Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Umístění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:11 Tejaa – akva na chodbě
Ahoj chci se zeptat, jestli je problém s umístěním akvária na chodbě kdě není žádné okno ( jde tam světlo jen pokud jsou do pokojů otevřené dveře a svítí sluníčko) jinak tma nebo šero i přes den. Akva by bylo rohové čistý objem 110l.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
To vím smich psal jsem to schválně, protože tam u vás na severu míváte dost dobré možností dosáhnout na dotace pro rozvoj podnikání...S živností na úřad a vznést zásadní dotaz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 11:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Hele, zase tě ale můžu utěšit, že když tam bude mít i pívo, tak pípu, sklenice... ti dodá pivovar, ale musíš s tím uzavřít nějakou smlouvu o odběru určitého množství měsíčně (bratránek měl pizzerku, tak mě informoval). Jednou jsem se bavil s borcem, kterej koupil bývalou hospodu vybavil ji a tvrdil, že prej 250k. Tak nevím jestli on kecal, nebo já blbě počítal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 11:08 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Umíš potěšit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 08:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Tak to mi potom nezbývá než popřát hodně štěstí a zdaru. Taky jsem uvažoval o hospodě... Tak jsem si udělal v CADu návrh prostor, stolů, baru.... nechal si udělat cenové nabídko, zjistil si co nejvíc a raději jsem se na to vybodl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 07:23 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Komplikace miluju a jídlo je samozřejmostí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Víno a sýr. Párkrát jsem zkusil, ale nic jsem na tom neviděl. Ale být k tomu ještě nějaká kuchyňka, kde by se dalo připravit aspoň na chuť několik druhů bílého a červeného masa.... I když kuchyň je další komplikace navíc, to je fakt, ale to by bylo na tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:56 jogr
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:50 S Muž invalida [3881] Re: jogr
Jo zrovna dneska by ta zahrada bodla smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:45 jogr
Volil bych spíš vinárnu! se zahradou a fontánou smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:34 S Muž invalida [3881] Re: Zoidik
Přesvědčit lidi že většina vín nejde k sýru jak se tady traduje...taky to má něco do sebe ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 21:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Tak to raději tu kavárku než hospodu, případně vinárku. A proč hřešit? Pouze toho využiješ ve svůj prospěch. Vem si kolik lidí tam nahoře krade.... a ty se tady budeš upejpat kvůlu pár "stovkám"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 20:06 S Muž invalida [3881] Re: HaDaS
Tak to mě napadlo ale nechci hřešit na choroby...bejt marod je normální...ne žádná výhoda...zrovna tak barva kůže by neměla napovídat o invaliditě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 18:18 HaDaS Re: invalida
Zvoník u Matky Boží / Notre-Dame de Paris.
To byl jen takový žert v souvislosti s tvým nickem stydim a tím, že zaměstnáš potřebný. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:46 S Muž invalida [3881] Re: HaDaS
Proč u zvoníka? Chci něco co přitáhne...ne na množství chlastu ale kultivovaně třeba víno....Kdo z normálních lidí zná krevetky? Filtrovky? Raky....zkusím se poptat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 17:38 HaDaS Re: invalida
Tak poslouchej : "Když zvládneš dnešní děti, tak zvládneš opravdu téměř všechno. Razím taktéž hypotézu, že všechno jde když se chce, ale v oblasti stravování apod. velmi ztuha. Doporučuji Ti, aby jsi si jako invalida :-) zajistil podpůrné granty a prostředky a vymyslel hodně originální prostředí a doprovodný program. Putiku (či co to bude) bych nazval U zvoníka."
Rád poradím a podpořím když mohu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:32 S Muž invalida [3881] Re: LiborSprysl
To mi je jasný, na hlavu nejsem až tak moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
To bude chtít napřed živnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 16:04 S Muž invalida [3881]
Hele, sem invalida a dělám v chráněný dílně....to je ale těžba dotací...mám představu malou kavárničku vinárničku a vzít 2-3 nemocný který systém neodnaučil dělat a místo telky krunýřovce do začátku...časem i víc akvárek...nemám prachy ale mám takovou tu nezdravou drzost jít proti proudu.....Jen mi neříkejte jak to nepůjde..opak chci slyšet... Když zvládnu děti, zvládnu i hosty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 15:20 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: invalida
Hele Venco a co když se někdo o*ere jako p*ase a bude se chtít koupat? Nebo spíše otázka co to je za hospodu. Jestli nějaká vesnická čtyrka, trojka, tak bych to raději neriskoval. Rozbít akvárko s arowanou by asi nebylo moc vhodné smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2012 21:25 HaDaS Re: invalida
Že je jí to šuma fuk. Alespoň podle mých zkušeností s obdobnými případy. Jen jsme při výstavbě vždy dbali na to. Aby akvárium bylo do kolaudace vždy funkční. Krásně to totiž odvádí pozornost od nedostatků stavby a vyvolává to dobrou atmosféru všech zainteresovaných. Takže vlastně jim to není tak úplně jedno. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:13 S Muž invalida [3881]
Dotázek spíš na předpisy...velký akva v hospodě? Co na to hygiena atd?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 19:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
Jejda, trošku sem se do úvodu zaplet. Čili znova s malou úpravou třeh slov... =D
okno na východ - na protější straně okna je západní stěna, na levé straně od okna je severní stěna stěna a na pravé jižní. ;-)
Takže pokud dáte akvárium na severní stěnu, bude tam svítit slunce poledne. Na jižní stěně brzo ráno (pokud vůbec) a na západní stěně ráno (orientačně napsáno). No a já mám akvária postupně všude, takže své nepopíšu, ale snad sem to od Beastie pochopil dobře

Kompas byl dobře, jen se posunul popis ručičky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 19:24 HaDaS Re: Johan
Johan napsal: Okno na východ - na protější straně okna je jižní stěna, na levé straně od okna je východní stěna a na pravé západní. ;-)
Tak teď si to neodpustím : "A do prdele!!! Nežiji na Zemi!"
Prosím Tě prober se. :-D
Mně bylo hned jasný, že Terezka má okno na jiho-jiho-východ, jen jsem si tak rýpnul. Odpověď jí byla již daná. Tzn., nic se neděje, pokojík nemusí stěhovat. Tvůj kompas je však momentálně mimo provoz. Promiň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 18:44 Muž Yirka [9126]
Mám nádrž rovněž na východní straně okenního parapetu a sluneční světlo s radostí využívám. Přizpůsobuji tomu elektrické osvětlení, když v létě vlastně svítím jen chvíli ráno a večer viz prezentace - osvětlení: rybicky.net/nadrze/3242
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 18:43 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: jogr
Pokud je jediný problém umístění, tak nevadí. Moje akva je proti oknu jížní strany :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:54 jogr
Zdravím,
Vadí když mám AQ přímo naproti oknu které je směrem na východ?-jestli to vadí tak prosím o nějaká řešení.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2012 17:54 Žena Beastie [320] Re: HaDaS
já to popíšu, jak stojím :) Z okna vidím východ slunce mírně vlevo, pak vychází a cestuje mi tak, že ho vidím v pravo a pak se posouvá dále doprava :) takže mám vlastně okno na jiho mírný východ :))) A tím jak se to sluncep osouvá vpravo, svítí mi na tu "levou" zeď (severní)

Občas mám sice pocit, že žiju na jiné planetě, ale sluníčkem to u mě rozhodně nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: HaDaS
okno na východ - na protější straně okna je západní stěna, na levé straně od okna je severní stěna stěna a na pravé jižní. ;-)
Takže pokud dáte akvárium na severní stěnu, bude tam svítit slunce poledne. Na jižní stěně brzo ráno (pokud vůbec) a na západní stěně ráno (orientačně napsáno). No a já mám akvária postupně všude, takže své nepopíšu, ale snad sem to od Beastie pochopil dobře. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:43 HaDaS Re: Johan
Prosím, jen mi vysvětli, jak že ti tam svítí to sluníčko? coze
Jako to má Beastie?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Beastie
Ne, to je v pohodě. Mám akvárium umístěné podle obou vašich variant a i kdyby jinak, tak to může i nemusí být vhodné umístění. Záleží na celku. Jinak sluneční světlo rostlinám jen přispívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:30 HaDaS Re: Beastie
smich Promiň že se směji, ale tvé umístění akva je tak atypické, že není prakticky možné. Odkud ti tam to sluníčko svítí? Je to sluníčko? Nežiješ na jiné planetě? smich
Nebo si jenom pleteš světové strany ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 17:11 Žena Beastie [320] – Východ
Zdravím, má někdo zkušenosti s akváriem na severní stěne u východního okna? Svítí do něj od rána od 10ti do 2 do odpoledne. Dá se to řešit například vypnutím osvětlení v té době? nebo si mám přestěhovat pokoj a dát to akvárium na jižní stranu, kam svítí mezi 8-9 ráno a již poté ne?

děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 17:58 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: katterinecka
tak už jsem přes vánoce svařil stojan(výška 100cm+4cm podkladní desky a polystyren), akva už sedí,žije. výška je v mnohém příjemná, ale jedinou věc jsem nevychytal, horní úroveň víka-krytu jsem dal výš, než jsou moje oči. proto při sypání krmení do díry ve výku musím stoupat na špičky, je to nepohodlné. později doplním prezentaci. buď si udělám nějaký mechanismus ovládání násypky, nebo holt budu stoupat na stoličku.
se světlem z akva není problém.
akva zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 17:34 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Kusma
Jojo, najprv som hladal samozrejme, ale napisal som to z hadiska cz gramatiky nespravne, takze sorry a vopred diky za odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2012 17:30 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: dravec
Umístění? nejlépe podle místa... nemělo by být blízko okna, ale pokud je okno na sever tak s tím problém není vůbec. Taky by mělo být umístěno tam, kde bude dobře na očích.

A na závěr - nejdřív hledej jestli už podobné téma neexistuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2012 17:29 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: dravec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 17:26 Muž dravec [72] - Rostliny – Umiestnenie akvaria v miestnosti
Prosim poradte mi, ako by ste umiesnili akvarium v miestnosti, čím by ste sa riadili.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 15:11 Žena petulinakk [2016] – Re: Haimdol
Haimdol napsal: Když tu tak čtu polemiku o tom jestli má vliv umístění nádrže na jeho kvalitu přihodím malou poznámku. Začátkem příštího roku se chystám na malý pokus. Založím dvě identická akvária se stejnými živočichy a v místnosti je umístím podle Feng Shui na místo pro nádrž ideální a na nevhodné místo. Všechno si zdokumentuji a jsem sám zvědav co mi z toho vyjde. Četl jsem různé názory a tak si udělám vlastní.

V rámci vzdělávání projíždím starší vlákna, a tento příspěvek mne zaujal, a tak bych se chtěla po roce zeptat zda pokus proběhl, a pokud ano tak s jakými výsledky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 18:29 Muž Joseph [2] – Umístění akvária
Skoro všude čtu, že akvárium by nemělo být u okna, aby na něj nedopadalo denní světlo. Dřív jsem si to taky myslel. Ale člověk se pořád učí a podle mě to pravda neni. Řasy jsou způsobeny nedostatkem živin a nebo CO2. Když se zvýší intenzita osvětlení (denní světlo), tak u rostlin nastává vyšší potřeba příjmat živiny. A právě když je jich nedostatek začínají bujet řasy. Chce to pak víc hnojit a dávkovat CO2!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 13:25 Muž Creasyczek [1] Re: Stenley
Akvárium by mělo být umístěno tak, aby na něj nesvítilo přímé sluneční světlo (po celý rok). Jinak by se ti v akváriu pravděpodobně přemnožily řasy...
Co se týká podložky, tak akvárium by nemělo stát pouze na holém stole. Asi bych pod něj dal alespoň nějakou filcovou vložku nebo polystyrén. Šířka té podložky by měla být zvolena podle objemu akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 11:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mirlun
v té výšce očí je to dobrý, akvárko vypadá vyšší i když třeba není. Já mám akvárko 30cm vysoký a naschvál jsem ho dala na vyšší skříňku (asi 130cm nad podlahou) a ze stoje se na něj dobře kouká, dosáhnout se do něj dá a když dělám něco většího tak si stoupnu na židli.
Ale hodně lidí má akvárko níž a taky je to v pohodě, i ze sezení se na to dá koukat, 50cm na výšku je docela dost, to už tak vysoko být nemusí. Záleší na tobě jak to chceš, ale dát akvárko výš bych se nebála, když máš tu možnost (u tak hlubokého bude ale složitější údržba)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 10:35 Muž muťa [554] - RostlinyRe: mirlun
Ano ve výšce očí. Ale ve výšce očí sedící osoby. Standartní stolky po akvarium mají výšku do 73cm (např. RIO 240).
Já jej mám vysoký právě těch 73cm a je to OK. Podle výšky horního krytu od země bych se neorientoval. A z osilnění taky není třeba mít obavu. Ty zářivky nejsou vidět přes hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 10:18 Muž Miso [470]
najlepsie je to mat max tak vysoko aby si bez problemov rukou dociahol na dno akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 09:50 Muž mirlun [48] - Rostliny – kolik výška akva nad podlahou?
zdravím, chci se poptat na zkušenosti a rady, do jaké výšky bych měl umístit akvárium 50cm vysoké, 45cm tlusté?
Říká se, aby bylo v úrovni očí. Moje výška osoby je 164cm, tak jsem si říkal, že klidně může horní kryt akva začínat na 160cm od podlahy.
Nedělám si starost s přístupem pro odkalování(udělám si odklápěcí přední desku,už to tu bylo).
Pohled na akva z dálky a ze stoje bude tak v pohodě. Ale bojím se, že když si sednu na židli před akva do vzdálenosti asi 150cm(a já si sednu), tak že mi bude svítit do očí nepříjemně silné světlo z vodní hladiny. Přemýšlím, že bych neměl být očima ve spektru, kde je vidět hladina. (index lomu světla na rozhraní...)
jaké máte zkušenosti s pozorovatelností akvária?(vzdálenosti)
(rád bych pod akva vytvořil prostor na výšku minimálně 50cm+ kbelík=100cm až 110cm)
děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 09:17 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: milda7
Tak to jsi měl být důslednější a chtít stále vyššího a vyššího šéfa ať to laskavě vysvětlí protože to je evidentní blábol -taková kvadratura kruhu. Já bych se s gustem obrátil na TV, mohlo by to být pro ně zajímavé téma ;-)
Co se týče sousedů, tak já mám u České poj. uzavřené Pojištění odpovědnosti občanů zhruba za 400,- Kč/rok a to kromě jiného mělo krýt případné škody způsobené sousedům prasklým či jen vyteklým akváriem. Zatím jsem tuhle pojistku neměl zapotřebí uplatňovat, tak nevím, jestli i v ní se neskrývají nějaké špeky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 21:00 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: Ivoš
jj, ptal, ale nikdo ani na centrále mi to nebyl schopen rozumně vysvětlit, jen si pořád mleli tu svou o napojení akvária na domovní odpad - měli to dokonce i jako termín v nějakých jejich všeobecných podmínkách, ale co to přesně znamená nevěděl nikdo a přirozeně plnění žádné. Ještě že sousedi to tenkrát brali sportovně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 18:23 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: milda7
Ptal ses jich jak si napojení akvária na domovní odpad představují???To jakože má jít voda z filtru ne zpět do akvária ale do kanálu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2011 07:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adolfino
já zas slyšela že ti musí akvárko prasknout celé, pokud jen vyteče ve spoji tak ti taky nic nedaj. Tak je pak lepší vzít kladivo a rozbít si ho sám. No ale samozřejmě to záleží na pojišťovně a předem si to zjisti :-) (aď tady někodo zbytečně nenavádím do rozbíjení akvárek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 23:17 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: Adolfino
S tím pojištěním si dej taky bacha. Některá pojišťovna pojistí jen akva co je napojeno na domovní odpad a ani tě o tom neinformuje - vlastní zkušenost když mi před cca 4 lety protekla moje 400 přes filtr a Uniqua mi nedala nic, přestože jsem se na to pojišťovačky výslovně ptal.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 7204x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6452-umisteni-akvaria?od=201