Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přísavka thajská - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Přísavka thajská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 12:59 palo – PRˇI
Zdravím Vás. Ako sa dá rozonať samec od samičky u prísavky thajskej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 08:34 Muž romi [7]
prisavku mam len tyzden a po precitani tohto linku som si, ze odkedy ju mam, nevidim na prednom skle vajicka slimakov. ci je to prisavkou neviem, ale doteraz ich tam bolo vidiet pravidelne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 09:21 Muž henrich [4]
Prezije mala, zlta prisavka thajska medzi cichlidkami/ostriezikmi ake mam ja? Zacali sa mi v akva vytvarat riasy (zelene na skle a take tmave na okrajoch listov). Nasiel som par Malawi nadrzi, kde kooperuje, tak ma napadlo, ze hadam medzi mojimi sa nebude mat zle :-D

V skutocnosti som ju tam uz hodil ;-) ,len ma zaujima, ake ma sance na prezitie....

Mozem tam este hodit SAE, ale myslim, ze ta ma este mensie sance na prezitie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 22:54 šary Re: sportsmen
Přísavku thajskou nemám, ale dva kousky mřenky pakistánské a od té doby, co jsem je zakoupila mám po šnecích. Jediní, kteří zbyli, jsou tři dospělé ampulárky.Mladí jedinci byli zničeni - do jednoho a zbyly jen prázdné ulitky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 23:06 Muž Killer [133] - SumciRe: Yirka
šneky likvidujou asi všecky mřenky..nebo zatim sem neslyšel o žádný, která to nedělá. V obou akvárkách s přísavkami trvá stále stav, že šneci buď nejsou (v šedesátce) nebo je vidím jen velmi vzácně (Asie - 300 l) a to vidím většinou jen levatky..okružáky nevídám..dál vídam piskořky. Takže já si myslím, že přísavky jen žerou vajíčka - max čerstvé mladé..tím že jsem vždycky šneky zkrmil tlamovcům,tak jsem zařídil nynější stav asi..v tom 300 l akvárku jich bylo snad 8 a všecky co tam sou maj taky kolem 10ti cm. Zatím jsou naprosto bezproblémové a v akvárku neni řasa - teda kromě rezsekaný řasokoule, navíc se zdá že ta řasa která tvoří tu kouli mi začíná růst i na kameni, jinak žádná exploze řasy zatím naštěstí neproběhla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 21:58 Muž Yirka [9126] Re: sportsmen
Přísavka thajská je opravdu na rostlinnou potravu a nelikviduje všechny řasy, doporučuji doplnit o parmičku černopruhou. Šneky likviduje vedle zmíněné mřenky nádherné také mřenka pákistánská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:52 Marki Re: sportsmen
Ahoj, já jsem přísavku měla, ale na šneky nějak nereagovala... spíš na drobnější rybičky... sad rozzureny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:47 Žena Janica [5] Re: sportsmen
Přísavky thajské nejsou na šneky ale na řasu. Pořiď si raději např. Mřenku nádhernou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:39 Muž sportsmen [62]
ahoj mam dve prisavky thajske v 380l akva a sneky tam mam premnozene stejne. je pravda ze tam prisavky mam jen asi 3 mesice ale zatim se nic nedeje. mozna ze az budou starsi ze se neco zmeni zatim maji velikost cca 10cm. jen pro doplneni me akva je rasou porostle docela dost hlavne na anabiasech tak mozna ma dost potravy a neni ke snekum agresivni ale nikde jsem necetl ze by tahle prisavka mela byt na sneky nejak vysazena. treba se casem ukaze ale myslim ze to spise byla u tebe nahoda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:09 Žena Voloďka [59] - TetryRe: mato127
Moje žrala tablety, okurky i vločky spadané na dno....jinak jsem ji převážně nechala o hladu-aby spásla řasy. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:06 Muž Yirka [9126] Re: mato127
Moje se velmi rády přiživí na kolečku okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:47 dado Re: Pepas
to je pravda ale ked už nemaju riasu tak im hodim tabletku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:43 Pepas Re: mato127
nic,jsou od toho ,aby požíraly řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:40 dado Re: mato127
ja im davam tabletky pre prisavniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:38 mato127 – prisavka thajska
Fotka k příspěvku prosim vas co davate vasim prisavkam thajskym :-) :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2008 18:14 artognov Re: Duny
Agresivita téhle ryby je asi přímo úměrná s velikostí akva (množstvím potravy). Moje zkušenost je taková, že mam v akva (260l) jednu a ta je mírná a klidná (zatím)dokonce se vetřela mezi parmičky černopruhé, plave a krmí se společně snima. Je to albín takže mezi nimi vypadá jak kápo ;-) Do 54l asi ne...anebo jen dočasně a uvidíš jestli si přivykne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 10:01 Duny Re: pakozdy
podľa mňa si tam môžeš dať 1 ešte veľmi mladú max. 4cm a ked začne byť agresívna alebo príliš veľká do tvojho akvarka tak sa jej musíš zbaviť :-( ja mám takúto skúsenosť a zatiaľ vôbec nie je agresívna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 14:38 Muž pakozdy [17] Re: Duny
ja mam ph skoro 8. thajka bola v pohode. bola v 60l akva s dospelymi colizami a celkom sa jej pacilo, az kym neschytala krupicu a rozpad plutiev zaujimave ze ju dostala az po vylieceni vsetkych ryb a posla pri liecbe esha exitom :-)

takze teraz uz thajku nemam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 13:33 Duny Re: milagros
ja mam 2 mlade (4-5cm) v pomerne malom akváriu a v pohode si tam žijú jak som si ich doniesol tak v akváriu bolo trošku riasy a za jeden deň mi ho celé vyčistili vôbec nie sú agresívne a u mňa im chutí najviac sklo a tablety :-D Ph som nemeral takže neviem koľko mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 13:15 milagros Re: Yirka
Maš asi hodnou thajku :-) a velmi dobře přispusobené podnínky pro thajku,skoro každy si stěžuje že jim thajka napadá větši rybky,skalary,zavojnatky atd.píše se to o nich i v atlasech.Ja ,ale take nemam s thajkama problem,taky se mi sem tam přetahuje s ancikama o tablety,je to docela sranda :-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 22:05 Muž Yirka [9126] Re: milagros
Já je mám ve vodě kolem s pH 7,0 - 7,2 a žádný problém. Také mi nenapadá skaláry ani čichavce, spíš se občac přetahuje s ancistrusem. Nejoblíbenější potrava - jednoznačně okurka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2008 21:47 milagros
Přisavka thajska je celkem nenaročna rybka,ale pozor nehodí se příliš k větším rybkam,skalaři,zavojnatky,čihavci,terčovci atd.muže je pronasledovat a přisavat se na ně.Lepe se snáši s malími rybkami,neonky tetry měděné,tetry,černe,neonky,panceřníčci,ancistrusi atd.Duležité je však ji zajistit,dostatek ukrytu a rostlin na ukryvaní,je to teritorialní rybka.pokud je ji to dopřano nebyvají s ní potíže a chová se mirumilovně.Pozor moc nevychazí s parmičkou červenoocasou ta ji docela prohaní,thajka se jí bojí a nemá klid.Pokud je však společně ve velkem akvariu,nemusí to tak byt.Dobře se snáši i s řasožravíma krevetama ruznych velikostí,neměla problem i s menším rakem.Co se týka krmení,sní všechno co spadne na zem,pojída i uhynulé rybky.Hlavně se ale živí řasami a tabletami pro krunyřovce a ancistrusi,ale hlady určitě neumře. :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 18:57 Muž sux [117] - Amerika
Thajku mam v akvariu 1 mam 120l a podstoupil jsem i to ryziko, ze by mela napadat pomalejsi druhy...Mam zavojnatky - uprimne receno ani si jich nevsimne. Ma cca 11cm a zadny ukryt nevyhledava - pouze k veceru kdyz se zhasne. Jinak cely den lita po aqa. - ze ji ta huba neboli :) Znamy ma prisavek sest s 50cm piranou a neodudlavaji ani ji(ovsem je to 650l)...V publikacich se pise, ze thajky toto delaji pri nedostaku potravy...Asi bych ji nedal do 50l ale nevidim ve snasenlivosti problem... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 17:00 Sid Re: Holina
jsem stale na rozpacich a nechci udelat chybu
Skutečně je tak složité neudělat v tomto případě chybu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 16:25 Anonym Re: Holina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 15:58 Holina Re: Anonym
No mozna ze ti to prislo jasny ze od ty koupe neustoupim ale to neni pravda naopak jsem stale na rozpacich a nechci udelat chybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 15:45 Anonym Re: Alofok
Je to totiž stejná pitomost. Chovat ryby běžně dorůstající 25 cm v 50 litrovém akváriu je ukázka lásky k přírodě. Stejně tak jako pologramotné ujišťování zdejších znalců že v malém akváriu nevyroste a je to tedy v pořádku. Ale protože už z tvé původní otázky jasně čišelo, že od svého nápadu neustoupí a jen si to tu potřebuje nechat potvrdit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 15:26 Alofok Re: Anonym
On to myslel ironicky. Teda doufam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 15:22 Anonym Re: Anonym
anonym:prosimte jak jsi to myslel ze tercovec by taky nebyl k zahozeni? Mne to pride trochu divny takova velka ryba do 50l.

Jak je videt tak zalezi na kazdym jedinci (prisavky). Nekdo pise ze ta jeho je agresivni jinej zas ze ma vpoho 2 prisavky v maly nadrzi.Tak uvidim jaka bude moje prinejhorsim ji skusim prestehovat do akva myho taty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 14:51 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: rolandmynar
stejne si ji koupi, tak si bude muset poradit sama. Kdyz si koupi malou rybku, tak to trva, nez se zacne teritorialne projevovat a za tu dobu bud ryba muze byt mrtva, nebo plavat v jinym akvarku, co ja vim? Neni ryba jako ryba a treba zrovna ta jeji muze byt klidna a tak zadna rada nebude potreba. A kdyz ne, tak ji prodadaruje..tehle inzeratu o prodeji ryb z duvudu spatny koupe je tu dost a nikdo si tim hlavu nelame, i kdyz je to podle meho nazoru lepsi, nez poslat rybu odpadni rourou do nebe, ne? ano Nam nezbyva nez jen drzet palce, at to klapne :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 14:40 Anonym Re: Holina
Holina napsal: Tak ja myslil ze si tu jednu poridim.
Vždyť to bylo jasný už, když si to téma zakládala
1 přísavka do 50 litrů to je prostě ideální, terčovec by taky nebyl k zahození. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 14:37 Muž Killer [133] - SumciRe: Holina
já mam 2 v cca 60 l, s daniema pruhovanýma a tečkovanýma,razborama klínoskvrnejma a parmičkama nádhernejma a zatim je vše ok..když by mi čirou náhodou začali prudit,tak je mam kam dát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 14:23 R Muž Silent [5949] Re: Holina
Já mám čtyři Přísavky v nádrži už více jak rok. Mají kolem 15cm a jen trochu se škádlí mezi sebou. K ostatním rybám se chovají naprosto v pohodě. Snáší se i s čichavcema perleťovýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 14:19 Holina Re: To.mik
Tak ja myslil ze si tu jednu poridim. Kdyz by mela dno vpodstate pro sebe tak by problemy treba delat nemusela tem daniim a cichavcum. V jednom clanku o prisavce jsem cetla ze muze zit s hejnovejma rybkama a prej taky s cichavcem modrym. ( ale prej se moc nesnese s cichavcem perletovym ,to je takovej rozdil mezi c. modr. a c. perl.?)
Pockam az se mi akvarko rozroste aby se mela kam skryt pripadne vytvorim jeste nejaky schovky-mam tam zatim koren a naky kameny.Tak doufam ze moc nevyroste a nebude delat problemy :-)
Drzte prosim palecky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 13:36 rolandmynar Re: Dzira
Je to jedna z mála rybek, která se velikostí vzrůstu přizpůsoví velikosti nádrže bez nějakých defektů. Je trochu protivná, protože potřebuje mít nějaký úkryt do něhož se schová. Je teritoriální a proto útočí na jiné rybky.

To Dzira: Co radíš až doroste, jak píšeš? rozzureny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 21:45 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: To.mik
kdyz sou maly, tak je to s nima dobry, ale pak by ti v takhle malym akva mohla delat problemy.Ale kdyz si koupis malou rybku, tak to trva, nez doroste, tak ji klidne kup hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 21:32 To.mik Re: Holina
Neboj já mám 2 v 60L s ostatníma rybkama. Ještě jsem neviděl žádný náznak útoku na ryby. Je to klidná ryba co leze po skle, po dně a po rostlinách. Myslím, že klidně můžeš mít taky 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 21:25 Žena Dinamit [68] Re: Holina
já mám teda v akva 2 a úplně vpohodě. Jediný co dělaj, je hrozně moc bordelu z jejich výkalů. Takže musim celekm často odkalovat. Jinak v poho. A je s nima i sranda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 21:19 Muž tau [14] Re: Holina
Ahoj,ja s ni mam presne ty zkusenosti,co popisujes.Prohanela ryby,prisavala se na ne a byla pekne agresivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 21:03 Holina – PRISAVKA THAJSKA
ahoj mam nove zalozene akva 54l a chtela bych si poridit 1 prisavku thajskou strasne se mi libi:) Vim ze by mela byt aspon v 100 l akva ale holt bych ji chtela. ted mam v akva 8 danii pruhovanejch a 2 modry cichavce vic rybek krome ty prisavky bych neplanovala. bojim se aby prisavka nedelala problemy -prisavala se na ryby nebo je prohanela atd. tak budu rada kdyz poradite:) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 14:31 R Muž Silent [5949] Re: rolandmynar
V domovině přísavek má voda opravdu pH 6-7.2 . V tomhle rozmezí prosperuje bez problémů. Dá se chovat i v zásadité vodě, ale není to její přirozenost. Spíše to svědčí o její toleranci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 11:31 rolandmynar – Přísavka Thajská vs. pH
Rád bych věděl, jak je to s chovem této rybky, u které se tady píše, že potřebuje pH 6-6,8 a přitom ji chová kdekdo v Malawi s pH8 i více. Poraďte prosím, kdo má o ní podrobnější povědomí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 18:58 Muž Killer [133] - SumciRe: Silent
Tak to je fajn..sou mi celkem ukradený,alen mi vadí jejich invaze jako mam teď v největšim akvárku..tam prostě jich je mrtě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 18:49 R Muž Silent [5949] Re: Killer
Fakt je, že od doby co tam mám přísavky už nedošlo k invazivnímu přemnožení okružáků, ale ustálilo se to na určitým počtu. Takže na tom asi něco bude. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 18:42 Muž Killer [133] - SumciRe: Silent
díky za reakci..ptám se na to protože chci zjistit jestli je to náhoda nebo ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 18:29 R Muž Silent [5949] Re: Killer
Mám v nádrži čtyři přísavky a asi 50 okružáků. Bohužel mám asi moc tolerantní přísavky, protože okružáci si vesele vegetují dál. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 16:24 Muž Killer [133] - Sumci – Máte přísavku thajskou?přísavka vs. plži
Doufam,že se do diskuze zapojí jen ti,kdo mají z přísavkou z kušenosti,nechci se bavit o vyčtenejch věcech ;-).
Měl jsem dvě akvárka zamořené šneky a přidal jsem tam přísavky, protože mam vyzkoušený, že okružáci se přestanou rozmnožovat ve chvíli kdy neni potrava nazbyt.Navíc dospělí okružáci mi nežerou rostliny, žerou to jen jejich mladý čerstvě vylíhlý. Četl jsem o přísavce thajské jak je agresivní na všechno co žere stejný zdroj potravy jako přísavky. Nevím ale jestli to platí i na šneky.Taky by mě zajímalo jestli přísavky žerou vajíčka šneků. Protože v obou akvárkách během měsíce vymyzeli šneci.Prostě je náhoda když jednoho uvidim. Taky je možný že jestli do nich opravdu ryjou tak se jen schovávaj do substrátu..

Máte někdo v akvárku s přísavkama plže?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 17:19 nigule Diky
Fotka k příspěvku volodko, diky, ukryty mame, qle tahle potovra je vubec nevyuziva (ta svetla ano)...jeto fakt extremne hyperaktivni jedince...na ty tercaky si dovoluje az poslednich apr dni, driv to vubec nedelala...oni si na ni davaj uz taky pozor, ale nechci nic riskovat...
majkle, ta tvoje mrcha zlobiva je pkenj macek!!! :) ty nase jsou obe hubenouri oproti ty tvoji...
petrys, tak ty nasi zas obyvatele dna nevadej (pancici, gibousove, sumecci)...akorat jednoho l-kovyho sumecka furt prohanela a prudila nedavno jsem ho nasla mrtvyho, klidne bych verila tomu, ze ho utrapila...
btw - taky sem ji videla prisatou na gibousovi, ale tomu to bylo evidentne uplne jedno a nechal ji tam...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 14:40 Žena petrys [107] Re: Majkl
mám ji taky, nesnese konkurenci-tedy ryby žijící u dna, kromě sekavců-ti jí asi ryby moc nepřipomínají, s přisáváním zkušenosti nemám, mám kančíky-na ty si netroufne a mečovky jsou pro ní moc hbité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2007 13:24 Muž Majkl [9] Re: Voloďka
Fotka k příspěvku Mam jí taky. Je to mrcha od malinka. Asi jsem se trefil na nějakou potvoru zlou. Prohání i samce Ancistruse. Nenechá nikoho v klidu nažrat dokud se sama nenahltá patentek. Sežere co jí příde do tlamy. Je to popelnice. Měl jsem ve dvoustovce dvě, páč jsem si je pořídil a nějak zapoměl si o ni něco přečíst. To nepřicházelo v uvahu. Dvě vve 200 litrech ne!!! Nikdy se mě nestalo že bych ji viděl přisátou na jiný rybě, ale je to jediná ryba která prudí a dělá tam rozruch. Jakmile pojedu do akvaristiky tak ji beru sebou a necham ji tam.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2283x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6906-prisavka-thajska--chov?od=51