Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěru

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krmení potěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 11:34 Mato00 Re: Alena.sv
Dakujem a nie je ta artemka pre nich trochu velka?nemate strati? coze a k tomu labyrintu tam si myslim, ze by nemal nastat problem!tak piste svoje skusenosti! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 11:15 Žena Alena.sv [89] Re: Mato00
Ahoj.Tak k 1.otázce,já krmím potěr od začátku čerstvě vylíhlou artemií.
Za 2. v období tvoření labyrintu krmím také čerstvě nalíhlou artemií.
Za 3. Samice se odlovuje hned po tření,ale samozřejmě až po úplném skončení.Když se pár vytře,samec sbírá jikry a samice mu někdy pomáhá,ale po té se znovu třou.Tento akt se několikrát opakuje a může trvat i několik hodin.Samici odlov teprve ,až ji bude samec odhánět od hnízda.
S otázkou č.4 ti neporadím,nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 11:07 Mato00 – krmenie poteru bojovnic
Ahojte mam take styri otazky!1- ako dlho krmite prave rozplaveny poter bojovnic trepkov vy?(ja 4-5 dni je to vela alebo malo?)2- v obdoby 4 tyznov sa vytvara labyrint je mozne vtedy krmit jemnou artemiou?Nezadavy sa?(ja osobne pouzivam easyfish)3-samica sa odlovuje hned po treni!Je mozne aby mali medzi tym nejaku prestavku?Trebarz ked samec zbiera ikry a vypluva ich do hniezda, ked je hotovy pokracuju znova?Nikdy som to to na vlastne oci nesledoval :-( !Ale dufam, ze sa mi to podari ;-) !4- ako dlho treba krmit cerstvo rozplaveny poter tetry ciernej trepkov?(s tym skusenost nemam :-O)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 13:07 Kokos Re: XMartin
ja bych asi doporučil artémii pro začátek a pak bych přešel na sekané patentky nebo drcene suché krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 12:47 Muž matrix069 [79] Re: XMartin
Na tej fotke je stará cca 1 týždeň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 15:09 Muž XMartin [20] Re: matrix069
Mooc díky.. Koupil jsem LON Baby A liqimin pro potěr .. mužu se zeptat jak stará je ta co je na té fotcE?? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 12:56 Muž matrix069 [79] Re: XMartin
Fotka k příspěvku ja osobne som ich krmil Sera micron-tiež som nič živého na okolí nezohnal(artemie...). Prežili mi v pohode. rychlo rastú a po cca 1 týždni už v pohode zjedli aj rozmrvené vločky. Inak dobré je aj uvarené žĺtko-ale iba trošku pretlačiť cez čajové sitko-kalí moc vodu. Inak,neľakaj sa ak budú rásť nerovnomerne-jedna menšia,druhá väčšia-je to normálne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2008 21:45 Muž XMartin [20] – čím krmit potěr? 7-8mm velký
ahoj ve čtvrtek se mi vykulil potěr závojnatky do soboty ležel na dně dneska už všechny rybky plavou asi bych měl už pomalu začít krmit, jen nevím čím u nás ve zveráči nic živýho neni .. dá se krmi i něčím jiným těch 70 hladovců ?? díky za odp. ;-) mají tak 7-8 mm :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:58 R Muž Silent [5949] Re: kočička25
Nauplie žábronožky musí být čerstvě vylíhlé, řádně propláchlé a co nejmenší. Čichavci mají poměrně malý potěr tak aby se zezadusili větším soustem. V prvních dnech je lepší krmit trepkou. Ale dá se i tou drobnou žábronožkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2008 17:53 kočička25 – Krmení potěru čichavce peletového --žábronožka solná
Ahoj krmím potěr 1 týden starý čerstvě vylíhlou žábronožkou solnou. Může jim to uškodit? Už je tak krmím od jejich narození. Díky sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 18:34 Muž filipsi [1295] Re: Diego
To jsou mali, to ti nic jineho v malinkem akva nezbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 18:14 Muž Diego [72] Re: filipsi
Ti prcci jsou pancíci a dánia.Mají tak těch 7mm.6rár jim dávám 1-2 denně a odkaluju 1 za 2 dny.Celkem jich je asi 25ks.Ted jsou v 12-ti litrovym akva.Asi zaučím babičku a snad všichni přežijí. hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 17:33 Muž filipsi [1295] Re: Diego
Podle toho, jaci prcci to jsou a kde jsou a kolik jich je. Jestli je jim potreba denne menit vodu a krmit, nic se neda delat, nez to nekoho naucit, jinak budou ztraty velke. Jestli jsou uz vetsi a v akva kde se menit nemusi, mohly by vydrzet sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2008 17:12 Žena Myrka [15] - AfrikaRe: Diego
no buď to někomu svěřit nebo fakt nevím,5dní je hodně na takové prcky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 20:16 Muž Diego [72] – potěr
Poradí mi někdo,co dělat s malíma pancéřníčkaa a dániama když nebudu 5 dní doma?Mají tak 7mm. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 12:30 deeniska Re: Mrakoplash
no bude to živorodka..má tak půl centimetru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2008 12:23 R Muž Mrakoplash [1776] Re: deeniska
a co je to za rybicku ?
zivorodkam staci rozdrtit vlockovy krmivo, maji vetsi tlamky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 21:38 Metz Re: deeniska
když mas jen jednu si myslim ze neva ja sem minule mel tez jednu nebo jde krmit jeste rozdrobenyma vlockama na prach,artemií,....ja artemii nepoužívám,takže mi potěr roste pomaleji ale neva.no tak at se daří! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:59 deeniska Re: hanz
a když máme jen jednu? tak jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:56 Muž hanz [27] Re: deeniska
Žloutkem z vajíčka na tvrdo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 19:54 deeniska – čím krmit
chtěla bych se zeptat, čím mám krmit čerstvě narozené rybky..podařilo se nám vylovit jen jednu, druhou sežrala skalára..má šanci na přežití?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 09:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: archangelos
ale v akvaristice je taky musej chtít vzít ;-) tak jestli chcete pět rybek, tak bych se ani nestaral co jim dát napapkat..prostě si něco seženou (pokud to není holá nádrž), osvědčilo se mít opravdu zaneřáděnou nádrž řasama, jen s bublifukem nebo úplně bez filtru. tam bylo života=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 08:29 archangelos Re: marsz
no všechny bych odchavat nechtěl ale aspoň 5 by mi stačilo!! a když nevíš co s rybkami tak to dej do akvaristiky ne ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 20:59 Muž hanz [27] Re: archangelos
Já jsem ze začátku krmil potěr uvařeným žloutkem. Pote sem přidával speciální vločkové krmivo. Ono spíše bylo prachové :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 20:55 marsz Re: archangelos
To prachové z obchodu by mělo stačit. Teda, někteří z těch malých to pochopí a někteří ne. :-) Nechceš jich mít potom odchovaných tisíc, že ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2008 18:08 archangelos Re: Nobody
děkuji lidi za snahu na netu jem také nenašel trepka a tak jsem šel do akvaristiky a koupil jsem nějaké prachové krmivo!! nevím no....uvidíme hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2008 07:35 Žena bucliik [99] Re: archangelos
ahoj, já ze začátku krmila rájovce uvařeným vaječným žloutkem a po týdnu sem jim líhla artemie.
vířníci a takový potvůrky jsou myslím z banánové vody, ale to jsem nezkoušela, protože se to prej může zvrtnout a krmivo ti může sežrat mláďátka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 20:10 Nobody Re: archangelos
Záleží na tom,o jaké čichavce se jedná?
Většinou jako první krmivo poslouží viřníci nebo trepka.

Chce to hlavně sehnat čistou kulturu trepek.Pak je vše jednoduché.
Stačí krmit přesně tak,jak uvádí literatura. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 18:19 rolandmynar Re: kysma
Čichavčí odchov je něco úplně jiného.
Pokud vím, tak 75myska umí čichavce odchovat tak se jí zeptej

rybicky.net/autor.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 17:11 archangelos Re: kysmo
jenže ty jsi měla živorodky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 17:09 kysma Re: archangelos
oni si najdou zradlo sami z rostlin neboj ja mam mecovky a samicka porodila nicim sem nekrmil a vyrostly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2008 17:06 archangelos – čím krmit
vylíhli se mi z jiker malinkatý čichavci a potřeboval bych poradit čím a jak je krmit nebo se nemusí nějakou dobu krmit ? pls poraďte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 08:49 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: katunka
kačko,v novém jezirku a dost vhodné potravy?určitě ne,nebud líná a přikrmuj smich ;-)
nebo tam nasad náký blešky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2007 06:15 Žena katunka [158] Re: mch.sokolov
no..mně šlo spíš o to jestli je to nutné...za prvé jestli to v jezírku vůbec najdou a za druhé jestli tam pro ně není už tak dost vhodné potravy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 19:14 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: katunka
kačko určitě je krm,at rychleji rostou:)a at je ostatni nezbašti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2007 19:11 Žena katunka [158]
Ahojte, chtěla bych se zeptat jestli je nutné krmit potěr závojnatek v jezírku? Stáří nevím, objevila jsem dnes několik (zbytek asi sežrali rodiče) asi 5-8 mm velkých rybek. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2007 09:54 leknínka
sice nemám potěr čichavců,nýbrž panceřníčků (taky pěkní prcci)a krmím micronem od sery a teď už to kombinuju se žábronožkou, sušenýma nitěnkama - nastrouhanýma nehtem na drobno až prach. Jako první jsem používala ten micron a je velmi jemný.S Dajanou nemám žádnou zkušenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 14:57 Vip Re: Rebbie
Nepoužívám vločkové krmivo, ale granulované (obsahuje více prachu než vločkové). Na otázku jak dlouho - asi 30 vteřin :) . Jen to zaleju vodou, zamíchám a nasávám tu kalnou vodu. Čichavce mám spolu s ancistrusem, teď co to trochu povyrostlo, to už nedělám. Používám Tabletin-Rataj (tabletky určené na dno, obsahují daleko jemnější částice než Dajana určená potěru).

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 14:15 Žena Rebbie [71] Re: Vip
Jo, přesně tak, Dajanu nebrat, nasypu ju rybám do nějakýho rybníka, příde mi i že mastí vodu, nebo jako že se tam dělá takovej ten mastnej film.....
Jak dlouho máš namočený to vločkový než nabereš do stříkajdy? :) Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 01:35 Vip Re: Rebbie
Tak to jsem zkoušel jako první a stálo to za prd ne ! Nerozmočí se to tak, aby to vytvořilo jemnější části-mlhu, pouze se to nasákne a to je k ničemu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 20:12 Žena Rebbie [71] Re: Vip
Mno souhlasim s Vipem, mam to samý krmivo a taky se mi nezdá že by to mohli papat ti pidimiditvorečkové co nejsou skoro vidět.... S tim rozpuštěnim mi to příde dobrej nápad, zkusim rozpustit tu "DAjanu", by mohlo taky jít, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 10:47 Vip Re: marius
Micro Baby od DajanaPet jsem si koupil také,v domnění,že tím budu krmit čerstvě vylíhnutý potěr čichavců.Po otevření jsem zjistil,že tím budu krmit nejdříve za půl roku.Tímto krmení bych se nebál krmit ani neonky,hrubost je naprosto fantastická,nevím kdo to mohl doporučit pro potěr?! 60% krmení by nepozřel žravý potěr od pavích oček.
Jelikož je potěr čichavců opravdu minipidi,je potřeba spíše vytvořit mlhu z krmení s naprosto jemnými částicemi.Další krmení pro potěr jsem nekupoval a používám ke krmení běžné krmivo,kterým krmím dospělé ryby.Předem ho namočím a do injekční stříkačky potom nacucnu jenom tu zkalenou vodu a krmím palec ,to namočené normálně zkrmím u dospělých ryb.Bez problémů to přijímal čerstvě vylíhnutý potěr.Zhruba po třech týdnech je velikost potěru okolo 5mm.Samozřejmě,že nějaké ztráty na počtu jsou,živé krmení(nálevníky)nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 00:26 marius Re: Hugo
Poter labyrintiek je po vyliahnutí tak drobný že artémiu žrať nebude. Ja dávam v prvých dňoch nálevníka a kombinujem ho z krmivom JBL Nobil Fluid, je to taký roztok ktorý sa kvapká do vody a ešte dávam aj žĺtok z natvrdo uvareného vajca. Až keď poter podrastie dávam vyliahnutú artémiu a mikry. Suché krmivo Ti neodporúčam, teda aspoň pokiaľ nechceš aby Ti z výteru ostalo len zopár kusov. Ak budeš kŕmiť ako Ti píšem, nemal by Ti poter hynúť od hladu. A ešte niečo. Nad akváriumom väčšinu dňa svietim 40 W žiarovkou. Tá ohrieva vzduch nad hladinou, čím bráni prechladnutiu rýb. Mám už za sebou pár výterov labyrintiek a toto sú moje skúsenosti. Lebo metóda pokus omyl je niekedy dosť krutá. Myslím tým uhynutý poter. Ak ešte niečo máš, pýtaj sa... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2007 14:04 Eva Re: Hugo
Já jsem je krmila krmivem pro potěr MICRO BABY od Dajana Pet ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 16:33 Miro.M Re: Hugo
Jak malé čichavce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 16:09 lukasek Re: Hugo
Normálním krmivem stačí ho rozdrobit nebo žábronožkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2007 15:16 Muž Hugo [8] - Cichlidy – krmivo pro poter
chtel sem se zeptat cim muzu krmit maly cichavce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2006 13:04 Muž Jirka [10] Re: Ruzans
Vylíhlou artemií,nebo rozdrtit vločkové na prach. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2006 23:56 Havel-st Re: Ruzans
U živorodek stačí pořádně rozetřít vločky, nebo sušený žloutek z vařeného vajíčka.
U jikrových rybek většinou jen prachový plankton - např. blechy přecedit přes monofil a co proteče, znovu přes starý kapesník, nebo čerstvě líhnutou žábronožku (artemie).
Jak je velké oko rybky, takové může být krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 22:52 vik-a Re: Ruzans
;-) Ja som ich krmila uplne rozdrvenymi vlockami. No skorej to bol iba vlockovy prach! ano A vzdy im chutilo. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 15751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6532?od=351