Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění akvária

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Umístění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 08:40 Muž @ Matesak [1] Re: bobik0cz
Ahoj, díky za rady. Bude to asi systém pokus/omyl, ale pokusím se zakomponovat co nejvíc rad.
BTW: V pátek proběhlo zaměření a AQ až je 40 cm široké :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 18:33 Muž @ LeRi [300] Re: Matesak
Do vyklápěcích dvířek bych nechal dát www.elektro-paloucek.cz/… nebo nějaké podobné je (jich mraky) a nemusíš mít krycí skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 12:21 Muž @ bobik0cz [70] Re: Matesak
Plánuješ to osvětlení přímo na hranu AQ (případně na lankách zavěsit) nebo až na strop krytu?

Rozhodně ti doporučuji pokud nejsi milionář, vyprdni se na toto drahé světlo a kup si hliníkový profil a pásky a zbasti si to sám když to bude schované. (můžeš mít i barvičky) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 12:07 Muž @ bobik0cz [70] Re: Matesak
vaaclav má pravdu, krycí skla jsou vopruz, hlavně čistění toho vodního kamene.

Já mám plastový kryt 7 cm nad hladinou, na kterém se odpar zkondenzuje (na plastu nemokvá, ale zároveň větrám na 5 místech. Netopím (vyjma světel) a vlétě je ten odpar překvapivě veliký.

Já bych na tvém místě udělal.

Do boční strany od dveří designové eloxované mřížky. (sice opruz bude, že v noci tam bude prosvítat světlo)

Zauvažoval nad větráčky, ale hlavně vyřešil horní stranu toho krytu (spodní police stěny), pač se vsadím o flašku, že do 3let to zmokvá a bude na odpis. :-P

Já bych tam na ten vršek dal nějaký materiál na kterém by se to sráželo např. sklo, plast nebo jestli existuje opravdu nějaký voděodpudivý nátěr, zkapávalo zpět dolů a pak větral a větral :)

PS: Proč to bude proboha jen 35cm široký? coze

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 09:50 Muž @ Jarry [593] Re: vaaclav
Záleží na řešení krycích skel, souhlasím teda, že je to otrava, ale někdy se jim člověk nevyhne. Nejvíc se mi osvědčilo mít krycí skla jenom položená na výztuhách, při údržbě je sundám, otřu a mám celé akvárium odkryté (bez krytu). V akváriu s krytem mám krycí skla šoupací (tam to jinak nešlo) a to je opravdu nejhorší možná kombinace. Ale popravdě si to bez nich představit nedokážu, stačí mezera, aby byl kryt ráno celý mokrý.

K obrázku a původnímu dotazu - pokud to nad akváriem bude dobře otevíratelné, dal bych tam 2 volně položená krycí skla - předpokládám, že uprostřed asi bude příčná výztuha a při šířce akvária 35cm nebude problém s manipulací (sám mám na jednom akváriu krycí sklo 70x40cm a je to ok). Pokud se neosvědčí a odpar nebude velký, sundat jdou vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2018 23:43 R Muž @ vaclav [8505] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Matesak
Krycí skla je hrozný voprus a sežere to spoustu světla a ta jejich údržba je děsná věc. 30 let mám akvárium bez krycích skel ale z krytem. Pokud je prostor a odpar z akvária nevadí a nic neplesniví tak není co řešit. U mě těch 10-15 litrů za týden odpařené vody ničemu nevadí. Kryt mám ale dost vysoký skoro 20cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 20:01 Muž @ Matesak [1] – Jak vyřešit odvětrávání/odpar AQ
Fotka k příspěvku Ahoj,
po cca 10 letech se vracím k akvaristice. Naše první akvárium by mělo být vestavné a celé "zadeklované". Viz prezentace AQ rybicky.net/nadrze/28707

Co bych ale potřeboval poradit je to, jak vyřešit vyvedení odparu z AQ.

Můžu určitě nechat volný prostor z boku, z levé strany. Člověk, který dělal tento nákres (a sám má AQ) tvrdí, že bude stačit AQ zakrýt sklem a pak se to uvětrá prostorem u těch vyklápěcích dvířek na AQ. Čemuž a) moc nevěřím, b) všiml jsem si, že tu většina lidí preferuje AQ nezakrývat sklem (i když jsem to tak před 10 lety taky měl). Chci svítit nějakým LED světlem typu: www.juwelakvarium.cz/… (ne z toho webu, jde o ukázku).

Budu rád za každou radu, názor, zkušenost.

Díky!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 13:44 Muž @ Sobii [0] Re: Wanderer
Super.diky. chci tam dát 400l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 21:58 Muž @ Wanderer [842] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sobii
Neber to s tím umístěním u okna tak striktně. Tohle je přece jenom dál. Přirozené světlo není nic proti ničemu. A kdyby to přece jen dělalo problémy, jsou tu ty žaluzie. Taky mi občas svítí na akvárium a je to zase jiný pohled, než od umělého světla. Jestli se to bude v létě přehřívat, tak budeš muset stejně vyřešit chlazení.

Klidně bych to tam postavil. Samozřejmě většímu bude slunce vadit méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 20:37 Muž @ Sobii [0] Re: NHKG
Ok . Diky. potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2018 20:33 Muž @ NHKG [3031] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Sobii
Přímé sluneční světlo může způsobovat 2 problémy: řasy a přehřívání akvária v létě. Ale obojí jde řešit a nebo stahovat žaluzie/závěsy přes den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 20:31 Muž @ Sobii [0] Re: afc1886
Myslel sem kvůli tomu oknu.sviti tam sluníčko cca od 10-13h...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 20:20 R Muž @ afc1886 [3691] Re: Sobii
A proč bys nemohl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 20:10 Muž @ Sobii [0]
Fotka k příspěvku Ahoj. Mohl bych dát akva.na místo na fotce pod skříňku na zdi?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 20:07 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: Suntour
Mám malé akvárko na WC a vzhledem k tomu, že tam není okno, tak osvětlení je pouze umělé. Světlo je napojeno na spínací hodiny a funguje to bezchybně. Kytky rostou jako sjednané a ryby se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 19:58 Muž @ NHKG [3031] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Suntour
Spíše naopak. Přímé sluneční světlo podporuje růst řas. Rostlinám i rybám stačí umělé osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 19:57 Muž @ Suntour [2] – akvárium v chodbě
Ahoj, chci naše akvárium z dětského pokoje dát do velké bytové chodby. Nezaděláme si na nějaký problém jelikož chodba nemá okno. Světlo by bylo pouze ze současného osvětlení. Díky
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 18:42 Muž @ JirkaŠčobák [1856] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: travert
Mám (rok a předtím asi deset let). Nepozoruju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 18:38 travert - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Televize
Ahoj, máte tady někdo akva přímo u televize nebo nějakého monitoru? Vadí to rybkám, krevetám, rakům, kytkám? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2016 20:22 Muž @ Yirka [7537] Re: Mesala
Vlhkost v ložnici může být žádoucí.;-)
Myslím pochopitelně na záněty průdušek. Když byla dcerka malá a bydlel jsem ještě v paneláku, moc jí pomohlo když jsem dal do děcáku akvárium - prakticky přestala marodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 19:39 R Muž @ afc1886 [3691] Re: Mesala
Všude kde máš akvárium,musíš počítat s větší vlhkostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 19:33 Žena @ Mesala [21]
Ahoj, ovlivňuje akvárium v ložnici vlhkost? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 12:32 Muž @ TProkop [1]
Mam umistene akvarium vedle televize a okna pred radiatorem...je to nejaky problem mam ho premistit radeji jinam? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 09:41 Muž @ patamatix [406] Re: Venca
Je to blud,bydlím v 5 patře a nepozoruji nic smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 08:20 Muž @ Farmy [8] Re: Venca
Rozhodně je to hloupost,smich jestli měl dotyčný na mysli rozdíl tlaku vzduchu v různých výškách, tak i v mrakodrapu by byl rozdíl zanedbatelný a především je akvárko otevřená nádoba-tedy atmosférický tlak působí nejen zvenčí, ale i zevnitř a výsledná síla od vzduchu na plochu skla je nulová. Na akvárko působí jen hydrostatický tlak od vodního sloupce v akvárku. Síla na stěny akvárka roste s větší výškou hladiny a s větší plochou stěn. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2016 07:53 JoKa Re: Venca
smich Dobrý vtip po ránu... Tak se kluků zeptej, jestli jim praskají ušní bubínky vlivem vyššího tlaku, když za tebou výtahem přijedou na návštěvu...
Vlákno si nezvolil určitě šťastně, přiděláváš práci redaktorům...
Nicméně je to totální kravina... Jediné co tě v paneláku limituje je nosnost podlahy. Neznám přesně údaj, navíc může být proměnlivý panelák od paneláku... U 300l, ale fakt mít strach nemusíš. Kdybych chtěl 1200l, tak už bych si to asi ověřoval, ale takhle malé je úplně v klidu. Dej ho ke zdi a neměj strach...
PS: ta gravitace by přece měla fungovat přesně opačně, čím výš, tím méně přece gravitace země působí, ale to se bavíme o kilometrových výškách a tak vysoký panelák nemáte... :-)
Kdyby to tak bylo, tak by v NASA moc radost neměli a letecká doprava by neexistovala... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 07:51 Venca – Akvo 300l
Zdar mám dotaz. Má výška bytu ve kterém ziju naky vliv na akvarko? Chci si pořídit 300l na tlamovce a kluci mě tvrdí že tak vysoko by si ho neporidili že prý ta výška kde bydlím má vliv na tlak v akváriu a může prasknout. Není to blud? Poraďte prosím. Dík Venca
ahoj
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 17:25 Muž @ orinoko [1] - AmerikaRe: NHKG
To jsem chtěl taky no rozpočet byl neuprosny. Musel jsem vsechno koupit znova. Po letech se vracim k akvaristice. Ještě schánim osvětlení. Chtěl bych LED no nni lehke něco sehnet co by odpovidalo kvalita cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 17:17 Muž @ NHKG [3031] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: orinoko
Teď to vypadá dobře, akorát to akvárium mělo být větší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 17:14 Muž @ orinoko [1] - AmerikaRe: Legioix
Fotka k příspěvku Tak jsem to vse prestehoval. Doufam ze naposled.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:49 Muž @ Legioix [557] Re: orinoko
orinoko napsal: Tam kde směruje šipka S v rohu jsou krbova kamna

Jednoznačně varianta č2. Co nejdál od kamen..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 16:21 orinoko Re: afc1886
Jo zapomnel jsem je tam soupnout. Jinak skrinka je ze Sklorexu tak si myslim ze vedi co delaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:59 R Muž @ afc1886 [3691] Re: orinoko
Tak to byla chyba v nákresu no :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:58 Muž @ mPP [4] Re: orinoko
Inak máš tu skrinku niečim spevnenú z akého dreva to je ? Bežné skrinky majú nosnosť okolo 30kg aby si nedopadol ako ja, že po dvoch dňoch mi prasklo dno na 300l akva keď som ho mal na skrinke :) a nechci potom vidieť koľko vody z toho dokáže vytiecť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:55 Muž @ orinoko [1] - AmerikaRe: afc1886
Tam kde směruje šipka S v rohu jsou krbova kamna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:51 R Muž @ afc1886 [3691] Re: orinoko
Tam,kde směřuje šipka S
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:45 Muž @ orinoko [1] - AmerikaRe: NHKG
Fotka k příspěvku Tak to nepujde tam jsou kbova kamna. Ted jsem to sounul ma ver.2. Ten dekor je poznat.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 14:39 Muž @ NHKG [3031] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: orinoko
Ne, z druhé strany dveří. Vpravo od gauče.
Ty barvy fakt moc nesedí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:37 Muž @ Jifi [646] Re: NHKG
No, právě že mám kryt. Ale i tak to budu řešit tím větráčkem a vepředu nechám přední otvírací část krytu v létě otevřenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:36 orinoko Re: afc1886
Mezi dvere, mas na musli ver.2?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:31 R Muž @ afc1886 [3691] Re: orinoko
Vyzkoušej to mezi ty dveře,možná budeš překvapený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:28 orinoko Re: mPP
Fotka k příspěvku Jdu jeste vyzkouset ver.2 Jen mam obavu ze kdyz to nekdo uvidi zekne ze jsem narvoslepej coze . Foto ver.1

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:13 Muž @ Jifi [646] Re: NHKG
Akorát v horkých letních měsících, pokud do akvárka svítí silné slunko, se akvárko ještě o trochu víc zahřeje. Po loňském extrémně horkém létě si pořídím chlazení. Na akvárko mně jinak svítí asi 1-2 hodiny kolem poledne slunce od jihu a úplně v pohodě, co se řas týká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:10 Muž @ mPP [4] Re: orinoko
No už je to na tebe keď sa to nedá vedľa dverí tak asi tá 1 bude dobrá voľba. Len či ťa nebude rozrušovať, že vidíš akvarium z boku a aby si na neho lepšie videl musíš ísť viac dopredu aby si ho videl z predu :) Tým smerom na TV budeš dosť často pozerať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 14:01 Muž @ orinoko [1] - AmerikaRe: mPP
Asi to teda nechám verzi c.1. Je tam aspoň přístup ze dvou stran. Když to šoupnu dle ver.2, nastane lehký problém s dekorem. Netrefil jsem se k Ikea dekoru, nevím jestli to je vůbec možný.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 13:57 Muž @ mPP [4] Re: NHKG
No mne osobne naňho svietilo slnko z dvoch okien a malo to pekný efekt a rybky nestíhali požierať :-D Preto som mu to napísal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2016 13:55 Muž @ NHKG [3031] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: orinoko
Vliv slunečního světla na tvorbu řas se podle mě přeceňuje. Třeba mi do akvária odpoledne svítí slunko a vypadá to super. S řasami není problém, všechny sežerou ryby. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 13:52 R Muž @ afc1886 [3691] Re: orinoko
Když sedíš na sedačce tak po pravé ruce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 13:52 Muž @ orinoko [1] - AmerikaRe: NHKG
Jinak podle vás, v obou případech nebude problém s řasama ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 13:49 Muž @ orinoko [1] - AmerikaRe: afc1886
Ráno tam svítí trocha slunce ale len brzo ráno, žádná síla to není,před domem mám sousedy, který to částečne stíní. Jak jsi to myslel mezi dveře ? Ver. č.1 ?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 5082x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6452