Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěru

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krmení potěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2012 17:38 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: malyLibor
Když jste nedávno zmíňoval svou návštěvu v Dajaně - co kdybyste si zkusil říct o "vzorek" lyofilizovaného mořského vířníka? (Kdybyste nepochodil, dejte vědět - na rozkrmení bych nějakého našel. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2012 12:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Já je teď mám v Džungli, ze které jsem udělal jednodruhovou nádrž právě pro kardinálky vietnamské. Mám tam asi stovku mrňousků. Staří se o ně vůbec nestarají ani je nežerou, já si tady mohu dovolit ten luxus hodně krmit, protože tu mám spousty okružáků a 10 krevetek japonských, kteří vše sežerou, a tak do nich mohu valit žrádla nadbytek... jen teď sháním něco pro ty maličké, aby poporostly.. jak budou mít tak 0,5 sm, tak je vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2012 12:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: malyLibor
Odchovával jsem je teď na Sera mikron.

Ale níže jsem psal že se mě v akva s dospělými nedaří odchovat víc jak 1-2 kusy za rok. Zkusil jsem tam ale více krmit, převážně Sera vipan baby nebo jak se to jmenuje a hnedle tam je z poslední várky něco kolem 7ks ve velikosti blížící se 1cm. Jestli si je shopna mládež z těch větších zrníček i něco ukousnout nevím, jsou tak malinký po vykulení že se to těžko pozoruje jak se vlastně krmí a čím.

Každopádně jsem je krmil asi málo že mladí skoro nepřežívali ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:00 Muž malyLibor [5371] - Asie
Nevíte prosím někdo, které číslo u Liquifry je nejjemnější? Potřebuji krmivo pro potěr kardinálky vietnamské a ten je opravdu malilinkatý (1-2mm). Případně jaké jiné krmivo byste mi doporučili? Protogen? JBL Nobilfluid?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2012 11:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: navik
Tak to jsem to špatně pochopil... smich jedno to není. Zatímco samice formosy naroste klidně na 4 cm, eleganska tohle nedokáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2012 10:35 Muž navik [908] - SumciRe: LiborSprysl
LiborSprysl napsal:
Navik - vidíte asi ty elegansky později. 4-5 milimetrů mají opravdu po dvou týdnech docela poctivého futrování...

Mám sice formosky, ale to je v podstatě jedno. Právě že jsem je dostal již pohlavně dospělé a prvního prcka jsem viděl třetí či čtvrtý den již v této velikosti... Ta samice byla už hodně vzrostlá (kolem 4 cm), takže jsem to přičítal tomuto faktu, avšak ani když mi dospěly další dvě mladé holky, tak jsem menší novorozeně neviděl (což samozřejmě neznamená, že v houští nemohly být :-), i když mám vážné pochyby, že bych pohybující se plůdek velikost 2 mm nezahlédl... ).
Ani při odlovování všech nedávno (po vybrání rostlinek a filtrů) jsem neviděl menšího prcka, ačkoliv jsem jich celkem deset s rodiči dootchytával (normálně jsem je průběžně odebíral fajfkou do malého odchovného akvárka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2012 10:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Schválně jsem se teď dívala do deníku - rybky jsme přivezli 8.9. a 10.9. jsem viděla první mrně. Sice tenoučký, ale na dýlku k těm 4 mm vč. ocásku mělo ano

Ještě zvážím, jestli se teda budu mořit s Protogenem i s artemií, ale je fakt, že v rostlinách si najdou a prachový krmivo berou bez problémů taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2012 04:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Mám divokých živorodek v současné době dost přes dvacet druhů a nálevníka jsem nepoužil u nich myslím nikdy. Artémku berou od narození. Pravdu má Navik, že v kytkách přižírají od narození a je to v pohodě.
Navik - vidíte asi ty elegansky později. 4-5 milimetrů mají opravdu po dvou týdnech docela poctivého futrování...I když všechno je možné, kdo ví co máte za kmen...Včera mi vrhly 3 audaxky a délkový rozptyl mladých je od 3 do 8 milimetrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2012 04:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Aha, tak to druhé je žloutek smich smich Ten Martin ví všechno smich Ale nevím, jestli to je fakt tak živobytné, aby se tomu dala žíkat substance nálevníků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 00:41 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: navik
Krmení nálevníkama mám z článku RNDr. Slabocha, stejně tak informaci o velikosti novorozenýho potěru (ty rybky mám od něj). Schválně jsem se teď koukala a tutéž velikost uvádí i H.formosa. Možná opravdu jsou po narození až takhle maličký, že si jich všimneme až tehdy, když kousíček povyrostou. Já tedy počítám délku včetně ocásku, prostě celou rybku, nejen tělo. Tu lupu používám taky :-)
No tak teď jsem zase na vážkách, jestli se pouštět i do Protogenu, nebo jestli mi bude stačit rovnou ta artemka :-D
Hlavně je mi záhadou, že nevidím žádný řasy. Svítím lampičkou. Když jsem zjara zřídila porodničku pro black molly a svítila tam tou samou lampičkou, tvořily se jemný řasy, který potěr v pohodě konzumoval. Teď nemám ani jednu viditelnou rasičku, přitom bych jí chtěla. I když je fakt, že potěr sličenek nevypadá, že by strádal, tak možná ta artemie bude stačit. Achjo, to je zase dilema ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.09.2012 00:23 Muž navik [908] - SumciRe: ivaha
Nejsem si tak zcela jist, jestli má Protogen pro ty živorodky významný smysl.
Tento rok mám skupinku příbuzných Heterandria formosa a mladých jsem měl/mám hodně přes sto. I když je mám doma na pracovním stole, takže je sleduji pravidelně a často, ani jednou jsem neviděl prcka menšího než 4-5 mm, takže mám o publikované velikosti 2mm novorozeňat pochyby (mnohokrát jsem šmíroval i lupou...). Každopádně pokud do odchovného s prcky dáte větší množství jemných rostlinek, které budou prcci prolézat, nebude Protogen potřeba a vystačíte si s žábronožkou. Samozřejmě pokud jí bude více, pochutnají si na ní i dospělé sličné :-) (či je možné přebytky namrazit a použít ke krmení drobotě když nebude aktuálně živá... ) přidávám ke krmení i špetku práškové spiruliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2012 00:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: navik
Nemám, budu to muset dokoupit a pak teprve uvidím :-) U jinýho akvárka mám Atman A1500, ale mám dojem, že ten od Sery je maličko silnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2012 00:06 Muž navik [908] - SumciRe: ivaha
Sera Air 110 neznám, ale pokud máte rozdvojky, hadičky a škrtítka, tak to zjitíte během pár minut ;-). V nejhorším nasadíte Protogen do rozměrnější plytké nádoby s nízkou hladinou a vzduchování mu trochu ošidíte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 23:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: navik
Motorek u tohoto akvárka je Sera air 110 - stačí to? Škrtítko na hadičce do filtru mám, takže s přiškrcením počítám i na ty "odnože".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2012 23:49 Muž navik [908] - SumciRe: ivaha
ivaha napsala:
Ještě jedna technická otázka - hadičku, kterou mám k bublifuku, můžu roztrojit (1 do bublifuku, 1 do flašky s nálevníkem a 1 do flašky s artemií)?...

Slušný motorek by to utáhnout měl, avšak všechna tři zakončení budou klást různý odpor a proto je potřeba na dvě s menším odporem umístit škrtítka a "vyladit" tlak vzduchu v celém rozvodu tak, aby všemi třemi procházelo potřebné množství vzduchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 23:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Martin71
No, jsou hodně maličký, jen pár mm, někdy si beru i lupu, abych si je mohla pořádně prohlídnout ;-) Když je objevím, tak už mají cca 4 mm, ale to už poporostly (uvádí se, že úplně za čerstva mají asi 2 mm).
Zatím se mi osvědčilo (u těch, který už vidím a o kterých vím) to NovoBaby vel.1, to si dají. Ostatní krmivo i těm "velkým" rozdělávám na prášek, to není nehtem v dlani žádnej problém, takže potěr si zobne i toho. Co zbydou větší kousky, tak ty dojedou krevetky, takže naštěstí nezbývá nic, co by se kazilo.
No a pokud se budou průběžně pravidelně množit (ťukťuk na zuby), tak budu prostě muset (chtít) dávat obojí, nálevníky i artemie.
Děkuju. Teď se s tím ještě popasuju a co nejdřív se do toho pustím.

Ještě k Protogenu - chtěla jsem ho koupit ve zdejší akvaristice. Když jsem teda dodala, že je to nálevník (protože evidentně neměli tušení, o čem mluvím), šli ho hledat mezi léčiva, tak povídám, že ne, že to je krmivo. A hned mi začalo bejt vysvětlováno, že to určitě nechci, že živorodky sličný dobře zná a že to je pro ně moc malý a ani to neuvidí hmm Chjo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2012 23:01 Martin71 Re: ivaha
ivaha napsala:Ty artemie - stačí teda ta petflaška, vzduchování a postavím-li to na krycí sklo vedle lampičky? Ano stačí a dál už s návodem na líhnutí artemii. Jen hlavně nezapomeňte na tu druhou díru v zátce ať si láhev nenatlakujete.
ivaha napsala:jedná se o živorodky sličný
Nemám žádnou zkušenost s živorodkou sličnou? Ale jak popisujete jedná se o hodně drobný potěr pro ty může být v začátcích artemie až moc velká alespoň do těch prvních týdnů. Většině živorodek stačilo jen podávání mikro krmiv. MikroTetra, LonBaby a podobné produkty. Ty artemie můžete podávat až později. Příma zkušenost od lidí co je odchovávají bude rozhodně lepší. U potěru platí jak velká je velikost očí tak velké sousto dokáží zpravidla i přijmout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 22:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Cosmogagy
Děkuju za podrobnosti. Já právě hledala tu jednodušší cestu "pro lenochy" taky kvůli tomu, že tyhle živorodky nerodí všechna mláďata najednou, ale postupně, vždy po pár dnech, takže mi stačí opravdu malý množství toho "minikrmiva". I když dospělci a dorost určitě taky nepohrdnou, to je mi jasný :-)
Ještě jedna technická otázka - hadičku, kterou mám k bublifuku, můžu roztrojit (1 do bublifuku, 1 do flašky s nálevníkem a 1 do flašky s artemií)? Možná se ptám jak negramot, ale technický záležitosti fakt nejsou moje silná stránka stydim A když přibývají postupně, tak budu potřebovat nálevníka i artemii vlastně pořád, pokud jim to budu chtít dát a nekrmit je jen suchým (větší dostávají i mražený).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.09.2012 22:48 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: ivaha
jojo, když si postavíš petflašku se vzduchovacím motorkem a necháš to nalíhnout tak to bude fajn :-)


JBL Nobilfluid artémii obsahuje, ale není to jen čistá artemie v roztoku, jsou tam i nějaké umělotiny, vitamíny apod.. Určitě je ale lepší než třeba ten Liquimin.


Protogen se používá obdobně jako artémka , viz návod:

Použití
a) Předkultura

Nasaďte asi 1 gram PROTOGEN granulátu do cca 1 litru akvarijní vody v malé, nejlépe ploché, skleněné či plastové nádobce při teplotě 18º - 25º Celsia a zaveďte jemné vzduchování. Kultura nálevníků je použitelná již po 24 hodinách a stále se silně množí. Roztok nálevníků odsajte pipetou a dávkujte do blízkosti potěrů.


b) Přímé použití

K rozplavávajícímu se potěru přidejte přímo do akvária 6 - 12 zrnek PROTOGENU. Druhý den přidejte až dvojnásobné množství granulí. Přikrmujte dále dle potřeby až do doby, kdy potěr vezme větší krmení, např. žábronožku solnou (Artemia salina).
Důležité upozornění:

Pro kulturu nálevníků nepoužívejte kovové nádobky! Předkulturu nebo granulát dávkujte do míst, kde se potěr zdržuje!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 22:36 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Martin71
Takže to teda je něco vyrobenýho, škoda. Já jen tak zadoufala, že by to byli třeba nálevníci v nějakým roztoku nebo čem stydim

Cosmonagy,o Protogenu vím, ale to se taky musí nechat vylíhnout, ne? Jelikož jsem lenoch si to krmení vypěstovat (resp. se mi do toho moc nechce), tak jsem jen hledala něco, co jen naberu a dám ;-)

Libore, nad artemií taky usilovně ( ;-) ) přemejšlím, ale zase tady je to, že bych to musela líhnout, jsem hrozná, já vím.
Ono mi asi ale nakonec nic jinýho nezbyde, jestli jim budu chtít něco lepšího dopřát.

Pravda je, že si ten potěr asi najde dost (jedná se o živorodky sličný, potěr je fakt miniaturní). Koupila jsem od JBL krmivo NovoBaby, ta velikost 1 je opravdu hodně jemnej prach.

Ty artemie - stačí teda ta petflaška, vzduchování a postavím-li to na krycí sklo vedle lampičky? Nijak zvlášť se mi do toho sice nechce, ale co bych pro rybičky neudělala, že?
Ještě jsem viděla od JBL nějaký krmivo tekutý, jakože fluidum - je to dobrý?
Edit: jmenuje se to Nobilfluid artemia
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 22:15 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Martin71
no ale uznej že pokud má třeba někdo pěknej malej byt třeba po rekonstrukci, tak tam asi nebude chtít takovou nepohlednou věc :-D když to není kam schovat..
a třeba z takových se rekrutují ti kteří těch 20 euro dají, aby to měli o něco hezčí :-)
(né že bych to ale podporoval, petflaška stačí bohatě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2012 22:09 Martin71 Re: Cosmogagy
Fotka k příspěvku No 20 eur bych za to teda určitě nedal. A ořezanou pet flašku (obrácenou dnem vzhůru) mít v bytě nemusíš pro amaterá stačí tohle. Jeden otvor do zátky pro vzduchovací kámen a druhý vedle pro "výdech", odvzdušnění.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 22:06 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Martin71
máš pravdu v tom že snad veškeré ty líhnoucí sady jdou nahradit obyčejnou petflaškou :-) ale někomu se to nechce vyrábět, někdo chce něco co trochu vypadá protože bydlí třeba v malém bytě a nechce tam mít ořezanou petflašku furt na očích, někdo věří tomu že je to opravdu o tolik lepší než petflaška... vždycky se najdou lidi co to koupí :-) (i když mimochodem, tu sadu od Hobby jsem testoval, a pracuje se s tím opravdu dobře :-) i když asi ne tak dobře aby to muselo stát tolik co to stojí )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 21:59 Martin71 Re: Cosmogagy
U ty Dajany bylo dost důležité světlo pokud se na láhev svítilo líhnivost byla dost dobrá. Někdy je důležitá teplota vody jindy u některé vody je dobré přidat více soli a vodu ještě upravit jedlo sodou chce to praxi zkoušet a zkoušet. Věřím že víte co prodáváte, ale je možné že to ostatní nevědí co že se to vlastně prodává i za blbosti které stačí nahradit jednou petkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 21:42 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Martin71
já vím co kdo vyrábí a prodává :-) Hobby má dokonce celou sadu na líhnutí včetně cca 4L plastového akvárka pro odchování do větší velikosti :-D

Od sery to malé balení mně celkem zklamalo (ale je fakt že to byla asi spíš moje chyba, to jsem tehdy líhnul vůbec poprvé).

Já momentálně používám artemku od Hobby a jsem celkem spokojený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:22 Martin71 Re: malyLibor
Ze sena nebo banánu nebrat lepší je kedlubna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 21:20 Martin71 Re: Cosmogagy
Fotka k příspěvku Sera dělá malé balení a líhnivost je daleko lepší než u Dajany. Malé balení dělá i JBL ale to jsem neměl možnost ještě odzkoušet. JBL prodává i celou sadu pro líheň artemii. Kdo je lenivé povahy a má peňonze. :) viz. foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2012 20:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: malyLibor
Artemka od Dajana "hobby" nic moc, "profi" celkem dobrá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 20:41 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
Já ti nevím, mně to jako nálevník nepřipadá, když se na to podívám podle složení.. :-)

"Složení:
bilancové bílkovinné složky,lipo- a hydrofilní vitaminy včetně stabilizovaného vitaminu C, inozytol, mikro a makroprvky"

ivaha : Nálevníci jsou např. Protogen od Hobby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 20:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Milá zlatá, nálevníci ze sena budou stejně nakonec to nejlepší :-)
A nebo artémie... což mne přivedlo na otázku - nemáte někdo zkušenosti s artémiemi od Dajana pet?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2012 19:26 Martin71 Re: ivaha
Liqimin - připomíná mě to daleko známnější Liquifry je to vlastně vajíčko (žloutek) v tekutém stavu. Je různá číselná řada od 1 atd.. Dost to znečistí vodu tak opatrně s dávkováním. Nic méně je to jen náhražka a odchovat se tímto dá jen minimálně potěru.


www.google.cz/…


Pokud chcete přesnější složení dle výrobce. Deriváty rostlinného původu, vejce a vaječné deriváty, kvasinky a konzervované aditivy EC, protein 34,6%, olej 13,2% ,vláknina 1%, popel 4,4%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 18:31 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Těch nálevníků, doplňuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 18:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Používá se...pokud se nepletu tekuté je, ale je to spíš nějaká substance..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 14:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Zdravím, měla bych otázku, co je zač Liqimin od Hü-Ben. Nepodařilo se mi to najít (na e-shopech je všude v popisu jen, že je to krmivo pro potěr) a ani tady jsem se to nedočetla. Jsou to nálevníci nebo něco takovýho? Děkuju :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.09.2012 18:45 R Muž romant [27982] Re: kmara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 18:40 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Cosmogagy
A kde to seženu? Nějakej návod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.09.2012 18:34 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: kmara
řekl bych že tady pomůže jedině nalíhnout artémku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 16:24 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, mám už týden rozplavaný potěr Perleťovek. Z původních cca. 50ks jich zbylo 8, ale nechtějí vůbec žrát. Živýho nic nemám, zkoušel jsem rozdrtit vločky, nasekat rozmražené patentky, ale ani si toho nevšimnou. Nějaká rada? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2012 19:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
Dospělé opravdu musí být cpané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 18:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
No hned ze začátku když jsem je měl v té sinici, tak jsem se až divil jak se dokázali dospělí vyhýbat prcků aby je nesežrali i mezi potravou. Ale poslední dobou jsem pozoroval že pokud se někde prcek objevil, tak po něm hned startovali. to byl jeden z důvodů proč jsem chtěl zkusit odchov jinde. Možná je krmím až moc málo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2012 11:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
Chce to občas nalíhnout trochu artémie...potěry kardinálek se s dospělými živí fakt docela dobře...Pokud je nádrž dobře živená, ani je moc nežerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 10:14 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
Aha, tak toho ale nezjistím jen pohledem do akva.
Suchým krmím převážně. Občas pro spestření něco mraženého nebo přes léto chytám larvy komárů. To se týká tedy akva s dospělými jedinci. Odlovený potěr krmím jen sera mikron, ale ty 3 už pěkně povyrostli tak přidám i něco dalšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2012 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
Třeba dravý nálevník...Nevím čím krmíte, ale třeba ze suchého se dělá skvěle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2012 21:00 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Kdybych je neodlovil tak by s velkou pravděpodobností nepřežila ani jedna, takže i tak je to úspěch a poučení.
Poučení nejen pro mě, ale i pro ty co si to třeba přečtou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 20:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
No nevím co jiného by to mohlo být. Když začnu hledání v akva s dospělými tak tam odchovám bez nějakého starání se o ně tak 1 kousek za rok.
Jo na začátku se mě tam podařilo odchovat asi 5 kousků, ale to byla v akva sinice včetně povlaku na hladině. To se potěru dařilo nejlépe. Po vymýcení sinice se potěru moc nedaří.
Ta elemetka je sice jen s jedním druhem rostlin (Valisnerka), ale jede už přes rok a krom Valisnérky tam žili jen nějací drobní šneci.
Potěr byl celý týden OK dokud jsem krmil. Nekrmil jsem o víkendu a většina byla pryč.
Nemůžu si pomoci mě to v obou případech přijde jako nedostatek vhodné potravy pro potěr.
Nějaký tip na co se zaměřit by nebyl. Něco co zlikviduje většinu, ale ne všechny kousky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.09.2012 16:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
Pokud bylo akvárium s rostlinami, tak ten potěr neumřel hlady!!!!Týden po rozplavání by potěr dva dny přežil úplně v pohodě, pokud se jedná o opravdu funkční zařízenou nádrž. Ten problém hledejte někde jinde!
Já jsem kardinálky komerčně nikdy nedělal, ale potěru jsem měl vždycky fůru a jen výjmečně byl krmen cíleně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2012 12:37 R Muž romant [27982] Re: lhajek
Inu, pěkný(možná trošku krutý) příklad toho, jak je důležitý potěr futrovat, když chceme něco smysluplně odchovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lhajek
Tak ze 14 kousků mě zbyly 3 :-(
Zmíněnou elementku mám totiž v práci a o víkendu jsem nemohl krmit. Potěr něco málo přes týden po rozplavání prostě 2 dny půstu nezvládne ikdyž jsem přes týden do nich cpal co to šlo a akva není sterilní, ale s rostlinami atd. tak jsem doufal, že přes víkend něco málo najdou. Našli, ale jen ti 3 přeživší. Těm se daří velmi dobře.
Příště je budu muset mít doma, ale nevím jak drahá polovička snese další "škopek" s vodou ve kterém vlastně nic není :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 14:15 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Mám je ve více jak rok provozované elementce s rostlinami a nějakými okružáky. Ti se o přebytek potravy snad postarají, dno je takové trochu víc zahnojené, protože jsem to tam nikdy neodkaloval, aby něco měly rostliny, protože tam nehnojím ničím tekutým a ani do dna jsem nic nedával. Určitě ale budu častěji měnit vodu než doposavad. Díky za info ...
Mám pocit že snad od rána i povyrostli (nebo přepracování coze ), mám je v práci hned vedle monitoru tak jsou pod neustálým dohledem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.08.2012 12:41 R Muž romant [27982] Re: lhajek
U potěru obecně platí pravidlo více menších dávek denně a udržovat čistotu nádrže kde se potěr nachází a nepodceňovat výměny vody.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 15751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6532?od=151