Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přísavka thajská - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přísavka thajská - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2016 15:56 Muž @ mPP [4] Re: Jura55
No každa mna asi inu povahu. Ukrýt si spravila krásne sama pod koreňom vyhlbila dieru a tam ma svoj úrkyt :) vždy keď cíti nebezpečenstvo ide tam. Ale u mna pancierničky nemajú šancu už sa jej boja a fakt sa neodváži ani ku tablete priblížiť lebo vie čo ju čaka. Proste kto ju chce mať v akva musi počítať stým, že v dospelosti sa niečo skomplikuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2015 18:42 Konec Re: mPP
Fotka k příspěvku Teritoriální je, hodně ale záleží na prostředí ve kterém je, t.j. dostatek úkrytů, jak je zarostlé akva, druhu ostatních pěstovaných ryb. Ze svých zkušeností: Ancistruse mám s thajkou v druhém akva. Považuje je za vetřelce, k neškodným bojůvkám dochází, bez žádných následků - vždy někdo z nich "zdrhne". Běžné ryby se thajce dokáží vyhnout, ona zrovna moc hbitá není... Např. s pancíky jsem zaznamenal i určitou symbiózu, po vhození tabletky ji začne šrotovat a pancíci se s ní přiživují smich a thajka je naprosto ignoruje X-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2015 12:52 Muž @ mPP [4] Re: Sharm
Osobne by som prísavku thajsku už nekúpil. Je to teritoriálna ryba a útokom na ostatné ryby sa nevyhneš. Čo som čítal útočila na skalárov, gurami atď. Mne na nich neútoči ale útoči na iné druhy a to je anciky ktoré boli dve a teraz ich ani nevidno chudáci sa skrývaju a keď ich uvidí hneď na nich útoči. Sú podvýživený a chcem ich odchytiť a dať preč z akva lebo sa len trápia :( Moja prísavka má už asi 13 cm možno viac a teritorium je jej asi celá 300l nádrž takže možno keď prísavku ale tak do 1000l osobne do menšieho by som to nedal určite hoci atlas hovorí inak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:19 R Muž @ afc1886 [1499] Re: Sharm
Na jednu přísavku thajskou se doporučuje 100 litrů.Podle prezentace vypadá,že těch tlamovců je tam už dost.Nedával bych žádnou přísavku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2015 12:12 Muž @ Sharm [-2] – Thajka

Kolik mohu dát do 260 l akvárka, kde mám tlamovce přísavek Thajských ?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:02 Muž @ bubaksniper [4]
Než jsem si je pořizoval tak jsem se tady taky ptal lidí co jí mají. Někdo mi dokonce říkal že jich má 5 myslím ve 300l akvariu a v pohodě. Měl jsem nejdříve 2 hnědé a neustále se mezi sebou rvali a byl vír v nádrži, k ostatním rybám nebyly tolik agresivní pouze mezi sebou, tak jsem 1 dal kamarádovi. Po chvilce se mi hrozně zalíbil albín tak mi to nedalo a 1 jsem koupil, dokud byla malá tak byl klid ale potom to začalo znovu, trochu míň než u těch 2 hnědých ale začalo. Teđka už mám jen tu žlutou a je klídek. Mám i čichavce, chvilku jsem tam měl i kamarádovi skaláry a žádný útok jsem nezaznamenal. Hold můžou být i ryby svou povahu, teď myslím že můžou existovat více agresivní nebo méně, samozřejmě na to má také vliv spoustu věcí (velikost akv. Teplota, složení vody, ryb atd atd). To je moje zkušenost.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 18:00 Muž @ NHKG [2079] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: konemy
Pravděpodobně ano. Ale počítej s tím, že občas nějakou rybu prožene a vyroste docela velká. A jak bude v akváriu, tak do něj nemůžeš přidat větší ryby. Některé přísavky se rády přisávají rybám na bok (moje to dělaly čichavcům, musely pryč).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2014 09:20 konemy - Jihoamerické Cichlidy a eLka – Snese se?
Máme v akvárku tetry, neonky, razbory, paví oka, ancistruse, a 250 litrů. Snesla by se přisavka s nimi?Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 16:43 Muž @ bigbob [0]
tak diky vsem, podle vseho jsou nenarocny, je fakt, ze sem u sebe jeste zadnou rasu nevidel:) musim zaklepat!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 09:29 gringo
Mám přísavku pět let a nikdy jsem ji nic speciálního nedával. Jede hlavně na řase :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:37 Muž @ Legioix [555] Re: bigbob
Okusují i žížaly a i filety z pangase. Hlady neumřou a vždy si něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:37 Muž @ Yirka [7028] Re: bigbob
Moje přísavky milují patentky. Ponoří hlavu do sítka a rochní se v nich a až pak pustí ostatní. Už mám jen jednu, jedna odešla po více než 7 letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:18 Muž @ bigbob [0]
Ahoj, poradite mi nekdo cim a jak krmit prisavku? Je jasny, ze vlocky ne, na hladinu snad nikdy nevyplave.Zkousel sem tabletky urcene pro ryby zijici na dne, ale do tech se mi pusti vsechny ostatni ryby a prisavky jsou porad zalezle:( Nebo se vazne zivi jen rasou? Diky za rady!!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 10:38 R Muž @ LiborSprysl [8429] Re: hr
S určitostí tvrdit, že tázající nemá albína, když ho neviděl naživo, to si jen tak někdo netroufne smich na té fotce oči patrné moc nejsou a u G.aymonieri se albinismus vyskytuje poměrně běžně. Ovšem hodně světlé se vozí často G.pennocki, které se dobarvují v dospělosti...
I když se jedná o reakce veskrze na poměrně dost staré příspěvky, tak jen aby bylo jasno... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 19:17 Muž @ Yirka [7028] Re: david15
Mladé mít určitě nebudou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:13 david15 – zbarvení
Mám 2 přísavky thajské, kterým se začali taky dělat takový černý pruh u té druhé spodní ploutve. Jestli je to tím, že budou mít mladé nebo co...... coze

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 08:14 Žena @ lenulik [0] - Amerika – změna zbarvení
Fotka k příspěvku Ahoj, mám v akva 2 přísavky, když sem je kupovala, obě byly žluté, nedávno se však jedna barevně změnila, zčernali ji ploutve a vytvořili se černé fleky na bocích těla, nevíte příčinu? viz foto

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 12:18 Muž @ romi [6] – Re: mirielll
mam jednu v 190 l, je to albin a aj tak je to potvora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 12:00 mirielll – prisavka
Myslim, ze je to i o prostoru v akvariu. Moje prisavky krasne vyzraly rasu, kvuli ktere se mi mnozili sneci zpusobem, ze jsem nevedela co s nema. Ted je klid. Prisavaly se na ryby ze zacatku, kdyz byly v male nadrzi s bettama. Kdyz zacaly rust, dala jsem je do vetsiho akvaria. Neprisavaji se vubec na nikoho... mozna potrebujou prostor, aby neobtezovaly okoli. Pouze mi obcas prohaneji afrotetry jen tak pro zabavu, ale nijak jim neublizuji. Skalary je vubec nezajimaji..A albinci jsou fakt klidni, spise schovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 11:39 Muž @ kiwik22 [9]
je to velmi vdacny pomocnik,ale je fakt ze ako dospieva stava sa teritorialnou a s tym stupa aj jej agresivita,je to skoro nechitatelna rybka..dost utoci hlavne na ryby s veklou plochou ako skalare a tercaci,,, ;-) mne utoci na samicu skalare ale samcekovia si brania takze ju kludnia ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2008 09:49 Muž @ romi [6]
hm, mne to zacala robit tiez...
spociatku ju ancistrus dokazal dat do laty, neskor to dopadlo tak, ze ho utrapila.
a teraz mi zmizol aj druhy ancistrus.
jednoducho, aj ked ma dost priestoru a ukrytov v 3d pozadi, napadala ich a uz sa obzera aj po inych rybach.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 13:25 liborek – Re: sharon
mě se osvědčilo spařené čínské zelí - jen lupínka a pochutná si na tom i ancitrus. potlesk

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:41 Žena @ sharon [118]
Přísavky sice ruduchu nežerou, ale přispívají jejímu ústupu tím, že odstraňujou neustále z povrchů usazený zvířený detrit, který podle mně je tím největším přítelem těchto řas.

Jinak každá přísavka má jiné zvyky - například moje obyčejná žere jen přirozenou stravu, sterilovaný hrášek a klasické granule pro diskuse(s česnekem). A můj albín žere všechno, co je k snědku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:34 Muž @ draco [5]
nemusis si s nimi robit starosti. ja ich mam uz asi rok a normalne krmim ryby a nejak sa nespecializujem na prisavky. oni si vzdy nieco najdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 17:52 Muž @ Sid [5797] - Rostliny – Re: Jana
Bude to nejspíš tím, že v rozporu s tradovaným tvrzením přísavky běžně ruduchy nežerou. :)
Snad jen v situaci, kdyby byly vystaveny kruté hladovce...
(Ale o tom se tu diskutuje stále dokola. Někteří se domnívají, že žerou, /což jim dává argument tyto a podobné rybky jako likvidátory ruduch horlivě doporučovat/, jiní mají vyzkoušeno, že nežerou... ;-) :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 16:24 Jana - Rostliny – Přísavka nejí řasy
Mám nějakou lenivou přísavku. Mám v akvárku veliký kmen, na něm řasu černou a zelenou, ale že by mizely, to ne. Přísavku tam mám už několik měsíců, ale řasy se ne a ne zbavit. ne

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 17:30 Muž @ Tokuschew [22] - Rostliny
Pozerám do akvárka, kde na začiatku (cca 2 mesiace dozadu) bolo asi 40 prísaviek thajských. Teraz je ich tam ešte asi 10, ale slimákov (kotuliek) je tam požehnane. Sem a tam sa nejaká prázna ulitka najde, čo by som prísavkam thajským asi neprisudzoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 23:05 plechito - Rostliny
mal som prisavku od zalozenia aq ale ako mi zahynula tak sa mi zacali robit tie krpate slimaky

prisavka je myslim naj udrzbar aq

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2008 19:17 palo - Rostliny
Ďakujem za názory.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 16:00 palo - Rostliny – Re: fantasta
V obchode kde som kupoval prísavky thajské, som sa pýtal či sa dajú rozmnožiť v akváriu a oni mi hovorili, že áno. Preto som sa pýtal.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 15:43 R Muž @ Silent [5880] – Re: palo
U mě došlo několikrát ke spontánnímu tření, ale nikdy z toho nic nebylo. Třeba se najde někdo úspěšnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 15:16 palo – Re: fantasta
A dajú sa prísavky thajské rozmnožovať v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:31 R Muž @ Silent [5880]
Konkrétní, přesně určující znaky nejsou. Sexuální dimorfismus je u těchhle ryb nezřetelný. Jen v době tření má samec třecí bradavky na hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:28 Muž @ romi [6] – Re: palo
myslim, ze to ani nie je velmi podstatne...je to importovana ryba, podla atlasov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:23 Žena @ Voloďka [56] - Tetry
Tak to už teda nevím....snad někdo bude vědět víc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:21 palo - Tetry – Re: Voloďka
Ďakuejem za opravu. Ale ja som myslel či niesú nijaké konkrétne znaky od ktorých by sa dali rozlíšiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 13:04 Žena @ Voloďka [56] - Tetry
Opraveno...
Samička je větší než sameček a je trochu tlustší...ale to ses taky mohl dovědět z atlasu hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 12:59 palo - Tetry – PRˇI
Zdravím Vás. Ako sa dá rozonať samec od samičky u prísavky thajskej.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 08:34 Muž @ romi [6]
prisavku mam len tyzden a po precitani tohto linku som si, ze odkedy ju mam, nevidim na prednom skle vajicka slimakov. ci je to prisavkou neviem, ale doteraz ich tam bolo vidiet pravidelne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 09:21 Muž @ henrich [4]
Prezije mala, zlta prisavka thajska medzi cichlidkami/ostriezikmi ake mam ja? Zacali sa mi v akva vytvarat riasy (zelene na skle a take tmave na okrajoch listov). Nasiel som par Malawi nadrzi, kde kooperuje, tak ma napadlo, ze hadam medzi mojimi sa nebude mat zle :-D

V skutocnosti som ju tam uz hodil ;-) ,len ma zaujima, ake ma sance na prezitie....

Mozem tam este hodit SAE, ale myslim, ze ta ma este mensie sance na prezitie.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 22:54 šary
Přísavku thajskou nemám, ale dva kousky mřenky pakistánské a od té doby, co jsem je zakoupila mám po šnecích. Jediní, kteří zbyli, jsou tři dospělé ampulárky.Mladí jedinci byli zničeni - do jednoho a zbyly jen prázdné ulitky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 23:06 Muž @ Killer [132] - Sumci – Re: Yirka
šneky likvidujou asi všecky mřenky..nebo zatim sem neslyšel o žádný, která to nedělá. V obou akvárkách s přísavkami trvá stále stav, že šneci buď nejsou (v šedesátce) nebo je vidím jen velmi vzácně (Asie - 300 l) a to vidím většinou jen levatky..okružáky nevídám..dál vídam piskořky. Takže já si myslím, že přísavky jen žerou vajíčka - max čerstvé mladé..tím že jsem vždycky šneky zkrmil tlamovcům,tak jsem zařídil nynější stav asi..v tom 300 l akvárku jich bylo snad 8 a všecky co tam sou maj taky kolem 10ti cm. Zatím jsou naprosto bezproblémové a v akvárku neni řasa - teda kromě rezsekaný řasokoule, navíc se zdá že ta řasa která tvoří tu kouli mi začíná růst i na kameni, jinak žádná exploze řasy zatím naštěstí neproběhla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 21:58 Muž @ Yirka [7028] – Re: sportsmen
Přísavka thajská je opravdu na rostlinnou potravu a nelikviduje všechny řasy, doporučuji doplnit o parmičku černopruhou. Šneky likviduje vedle zmíněné mřenky nádherné také mřenka pákistánská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 17:01 Žena @ Janica [5] – Re: sportsmen
Mrkni do atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:52 Marki – Re: Killer
Ahoj, já jsem přísavku měla, ale na šneky nějak nereagovala... spíš na drobnější rybičky... sad rozzureny tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:47 Žena @ Janica [5] – Re: sportsmen
Přísavky thajské nejsou na šneky ale na řasu. Pořiď si raději např. Mřenku nádhernou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:39 Muž @ sportsmen [60]
ahoj mam dve prisavky thajske v 380l akva a sneky tam mam premnozene stejne. je pravda ze tam prisavky mam jen asi 3 mesice ale zatim se nic nedeje. mozna ze az budou starsi ze se neco zmeni zatim maji velikost cca 10cm. jen pro doplneni me akva je rasou porostle docela dost hlavne na anabiasech tak mozna ma dost potravy a neni ke snekum agresivni ale nikde jsem necetl ze by tahle prisavka mela byt na sneky nejak vysazena. treba se casem ukaze ale myslim ze to spise byla u tebe nahoda.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:09 Žena @ Voloďka [56] - Tetry
Moje žrala tablety, okurky i vločky spadané na dno....jinak jsem ji převážně nechala o hladu-aby spásla řasy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 17:06 Muž @ Yirka [7028] – Re: mato127
Moje se velmi rády přiživí na kolečku okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2008 16:53 Muž @ Pepas [7] – Re: dado
To je pravda.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 1819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6906-prisavka-thajska--chov