal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 15:43 R Muž Silent [5949] Re: palo
U mě došlo několikrát ke spontánnímu tření, ale nikdy z toho nic nebylo. Třeba se najde někdo úspěšnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 15:16 palo Re: Silent
A dajú sa prísavky thajské rozmnožovať v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:31 R Muž Silent [5949] Re: palo
Konkrétní, přesně určující znaky nejsou. Sexuální dimorfismus je u těchhle ryb nezřetelný. Jen v době tření má samec třecí bradavky na hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:28 Muž romi [7] Re: palo
myslim, ze to ani nie je velmi podstatne...je to importovana ryba, podla atlasov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:21 palo Re: Voloďka
Ďakuejem za opravu. Ale ja som myslel či niesú nijaké konkrétne znaky od ktorých by sa dali rozlíšiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:04 Žena Voloďka [59] - TetryRe: palo
Samička je větší než sameček a je trochu tlustší...ale to ses taky mohl dovědět z atlasu hmm ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6906