Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Umístění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   08.04.2014 07:45 Muž Yirka [9126] Re: nosi
Já bych doporučil se s přítelkyní zamyslet především nad jednou věcí. Chcete akvárium hlavně jako designový doplněk do místnosti nebo je tam i nějaký cit pro akvaristiku. Pokud to má být jenom doplněk "dokonalého" interiéru, zvážil bych něco jiného než nádrž s rybičkami.
Pokud je v tom akvaristika, určitý kompromis budete muset akceptovat, pokud nechceš pro dokonalost kabely zasekat do zdi. Lekavosti a stresu rybek bych se až tak nebál, stačí když je nádrž dostatečně zarostlá a budou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 00:16 Muž nosi [1] Re: amrtin
Lištu mám v záloze přinejhorším, elegantnější řešení není?

Jinak ono se to nezdá, ale vystresované by být neměli, linka je vyvýšená nad vše ostatní (linka nad kuchyňskou linkou), na levo od ní je skříňka, tedy přímý pohyb nemožný a na druhé straně směrem do kuchyně bude umístěno tam, kde je při vaření nejméně pohybu, je to naopak asi nejklidnější zóna v bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 23:37 amrtin Re: nosi
Tak kabely se daj schovat do lišty barevně sladěný se zdí.Ale on to neni moc dobrý nápad,ryby tam budou dost vystresované pohybem ze tří stran akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 23:09 Muž nosi [1] – Akvárium na lince
Ahoj všem, potreboval bych vyresit problem, jehoz reseni jsem tady nikde nenasel (hledal jsem opravdu dlouho - pokud to tu nekde je nebo i clanek jinde, hodte odkaz prosim). Dlouho jsem hledal vhodné umístění akva, až jsem se rozhodl pro jediné možné - linka oddělující kuchyň a obývák, je tam perfektní místo (nemám fotku, ale například tady to vypadá podobně, bez skřínek nad linkou samozřejmě - goo.gl/… ). Akvárium bude tedy viditelné z obou stran a z obou stran na frekventovaném místě, jednou stranou bude u zdi (viz obrázek níže). Daleko od okna.

Vybral jsem si akva Rio 180 a málem jsem ho už objednal, ale nakonec mě zarazila tahle fotka na internetu goo.gl/… - jednak ty výřezy na jedné straně nevypadají dobře, druhak ten kabel bude prostě vidět (což neprojde přes přítelkyni a mě se to esteticky taky nelíbí).

Poradíte mi jak se taková věc dá vyřešit? Kam s kabely, jak je skrýt, nebo snad připnout na zeď? Zásuvky mám asi metr daleko, jen dole. Máte někdo fotku či odkaz na dobré řešení? Viděl jsem skrytí např. za kytku, ale to u mě nepůjde.

Přemýšlím jestli si nenechat udělat kryt na míru a výřez a jím i kabel vést mezerou (malou, tak do 1cm) mezi zdí a akváriem, i tak bych tuto mezeru ale nějak rád skryl. Je řešení? Neviděl někdo už hotový set? Díky moc za pomoc! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 15:33 Muž Kaplan007 [51] Re: Yirka
OT: Soráč přepsal jsem se. Hloubka je 50 a ne 40 - jen detail :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 07:03 Muž Yirka [9126] Re: Kaplan007
Ta nádrž není 200 litrová, ale dle rozměrů pouze 160 litrů brutto. A to je již dost rozdíl. Když upustíš 2/3 vody a popřípadě vyndáš největší kameny, nebude to pro dva až tak velký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 20:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
koukám že tam máš terramol , to bych se nebál ,je to lehoučké ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 20:05 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kaplan007
Celkem vpohodě jsme se ženou přenesli 80x40x35 , vypustil jsem co nejvíce vody , zůstalo asi 15cm , popadli jsme to a přenesli, větší část vody jsem vrátil zpět , rovnou udělal pravidelnou údržbu , podotýkám že akva je staré max 5 měsíců, profesionálně lepené , žádný dědeček
pokud máš strach z váhy dna , dalo by se upustit a pomalu přesunout na nějakou pevnější desku aby plocha dna ležela rovnoměrně zatížená a takto přenést
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:55 Muž rybka1 [178] Re: Kaplan007
Ked povyberas kamene nepraskne.len uz keby som mal vodu von aj kamene vypustil by som to radsej cele.ja som chcel tak 450tku preniest no hej urcite :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:52 Muž Kaplan007 [51] Re: rybka1
Samozřejmě bych se snažil nechat vody co nejmíň (aby ryby nebyly na suchu), vyndal bych šutry apod. ale i tak je mi jasný, že to bude asi hardcore. Akva by mělo být kvalitní, síla skla 8mm, tak snad i dno pod tíhou vydrží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:23 Muž rybka1 [178] Re: Kaplan007
Dno by ti nemalo prasknut no voda sa ti moze rozhojdat a dopadne to zle.viem ocom hovorim:-):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 19:09 Muž Kaplan007 [51]
Nějaký tip jak přemístit akva ze skříňky na skříňku? Jedná se o akva 200l 100x40x40. Chtěl bych si koupit skříňku www.zoo-hobby.cz/…
A netuším, jak akva přemístím bez toho, abych ho musel úplně vypustit. Jde to třeba tal, že bych nechal např. 30l vody a s tím by se akva nadzvedlo a přemístilo? Nepraskne dno?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 21:01 Muž Hansik [0] – Akvárium těsně u zdi
Sorry za vložení nového tématu, ale v tématu "Umístění akvária" jsem radu nenašel. A protože budu pořizovat 500 L nádrž, tak potřebuji co nejvíce názorů a zkušeností. Otázka je jednoduchá? Máte někdo zkušenosti s akváriem umístěným natěsno na zeď? Co zatékání vody mezi sklo a zeď? Co plísně? Má toto umístění smysl, nebo je lepší umístit nádrž několik cm ode zdi kvůli údržbě za akváriem? Díky za všechny názory!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 10:20 Muž Hansik [0] Re: georg
Ok, beru, že při manipulaci s "vodou" člověk dost často nacmrndá všude kolem :-) A pokud mi voda zateče mezi akvárko a zeď, tak už s tím asi těžko něco udělám. Když už bych se rozhodl mít nádrž dál ode zdi, tak zas budu řešit o kolik, protože délka nádrže bude cca 135 cm, takže se tam stejně z druhé strany moc nedostanu. I když - dost lidí tady píše o stoličce, takže bych to mohl řešit takto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 22:02 Muž kofejn [963] Re: Hansik
Krycí skla mám a po zvýšení teploty na 25°C a přidání vzduchování spolu s rampou vypadá kryt takhle: rybicky.net/fotogalerie.php…
Na téhle straně je tedy krmící otvor a ten tomu nepřidá. rybicky.net/fotogalerie.php… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 20:38 Muž georg [112] - AfrikaRe: Hansik
...tak od toho je to diskuse :-) ale z podstaty věci plyne, že voda se odpařuje a kondenzuje. A první chladnější místo je spodní strana krytu, no a pokud je to bez krycích skel, a teď píšu o klasickém plastovém krytu,který je položen na aq., tak se vlhkost dostane i na zadní stranu skla zvenčí a tudíž může časem dojít i k plesnivění stěny, nehledě na to, že i sami svou aktivitou upravit, vytáhnout něco ze dna, při ponoření ruky do nádrže sami zvedneme hladinu v aq., a je přelito a mokro- vpředu, vzadu nebo z boku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 20:11 Muž Hansik [0] Re: georg
No tak koukám, že co akvarista, to názor :-)

Kryt na nové nádrži mít budu, ale zatím s tím resp. s únikem vlhkosti, nemám vůbec zkušenosti. Na nynější nádrži mám krycí sklo a vlhkost neuniká skoro vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 18:52 georg Re: Designer
Pokud jsou na aq. krycí skla, tak riziko úniku vlhkosti je málé. Sám jsem měl ze začátku pouze osv.kryt bez krycích skel a to se odpaří opravsu hodně. Co mám krycí skla nemá s únikem vlhkosti problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 18:51 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: kofejn
I když samotné akvárko bude mnohem širší, tak zeď za ním bude asi 95 cm široká a z obou boků bude přístup. V bytě vlhkost nemám, takže by snad neměl být větší problém. Jinak teď jsem dostal přednášku od odborníka, že pokud v bytě není jiný problém (chyba v hydroizolaci), tak samotná vzdušná vlhkost z akvárka plíseň nezpůsobí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 18:11 Muž kofejn [963] Re: Dejva
Opřel jsem do mezery mezi zeď a skříň na jednu zimu dřevotřískovou desku. Samozřejmě zeď zplesnivěla a Savo bohužel až k zadní stěně nedostříkne (skříň je 60cm hluboká a mezera je 6cm). Bohužel skříň je 3m dlouhá a 2.2m vysoká takže s ní nehnu budu ji muset při malování rozebrat.
Akvárko mám v rohu a dal jsem ho od zdi 7cm, aby se mi tam vešel prodlužovák a ruka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:42 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Designer
Myslím, že si vystačím v případě problémů s tím savem, ale pojistka by to byla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejva
A ted se divam, ze existuje i protiplisnovy Primalex. Takze mozna zvolit vhodny nater, kdyz to tam ma stat veky, nebude taky uplne od veci, proc se takhle nepojistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejva
Ja Te uklidnim, plesnivou zed uz znam. Komplet kapotovane akvarko a nahore zezadu v krytovani dira pro privod elektriky. Tudy sla ven vlhkost a na stene se plisen objevila. Resenim opravdu bylo SAVO proti plisni.

Co chci rict, v mistech kde je u akvarka vlhko zed plesnivet umi, nekdy se stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 17:13 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Hansik
Stejný problém jsem teď řešil taky. Vždycky jsem měl akvárko trochu dál od zdi. Teď ale plánuju velké (s kterým následujích dvacet let asi nehnu, pokud mi tedy nerupne... smich) a to bude hned u zdi. Bál jsem se, co udělám, když třeba stěna za ním od vyteklé vody chytne plíseň. Ptal jsem se stavaře a ten mi řekl, ať neřeším blbosti. Sice mi to úplně nevyvrátil, ale už se nějak nestresuju. :) Já tam budu mít tak 1 cm, myslím, že tam by nebyl problém ani stříknout savo proti plísním atp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:30 Muž Hansik [0] Re: georg
Georg - na to jsem se chtěl taky zeptat: Dát akvárium úplně ke zdi (s tim, že by případný prostor cca 0,5 cm vyplnil nějaký materiál), nebo ho nechat např 5-10 cm ode zdi, abych mohl dělat údržbu zadní strany akvária atd?

Jeden kamarád mi tvrdí, že jakmile dám akvárium ke zdi a dostane se mi tam voda, tak mi to začne pracovat (hnít) a už s tím nic neudělám...

Takže sháním názory, jestli nádrž ke zdi dát, nebo jí mít dál ode zdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 16:17 georg Re: sasula
Já mám aq. hl.60, výška 50, podstavec má výšku 65cm, a celková výška i s krytem je 121cm.
Údržba bez židle a pod podstavecem mám extfiltr. Jo, a nemám ho připláclé na zdi, je tam mezera 2cm, a mám tam polystyrén, kvůli udržení teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 15:17 Muž Hansik [0] Re: sasula
:) Já si radši na místě nového akvária nejdřív udělal z kartonů "model", takže s tímto problém nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 11:35 Muž sasula [274] Re: ludvik
65V 60h a cele akva ma se stojanem 165-170cm abez zidle pred akva je udrzba nemozna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 11:00 Muž Hansik [0] Re: ludvik
Díky za komentář Ludvíku,
já si právě říkám, že když bude potřeba vést nějaký kabel, nebo trubku (na CO2, topení, vzudch, apod.) na druhou stranu než je potřebné místo, tak bych to mohl vést v krytu akvária. Osobně se kloním k "připlácnutí" na zeď. Kamarád mě od toho odrazuje s tím, že už se tam pak vůbec nedostanu, např. když bude potřeba nějak upravit pozadí (chci tam dát samolepící černou tapetu/folii).

Teď mě napadá, že kryt trošku přečuhuje přes okraj akvária, takže tam stejně nebude sklo na zeď. Ale to se snad dá nějak vypolstrovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 10:25 Muž ludvik [1082] Re: Hansik
Kolik lidí, tolik chutí ...
Jestli mezera od zdi - pokud si jsi jistý, že tam nikdy nebudeš potřebovat protáhnout kabel, trubku, nebo cokoliv jiného, tak proč ji dělat? Pokud je na akvárium vidět z boku, je ta mezera ošklivá.
Jestli ke hraně vepředu? To je už vyloženě jen estetická věc. Třeba já tam zub mám, ale jen asi centimetr. Drží se v tom bordel ... Ale podle mě je to hezčí (teda když je to čisté).
A ještě ti k tomu vstupuje ta hloubka a výška akvária. Třeba já to mám pro ruce tak akorát - vysoké je padesát a hluboké také. Dosáhnout dozadu do rohu už mi skoro nejde. Přitom nejsem žádný Howard. Čili 60cm akvárium bude sice lepší než jen 50, ale se zmíněným možným problémem s údržbou. To je opět jen na tobě ... Jsou lidi, co to mají i větší a nestěžují si.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 10:13 Muž Hansik [0] – U zdi, nebo nechat prostor?
Ahoj lidi, mám už připravený stolek na nové akvárium o šířce 62 cm a délce 152 cm. Na delší straně mám připravenou "díru" na trubky a kabely vedoucí ze skříňky, takže délka akvária bude cca 135 cm. Nicméně řeším tu šířku, kdy stále nevím, zda-li nechat vyrobit akvárium přes celou šířku, tzn. zezadu bude natěsno na zdi a zepředu bude souvisle se skříňkou. Za a) nevím, jestli ho "připlácnout" ke zdi, za b) nevím, jestli nenechat zepředu nějaký prostor (5-10 cm) mezi hranou skříňky a samotným akváriem. Za připomínky, komentáře a nápady předem děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2013 16:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: mattea
Jediný trik spočívá v tom, že někteří lidé jsou blíž příbuzní opicím, a například při 170 cm výšky mají rozpětí rukou dva metry i více... :-P ...znám dva... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 14:29 mattea Re: Toník
jo, jen jsem si to chtěl nechat potvrdit od zkušenějších akvaristů, kdyby v tom byl nějaký "trik"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.08.2013 14:16 Muž Toník [396] Re: mattea
No vidíte, že jste si poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 14:06 mattea Re: Toník
Rodinné minimum je 165, rodinné maximum 175. Pokus s metrem ukázal, že 60cm stolek + 55cm akva je ideální výška k pozorování a pohodlnému čištění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 13:11 Muž Toník [396] Re: mattea
To bude dost záležet na tom, jestli měříte třeba 120cm nebo 210cm. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 11:09 mattea – výška akva
ahoj, budu vyrábět stolek. Do jaké výšky mám vyhnat horní hranu akva, aby do něj už byl pěkný pohled, ale pořád ještě jsem si nevylomil ruku při čištění? Btw. akvárko má 105x45x55.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2013 07:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jar-oslaw
Určitě ne, k dispozici bývají ještě koupelny, toalety, ale třeba i schodiště mezi patry u těch, kteří bydlí v domech...atd...Když do toho člověk padne, tak hledá místo všude... :-P ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 19:44 Muž Jar-oslaw [680] – vzdaleny akvarko
ahoj,tak me napadlo udelat si dalsi akvarko.nebylo by na tom nic,ale kdyz uz se nevejde do bytu,dostal sem k dispozici pivnici,tak 5 metru od bytu,udelal tam elektrinu a sprovoznil akva.fungije v pohode a tak by me zajimalo,zda jsem jediny silenec,co takhle funguje,pendluje byt,pivnice...?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 14:12 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: laKatos
to vyboulení môže byť problém,každé akvárko sa pod tlakom trochu prehne.mne sa na 180cm prehlo asi 5mm ,jedna priečna výstuha hrúbka 12mm a šírka asi 15cm.na tvojom mieste by som tam vzadu tem 1cm nechal.hlina je regulátor vlhkosti a preto by mala dýchať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 13:48 laKatos Re: savan
Centimetr se me zda uz hodně. Šetří každy milimetr na hloubku akvária uz i tak bude hluboke pouze 33cm.
Ted me napadá ještě vybouleni akvária. Nedotkne se me akvárium při mezere 5mm zdi Kdyz mám délku 2,6m a výšku 0,65m z 15 skla a jednou přicnou vyztuhou.
Nemáte někdo zkušenosti s tak blízkým umístěni akvária k hlinenym omítkam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 13:46 Muž kofejn [963] Re: savan
15cm je OK X-) , já mám 7,5cm. Akvárko můžu ještě šoupnout dopředu, ale to bych ho musel vypustit. Takže mi straší vedle nádrže jeden kablík od zdroje pro LED-ky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 13:41 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: kofejn
zle som sa vyjadril,po bokoch je 10mm a vzadu je asi 15cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 13:38 Muž kofejn [963] Re: savan
Já mám vzadu ještě místo na psa, ale velké spínačky do něj nedám. To jsem podcenil. Do 10mm se pořádně nevejde ani zástrčka od topení nebo hadice k vnějšímu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 13:15 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: laKatos
ja som nechával 1Omm ale z každej strany.aj tak bol trochu problém ho tam nasunúť.tá väčšia medzera je dobrá na odvetranie aby tam naozaj nevznikali pliesne,sem tam sa ti totiž môže podariť tam šplechnúť voda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 12:37 laKatos – Odstup akvária od stěny
Zdravím, jsem ve fázi objednávky akvária a potreboval bych radu..... Jaky odstup (mezeru) je vhodne nechat mezi akvariem a zdi? Akvárium bude v jakémsi vyklenku tzn nebude u zdi jen zadni stěnou ale i bočni stěny. Já bych dal akvárium kratší cca o 10 mm nez je cela délka vyklenku Tzn na kazde strane by byla mezera 5mm. Stejnou mezera (5mm)by byla i za zadním sklem ke zdi.
Akvárium bude bez krytu či nějakého oramovani.
Zdi jsou vyomitany na presno tzn opravou jsou rovné a to hlinenou omitkou.
Jde mi o to at ve spare nevznikají plísně popřípadě nejaky jiný bordel. Vzheldove je to přijatelné a na udrzku nenáročné.
Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:19 S Muž invalida [3881] Re: Tejaa
Potřebuješ aspoˇtrochu kytek na pohled a kvůli kyslíku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:16 Tejaa Re: romant
Díky moc, nebyla jsem si jistá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:15 S Muž invalida [3881] Re: Tejaa
Víš jak vypadá akvárko? Jak funguje? Jak vypadá lampička? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 22:14 R Muž romant [27987] Re: Tejaa
Problém bych v tom neviděl. Téměř v každý nádrži zde prezentovaný je použito umělý osvětlení, nejčastěji pomocí zářivek, tak bych to v tom rohu řešil, taky tak.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 7204x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6452?od=151