Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Umístění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 22:21 Adolfino Re: romant
Na fardu už jsem se dívál,není tak daleko a taky vypadá OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 22:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adolfino
tady další www.sklorex-akvarium.cz/… můžeš porovnat ceny a poptat se na dovoz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 22:20 Adolfino Re: muťa
Tak to pak mrsknem při jednom....jsem z frýdku,to už je kousek od sebe.....pak by to bylo za polovic.Ale kdo ví kdy mi na to vyjde kasa a kdy vše kolem dodělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 22:18 R Muž romant [27981] Re: muťa
Nebo jiná prověřená firma. www.akvariafarda.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 22:11 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Adolfino
jsem z ostravy a volal jsem tam - je to cca přes 100km a za dovoz chtěli cca +400Kč, což zhruba odpovídá. ( taky zakládám akvarko a uvažuji o nich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 22:06 Adolfino Re: muťa
Hodně pěkné a zajímavé fotky,koukam teda coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 21:49 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Adolfino
www.zekia.cz

jsou z Uh. Hradiště, ale zkušenosti dle prezentace mají. Osobní zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:42 Adolfino Re: katterinecka
Jojo istotka je istotka,nerad dělám něco s tím že by to MOHLO vydržet..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adolfino
tak asi jen aby měl jistotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:34 Adolfino Re: sollik
No toto jsem taky řešit nechtěl,Taky se mi zdá že by to mělo byt OK.katterinecka tu nadhodila statika tak jsem se kapek zarazil a ptal proč to.A s podstavcem je mi to jasný,o tom netřeba polemizovat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:28 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Adolfino
Já mám ve třetím patře paneláku 700 l afriky + filtr ... no odhadem necelou tunu. Pročti zdejší téma a uvidíš, že v paneláku se podlaha neřeší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:20 Muž MilosD [1] - Živorodky
Se statikem asi proto, aby to vydržel polička nebo na čem to bude na tom taky záleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:16 Adolfino Re: katterinecka
OPS...se statykem,a to proč?Jak jsem to počítal tak by mělo mít kolem 700 KG. a to se mi nezdá až tak moc,a bude hned vedle příčky tak to myslím bude v poho.Ale fak to raději projednat než pak litovat že jsem to neudělal.PS: až tak velký není ale spoušt udělá asik pěknou.Dík za vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adolfino
500 litrů podle mě není nic až tak velkýho, pokud ti to nebude lepit nějakej sklenář co v životě nedělal akvárko. Já mám doma kolem 400 litrů, na inzerát, hodně let staré, byl to risk, ale taky žádné problémy (předtím jsem ho viděla napuštěné u původního majitele)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adolfino
známý má taky v paneláku akvárko taky kolem 500 litrů a naprosto v pohodě (zhruba desáté patro, předtím to myslím řešil se statikem). Nádrž mu dělal Sklorex a bez problému
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:06 Adolfino Re: sollik
Tak toho se nějak nebojím,dám na to pozor jak na oko v hlavě...ale stát se může vše,toď pravda svatá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 20:04 Adolfino Re: katterinecka
Hmm tak to je dobrý vědět,přece jenom jistotka je jistotka a zaruka to řeší,Ale abych řekl pravdu netušil jsem že si nějaká firma veme todle na krk.O pojištění vím a bude to to první co udělám než AKV. vůbec napustím.Asi to rysknu,už jsem se chtěl na to vykašlat a dat do barového pultu nějake kaktusy,ale akva je akva.dikec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adolfino
když ti to bude lepit kvalitní firma co má zkušenosti hlavně z akvárkama tak ti to jen tak nepraskne. A hodně firem dává záruku, některé i na škody (to jsem viděla třeba v Hornbachu u akvárka, i když to není zrovna akvárkářská firma). Taky si na to můžeš vyřídit pojištění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:53 Muž sollik [257] - CichlidyRe: Adolfino
Pokud zvolíš nějakou osvědčenou firmu spojů se bát nemusíš. To dřív prdne sklo při neopatrné manipulaci nebo jiné "vlastní blbostí" zapříčiněné nehodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:50 Adolfino
No jo ale spoléhat na to jestli to náhodou nemáš by byla kravina.A škubat plovoučky,sekat dlažbu se mi moc nechce když je to nové.Ja se sem nastěhoval před třemi měsíci a o tom co tu je a není moc páru nemám.Spíš by mě zajímalo jak je to s tou kvalitou spoju a jaka je %šance ža AKV. vydrží ale to asi bude zaviset na tom kdo AKV. lepil,sestavoval....Ach jo :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:28 Muž Yirka [9118] Re: NASREDDIN
Když jsem před lety ještě bydlel v paneláku, takové štěstí jsem neměl. Stačilo když sáklo Romo Fulnek a sousedka již zvonila :-D . Se současnými materiály se však opravdu dají podlahy zapenetrovat a zabezpečit proti prosaku docela bezpečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: Yirka
Kolikrát to člověk doma má ani o tom neví :-).
Bydlím ve staré bytovce, před pár lety jsem štukoval kuchyň, před cestou do práce jsem zalil kalfas vodou, přijedu z práce a kalfas prázdný, všechna voda na podlaze.
Už jsem čekal řev od sousedky ze spodu a ono nic, pod linem byly dvě vrstvy Ipy a neprotekla ani kapka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 18:51 Adolfino Re: Yirka
To zní zajímavě,ještě jsem o tom neslyšel ale zkusím se na to někde poptat.dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 18:42 Muž Yirka [9118] Re: Adolfino
Pokud ti jde pouze o možnost havárie a vytopení, nikoli o nosnost, dá se určitě i v paneláku dělat s podlahou opatření proti průsaku. A při té ploše podlahy to nebude nijak drastické. Voda pak zůstane v místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 18:29 Adolfino
To je sice pravda ale v prvním patře vytopím tak maximalně par krys a sousede budou možná vděční.ale dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 18:16 Muž NASREDDIN [1383]
Šance že praskne je stejná jako v prvním patře. Než čekat na odpověď lepiče, bude lepší přečíst si fórum. Odpovědí i na akvária větších objemů, tu najdete dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 18:11 Adolfino – Akvárko v bytě
Čauec lidičky,chtěl jsem se poptat zda by jste šli do založení noveho akvarka o objemu zhruba 500 litru v 10. patře paneláků???Nevím jak jim teď můžu důvěřovat,jaká je šance že mi akv. neprdne.?Nerad bych totiž nějaké to patro podemnou,a soudím že by s tímto množstvím vody nebylo jedno vytopil.Kdo má k tomu co říct,třeba nějaký fachmaister lepič ať pisne pár slovíček...Díkes ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 14:00 R Muž romant [27981] Re: ludva10
No, ještě bych to rozmyslel, protože může přijít doba, že králíčka mít nebudete. Já osobně bych si akva takhle nízko nedal z již už popsaných možných úskalí a taky proto, že u země je daleko větší riziko rozbití akva. Třeba u nás doma v přítomnosti třech dětí by to byla jistě sázka na nejistotu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 13:37 ludva10
To že do něj není vidět na zemi - my celé večery ležíme právě na koberečku na zemi s naším králíčkem. Takže akvárium bychom určitě měli ve výšce očí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:54 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ludva10
Nejhorší možná varianta,ryby se plaší a není do něj vidět ,minimálně 60 cm od země.V pěstírnách jsou nádrže u země ale tam se na to nehraje ,tam se využívá každý prostor.Akvárko plní tu krásu pokud je v úrovni očí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:51 Muž Yirka [9118] Re: ludva10
Vidím (mimo zmíněné odkalování) další technické problémy.
- mít akvárium pod TV není po technické stránce pro TV to nejlepší řešení. (Vysoká vlhkost)
- náklady na vytápění nádrže (pokud není topení v podlaze) náležitě vzrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:50 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: ludva10
No na zemi to sice není zrovna nejšťastnější řešení jak jistě všichni dají za pravdu, avšak nejsi sám u koho jsem to už viděl a nebyla to zas až taková tragédie. Avšak počítej s tím, že to má svá úskalí, jako např. pod tou TV to určitě není nic přijemného na psychický stav ryb a vlhkost pro TV, dále pak by je mohly často rušit otřesy od chození, při zemi rovněž bývá i větší chlad, tak by mohl být problém s teplotou, avšak v létě né zas až tak velký, na zemi to taky není zas až taková dekorace či ozdoba místnosti, pak taky vyšší prašnost při zemi atd.
Jednoduše řečeno než bych si dal akva na zem, to bych ho raději ani nepořizoval dokum mu nezajistím vhodnější vyvýšené místo. ;-) X-)
Každopádně ryby asi moc spokojené nebudou, no a pokud jsou v blízkosti malé děti, tak na tuto variantu umístění akva rovnou zapomeň. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ludva10
Odkalování problém není. Prostě se nebude odkalovat. Takových akvárek znám. :) Výměna vody se může řešit nabíráním vody do nádoby. Ale to není pro lenochy a trošku se kape.

Problém vidím v divném pohledu na akvárium. Kdyby bylo otevřené a kytky mohly růst ven, mohlo by to být hezké. Takhle nízko by si člověk akvárium nevychutnal. Další problém může být riziko rozbití. Přeci jen někdy je člověk nešikovný a kdo z nás už o nějakou skříň nezavadil.
Jinak nic závažného mě už nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:45 ludva10 – akvárium na zemi
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, zda je nějaký problém mít akvárium postavené skoro na zemi ( na cca 6 cm desce ) pod plazmovou TV? Vadí to v něčem? Odkalování by se samozřejmně muselo řešit přesnějaké čerpadlo. Akvárium Juwel Rio 180. Moc dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 14:47 Muž avast [49] – Re: LiborSprysl
Jde taky o to, kde bylo okno. Jestli to bylo přisvicováno úměle, tak pak by se tomu asi dalo začít věřit. A jsem docela zvědav na pokus Haimbola. Jestli to bude prezentovat, tak já to budu určitě sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2010 06:35 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Haimdol
Ono to například funguje velmi dobře také v zahradách. Tam je celkem vzato snadná možnost na takové experimenty, protože je člověk přece jen méně limitován prostorem.
S těmi zásadami je to strašně ošidné - budu trvat na tom, že ryba je velmi senzitivní. Ovšem pokud vezmeme v potaz, že ti nejkrásnější jedinci (prakticky ve všech druzích ryb) žijí v těch největších žumpách - u výpustí kanálů živorodky, nádherní beťáci ve vysýchající louži (to zase podráždím odpůrce kelímkování v obchodech:-)) Pak samozřejmě platí, že je celkem jedno, kam umístíme akvárium v bytě. Fungovat určitě bude, možná dokonce dobře, ale něco chybět bude - "to" co se těžko měří, ne každý je "to" schopen vnímat - tedy ta pozitivní energie. Mimochodem u bytových kytek byla provedena rozsáhlá studie, za použití velmi moderních měřících přístrojů a v případech dodržování zásad o nichž se bavíme, jsou změřeny výsledky vykazující kladné hodnoty, jenž chyběly u květin rozmístěných v prostoru podle toho, kde bylo třeba doladit dekoraci:-) ahoj A už mne nekamenujte těmi mínusy. Obecně jsem také nevěřící Tomáš, ale zase když už si něco přečtu a píšou to lidé chytřejší než já, tak o tom dokonce začínám uvažovat. Neříkám, že jsem z toho u vytržení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 06:22 Muž LiborSprysl [9015]
Romy napsal: LiborSprysl napsal: Nechci polemizovat, odpověděl jsem na dotaz a Roman ( mimo toho, že zase začal plácat o afrických echinodorech, s nimiž má mladý Karel společené jen to, že je synem svého otce)

Když už plácám,chtěl bych vědět proč ZASE?...Nicméně,když už plácám,jaký si myslíš,že by na to měl názor ing.Vladimír Sadílek z Brna?Taková rostlinářská ikona dřívějších let?Je jen škoda,že nás opustil už v roce 1982.Možná by měl co říci.Jinak Echinodorus Africanus Rataj,není věcí,,mladého",ale ,,starého".Ale to Libore asi víš... ;-)


Jako, že je to něco navíc k tomu umístění akvária - protože ta debata začínala mít nádech serioznosti, než se tam objevila ta invektiva. Nejde přece o názor na K.Rataje staršího, když tazatelka se ptala na obsah tiskoviny, které píše mladý Karel:-). Proto jsem použil to zase k Jirkovu názoru, že umístění akvária je toliko věcí dekorace. Nikoliv snad proto, že bych se domníval, že ty cyklicky plácáš:-) nějaké nesmysly:-). Tedy správně mělo být - Roman do té debaty plácl echinodory, které tam vůbec nepatří - o africkém psal K. Rataj starší. :-)Pokud budeš mít příležitost si s mladým Karlem popovídat o echináčích a nebudeš explicitně postižen, že je něčím synem, věřím, že to bude debata docela zajímavá. Já už to mám za sebou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 20:03 Muž Romy [1822] - Cichlidy
LiborSprysl napsal: Nechci polemizovat, odpověděl jsem na dotaz a Roman ( mimo toho, že zase začal plácat o afrických echinodorech, s nimiž má mladý Karel společené jen to, že je synem svého otce)

Když už plácám,chtěl bych vědět proč ZASE?...Nicméně,když už plácám,jaký si myslíš,že by na to měl názor ing.Vladimír Sadílek z Brna?Taková rostlinářská ikona dřívějších let?Je jen škoda,že nás opustil už v roce 1982.Možná by měl co říci.Jinak Echinodorus Africanus Rataj,není věcí,,mladého",ale ,,starého".Ale to Libore asi víš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 19:15 Žena stetinka [270] – Re: LiborSprysl
možná jsem řekla to samé,ale kulantněji? :)
Myslím, že se tu nikdo nechce hádat. Takže kdo chce odchovávat náročnější druhy, potřebuje znát sv. stranu palec Kdo chce mít jen akvo pro potěchu, prdí na to! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:15 Muž Yirka [9118] – Re: LiborSprysl
To přece nebylo o znelíbení. :-)
Jen jsem trochu obšírněji rozepsal, že je nutno přizpůsobit umístění akvária jeho vybavení a obyvatele a pak to bude v drtivé většině případů fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:09 R Muž Silent [5949] – Re: stetinka
To v žádném případě. Jen jde o mou zvědavost. Když uvidím rozdíly nic mi nebrání pokus rozšířit. Podobný pokus provádí už přes rok manželka s pokojovými rostlinami a tam to evidentně funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:09 Muž LiborSprysl [9015] – Re: stetinka
Jeden pokus? Statisticky významný? Vždyť tyhle zásady jsou staré tisíce let....Takže by mělo jen dojít k potvrzení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:08 Muž LiborSprysl [9015] – Re: stetinka
A to je již trochu o tom, co jsem napsal a čím jsem se znelíbil oponentům:-) Doplním, že například mou zkušenost se sturisomami mi potvrdili i jiní chovatelé - to jsou sumci, kteří si setsakra umí vybírat, když se jim v nádrži něco nelíbí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:07 Žena stetinka [270] – Re: Haimdol
myslíš, že jeden pokus bude statisticky významný? Ale celkem by mě to zajímalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:05 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Haimdol
To tě šlechtí:-), což i oceňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2010 19:05 Žena stetinka [270]
Já věřím tomu, že když jsou nějaké problémy s akvem typu řasy nebo nerostoucí rostliny, tak jeho přemístění stojí za pokus (pokud na to máte místo), ale nemyslím si, že by to bylo nutné pravidlo. Možná skutečně třeba citlivější jihoamerické cichlidy nebo málo domestikované druhy potřebují k rozmnožování své,ale to už se mi zdá velmi úzce specializované.
Osobně mám jedno akvárko na východ, kde mám problém troškus řasama, pak mám jedno na jih, to je v pořádku a jedno na sever, to také. Ale nemohu říci, zda je to světovou stranou. Můj kamarád, velmi sofistikovaný odborník říká, že často má dvě akvárka nad sebou, vedle sebe a se stejnou vodou a obsazením a jednomu se daří, druhému hůř,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2010 19:03 R Muž Silent [5949]
Když tu tak čtu polemiku o tom jestli má vliv umístění nádrže na jeho kvalitu přihodím malou poznámku. Začátkem příštího roku se chystám na malý pokus. Založím dvě identická akvária se stejnými živočichy a v místnosti je umístím podle Feng Shui na místo pro nádrž ideální a na nevhodné místo. Všechno si zdokumentuji a jsem sám zvědav co mi z toho vyjde. Četl jsem různé názory a tak si udělám vlastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 18:55 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Yirka
Na začátku byl dotaz - Myslíte že kvalita akvárka závisí trochu i na tom, na jaké je světové straně?...Nechci polemizovat, odpověděl jsem na dotaz a Roman ( mimo toho, že zase začal plácat o afrických echinodorech, s nimiž má mladý Karel společené jen to, že je synem svého otce) a posléze i vy jste začali polemizovat se mnou. Tak jsme odpověděli a je na tazatelce, co si z toho vezme:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2010 18:50 Muž Yirka [9118] – Re: LiborSprysl
Kdybyste to bral takhle, tak by vlastně skoro žádná akvária ani nebyla, protože by musela být buďto středobodem všeho rodinného dění, nebo věrnou kopií biotopu. A to by asi v mnoha případech nebylo to pravé ořechové. Je třeba se vžít do toho, že tento web je především určen pro hobbysty a laiky , v mnoha případech přímo začátečníky. Intelektuálští profesionálové, kterým jsou v mnoha případech začátečnické dotazy na obtíž, jak víme, rozjímají na webu jiném. Ten má některé vysoce profesionální a odborné rady, troufám si však říci, že tento web je pro širokou akvaristickou veřejnost užitečnější a má větší účinnost.(Což ovšem neznamená, že se tam často nemlátí prázdná sláma jako tady). Ono to vypadá že odbočuji, ale chci poukázat, zdaleka ne poprvé, na to, že odpovědi mají být takové, aby pomohly a ne zaváděly. Proto jsem napsal ve své reakci v 18:02, že je nutné vše přizpůsobit danému umístění nádrže (někdy se i zříci plánovaných rybek) a takřka ve 100% se výsledek nemine účinkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2010 18:12 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Yirka
Dovolím si nesouhlasit...To že je akvárium toliko dekorací a pleskne se kam se zrovna vejde, to není důkaz toho, že je vše v pořádku. A znovu připomenu zkušenosti profesionálních chovatelů...mimochodem, oni o tom své vědí například také rybáři. Ryby dovedou stáhnout na žrádlo, které nahází na místo, kde se ryby běžně nevyskytují a loví. A pak jsou rybáři, kteří se podívají na řeku, postaví se na to správné místo a nemusí krmit a chytají jednu za druhou.
Proč na některém místě ryby jsou a jinde ne? Jedna možnost je zdroj potravy, ale ryba je velmi citlivý organizmus na ty "energie" a tam kde je něco špatně prostě trvale nebude.
Dovolím si těm méně uvažujícím připomenout například pojednání Karla Krčka o jezírkách na zahradách a jejich působení na člověka...Ne, ne přátelé, (Romane) ten kdo si myslí, že ví, ví vlastně prd - on to nějak jinak - vznešeně - řekl jeden docela vzdělaný...... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 7204x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6452?od=251