Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěru

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Krmení potěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 11:18 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Landvir
To doopravdy nemáš někoho třeba Mámu nebo někoho kdo by jim tam dal napapat. Napadá mě tak možná automatický krmítko ale to dneska asi neseženeš. Kdyš by si měl artemku ta by tam možná vydržele 14 hodin. Papání na 36 hodin asi těško vymyslíš, jak psal deathfoe kdyš jim tam dáš hondně tak to bude horší než lepší. Nebo nemáš možnost je opatrně importovat k nějakému známému?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:21 Muž Landvir [57] Re: beowulfx
Dekuju moc za rady. Je to poter cichavce zakrsleho ale uz je 7 dni stary. Tak kdyz je nakrmim pred odjezdem a neco jim necham, tak by to mohli vydrzet. Kdybyste nekdo mel jsete nejakou radu tak prosim napiste. Dekuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: Landvir
No ono taky docela záleží jaký je to potěr, jestli od živorodek, nebo jiných jikrnatých ryb, jelikož od živorodek je už po narození docela agilní a ty jikernaté jsou po narození pár dní s tukovým výčkem, takže se nekrmí, ale pak potřebuji trošku více péče než ty živorodkové, ty vydrží určitě více a myslím, že ten den až max. dva by nemusel být zas až takový problém, ono stejně málokdy přežijí všechny ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:12 Muž Robča08 [3] Re: Landvir
ahoj, já si myslím že to přežije. dal bych víc krmiva těsně než odjedeš, jak tu už píšou. aj když se to žrádlo trochu skazí, ikdyž podle mě den vydrží neskažené. a jaky jeto potěr? kdyby to byly ancitrusy tak v zarostlém akv řasou vydrží dost dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2009 17:45 Muž Landvir [57] Re: dathfoe
Krmím Liqiminem a SERA Micron tak kdybych jim tam dal od každého trochu tak by to snad mohli vydržet. Rozdělil jsem je asi tak po 20-ti kouscích na dvě poloviny tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2009 17:21 Muž deathfoe [58] Re: Landvir
No potěr by se měl krmit hodněkrát denně, ale nemám zkušenost, tak nevím jak dlouho bez jídla vydrží. Pokud tam nasypeš hodně, tak se to zkazí a rybkám to neprospěje a k těm tabletám co psal DavidDizzer, tak by ten potěr musel umět z toho uždibovat (což nevím, jestli umí). Hlavně jim vyměň vodu než odjedeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 16:52 Muž Landvir [57] – Prosim moc o rychlou radu
Zdravím všechny akvaristy, chtěl jsem se zeptat jestli je možné aby 7 dní starý potěr přežil 1 a pul dne bez krmení. potřebuji nutně odjet a nemám mě ho kdo nakrmit. Nebo popřípadě co by jste me poradili. Jestli by bylo možné dát víc krmiva že by to vydrželo. Opravdu nevíma jsem zoufalej. Poradte prosim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:09 ondra08 Re: jajaapaja
Prsně tak. Za pár dní toho jsou tisíce. Setřeš a pak do 3 hodin to zas vyleze. Ale tak jednou za čtrnáct dní musíš udělat novou násadu.
Hodně zaleží na velikosti artemky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 20:06 Muž jajaapaja [174] Re: Dixon
Jáj e mám na ovesných vločkách. Ale musíš sehnat nasadu. Jinak malý rájovci vemou i artemky. Já teď mám betty a těm je dávám taky. A malé jsou menší než potěr rájovců. jinak doplňkové krmivo od Sery pro potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 19:59 ondra08 Re: Dixon
Já použivám namočený chleba(bez kúrky). Ale nemože to byt moc mokré nebo moc suché. Pak to plesniví nebo mikry nechcou po krabičce vylézat, když je to moc husté. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 19:51 Muž Dixon [13] - SumciRe: ondra08
Aha, to vyzera zaujimavo. Ako si mozem tie mikry pestovat? Co mam do tej krabicky dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 19:21 ondra08 Re: Dixon
Mikry by se hodily, nebo trepka. S rájovcema nemám skušenosti, takže nevím kdy vemou artemky....
Oboje je určitě pro potěr výživnější, než žloutek. Ale je to můj názor určitě někdo bude prosazovat žloutek, který ke všemu ještě kazí víc vodu, než kdejaké mikry nebo trepka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 19:16 Muž Dixon [13] - Sumci
Mam male rajovce,dneska rozplavane,cim ich mam krmit?zajtra idem kupit Sera micron,dneska im dam zltko z vajicka....po 11 dnoch im budem davat artemiu,je to dobre? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:29 Muž jajaapaja [174] Re: tom05
Mužeš granulky pro karase,Mají i vločkové krmivo.Já semtam hodím rohlík nebo piškot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 22:27 wert69 Re: tom05
Prakticky všechno a velikost podle tlamky,což je u čtyřcetimetrového karase asi 3-4mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 21:27 Muž mnammnam [23] Re: tom05
kludne oni zbastej vsichno aj surovy zemiak smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2009 21:16 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Karasi krmení?
Zdravím mám doma asi 4 centimetrové karase a nevím jakým druhem a jakou velikostí krmení je mám krmit poraďte... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 01:01 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: pepik
žloudek a prachové krmivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 14:50 pepik Re: Pavel
Vareny zloutek rozemlit mezi prsty a je to X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 13:07 Muž jajaapaja [174] Re: Pavel
Sežeň Mikry.Dají se přes jemné sítko taky přepasírovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 12:51 ondra08 Re: Pavel
Pokud máš, tak zkus nalihlou artemii. Pokud nemáš, tak přes čajové síto protlačené vločky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 12:39 Pavel Re: Jurasek
V akvariu ziji danio leopardi a pruhovany, take 2 razbory klinoskvrnne a sumec prusvitny. Mlade vypada jako danio (jaky druh presne nevim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 12:11 Muž Jurasek [137] Re: Pavel
Jaké tam máte rybičky? Nemáte podezření, čí by to mohlo být? Potěr má různou velikost, ne každý může stejně velké krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 11:49 Pavel – Cim mam krmit rybi mlade?
Dnes rano jsem nasel v akvarku rybi mlade a jikry. Nevim, ci jsou ty jikry a cim mam krmit to mlade. Prosim, poradte mi. Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 14:14 Leon Re: Geri
Ja odchovavam bojocnice a pestrence cervene pouze a jenom na ususeny a vyloupany artemce od firmy EASY FISH a nikdy sem nemel problemi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 11:10 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Geri
Ja odchoval potěr bojovnic na susenem drcenem krmivu na prach + nejaka ta susena dafnie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 11:09 Muž wayn [79] Re: Vocko88
Lze ledacos, ale pokud chceš aby z nich vyrostly pěkné zdravé ryby, tak se poohlídni po živém nebo alespoň mraženém.
Pro úplnost dodávám, že z mraženého je vhodný pro trošku větší potěr třeba Buchanka/Cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 11:00 Muž Geri [29] - SkaláryRe: Vocko88
Podle toho jaký potěr, odrostlý potěr už se dá pomalu navyknout na suchou potravu- Ale vykulený potěr... nevim nevim, živá je živá. Podle mě to nepřijmou a chcípnou a jesi něco přežije tak to bude jak v přírodě.... 1%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2009 10:54 Vocko88
Můžu potěr krmit rozdrcenými vločkami pro dospělé? Dočasně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 18:01 Muž Odla [7] Re: filipsi
Díky moc za radu, zkusím a uvidím...ale stejně si myslím, že artemie nic nenahradí... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 17:20 Muž filipsi [1295] Re: Odla
Tak v tom pripade je to to, co rikam. Zkus treba pres kapesnik, trosku vlocek (vlockove krmivo pro ryby, ne ovesne ) ;-) promnout v trose vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 17:19 Muž Odla [7] Re: filipsi
Opravdu nevím...kdesi na netu jsem našel, už ani nevím kde, že nějaký chovatel krmil potěr tzv. vločkovou mlhou. Ale nebylo u toho uvedeno prach vůbec nic...tak jsem se chtěl jen zeptat, jestli s tím nemá někdo nějakou zkušenost, návod, atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 17:07 Muž filipsi [1295] Re: Odla
Neni tim mysleno vlockove krmivo pres jemnou latku rozmelnit ve vode, a vyrobit tim "zakalenou vodu", krmeni pro poter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2008 20:33 Muž Odla [7] – Vločková mlha ???
Má někdo zkušenosti s výše uvedeným krmením pro potěr skalárů??? Výroba se skládá z jakých surovin???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 15:42 Pruda2 – Potěr Tetry diamantové
Mám rozplavaný potěr Tetry diamantové asi týden starý rozkrmenný artémií, a chci se zeptat jak dlouho ještě mám žábronožkou krmit a čím krmit tyhle ryby po artémii? (granule nebo vločky? nebo?.Jsou to moje první tetry,které se mi podařilo vytřít.Díky všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 16:00 Joecz Re: bucliik
přesně tuhle používám, jen vetší balení,
myslím, že na nějaké burze ji seženeš levněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 15:56 Joecz Re: Imii
no nevím, já jsem to taky zkoušel a nechtěli to ani trochu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 15:14 Žena Imii [45] Re: bucliik
Sera Micron
Analýza kvality:surový protein 50,2%; surové tuky 8,1%; surová vláknina 4,2%; surový popel 11,9%
Víc tam toho k tomu není, ale píšou že je to vhodné krmivo i pro ty artemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 13:39 Žena bucliik [99] Re: Imii
to je pravda, já nemám ani tucha co v micronu je, na internetu jsem to nenašla-kukni tam na složení, ale samotná artemka to asi nebude
myslím, že jsem tu odskořápkovanou sháněla taky ve sklorexu a že ji neměli, nooo ale už je to taky přes rok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 13:23 Žena Imii [45] Re: bucliik
Ve sklorexu mi ukazovali nějakou takovou plechovku, ale říkali že to musím mít v tom roztoku a probublávat atd. tak máma řekla že ne a pan prodavač, že to teda mame zkusit na umělé potravě, že to je to stejný jenom usušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 12:54 Žena bucliik [99] Re: Imii
www.akvarista.cz/…
přes internet určitě, ale asi by bylo lepší zeptat se v obchodě, kvůli poštovnýmu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 12:50 Žena Imii [45] Re: Joecz
Tu odkořápkovanou seženu kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 12:13 Joecz Re: Imii
... jasně, na micronu odchováš pár zakrslíků ...
opravdu nejlepší je labyrintky krmit první dny nálevníkem (trepka, protogen) a pak přejít na artemku a komu to bublání a bordel kolem líhnutí artemky vadí (třeba mě :-) ) tak může krmit i odkořápkovanou artemií, která se nemusí líhnout a je výživnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 10:28 oldkiwinka Re: Imii
U mě raději ani mamka nechce vědět, co mám v pokoji:-D (Mikry, octomilky, občas ty artemie). Bublifuky tam bublou furt, tak nepostřehne, že bublá něco i artémkám. Jinak myslím, že když je budeš krmit jen micronem, tak porostou o dost pomaleji a "nekvalitněji", než-li při krmení nálevníkami a artemií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 10:20 Žena bucliik [99] Re: Imii
vypadá to jako malinký oranžový tečky ve vodě, žádný chapadla a ocasy, ani by si nevšimla. Když jsem měla potěr rájovců tak jsem ze začátku krmila vaječným žloutkem, ale když jsem přešla na artemii-to byly boje, miminka byly jako malí dravečci a rostli potom o hodně rychleji a jak měly krásně oranžový bříška.
mamka by to určitě ani nepoznala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 09:26 Žena Imii [45] Re: 1cabel2
Já je od druhého dne krmím Sera Micronem a žije to vše. V akvaristice mi řekli, že je možné potěr odchovat zcela na umělé stravě. (máma nechce žábronožky doma no )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 23:43 Žena Alena.sv [89] Re: 1cabel2
Např. tady: www.uzlatehoretrivra.cz/…
Doporučuji tuhle,mám ji odzkoušenou a má opravdu dost dobrou líhnivost.
www.uzlatehoretrivra.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 22:42 1cabel2 – žabronožka solna
Ahoj dotaz kde seženu žabronožku solnou patentky nechtěj zatim davam MICRO PET DAIANA BABY pro potěr čichavcu diky za odpověd. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 23:40 Žena Alena.sv [89] Re: Mato00
Ne,ztráty jsem neměla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 18:21 Joecz Re: Mato00
já je krmím od začátku odskořákovanou artemií od easyfish, první týden ještě přidávám sera micron, protože je ještě jemnější, a tak od druhého týdne přidávám ještě attison betta starter, tímhle krmím až do doby, než jsou dost velcí aby pobrali něco většího

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8 9

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 15751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6532?od=301