Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výroba osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 05:16 Muž wonder [0] Re: wonder
nasiel som nieco, sikovny ten chalan www.youtube.com/… www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 03:15 Muž wonder [0]
ahojte otazka, mohol by som s tymto led pasom www.smdledziarovky.sk/… vytvorit nieco podobne ako u www.rostlinna-akvaria.cz/… co sa tyka poriadia farieb, usporiadanie led pasov a potrebnej techniky k tomu, dal by som to na hlinikovy profil na ktorom mam momentalne 2x zimnu bielu a 1x denna biela vid moj profil. dakujem za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 12:35 Muž ZDRI [589] Re: Guppy
Komfort je stejný - mám dělená krycí skla v bočních plastových lištách - půlku skla zasunu pod druhé, na půlce zůstane ležet světlo. Podle potřeby si tak otevřu přední/zadní půlka akvárka.

Moduly mají 3 průchozí otvory + šroubky, kterými jsou chycené magnety. Magnety vyhodím a moduly zadní stranou celoplošně přes otvory přitáhnu k ploše vaničky (bude i lépe odvádět teplo). Ale šlo by na vaničku zevnitř natvrdo přilepit ocelové podložky a na ty cvaknout magnety (tzn. opět bez jakékoliv úpravy a trvalé fixace modulů). Příští týden se má oteplit, tak jednu udělám. Bydlím v RD, ale nemám dílnu, vše kutím jen pod krytým otevřeným garážovým stáním :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2018 12:24 R Muž slavko [1624] - RostlinyRe: ZDRI
Pekne popísané (hoci s tou časťou o napájaní nesúhlasím, ale to je asi vec názoru) ;-)

Áno, pre mnohých je nepredstaviteľné vyhodiť niečo komerčné a urobiť si niečo vlastné. Niektorí nemajú možnosti, iní zručnosti, ale mnohí si jednoducho len myslia, že keď je to predávané za "ťažké" prachy a má to meno, tak to musí byť lepšie a keď sa im (napr.) farba svetla nepáči, tak je chyba v nich... Avšak, opak často býva pravdou a kvalita je podmienená potrebe zisku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 11:38 Muž Guppy [538] - Rostliny, paví očka, foceníRe: ZDRI
Budu se těšit na Tvé zkušenosti s těmito moduly a hlavně na fotky nových ALU krytů. palec
Ohledně komfortu jsem měl na mysli spíš to, že třeba s tím Sinkorem při údržbě jen sundáš krycí skla a můžeš pracovat, světlo dál svítí. Jde o to, jestli Tvůj nový alu kryt bude položen na krycím skle (pak ho musíš na údržbu sundat), nebo bude stát na hraně nádrže jako ten Sinkor?
V ostatních bodech souhlas.
Do alu krytů budeš moduly lepit? Magnetky pozbydou význam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2018 11:15 Muž ZDRI [589] Re: Guppy
1) Tyto úzké dlouhé rampy mají jednu velkou nevýhodu - když je dám na má široká akvárka (50, 50, 40 cm), neosvětlí pořádně celou šířku nádrže, zadní část nádrže je zastíněná a nerostou tam pořádně ani mechy. Široké pekáče bezvadně fungují jako reflektor, osvětlí celou nádrž.

2) Až vyzkouším dlouhodobou životnost těchto LED modulů, ohnu si na míru z leštěného plechu pěknou krabičku s oblými rohy a budeš koukám, jak to bude vypadat profi :-) (už jsem něco podobného dělal - levné, rychlé, hezké, skvěle chladící)

3) Z několika důvodů (bylo by na dlouhou elektro diskuzi), se snažím vyhnout zapojení přes externí trafa a preferuji přímo na 220 V.

4) Jediný rozdíl v komfortu je nemožnost regulovat stmívačem, což mi zase tak nevadí, na každém akva mám modul na míru s požadovanou intenzitou

5) Můj subjektivní názor - u těchto komerčních světel s levnými LED čipy a trafy mám velké pochybnosti o dlouhodobé životnosti (což s ohledem na jejich cenu bude uživatele "bolet"). "Moje" moduly jsou za pár korun a snadno/levně se vymění/upgradují.

Edit for Guppy
- ta barva by problém nebyla, Sinkor má teplý vyhovující odstín, ale je stejně úzký jako Chihiros a má všechny ostatní výhody/nevýhody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2018 10:53 Muž Cyklohentán [248] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Guppy
Išlo mu o teplotu svetla. Ten cip je ztsia farba ako chihiros alebo sinkor. Ja som spravil to isté, predal chihiros a vymenil za led reflektor. A má uple pravdu o farbe svetla v akváriu oproti na vzduchu. Je teplejsia. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2018 10:26 Muž Guppy [538] - Rostliny, paví očka, foceníRe: ZDRI
Není to malinko krok zpátky, vyhodit Sinkor, Chihiros a dát tam pekáček (potažmo plánovanou AL krabičku)? Taky se zrovna věnuju výrobě nového světlení, ale jen proto, že nechci investovat do komerce. Tyhle krabičky jsou dobrý nápad, ale spíš vhodné k nějaké odchovničce, karanténě, apd. Ty rampy co jsi měl jsou určitě hezčí a komfortnější z hlediska údržby. Navíc asi osvětlí aq rovnoměrněni, nebo ne? Nic proti Tvému osvětlení nemám, jen mi připadá, že jednu "nevýhodu" vyměníš za 3 nevýhody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.11.2018 20:20 Muž ZDRI [589] Re: ZDRI
Fotka k příspěvku Rodinka je kompletní - 10W, 12W a 16W, vše barva světla 4000K.

Před tím jsem měl 3 různá světla - Chihiros, Sinkor a toto DIY.
Každé mělo jinou barvu světla, hrozně mě to večer v pokoji rušilo.
Tak jsem prodal komerci a udělal vše v jednom stylu.
Mezitím jsem ale objevil v UniHobby pěkné leštěné hliníkové plechy za pár korun (100 x 20 cm, 50x25 cm). Takže až se oteplí, udělám si ze zbytků lamina přípravek, naohýbám nízké Al-krabičky přesně na míru a do nich cvaknu LED moduly. A tyto TESCO-pekáčky využije manželka :-).

Zajímavé, jak v akvárku mají LED moduly subjektivně úplně jinou barvu než na vzduchu. Jeden stejný 4000K jsem dal i stropního světla - a zde to má studenou bílou barvu (musel jsme ho musel vyměnit za 2700K). Přitom v akvárku 4000K vypadá jako vyloženě teplá, bíložlutá barva.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 08:34 Muž bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: ZDRI
Musím říct, že na to že to je homemade to vypadá více než solidně. Šikula palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   05.11.2018 22:47 ZDRI - ups .... ono to roste :)Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je to opravdu jednoduché - viz foto.
Modul má nahoře magnety, sám drží na kovové vaničce. Je napojen přes svorkovnici k síťové šňůře s vypínačem. Svorkovnice je 2x izolovaná (elektropáska+smršťovačka). Je to zařízení II. třídy, takže stačí 2-žilová šňůra. Chci ale pro jistotu použít 3-žilovou a zemnící vodič ukostřit na kovovou vaničku. Toto ale napřed zkonzultuji s elektrikářem.

Tyto vaničky se dělají v několika rozměrem, lze tam dát i více modulů a pokrýt mnohem větší plochu hladiny. I LED moduly se dělají v různých výkonech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2018 12:07 Maq - ups .... ono to roste :)Re: ZDRI
Prosím, dodej fotky toho bastlvýrobku... třeba něco pochopím i já. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2018 11:15 Muž ZDRI [589] – magnetický LED modul + pekáček
Včera jsem konečně dobastlil to DIY LED osvětlení. Na krevetárium "Vanička" nakonec použit tento modul:
www.toplux.cz/…
Jako stínítkou avizovaný pekáček z Teska 28x23 cm, 42 Kč. Svítí to výborně, jednotlivé čipy v modulu mají difusory, v kombinaci s pekáčkám položené přímo na krycím skle to osvítí celou plochu 50x40 cm (mnohem lépe, než úzká komerční světla). Velká plocha kovové vaničky hezky odvádí teplo, ani uvnitř se to nepřehřívá. Bonusem je příjemná barva světla, kdybych nevěděl, že je tam LED, tipoval byl klasickou starou žárovku (prodejce uvádí 4.000K). Celkově (i s ohledem na směšnou cenu) vřele doporučuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 11:04 Muž xvalp06 [130] - ŽivorodkyRe: Guppy
Paradoxně lampička může prosvítit akvárko přirozeněji než zářivka. Bude záleže na umístění a použitém zdroji světla. Pokud vezmu zdroj s úzkým kuželem, řekněme rozptyl 38°, a umístím ho v dostatečné výšce nad akvárium, tak dostanu světlo, které bude mít hodně souběžné paprsky.
Ty máš akvárko 37,5 litru, to je hladina 50x25 cm?
Při jednom zdroji by to chtělo cca 70cm nad hladinu (ozářená plocha průměr cca 50cm), pokud by byly dva, stačí 35 cm (ozářená plocha průměr cca 25cm).
takže dvě lampičky s 5W ledkami úplně v pohodě. Nevýhodou je, že to svítí i okolo. Ideální světlo ještě nikdo nevyrobli a vše ostatní je kompromis.
Ideální světlo podle mě je plochý zdroj světa (plocha stějně velká jako hladina) a nulový rozptyl (všechny paprsky rovnoběžné a kolmo na hladinu).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 08:59 Muž Guppy [538] - Rostliny, paví očka, foceníRe: bobik0cz
Právě ta lampička podle mně nesplňuje nároky na funkčnost, jelikož osvětluje jen bodově, ne v celé šíři. Možná je pro nádrž tohoto charakteru luxus, svítit v celé šíři 0,5 W/l, ale když už je doma druhé akvárko, prostě se neubráním a musím tam mít i dno, rostliny, kořen...(byť původně byla v plánu jen holá nádrž)
Ale OK, kritiku beru. Jen jsem chtěl abys pochopil, že se nehlásím do ankety "Osvětlení roku"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 21:55 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bobik0cz
Nesmíš to z tou kritikou ale moc přehánět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 21:14 Muž bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: Guppy
Ale chlape, problém třeba já nevidím v tom "Retru", ale hlavně v zpracování a použití materiálů. To tam můžeš postavit starou stolní lampičku a bude to hezčí, bezpečnější a bez práce.

Když to prezentuješ, musíš čekat i kritiku. Dobré je, že to aspoň bereš sportovně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 21:01 Muž Guppy [538] - Rostliny, paví očka, focení – A je to tady
Čekal jsem, že podobné reakce příjdou. Nikomu nic nenutím, je to jen alternativa a určitě jsem tu viděl i horší pokusy (nebudu jmenovat). Do obýváku bych si to nedal a snad jsem uvedl, že se jedná o pracovní akvárko, karanténa + odkladiště přebytků. Jistě, že by to šlo zpracovat i lépe, ale o to skutečně nešlo, takže netřeba se navážet do klempíře. Nepopírám ani inspiraci v letech osmdesátých, kdy jsem podobné osvětlení taky měl.A nemyslím si, že vše tehdy stálo za prd.
O (ne)užitečnosti toho osvětlení nemá smysl polemizovat - pro mně je funkční a dostačující, jiný by si raději koupil LED rampu za litr.
Účel světí prostředky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2018 19:35 Muž ZDRI [589] Re: bobik0cz
To jsme v mládí měli doma asi všichni.
Plechové formy, na biskupský chlebíček - hranatá, srnčí hřbet - oblouková.
Plastové truhlíky a květináče, vyložené alobalem, když se dala příliš silná žárovka, měkly a smrděly...
Keramické květináče, do nich šňůra s objímkou a uzlem nahoře, ty vydrželi i horkou silnou 100 W žárovku (na rozdíl od krycího skla, které někdy prasklo a vše skončilo ve vodě s vyhozením pojistek). Tehdy jsem objevil paradox, že slabé krycí sklo vydrží vyšší teplotu než silné.
První dlouhý dřevěný kryt a připínáčky upevněné žárovičky na vánoční stromek, velký nářez, když je mamka na Vánoce hledala.
Dodnes nechápu, jak jsem ty časy ve zdraví přežil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2018 18:36 Muž bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: Guppy
To bude následně položeno uprostřed AQ na sklech?

Když jsem byl malý 1989 měly jsme na AQ plechový truhlík natřený na hnědo, uvnitř keramická objímka a 100W žárovka. Píšu to proto, že to vypadalo jako menší "cikánština" než toto.

Promiň, ale nepřijde mi tato "vražda" jakkoliv užitečná v roce 2018. Pan klempíř asi taky odborník :) ale Láďa Hruška asi dobrej.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 21:10 R Muž slavko [1624] - RostlinyRe: Guppy
Možnosť pádu dnu nepodceňujte, ono totiž môže dnu spadnúť aj s krycím sklom, najmä ak je delené...

Pritom netreba veľa, podľa obrázkov, stačí pridať na tri strany pliešky -- zarážky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 12:48 Muž Guppy [538] - Rostliny, paví očka, focení – Bezpečnost
Nic nespadne. Osvětlení bude položeno na krycím skle, které bude dělené - jeden pásek skla bude pod světlem, druhý pás ve zbytku pro údržbu - takže i během údržby bude akvárium osvětlené a zároveň nebude světlo trpět vlhkostí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2018 12:23 Muž xvalp06 [130] - ŽivorodkyRe: Guppy
Hlavně zajistit proti padá světla do akva, stačí malé drc... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 11:36 Muž Guppy [538] - Rostliny, paví očka, focení – Moje osvětlení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pročetl jsem hodně diskuzí a návodů a přesto nenašel kryt s osvětlením dle svých představ.
Zakládám pracovní nádrž, na odkládání přebytků, naprosto low-tech. Akvárium 37,5 l v hodnotě kolem tří stovek. Zadání znělo, vyrobit osvětlení, které nepřekročí cenu akvária a zároveň vyloženě neurazí vzhledem.

Připravte se, v krátké době v tomto vláknu druhá vražda.

Od známého jsem získal z elektroodpadu, staré vyřazené zářivkové svítidlo, původně viselo asi někde nad kuchyňskou linkou, bylo včetně trubice LT 15W/030.
Kdyby někdo pohrdal použitým svítidlem, nové je k mání kolem 250 Kč.
Další známý - klempíř - mi z kusu černého plechu naohýbal velmi jednoduchý kryt.
Výsledek vidíte na fotkách.
Celkem mě toto osvětlení vyšlo na krabičku cigaret :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2018 19:40 Muž Zip [255] Re: Tomas26
Svícení dle návodu z TLedu jsem dělal i u nich vše koupil a funguje ke spokojenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2018 22:50 Muž PeCh [76] Re: xvalp06
Osobne by som nad akvárium nedával niečo nad 24 V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 13:26 Muž ZDRI [589] Re: xvalp06
Tyto panely bohužel nejsou stmívatelné, ale dělají se v různém výkonu (10-24 W). Tzn. není problém přizpůsobit potřebám, třeba do vyšší kostky to bude rozměrově a výkonově ideální. Naopak do dlouhého akvárka použít delší obdélníkovou formu a dát 2-3 panely vedle sebe.

Já osobně bych toto určitě nedával nad otevřenou hladinu, ale na krycí sklo, s připojením na 3-žilový kabel (fáze+nula na vývody ze svítidla, zemnící žlutozelený vodič vodivě ukostřený na kovové těleso svítidla). Dnes jsem měl v ruce i ten levný pekáček (viz odkaz), naživo to vypadá překvapivě dobře, má to hezkou strukturu a příjemně matný kovový povrch, mnohem hezčí, než klasická forma "srnčí hřbet", ze které jsem si dělal osvětlení v dávném mládí :-)

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2018 23:55 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xvalp06
To ale nic nemění na tom že vybavovací proud chrániče je pořád větší než proud který tě dokáže zabít. Strkat nad vodu objímky dobré tak do podhledu "to je prostě vražda napsala". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2018 23:38 Muž xvalp06 [130] - ŽivorodkyRe: vaclav
Jojo, voda a elektrika se nemají moc rádi :-( . Lépe připojit všechny zařízení u akvárka na zásuvku opatřenou proudovým chráničem. Myslím, že dnes je to už povinnost u všech zásuvek v domácnosti, dříve to bylo jen v koupelnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2018 16:29 R Muž vaclav [10416] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: xvalp06
Nezapomínej trochu na bezpečnost předci jen 230v všude nad akváriem při použití nijak nechráněných objímek je o život. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 14:02 Muž xvalp06 [130] - ŽivorodkyRe: Tomas26
GU10 patice 10ks cca 100Kč (ebay)
Gu10 LED 3W, 210 lm, 120° - 12,99 na netu

2400 lm lze udělat 12 světly (200 kč patice + 160 Kč žárovky)
pak jen něco na co to přidělat a pár drátů (dvojlinka se zástrčkou cca 60Kč)
a nějaká čokoláda.
GU10 jsou směrový světla - vše jde do akva a není potřeba reflektor.
Chladit se nemusí. Do 500 Kč světlo pro 160l akvárium.

K tomu mechanický časovač za 99 kč.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 13:49 Muž xvalp06 [130] - ŽivorodkyRe: Tomas26
Nevypadá to úplně špatně.
Jeden pásek by zase stačil na 160l akvarium.
Led mají vyzařovací úvel 120°, pokud bychom chtěli mít osvícenou celou hladinu, musel by pásek být cca 12caa na hladinou.
Druhou variantou je pásek rozdělit na dílky (dělitelnost po 2,5 cm) a dát do dvou lišt s mezerama 2,5 cm, nebo do 3 lišt s mezerama 5 cm. mezi to by šli dát červený a/nebo modrý a s pomocí ovladače mít různou intenzitu světla a barevnost v různé části dne. Asi by to stálo trochu přemýšlení a práce + cca 2000 Kč na materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 13:45 Tomas26 - ŽivorodkyRe:
A nějaká levnější varianta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 13:20 Tomas26 - Živorodky
Co říkáte na toto osvětlení www.t-led.cz/… Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 13:19 Muž xvalp06 [130] - ŽivorodkyRe: ZDRI
Na můj vkus moc velký výkon na malé ploše, ten 24W má světelný tok 2160 lm na průměru 19cm, což by stačilo na akvárko 160 l (plocha 100X40). Na stejnou plochu používám 18 svítidel (celkem 2400 lm), aby bylo akva rovnoměrně osvícený.

P.S. Používám 1w a 3W ledky s paticí GU10. Taky na 220V, jen s objímkou mají cca 6cm na výšku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 12:50 Muž ZDRI [589] – hotový LED modul
Co říkáte na možnost využít k osvětlení akvárka takovýto hotový LED modul?
www.elektro-paloucek.cz/…

Slušný výkon, nízké/ploché, výborná cena, je na 220V (netřeba trafo), bylo by s tím minimum práce. Navíc je to určené jako náhrada do stávajících uzavřených svítidel, tak snad nebude ani problém s životností a přehříváním.
Přemýšlím, že bych k tomu jako stínítko a současně chladič použil třeba toto:
dum-tesco.com/…
Úsporné LED světlo by bylo hotové za půl hodiny a za pár korun :-)

Co si o tom myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2018 15:55 Lukas – světlo výroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Mám doma z televize podsvícení monitoru a zajímá mě jestli lze z toho udělat světlo do akvária a jak to zapojit.
EDIT- Jestě jsem zapomněl že mám 3 kusy a akvárko 112L 80x35x výška40cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 00:11 Muž PeCh [76] Re: Waaw
Musíš vyskúšať. Úbytok svetla ide s druhou mocninou vzdialenosti. Inak povedané ak ti rovnaký svetelný zdroj osvetľuje niečo vo vzdialenosti 1 m a niečo vo vzdialenosti 2 m (teda dvojnásobok vzdialenosti), tak dopadajúceho svetla je 4× menej. Očami to tak nevnímame (úbytok svetla očami vnímame logaritmicky) ale napríklad pre tie rastliny zdvojnásobenie vzdialenosti osvetlenia znamená prijatie iba 1/4 svetla (samozrejme je tu ešte rozdiel, že voda samotná pohlcuje svetlo viacej ako vzduch, ale nepotrebujeme to rátať exaktne). Prakticky to znamená, že čím je svetlo bližšie, tým menší výkon potrebuješ (a naopak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2018 19:08 Muž bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: Trdej
jj určitě to někdo ocení. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2018 14:28 Muž Trdej [7] Re: bobik0cz
:-D tak treba se to bude nekomu hodit,ted chci porizovat vetsi akvarium a asi zase zustanu u starych dobrych zarivek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.09.2018 10:41 Muž bobikcz [134] - ups .... ono to roste :)Re: Trdej
Bohužel ty dva roky cos to nezveřejnil je škoda (ujel ti vlak) :) Teď je poptávka po LED chipech (i pásky jsou zastaralé) :-P , ale jsi šikovnej palec

PS: neberu v potaz pár oldschool staromilců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2018 18:35 Muž Trdej [7]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravim,take se podelim s moji stavbou svetla,uz to jsou dva roky...predradniky jsem kupoval za 130kc/ks patice neco kolem 60kc ,zaklad tvori lista na kabely.Patice jsem zalil tavnou tycinkou,skrz vodotesnost.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 14:13 Muž Waaw [27] Re: Barakainus
Ja jeste nepouzivam nic.... jak vysoko se to da ale jeste dat, aby nebyl moc velky ubytek svetla tou vzdalenosti? Zase strkat tam pak hlavu pod rozsvicene ledky neni taky zadny med
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 14:03 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: Waaw
Jednoznačně to dej výš nad akva. Já mám, či jsem měl všechny varianty co zmiňuješ, a tahle je nejlepší. A taky proto, že světlo vysoko nad hladinou má lepší rozložení světla v celé výšce akvária. Když to máš ležet na krycích sklech, pereš to do kytek nahoře moc a dole máš tmu. A jelikož používáš xm-l led, můžeš použít čočky a nebudeš ztrácet žádné světlo a navíc to bude vypadat líp (s čeřením hladiny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 12:05 Muž NHKG [3674] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Waaw
Problém je, že svítí hrozně do šířky a není odolný proti vlhkosti, takže ho nemůže dát těsně na hladinu. Takže velká část světla ti půjde mimo akvárium.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 11:49 Muž Waaw [27] – Komerční LED panely
Netusíte, v cem by bylo nevyhodne pouzit takovyto komercni LED panel? Za tisicovku plocha 30 x 120, vcetne napajeni. V cem je problem? Nizsi pomer svitivost / prikon? Nebo nedostatecne chlazeni?
www.toplux.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 20:06 Muž Waaw [27] Re: Jarry
To asi vymyslim neco podobneho. Jeste mne napadla varianta mit profil s LEDkama zaveseny na sklopne konstrukci stacilo by ji pak sklopit dozadu ke zdi a profil s ledkama by na ni visel stale svitici smerem dolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:42 Muž Jarry [812] Re: Waaw
Není, resp. v Malawi mám vyrobenou obyč. rampu s XTE čipy, která jde posouvat po horní hraně akvária. Teď vymýšlím dlouhou rampu kde ty profily budou 2-3 a tam to bude asi v C profilu, který bude na konzoli přidělaný ke zdi za akváriem - zkusím to nakreslit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:34 Muž Waaw [27] Re: Jarry
Je to posouvani nekde videt v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:56 Muž Jarry [812] Re: Waaw
Asi XM-L čipy.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 7800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/6409-vyroba-osvetleni