Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Umístění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2010 18:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: LiborSprysl
Oni o tom Libore dost ví i ostatní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.12.2010 18:02 Muž Yirka [9126] – Re: Bára
Akvárium je ve většině případů doplňkem-dekorací bytu a i když s ním počítáme dopředu, většinou se musí jeho umístění podřídit našim potřebám. Proto se umisťuje na jakékoliv světové straně, v různých výškách, různě osvětlené atd. Pokud jeho umístění přizpůsobíme osázení rostlinami, osvětlení a ostatní techniku a zvolíme odpovídající obsádku rybek, bude fungovat ať stojí kdekoliv. Nakonec o tom svědčí zde prezentované stovky nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 18:02 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Romy
Milý příteli, toto píše především mladý Karel a ten o tom také dost ví....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 18:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy
O něčem psát musí,stejně jako o Echinodorus Africanus Ratajus.... ;-) :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:59 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Bára
No zlehčovat polohu akvária mohou koníčkáři, kterým nijak výrazně drobný neúspěch neohrozí živobytí. Nejen umístění akvária, ale například i úhel dopadu slunečního světla do nádrže hraje v případě choulostivějších druhů ryb velikou roli. Nechci být za šarlatána, ale toto znají desítky profesionálních chovatelů - do některé nádrže určitý druh ryb prostě nedají, protože se rybám nepovede dobře, nebudou se množit a podobně. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
já mám pokoj s oknem na sever, jedno akvárko mám naproti oknu, jedno podél a třetí hned na parapetu okna, všem se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:56 FreeDale – Re: Bára
Moct řešit ještě na který sětový straně bude stát akva, tak si pískám. Stát bude tam, kde je místo a kam se vejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:47 R Muž romant [27987] – Re: Bára
Hmm, já na západě a taky si nestěžuji. Proč šťourat do něčeho, co funguje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:44 Žena Bára [2] – Re: romant
to nevím :-( ale nám akvárko na jihu jde docela dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:43 R Muž romant [27987] – Re: Bára
A čemu to má vadit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:42 Žena Bára [2] – Re: Bára
Fotka k příspěvku UMÍSTĚNÍ AKVÁRIA

Důležité je i umístění akvária. Zjistíme, že v některých místech bytu nám akvárium prostě nepůjde, i když děláme zdánlivě všechno dobře. Čím je to způsobeno? Podle starého čínského učení Feng-Šuej existují různé formy energie. Tyto formy jsou kromě jiného spjaty se světovými stranami. Severní část našeho bytu nebo domu proto obsahuje jinou energii než část jižní. Pro umístění akvária je nejvhodnější severozápadní a severní oblast. V těchto směrech je totiž maximální energie kovu a vody, což jsou živly, které budou naše akvárium podporovat. Naopak na jižní straně kulminuje energie ohně. Oheň ničí vodu, pro umístění akvária je to nevhodné místo.


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:40 Žena Bára [2] – Re: katterinecka
my máme okna na sever a akvárko na jih (což jak se tam píše je prý nejhorší strana...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
ale já bych to zas tak moc neřešila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
spíš na tom kde je okno a na jakém místě od okna je akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 17:36 Žena Bára [2] – světová strana
Myslíte že kvalita akvárka závisí trochu i na tom, na jaké je světové straně? Něco jsem o tom četla v Rataj příručce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 17:11 Catyess
Dobře, tak jste mě přesvědčili :-D světla se bát nebudu :) Jen si ještě rozmyslím, jestli se mi akvárko bude víc líbit na 1 nebo 2. Děkuju za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 19:39 Muž Yirka [9126]
Nádrž mám v létě několik hodin takřka na přímém slunci a řasu nijak zvlášť neřeším. Souhlasím s Johanem a Isamikem že příčina řas je spíše z jiných důvodů a jednoznačně bych nádrž dal na to místo, kde mi bude dělat největší radost a potěšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 17:04 Verouš
já bych ho dala na místo 2 nebo 1 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2009 16:07 Muž isamik [180] – Re: Catyess
Kdyz zasviti slunicko do akvarka, tak krasne vyniknou barvy ryb. Rasu bych nesvadel prilis slunce, spise "nevhodnou" udrzbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 15:42 Catyess – Re: všem
Já mám už docela strach po mojí předchozí zkušenosti, tak nechci aby to dopadlo s tou řasou stejně. Jinak na akvárko bude hezky vidět ze všech těchto míst, nejlíp by asi vyniklo na 1. Osobně bych ho tam dala nejradši. Jaké světlo bych měla pořídit, aby se rostlinkám dařilo i tam?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2009 13:31 Žena ustavprochore [567] – Re: Catyess
Tak aby se na něj dalo koukat hezky z postele nebo pohodlného křesla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 13:26 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: Catyess
Podle mě 1 nebo 2, spíš 2. Ale jak píše Johan, světla bych se tolik nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2009 12:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Catyess
Já bych akvárium umístil tak, aby co nejvíce vynikalo. Světla není nikdy dost. Pokud tam bude svítit slunce, tak aspoň lépe porostou kytky palec . Když to bude ta nejtemnější část, tak se to bude muset dohánět silnějším světlem atd. Osobně dávám akvárko tam, kde se mi nejvíc líbí :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 12:15 Catyess – Správné umístění akvárka
Fotka k příspěvku Po nějaké době si chci opět založit akvárko. hop Tentokrát si chci všechno dopředu opravdu důkladně promyslet. Nejprve bych potřebovala poradit, kam ho umístit.

Přikládám obrázek pokoje, pro lepší představu :-)
Červeně označené je místo, kde jsem už akvárko v minulosti měla a stále jsem musela bojovat s řasou, nejspíš příliš mnoho světla. Myslím, že místo číslo 3 by na tom bylo asi podobně, možná že stejně tak i 2 a 4, ale nevím. U místa 1 se zase naopak bojím, aby světla nebylo málo. Po celé té stěně s okny je totiž zeď sešikmená asi od 120cm výšky, takže je to asi nejtemější část pokoje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 21:29 Štěpán
Ale 100 litrů se uvádí jako minimum... čím větší akvárium tím líp. Nejen víc místa pro ryby, stabilnější prostředí, ale taky víc prostoru k nějakým "krajinotvorným" nápadům.

Pokud je tam místo tak by se mohlo celé zabrat akváriem. I když to bydlení třeba není definitivní, tak se akvárium v pohodě dá přestěhovat. Pro stěhováky i větší akvárium nic není. Jak je daleko od okna ke dveřím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 21:15 losik – Re: Štěpán
na obou stranach je od okna 50cm.. a zapomnel jsem napsat docela dulezitou vec - vlevo=pozice II jsou stupacky topeni, takze v zime tam bude asi trosku tepleji..

jinak akvarium planuju kolem +-100l, necham si ho udelat na miru, podle toho jak mi vyjde ta skrinka :)

abych uvedl presne, akvarium siroke +- 40cm, vysoke 35-40cm, dlouhe dle potreby, objem tech 100-120l:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 20:18 Štěpán
Můžu se ještě zeptat, jak je široké místo od zdi k oknu a jak široké akvárium plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 18:29 losik
tak diky za velmi cenne rady, asi to hodim do pozice tri.. skrinky hodim jinam a necham si na miru vyrobit skrinku, ktera bude barevne ladit s tema, co tam uz jsou.. mam znameho stolare, tak doufam ze neco vymyslime :)

za nejaky tyden +- sem postnu fotky jak to vypada :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 15:27 Žena Dinamit [68] – Re: Porcupine
Právěže u nás to musí povolit družstvo, protože je to zásah do změny bytového jádra. Dneska už takovýhle věci většinou povolí, ale když to bylo ještě někdy před 10 lety, tak vůbec. My máme místo "papíru" syporex. Nosný zdi jsou z panelu. Přece jenom 40 metrů vysokej barák už musí být trošku stabilnější...
Třeba ve vzhledu paneláku je napsáno, že je hnědý, tím pádem plastová okna musí být zvenčí také hnědá. Nevim kdo to vymyslel, ale máme to jako jediný barák na sídlišti a prej se to musí dodržet tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 15:03 Muž Porcupine [11] – Re: Dinamit
jestliže je to v paneláku, což nejspíš jo, tak veškeré stavební úpravy musí schválit bytové družstvo, což většinou bývá velký problém. My měli problém i s odstraněním 1/2 m2 panelu, který evidentně překážel a se zazděním nepotřebných dveří
Zde je problém pouze že byt je pronajatý = souhlas majitele.
Nevím jak staví paneláky u Vás, ale naše paneláky mají panelové pouze vnější stěny bytu,
vnitřní přepážky byl původně "papírový". Proto si zadění dveří v paneláku a překážející 1/2 m2 panelu si neumím představit,pokud se nejednalo o probourání fasády pro balkonové dveře :-), ale neříkám že je to nemožné.

Jestli se nepletu tak případě úprav vnitřních příček bytu neni třeba povolení družstva,
pouze oznámení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 14:56 Muž Sprachys [48]
a na jakou stranu jsou ty okna?... jestli jsou severni tak ses bez problemu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 14:56 Muž Porcupine [11] – Re: losik
Tak dveře jsem poznal, myslel jsem tu knihovnu samozřejmě tone

Dal bych to misto ty knihovny a knihovnu bych soupnul na pozici 2 otocenou o 90 stupnu.

Netusim sice jak casto chodite do koupelny,ale kdyz jsou ty dvere furt otevrene, tak bych je buť vysadil nebo si poridil šoupačky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 13:28 Muž TomášB [12] – Re: Somali
no sice já nemám ještě ložnici ale všestraný pokoj, a akvárko mám ted asi 3cm od postele, je to 100l-ka a nijak mi to nevadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 12:48 Žena Somali [98] – Re: Horác
Pokud bude chtít přítelkyně sledovat růžovou zahradu, tak mu to akvárko asi brzo zatrhne :-D Akvárko určitě v obýváku, v ložnici spíte nebo se věnujete jiným činnostem ;-) , a akvárko má sloužit hlavně na koukání... Zkusila bych ještě pošachovat s tím nábytkem, třeba se na nějakou vhodnou variantu přijde. Okno není problém, v době, kdy svítí slunce přímo dovnitř a šlo by to na akvárko, se dají přece použít žaluzie nebo závěsy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 12:34 Muž Horác [3942] – Re: losik
Vyhoď televizi a dej místo ní pořádný akva. :) Místo hafo programů vo ničem dostaneš jeden, ale pořádnej (ze života :o) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 12:19 losik
to "neco" co je vpravo od sedacky jsou dvere, ten trojuhelnik.. :) a za nima je knihovna.. tam to vazne nepujde, protoze dvere jsou skoro furt otevrene, protoze furt nekdo chodi do koupelny uplne v pravo dole na obrazku a do kuchyne, tam by nemely rybky moc klidu..

a prestavba je bez sance, byt je pronajaty, navic v majetku druzstva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 11:35 Muž Porcupine [11]
V pravém spodním rohu obýváku (vpravo od sedačky) je něco.Pokud je to trochu možné, tak bych dal akva místo toho něčeho a to něco bych umístil na pozici 2 otočené o 90 stupňů.
Ideální místo, dál od okna, kousek od sedačky.

Nevím co je pod obývákem,nebo na pravo od obýváku, pokud se nejedná o nosné stěny nebo stěny s rozvody vody a odpadů (kuchyně) taky jde umístit akva tam a vybourat díru s překladem,
pěkně by se vyjímalo nad sedačkou, pohled z obýváku - zároveň se stěnou jako obraz,
údržba z místnosti "pod" obývákem".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 11:33 Žena Dinamit [68] – Re: losik
Aha, vidíšto, mladá a nezkušená. Tak pak bych zůstala u mého původního návrhu ;-)

to porcupine: jestliže je to v paneláku, což nejspíš jo, tak veškeré stavební úpravy musí schválit bytové družstvo, což většinou bývá velký problém. My měli problém i s odstraněním 1/2 m2 panelu, který evidentně překážel a se zazděním nepotřebných dveří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 11:12 losik – Re: Dinamit
j, presne.. zkouseli jsme to mit obracene - sedacku pod oknem a televizi v protejsim rohu a byla to katastrofa, na televizi nebylo nic videt..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 10:53 Žena Dinamit [68] – Re: Štěpán
Proč myslíš? Jako kvůli slunečnímu záření a odrazům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 09:56 Štěpán
Televize proti oknu není zrovna moc dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 08:58 Žena Dinamit [68]
Ještě dodám, že by se sedací souprava dala umístit pod okno, naproti ní akvárium a TV do nějaké obývákové stěny do rohu, kde byla sedací souprava. Lépe by se koukalo jak na akva tak na TV a z křesla by byl mnohem lepší přehled o místnosti. ;-)

Jinak umístění určitě do obýváku. 1) trávím tam nejvíc času -> můžu ho pozorovat déle 2) v noci by mě mohlo rušit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 08:37 Humik – Re: losik
Ja osobne mam akvarko na zapadnej strane hned vedla okna a občas sa donho nejaký ten slnečný lúč dostane ale zatial to problémy nerobilo. Možno mám štastie alebo hyperaktívne krevetky:-D
Z tvojich možností sa javí najlepšia asi tá trojka prípadne tá možnost v ložnici. Pokial použiješ kvalitný filter tak ani nebudeš vediet že tam to akva v noci máš. Samozrejme pokial nehodláš v akva svietit celú noc:-D Pokial ale počítaš s častým používaním vzduchovacieho motorčeku tak radšej v tom obyváku. Inak sa nevyspíš a priatelka ta vyhodí aj s akvárkom smich

Pokial ide o kombináciu telka a kva tak myslím že tá telka by rybkám tak velmi vadit nemala a pri sledovaní televízie sa aodporúča mat stále tlmené osvetlenie v okolí telky. Menej trpia oči. takže tebe ako divákovy to vadit nebude a počas reklamy možeš sledovat šupinatých miláčikov.
skus pofotit tu miestnost prilep sem fotky bude sa lahšie radit.

Alebo si to akva vyskúšaj kým bude prázdne na všetkých troch miestach a podla toho kde sa ti bude viac hodit tam ho umiestniš. možeš ho tam nechat napríklad niekolko dní a uvidíš či ti tam vyhovuje alebo nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 07:51 Žena Dinamit [68] – Re: losik
Tyhlety panelákový byty fakt děs s místem. Nicméně já osobně bych asi volila variantu 3, jako Štěpán, s tím, že skříňku můžeš přesunout na druhou stranu a pro akvárium vyrbit/koupit něco jako obývákovou stěnu. V úrovni očí by bylo akvárium pod ním ve skříni "akvabordel" a tvoje manželka by si nad to mohla klidně dát kytky -> myslim si, že by ti to takhle projít mohlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 22:44 jirkaa
já bych ho dal co nejdál od světla,sluníčko dělá neplechu.čím mín deního světla,tím líp.svítim jenuměle a super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 22:38 Štěpán
Hlasuju pro pozici 3 s tím, že to akvárium bude větší, ideálně ode dveří k oknu. Slunce se dá omezit závěsem nebo žaluziemi. Tak malé akvárium strčené do rohu nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 22:33 losik – Kam umistit akvarium
Fotka k příspěvku rad bych si zalozil akvarium a po procteni mnoha navodu jak na to, sledovani for a dalsich veci jsem dosel na zasadni problem - kam s nim..

na prilozene fotce je videt nakres bytu.. velka mistnost uprostred je obyvak, vlevo loznice.. v obyvaku zeleny tvar s pismenem S = sedacka, naproti ni obdelnik T = televize.. byt je otoceny primo na vychod, slunko zacina svitit chvilku po vychodu, jak se shnoupne pres panelaky a zapada tedka v lete kolem 4. odpoledne za panelak, v zime to bude drive..

pozice I - v loznici.. slunko by na akvarium svitilo par hodin denne primo, coz by nebylo moc vhodne, vzhledem k sirce steny u okna by muselo byt otoceno jak je nakreslene.. otazka je, jestli neni kravina mit akvarium v loznici (osvetleni, filtr atd..)

pozice II - byla by schovana pred sluncem, ale relativne blizko televize.. otazka je, jestli to nebude pri divani se na televizi rusit a zaroven jestli rybky nebudou ruseny televizi.. do loznice se pres den chodi minimalne.. v teto pozici by teoreticky mohlo byt i otocene o 90°, na obrazku seshora dolu..

pozice III - musel bych dat pryc policky co tam jsou, netusim kam je dat, je to vicemene ekvivalent pozice I, ale jenom v obyvaku.. toto je ale asi nejmene sikovna pozice..

vim ze podle nejruznejsich rad by bylo nejlepsi dat akvarium presne do rohu, kde je momentalne sedacka, ale to by pritelkyne asi nezvladla, budu rad, kdyz mi dovoli si to poridit :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 20:56 Stenley – Re: Andynka
Tak to upřínmou soustrast,ne myslel sem to tak že to jako by ''ztmavlo,,asi hralo roli i to že jsem to měl na černés stole.
Ale všem vám děkuji, ty odkazy mi moc pomohly :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:18 Andynka – Re: Stenley
Voda ti nežloutla asi díky barvě zdi, ale kvůli něčemu jinému. Já mám akvárko naproti růžový zdi. Je to kýčovitá barva. Pokoj po mé starší sestře, ale rybky jsou v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:14 Stenley – Re: Andynka
moc dík,máš to naproti bílí zdi?
já jen že sem měl jednu stranu akvaria u okna a strašně rychle mi žloutla voda.
myslíte že diš mám hnědé obložení a před ním akvarium,tak si mám koupit''tapetu''na zadní stranu akvarka coze ? coze

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 7204x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6452-umisteni-akvaria?od=301