Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěru

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Krmení potěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2012 12:04 Muž lhajek [1870] - Rostliny – Potěr Tanichthys micagemmae
Chtěl bych se zeptat jak často by se měl krmit rozplavaný potěr?
Mám Tanichthys micagemmae, které se pravidelně vytírají, ale v akva s rodiči bez extra péče se odchová vždy spíš jen jedinec. Proto jsem nyní přelovil cca 14 rozplavaných kousků do připravené elementky. Zkusil jsem jim již dát Sera micron a vypadali že se za tím honí a požírají. Jen mě jde o to jak často bych je měl krmit. S tím nemám žádnou zkušenost. Odchovávám jen živorodky a ty krmím stejně jako rodiče jednou denně.
Ještě možná zkusím připravit něco živého.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2012 06:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mexxx
Pokud použijete ten návod, tak dravý nálevník mne potkal opravdu jen v pár procentech. Samozřejmě musíte dodržovat běžnou hygienu nádrže i u toho malého potěru. Protože ten jde "ruku v ruce" se zanedbanou hygienou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 20:55 Muž Mexxx [7] - AmerikaRe: Deathbull, LiborSprysl
Tak už jsem to objednal tak snad to potěr zatím vydrží a něco si najde.Dal jsem tam prozatím suchou slupku a budu doufat že se nic nestane,tak uvidíme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2012 06:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deathbull
V sortimentu jej míval Jakub Suchánek - Exothobby.
Ale jako starší generace musím říct, že jsem se slupkou od banánu měl úspěšnost více než 90% odchovu. Ono je totiž důležité, jak se s ní zachází.
Pokud tázající se kolega četl, že se vezme kus slupky a díky tomu se množí nálevníci, tak to není docela pravda. Čerstvá sice možná dá vzniknout nějakým nálevníkům, ale to jsem nezkoušel. Lekala mne ta slizkost z hnití. Musí být suchá až křupe a ten kousek nemá víc než dva cm2. Pak je nálevník pod kontrolou. Navíc je ji nutné obden měnit...Děkuji ještě starším, že jsem se s ní naučil pracovat...Ale je pravda, že Protogen mi také velmi vyhovuje! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.08.2012 23:18 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Mexxx
Najdi si Hobby Protogen, vyrábí to Dohse akvaristik. Sice se za to platí, ale je to bez rizika že si nakultivuješ nálevníka který ti uštípe potěr a pokud to máš na občasné hobby odchovy tak ti to vydrží hodně dlouho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 23:09 Muž Mexxx [7] - Amerika
Zdravím,právě se mi rozplavaly drobnůstky Beckfordovy.Někde jsem četl že je dobré dát do akvárka kus banánové slupky,díky které se rozmnoží nálevníci a těmi se potěr rozkrmí.Co myslíte je to dobrý nápad?Nějak jsem nic nesehnal takže teď nevím čím potěr rozkrmit a artémka je moc velká.Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.08.2012 11:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: savan
smich smich Hele nevím, měl jsem podobných vyfikundací v ruce docela hodně, jejich smysl jsem však nikdy nepochopil. Zajímavé je, že se to objevuje cyklicky a od různých firem. Možná to souvisí s "rotací kádrů" a pak to zase zmizí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 11:38 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Libore prosím ťa je táto sranda k niečomu dobrá,vyzerá to zaujímavo.je to vlastne automat na liahnutie artémie a zároveň krmítko www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2012 11:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
I perloočky jsou napřed malé...ale pravda je, že prach to není... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 11:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Verca
5mm = 0,5cm tzn. větší než drtivá většina vykulené drobotiny! Takže při této velikosti nepoužitelné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2012 10:33 Žena Verca [2] - Živorodky
Ahoj,
Já jako krmivo pro potěr doporučuji perloočky- cca 5 mm velcí živočichové, návod na vypěstování není těžce dohledatelný na internetu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:18 R Muž romant [27987] Re: Mikmiku
No proč ne, když jsem odchovával v belíku, tak by mělo zafungovat i to přenesení ke kamarádovi, počasí je venku příhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 20:15 Mikmiku Re: romant
Ještě me napadlo je odvist kamarádoj, tomu by to nevadilo prej by byl i rad že se muto ješte nepovedlo vytřit skalary :) . Ale tet je otazka jesli přežijou transport?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:56 R Muž romant [27987] Re: Mikmiku
Nebo třeba žábronožku a až budou tak kolem 1cm, tak už drcený vločky. Jestli se nepletu, tak je to Tvůj první odchov dotažený takto daleko, tak bych to nechal na kamarádce a na přírodě. Co přežije to přežije, příště se jistě zadaří zase a budeš i lépe připravený. Prostě ať kamarádka krmí a mění vodu a bude se vidět. Tak bych to řešil já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:51 Mikmiku Re: romant
Ja krmím mraženým vyřníkem , to ale asi stačit nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:49 R Muž romant [27987] Re: Mikmiku
No, to už je trošku oříšek, je otázka čím budeš krmit. Vždycky je lepší krmit ve více denních dávkách, ale já když jsem krmil živou, tak dostávali jednou denně, ale ne každý má možnost živý. Určitě to nechce podceňovat hygienu nádrže a častěji než často měnit vodu. Protože to jsou dvě hlavní příčiny proč rybky padají. Málo krmený a hodně bordýlku na dně při nedostatečný výměně a dusíci udělají svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 19:45 Mikmiku
Přežije poter, když ho budu krmit jen jednou denne. Jedu pryč a o ryby se bude starat kamaradka a muže je krmit jen jednou denne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 12:20 R Muž romant [27987] Re: Mikmiku
Ty 3 dny jsou minimum, mě se takhle povalovaly i 5 dní. Bude záležet na tom jaká je teplota, čím teplejší voda, tím rychlejší vývoj. Nenabádám k žádnýmu teplotnímu šoku a rekordům. odchovával jsem i při teplotě 23 stupňů. jako zn. ideál bych viděl 27-28 stupňů, ale jak píšu dej tomu volnej průběh a jak zde již velmi správně od kolegy zaznělo, nejen dostatek krmení, ale neopomínat ani ty častější než častý výměny vody. Tak ať se zadaří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 11:43 Mikmiku Re: romant
Moc děkuji za radu. Je ještě jedna otazka jak dlouho trvá straveni vačku ja sem myslel že 3 den už budou bez něj a budou se rozplavavat zatím furt ležej a mrskaj ocasky . Jinak moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 09:02 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Když já tu možnost krmit živou mám skoro celej rok. ;-) Máš pravdu, že to bylo z mojí strany neobratně podaný, tak teď je to snad už z vyvolané diskuse jasnější. Jinak k tomu živýmu, jak píše Libor, zvláště pak v jarním období je možno se setkat s davějším cyklopem, takže pro toho komu se k rybníku nehce, nebo nemůže, neví kam, nemá prověřenou lokalitu, tak je určitě ta artemka spolehlivý a účinný řešení. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 08:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
Já bych řekl že byl problém ve spojení "teď artémkou a pak živou", jako by artémka nebyla živá potrava. To spojení bylo spíš nešťastně napsané, než aby tím bylo myšleno něco špatného....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 06:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Martin71
Rozdílů je tedy několik - artémii si udělám doma a nemusím brouzdat někde u rybníka s rizikem, že za a) zavleču infekci, za b) narazím jako laik na dravý cyklop, který nepoznám, a stejně mi potěr sežere.
Artémii mám za pár hodin i třeba uprostřed Prahy, buchanku těžko.

Ale měnit vodu to chce, to máte pravdu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 22:15 Martin71 Re: romant
Teď žábronožku a za pár dní živou. Tak to si rád přečtu, žábronožku a pak živou? jaký je rozdÍl mezi VYLÍHNUTOU žábronožkou a "živou", TŘEBA BUCHANKY. Už jen co do velikosti? ;-) a vydatnosti?


Krmit to chce několikrát denně, jsou to žrouti a je důležitý je tzv. dobře rozkrmit, jinak z nich budou mrzáčkové. potlesk

Není důležité ani tak krmit jako často odkalovat jinak pak dík dusikatým látkám máme mrzáčky ne, z důvodu že málo krmíme. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 21:37 R Muž romant [27987] Re: Mikmiku
Teď žábronožku a za pár dní živou, třeba buchanky(cyklop) a posléze možno nadrobený vločkový, nebo zůstat u toho živýho, pokud je zdroj, to je zn. ideál. Krmit to chce několikrát denně, jsou to žrouti a je důležitý je tzv. dobře rozkrmit, jinak z nich budou mrzáčkové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 20:35 Mikmiku – kremení potěru skalár
Dobrý den všem
Vytřeli semi skalary:nemám vubec zkušenosti s odchovem skalar. Potřeboval bych poradit čim krmit poter, ktery je asi 3 dny stary. V mistní akvaristice mi dali mražené vyřníky,Tetramin Baby, ale někdo zas píše že nejlepší krmení jsou artemie-ale někde sem četl že když se nasajou i skořápky tak poter zahyne.Tak bych rád vědel čím nejlepe krmit.
Děkuji všem za odpovědi .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 21:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Míša
Rozdrcené vločky nestačí, ideální je živá žábronožka nebo odskořápkovaná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:05 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Míša
Mě se osvědčilo naházet pár granulí Protogenu, abych nemusel vychytávat přesně rozplavání, trávení váčku a prcci měli alespoň něco, když váček zmizel pokračoval jsem dalších 48 hodin JBL Nobil fluid + Hikari first bites + viřník v pixle Easy rotifers...takovou kašičku z toho.

Od třetího dne jsem již krmil jemnou čerstvě vylíhnutou žábronožkou, vynechal tekuté krmivo a stále přidával vířníka + Hikari...pokud nebyl čas nebo nevyšlo líhnutí artémky tak i odskořápkovanou artémku z pixly. Takhle jsem pokračoval do té doby, než byl potěr schopný pozřít nasekanou živou nitěnku nebo patentku..aby měli prcci hned jasno že bez mikrobů to nepůjde. No...teda choval jsem si artémku aby rostla velikostně s potěrem, ale tak to byl spíše pokus .)

Nevím jak z počátku, ale od odebrání samice žádný úhyn a podle toho kolik bylo jiker v kokosu tak celkově zanedbatelný..padlý plůdek jsem nezahlédl.

Videa a obrázky v prezentaci Kakaďárium. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:27 Žena Dwarfy [156] Re: Míša
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 19:01 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: Míša
kup mrazený cyclop,nebo se dá improvizovat a nastrouhat mrazenou patentku či artemii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:56 Míša – Krmení potěru cihlidek kakadu
ahoj,čím má krmit potěr cihlidek kakadu.Mají 2 dny.Budou jim stačit vločky(rozdrcené)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: radim
To by už třeba rozmělněné vločky mohli brát bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:57 radim Re: Bob66
2cm, jsou to brichardi. Živé je pro mě z časových důvodů bohužel nemyslitelné :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:53 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: radim
Záleží také jak je velký potěr, může se krmit živou artémií, odskořápkovanou artémií, jemným sušeným atd. X-) Sušené kompletní krmivo je vhodné aby ryby do sebe dostaly vitamíny a minerály a měly pestrou stravu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:33 radim
je vhodné krmit potěr jen mrženým cyklopem a červeným planktonem atd., nebo je potřeba jim navíc přidávat něco víc...třeba nějaké sušené kompletní krmivo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 12:56 Muž xnor [71] Re: FelidaeS
Mně se čichavec medový neplánovaně vytřel koncem června. Rozkrmil jsem tekutým Liqiminem a asi tak po 15 dnech začal krmit Artemii.( SERA Artemia-mix) Oboje jsem sehnal na netu. Teď je potěru 44 dní a dostávají vločkové krmivo Tetramin junior a rostou jako z vody. Mají tak 1 - 1,5cm. Možná 30 litrů akva pro je až moc pro hledání potravy. Já je mám zatím v 9l (16ks) ale tento týden už půjdou do většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 12:22 R Muž romant [27987] Re: FelidaeS
Určitě by pomohlo dát jim živou potravu. Teď jsou různých dafnií, buchanek a dalších plný rybníky a různý jezírka. Chce to vyrazit se síťkou do přírody a uvidíš, že se Ti potět tzv. rozkrmí, ale chce to udělat co nejdříve, aby neměl snahu zakrnět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 10:56 Žena FelidaeS [61] – potěr neroste
Mám dotaz, máme asi třítýdenní potěr čichavce medového. Máme ho v nové samostatné nádrži 30l.(není tam dno, jen dané vzduchování) Krmíme JBL NobilFluid. Nic jiného jsme zatím nesehnali. Přijde mi, že to nežerou a že vůbec nerostou. Jaké mají být přírůstky? Jednou denně jim měním část vody a přidávám z velkého akva, kde by mělo být ve vodě i něco pro ně k sežrání. Nějaká část zmizela, ale něco stále přežívá....potěr je maličký, možná to Nobil pro ně zatím není....ale že aspoń o něco nevyrostli? Jak má být velký třítýdenní potěr čichavce medového?Děkuji předem za případné rady....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:10 R Muž romant [27987] Re: sajfrdík
Mrkni se sem a jistě se Ti dostane spousty relevantních informací.
www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 23:02 Muž sajfrdík [14]
chci se zeptat:čím krmit potěry bojovnic?ještě je nemam a rád bych to zjistil jesli stačí prach nebo musí mít živý? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:46 Žena Jitule [27] Re: Moucha
Ahojky ahoj . Tohle je karanténa s tzv. jednotkou dočasnosti, takže běží furt. Filtr vnitřní - houba - na min.. Jsou tam vidět i buchanky. Takže snad něco málo k snědku mají, ale je toho potěru celkem dost, takže to chce ještě něco. Zaznamela jsem dnes už i pět mrtvolek :( (že by hlad?).
Ten senný nálev dávat nebudu, prý tam můžou být dravé ogranizmy, a jak říkáš,je to nebezpečný. Čekám na tel. až se mi prodejce ozve, že to má nachystané a vyrazím :( . Má i ten JLB, takže i to nebyl problém.
Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jitule
docela dobrej je i JBL nobile fluid, ale v dobre zabehlim akva je dost nalevniku a planktonu.... a pokud je komorovej filtr.... jinak trepka se da koupit od kolbasy (rozhodne bezpecnejsi nez senej nalev, kde muzou byt i dost neprijemny patogeny),
jsi se mela stavit u me v praci dal bych co mam, pac ja mam tedka odchovnu ve filtru.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 08:45 Žena Jitule [27] Re: rriki
:) Zkusím těm mým drobečkům pořídit Protogen a Liqimin. Za chvilenku proto jedu. Tak snad jim to půjde sníst. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 07:54 Žena Jitule [27] Re: rriki
Děkuji :( . To zřejmě nebudu schopná sehnat. Tak asi nezbývá, než nechat to přírodě :( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 01:34 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jitule
Trepku ano ,ale čistou laboratorní.Ze sena je špatná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 14:50 Žena Jitule [27] – Potěr Kardinálek vietnamských
Zdravím. Mám prosbu, čím nejlépe nakrmit potěr Kardinálek vietnamských?
Můžou třeba žloutek? Musím jim zatím dát něco nahonem, než si vypěstuji v seném nálevu trepky :( . Zkoušela jsem prach co byl na dně pixly s krmením (spirulína), ale i to je dost veliké. Zdá se, že na to neotevřou tlamičky (:( já si totiž nevšimla, že se vytřely ... je to poprvé co je mám).
Děkuji za reakce ahoj .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 19:28 michal456 Re: Designer
netreba nic trenovat :)
ja to robim tak,ze zoberem kusok silonky,dam do nej ten kusocek a stlacim medzi prstami a hmla je hotova
po 14dnoch krmim tabletkami od dajany, a to tak ze tabletku zlomim na 4casti a stvrtinu rozdrvim na prach medzi prstami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2011 20:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Konhi
Z uvareneho zloutku se uzdibne kousicek, a ten se vezme mezi palec a ukazovak. Pak se ty dva prsty strci pod hladinu a jemne se ten zloutek mne. Mezi prsty vychazi ze zloutku mlha, velke kusy nevypadavaji, protoze prsty jsou stale stlaceny k sobe a velmi jemnymi pohyby se uvolnuje mlha, pro nejmensi poter. Zadne kusy nikam nepadaji, mlhy se nadavkuje dle potreby.

Kdo nema zkusenost, snadno zkusi, jeden zloutek je dost velky na moc a moc pokusu. Staci cira sklenice s vodou, zloutek mezi prsty a trenovat... na par pokusu bude mit jistotu v prstech kazdy - zadna tkanina, zadna sitka, ale hlavne zadne zbytecne kusy mimo te mlhy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:36 R Muž romant [27987] Re: Konhi
Já krmím tou modelínou, jak píšeš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:34 Muž Konhi [1] – Žloutek pro potěr
Zdravím ahoj

Tož, rybičky si užily a já s tím měl teďka dost práce. Vše je zaopatřeno, ale potřebuji vědět - Potěr se má krmit i vařeným žloudkem přes sítko protlačeným. Ten žloudek se neprotlačuje až do akva, ne?? Jenže jsem si ten žloudek protlačil přes čajové sítko, vznikly z toho takové drobné nudličky, které na pohled vypadaly že se hned rozpadnou, Tak jsem vzal do ruky, a vono to fungovalo jak ňáká modelína! :-D Zase nechci krmit žloudkovejma koulema, tak co s tím, jak krmíte vy?? ;-) :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 22:44 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Deathbull
Když by jsi předem připravil odměřené krmné dávky a ostatní krmení schoval tak by to šlo :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 15766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6532?od=201