Krmení potěru
Super již ti krmím ten žloutek.
Pročti tohle vlákno. Řekl bych, že možností najdeš spoustu...
Kup si od JBL Nobil fluid artémii,a nebo lihnout artémii..Taky můžeš propasirovaný žloutek..
Takový dotaz. Vykulily se mi Bornejky a fakt nevím čím je krmit. Jsou tak malinkaté že je vidím jenom občas když vykouknou z trávy. Ani nevím počet. Je to 14 dní co jsem měl asi 4 mimina Razborky kubotai ale asi nepřežila ani jedna. Těhle také moc není a jak šly Razborky po jikrách.
Starší reakce
Krmit ryby v miniaturním prostoru a čekat, až povyrostou mi přijde zvláštní...
Z těch ryb do tak malé nádrže nepatří žádná, ale to asi nemá cenu psát...
Co je "Sumeček"?
To pozadí ubírá dost místa v už tak malé nádrži, notabene jestli je za ním ještě 1 cm mezera...
0 17.04.2019 14:34 vchalupa – Male rybky v akvariu
Zdravim, nevěděl jsem kam dát svůj příspěvek, snad poradíte. Jsem začátečník, akvárium mám o 30 litrech. Mám Neonky a Sumečky + 1 Ancistrus.
V akvaaku mám dekorace přírodní, a na zadní stěně dekoraci kamene. A právě v zhruba 1cm mezeře mezi zadním sklem a dekorační deskou jsem dnes našel hodně malých Neonek a 2 malé sumečky. Jenom nevím co s nimi, bojím se je pustit mezi velké ryby a další akvárko nemám a nechci aby tam zahynuli. Z toho prostoru se nedá nijak dostat do prostoru akvária - protože po hranách je molitan. Na zadní stěně je řasa kterou se pravděpodobně živí.
Mám je nechat trošku vyrůst a zkusit jim tam přisypávat drcené krmivo rozumně nebo jak postpovat prosím?
Moc díky !!
Starší reakce
No chtěla bych jim dát aspoň šanci (a taky z nich mám radost
). Můžu se zítra stavit ve sklorexu, tam by snad mohli něco takového mít.. a ještě jsem tady v diskuzi našla krmivo "Sera micron", ale to bude asi podobné jako to Hikari... Prohání se mi samečci taky pěkně, ale nějak jsem tomu nedávala naději s tím, že by ty drobky někdo určitě sežral..
S nimi je docela problém. Potěr je hrozně malý. Ideální je sehnat si násadu vířníka a pak přejít na nauplie artemie (žábronožky). Sušené mi žraly až větší kousky (zkoušel jsem Hikari first bits). Měl jsem i násadu miker, ale ty jim moc nejely, padají ke dnu a ze dna jsem je nikdy neviděl sbírat žrádlo.
A i tak jsem měl velkou úmrtnost, přežila mi jen třetina potěru. Naštěstí tyto ryby se u mě třely neustále, takže jsem měl pořád nový potěr.
EDIT: Krmím 2x denně. Po příchodu z práce a chvíli před zhasnutím světel.
Asi bych zkusil žloutek a doufal že mezi rostlinami najdou něco živého.
Hola,
prosím, čímpak krmit potěr kardinálek vietnamských? Objevila jsem je včera úplnou náhodou v akváriu, neměla jsem ponětí, že by se tam jikry mohly někde udržet, a ono tam plavou čtyři očička s ocáskem (větší o moc nejsou)
Mám doma "Dennerle Nano Gran"- opravdu jemný prášek, pak mražený cyklop a artemii, ale to by do sebe nenacpali. Pak jsem ještě viděla v akváriu plavat nejspíš buchanky... Rybky mají nejspíš pár dnů, ovšem můžou tam asi být i déle, kdo ví.. mám pocit, že po krmení dennerle se jim ty pidibříška trošku naplnily, ale sledovat to tak s lupou. A ještě, prosím, jak často krmit?
Starší reakce
zkusil bych mražený humří vajíčka, to většinou berou líp, ale i na ten cyklop se dají naučit. Chce to trochu trpělivosti. Případně živej grindal, krmit v měsíci jen nalíhlou artemií je děsná pakárna, zvlášť, když je těch ryb hodně, v měsíci toho už sežerou kvanta. Někdy stačí jim dát třeba den hlad a oni to pak začnou dlabat, případně jim dát vždy trochu a až pak dokrmit živou artemií a postupně ten poměr mraženýho navyšovat. Mražená artemie je taky dobrá volba, je v ní spousta malejch kousků, jen je potřeba pak ty větší kusy co zůstanou na dně stáhnout hadičkou. Navíc oproti cyklopu, je i výrazně výživnější, u cyklopu hrozně záleží jak je kvalitní. Cyklop je nejlepší živý, ale málokdo má tu možnost si ho obstarat. Skaláry jsou děsný popelnice a cca od dvou měsíců, když se o ně dobře stará, tak sežerou úplně cokoliv, ještě se mi nestalo, že by nějaké i umělé krmivo odmítli.
Bude na ně velký a tvrdý,mě ji nějak valně nežerou ani dospělí. Zkus odskořapkovanou artemku.mejm chutna velice.a mraženou.je sice větší ale najdou si mezi tím kousky menší.
Ahojte,mám 3týždňové skaláre,kŕmim vyliahnutou žiabronožkou.Dopočula som sa,že v tomto veku by mohli prejsť pomaly aj na mrazený cyklop.Skúšala som im ho dať,ale vypľúvajú ho,akoby bol na nich príliš veľký.Micron ich nezaujíma vôbec
Ako by som ich mala postupne preorientovať na iné krmivo?Vraj nie je dobré odstaviť zo živého krmiva príliš nárazovo,ale asi si inak nepomôžem.Ďakujem.
Starší reakce
jestli jsou dobře krmený, tak 2 dny vydrží
neber to do extrému - pancéřnicky si vždycky něco najdou ... samozřejmě neonky si toho tolik nenajdou, bo žerou jen to co se hýbe
dál jsem na jare dvěma neakvaristum 15 mm karasky - oba je měli v korytcich a skruzích bez jakéhokoliv krmení a normálně rostou - což překvapilo i mě starého trýznitel
jako kluk jsem zapomnel potěr danii ve sklenici od okurek - a za čtyři týdny tam plavalo několik pruhovaných kousků ...
Chtěl jsem jen naznačit, že u pacernicku panda je hlavní příčinou neúspěchu nečistota - nic více ...
U deset dní starého potěru, že by nebyl problém s nedostatkem krmiva a jakékoliv akvarijní ryby, natož u pand???
Podle mých zkušeností není u Pand problém s nedostatkem krmiva, ale s čistotou vody ... Raději umístit do samostatné nádrže tak 10 litrů a tam je odchov jednodušší - ale až tak velký odborník na pancéřnicky nejsem ...
Ahoj, mám deset dní starý potěr Pancéřníčků Panda, vydrží dva dny bez krmení? Jsou v sítku v akváriu s pár plovoučkama , takže si sami nic nenajdou, normálně je krmím čtyřikrát až pětkrát denně, protože toho hodně propadne ven ...
rybicky.net/nadrze/27106
Jestli máte někdo zkušenost, dejte prosím vědět jakou. Díky T
Starší reakce
Mně se množí,ale používám vodu z osmozy,krmím žloutek se solí zalitý vodou a rozmíchaný dávkuji max čtvrt kávové lžičky do 3litrovky.
Jsem fakt zmaten. U mě "proto-" vyvolává asociaci s "protozoa", což jsou jednobuněční a rozhodně ne vířníci.
Ale pokud by existovala takováhle instantní násada vířníků, tak bych se o ni zajímal.
Mně se množí stějně jako trepka,ale byl jsem tu zde před lety osobou povolanou poučen ,že protogen je násada vířníka.
Pane "rriki", od vás bych nečekal, že si pletete nálevníky (Ciliophora, Ciliata - jednobuněční) a vířníky (Rotifera, Rotatoria - mnohabuněční). Není tedy pochyb, že vaše rady jsou potom matoucí... (ještě za to dostáváte palce...)
Podle mých pokusů jen žije o něco déle...
Nikdy se mi nepovedlo ho dál množit a to jsem toho zkoušel hodně... Všechno, co jsem načetl... Ale nevylučuji, možná dělám něco blbě...
Protogen je pohodlné a rychlé řešení, takové mám rád... A nestojí mraky. Proto palec, používám pravidelně... Hodíš pár kousků a nestaráš se o cokoli, dokud to nedoroste na artémii....
Ten vířník se pak množí? Anebo s vajíčkem jen déle vydrží?
Tak si objednej protogen stoji 160kč nasypeš asi pět až šest zrníček do třílitrovky a za pár dní je tam tolik vířníka a když ho přirmíš vajíčkem tak máš na dlouho vystaráno.
zcela určitě má trepky pan Vajdák - v Otrokovicích naproti nádraží - míval tam i prodejnu, ale teď už má jen chov v domě ... kdysi mi násadu věnoval ... zkus si to vygůglit ...
je to ten dům uprostřed mapy:
mapy.cz/… Orientoval bych se na burzy. Snad v Kroměříži, ale ta bude až na podzim. A nebo to zkusit tady v inzerci, případně na Ifauně.
Jedna z nich,požádej o návod a krmivo,a máš to bez starostí :
www.koblasa.cz
Rozklikni živá krmiva.
To je od nás moc daleko
. Dostanu se akorát do Zlína. Nějaký zdroj tam by třeba nebyl?
Kdybyste zabrousila příští týden do Ostravy na burzu, tak tam bývají pravidelně. I trepky, i mikry.
Můžu poprosit o radu, kde se ty trepky dají sehnat? Tedy odkaz na nějaký ověřený zdroj?
Martino,banánovou slupku by jsem přenechal zmiňovaným blondýnám,osobně by jsem věnoval trochu času uvedeným odkazům a do dvou dnů by jsem měl založenou čistou kulturu trepek s ověřených zdrojů i s návodem,pro jednoduchý a efektivní chov.Přeji hodně štěstí v orientaci v zavádějících diskuzích,ale to je jenom tvoje rozhodnutí.
V kyblíku s víkem od Primalexu je voda, v ní jsou ti prvoci a občas je krmím vajíčkem rozšlehaným ve vodě. Asi jsme to blbě napsal. Moje chyba.
Pepan napsal: doma chovám na vajíčku nějakou trepku nebo viřníka
Na vajíčku???? Prosím prosím vysvětlit metodou pro blondýnky...
Protogen máte nejjednoduší, mají ho v každém Hornbachu a sem tam v lepších akvaristikách. Žloutek i drcené krmivo pro dospělé ryby se použít dá, ale kazí to tak rychle vodu, že se s tím musí hoodně opatrně a ryby po tom rostou pomalu, není nad živou potravu.
No běžící filtr u čichavců je riziko nasátí...zelené tablety teda vhodné ke krmení čichavců nejsou... já u labyrintek jel na Protogen...
Pokud je možnost krmit živým krmením, což ty jednobuněčné organismy jsou, je to nejlepší varianta. Sám doma chovám na vajíčku nějakou trepku nebo viřníka (pod mikroskop jsem to nedal) a v pohodě na tom rozkrmuji rybí mimina. Další level je artemka a mikry.
V nějakém vlákně tady ve fóru jsem četla, že někdo dává potěru "mlhu" z rozpuštěného krmení pro dospělé rybky - tyhle tablety se právě rozpouštějí dobře a rodiče potěru se o ně v akváriu přetahují s pancéřníčky a ancistrusy. Tak jsem myslela, že budou chutnat i potomkům.
O rozkrmení žloutkem se tu píše v mnoha příspěvcích - ono je to snad špatně a dělat se to nemá? A co je tedy pro takové dvoumilimetrové rybky nejvhodnější? Na artemie jsou zatím moc maličké.
A dávám vždy jen pár malinkých kapiček - ne, že se pro mlhu obsah elementky stává neviditelným. Taky v ní nepřetržitě běží filtr.
Doteď jsem měla zkušenost jen s potěrem živorodek, které hned od začátku žraly artemie, takže se "fígle" ohledně pidimrňousů z jiker postupně učím.
Proto se taky ptám tady zkušenějších na rady z praxe.
Spirulinových tablet čichavcům??? A proč? A k tomu žloutek??? No to je koktejl do deseti litrů možná vražedný ... Suchá slupka, jak jsem psal, třetí den vyhodit, odsát trochu vody, dát čerstvou a znova ... pro líné chovatele docela dobrá metoda...
...
Chápu dobře, že slupku tedy výhradně usušenou? A pak ji jen stačí dát (bez ničeho dalšího) do nádrže s potěrem? Mám teď tři dny vykulené čichavce s hnízdem (spočítat nejdou, ale bude jich jen pár) v desetilitrové elementce. Dneska jsem jim začala dávat kapky "mlhy" z rozpuštěných spirulinových tablet a na řadu přijde i žloutek. Ale zatím se zdá, že si toho nijak nevšímají. Už začínají plavat v prostoru, ale možná ještě tráví žloutkový váček, nevím.
asi není jedno jestli je slupka usušená nebo čerstvá ... protože dáte-li čerstvou bude se vo vodě chovat podobně jako všechno čerstvé co tam namočíte ... v láhvi se vám urodí kdeco. Když dáte cm čtvereční do nádržky s rozplavaným potěrem, máte na dva dny vystaráno, pak jsem měnil...Záleží v jak velké nádrži třete...
Zajímavé, díky, ale já se neptala na kultivaci různých organismů, ke kterému je potřeba spousta pro běžného člověka nedostupných věcí, ale KONKRÉTNĚ JEN NA TY BANÁNOVÉ SLUPKY. K tomu je tam pouze jediná věta, ve které je to mimochodem zmíněno:
Pro úplnost je ještě vhodné dodat, že klasické postupy doporučují získat divoké nálevníky tak, že se do láhve od okurek vloží hrst sena (nejlépe z trávy občas zaplavované vodou z řeky či rybníka), nebo banánová slupka, nebo nejlépe kostka z vodnice (brukev řepák vodnice, občas v prodeji jako zelenina)velikosti asi 3 x 3 x 3 cm, a ta se zalije vodou z rybníčku nebo trvalejší louže.
Takže je podle této věty jedno, když se tam nic nepíše, jestli je slupka usušená nebo čerstvá, jenom ji musím zalít vodou z nějaké louže? Nestačí voda z kohoutku? V nejhorším bych ji teda mohla dojít nabrat z potoka, louže tu teď v okolí vzhledem k suchu asi nenajdu.
A za jak dlouho se pak organismy vyvinou, abych je mohla dát potěru? Jak musí být potěr starý? Před třemi dny se mi vykulili čichavci, takže bych jim tím ráda přilepšovala. Artemie jsou na ně zatím moc velké.
PROSÍM O RADU S NÁVODEM PRO BLONDÝNY (což sice nejsem, ale přesně takový bych potřebovala)
Díky.
Mohl by mi prosím někdo krok za krokem (jako pro méně chápavé) vysvětlit, jak správně používat banánovou slupku? Nepodařilo se mi nikde najít přesný postup, jen vždy nějaké útržky, ze kterých mi to není úplně jasné.
Má se nejdřív usušit a tu suchou vložit přímo do akvária k vykulenému potěru? Nebo může být i čerstvá, když sušenou nemám? Jak by měl být potěr starý? A za jak dlouho se tam objeví nálevníci, které potěr žere? Nebo pokud čerstvá, tak ji dát do kelímku bokem a kapátkem dávat do akvária tu vodu, ve které je?
Starší reakce
Všem děkuji za názory
I já si myslím, že něco jíst musely, když přežily (i když otázka je, jestli jsou to stále ty stejné rybky jako před 14 dny
). Přikoupila jsem jim TetraMin Baby, ale není to úplný prášek, jak jsem si myslela... Asi jsem měla jít do Sera Micron, ale zdálo se mi to pro těch mých 7 rybek zbytečně moc (ta krabička byla 2x větší než ta Tetra). Vyzkoušela bych ty artémie, ale vzhledem k počtu ryb se mi taky nechce kupovat velké balení. Kdyby se našel někdo, kdo by odprodal malé množství, třeba kávovou lžičku, budu ráda, když se ozve
bavíme se o živé potravě - to sežere bez problémů ... artemky 0.5mm jsou v poměru ke 3mm potěru (jejich tlamce) ještě v horší relaci - když to někdy pozoruji lupou, tak mám dojem, že to ani nemohou pozřít ... bojovnice v deseti milimetrech ti ukousnou celý prst
... navíc píši, že to má být menší než 2mm - tam se vejde i potrava 0,5mm ... zkus to číst poctivě
... tetrazony 14 dnů staré sežerou půlku nitěnky ...
8mm velký potěr sežere 2mm velký kus dlabance ? neblbni ...
artemky si vezme rybka i 2cm velká, ale jak píše JoKa - vůbec to neřeš - když si našly potravu doposud, tak to zvládnou i nadále - jen se nesnaž je překrmovat ... pokud máš někde možnost nachytat malé množství živého krmení - tak to zkus - ale opravdu jen trochu (míň než si myslíš) - a asi bych procedil sítkem na čaj a potravu větší než 2mm bych jim nedával - na to jsou asi ještě malé ...
Jestli přežili do teď, tak přežijí i dál... Kvůli sedmi kouskům bych se nepouštěl do větších akcí... Artémkou nepohrdnou ani teď, ale fakt mi to nepřijde nutné. Teď už....
Přidat reakci
[1] ...... 8 9
Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 15820x