Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Výroba osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2023 13:07 Muž Bphot0 [119] Re: Johan
Nebo na policku silonem. Viz hlavni foto me 240 l prezentace, co jsem ted narychlo zalozil (a zkusim ji dopracovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2023 04:44 Muž Tomig [16] Re: Freedlo
Za předpokladu, že se to dá oddělat, sehnal bych si nerez 5ku, nebo 6ku, nevím jak jsou ty držáky silné, a naohýbal to jak potrebuji. Nakonec stříknout na černo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.11.2023 18:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Freedlo
Zavěsit na strop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2023 18:10 Muž vlka [3444] Re: Freedlo
Čauky, oslovil bych kamoša s 3dé tiskárnou a nechal si vytisknout nové držáky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2023 17:54 Muž Freedlo [222] – Jak zvysit osvetleni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Nemate nějaký kutilsky tip, jak zvednout osvětlení nad akváriem?

Mam to nejvys jak to jde a to jen diky tem plastovym sragoram slouzicim na drzeni skla.

Svetlo potrebuji zvednout, ale aby taky drzelo. Tskhle do toho drnknu pri cisteni a je ve vode

Dekujiii pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2023 21:25 Muž Melbymbo [1] Re: Jozef
Jo sekol. V hlave bolo vela moznosti a v procesu pisania textu uz sa mi motaly myslienky. Hlavne som potreboval vediet ze potrebujem pokrit vsetky pasiky bez ohladu na to ze ich stmievac rozdeluje. Diki pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2023 12:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Melbymbo
U ledek nesmíš počítat se 100% to by ti to shořelo nebo by jsi podstatně snížil jejich životnost já bych spíš šel někam 50-60% aby to tak nehřálo + dobrý chladič. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2023 12:18 Muž Jozef [311] Re: Melbymbo
Melbymbo napsal: 4*2,5m=20metrov *15W=300W .Teda 30A zdroj
Nesekol si sa trochu? nie je to 10 metrov a 150W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2023 11:41 Muž Jozef [311] Re: Melbymbo
Jasné, že trafo/zdroj ide pred stmievač. Dá sa zapojiť dva slabšie zdroje paralelne namiesto jedného - väčšina zdrojov s tým nemá problém (inak by musel ísť na každý zdroj druhý stmievač).
Musíš rátať celkový výkon pásikov teda 300W + rezerva. Je jedno že to stmievač rozdeľuje do výstupov - tie výstupy sa sčítajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2023 00:10 Muž Melbymbo [1] Re: vaclav
Jako ze by po stmievaci boli zapojene dve trafa? Podla schem co som pozeral by trafo malo ist pred stmievac. 30A uz je s 20% rezervou, vychadza to na 25A. + pocitam s tym ze maximalne osvetlenie co bude v akva potrebne nebude 100% vykonu pasikov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 23:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Melbymbo
Měl bys mít aspoň 20% rezervu jinak z toho bude topení. Šel bych do 400w ale ty už jsou dražší tak třeba 2x 200w :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 23:26 Muž Melbymbo [1] – Aky zdroj pred stmievac?
Ahojte chcem si zbastlit svetlo nad akva.

LED pasik bude RGBW 12V, ma 15W/m. Chcem pouzit 4 pasky dlhe 2,5m. Pred to mam stmievac s 12 vystupmi. Kazdy na 10A.

Neviem ci musim pouzit zdroj, ktory pokryje 4*2,5m=20metrov *15W=300W .Teda 30A zdroj.

Alebo kedze v stmievaci su pasky rozdelene na 2,5m segmenty staci pred stmievac dat zdroj do max 10A, kedze rozdeluje na kazdy vystup do max 10A.

Dakujem za objasnenie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 15:50 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Johan
Tady mám s levnými led pásky bohužel opačnou zkušenost. Ty hodně levný co jsem měl v uzavřeném krytu se buď "uvařili" nebo "zvlhli", silikon nesilikon a během několika málo měsíců viditelně přestali svítit. Pod těmi dražšími, kde diody nějak netrpěli, jsem trpěl já, protože to ani zdaleka nerostlo jako pod T5. Hold jsem neměl štěstí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2023 14:21 marvvin Re: Xklop
Xklop napsal: ...Pak jsem si paradoxně vyrobil světlo z led pásků, použil jsem masivní hliníkové chladící profily a několik výrobců diod, Epistar, Samsung, Cree a zase teploty 4000K a 6500K. Lumenu 66% výkonu jako ze čtyř zmíněných T5 39W. Půl roku svítili nad stejným akvárkem co byli T5. Kytky nerostly. Následně jsem předělal celé akvárko, zase asi půl roku zkoušel moje ledky a stejně to nerostlo. Tak jsem se vrátil k T5. Dnes už bych u světla neexperimentoval, koupil jsem dražší světlo od Twinstaru a jsem spokojený. Je to dobrý základ a o jednu proměnnou méně. :-)
Ona ta promenna neni zas tak slozita, ale kdo se s tim ma studovat. Nevim jestli u twinstaru je nekde k dispozici graf se svetelnym spektrem, ale u LED pasku ho vetsinou na pozadani sezenes. Takze kdyz ma clovek trpelivost, muze si poskladat z koupenych led treba vlastni twinstar, jen ve tvaru a velikosti jak potrebuje ... ale venovat tomu tolik casu, energie a financi je kolikrat vazne zbytecne ... holt, jaky si to udelas, takovy to mas ... tim bych tu diskuzi ukoncil ;) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2023 12:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Xklop
Jelikož jsem nad akváriem svítil vším, čím se dalo, včetně i těch nejlevnějších čínských led čipů, tak mohu s klidným svědomím říct, že kytky rostou pod vším (zkusil jsem téměř všechny, které jsou ve zdejším atlase a mnoho dalších). A pro normálního smrtelníka stačí informace, že je nutné jen upravit intenzitu světla. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2023 22:52 Muž Xklop [160] - RostlinyRe: Johan Re: marvvin
Oba máte pravdu ohledně toho že použití kvalitních komponentů může vytvořit dobré světlo, ale pořád si myslím že je to dost experimentování. Akvaristé jsou většinou manuálně zruční a jsou schopní si světlo vyrobit, ale budu se opakovat zvolit správné složení parametrů led diod není jednoduché. Ono se to ukazuje i u levnějších světel prodávaných jako akvarijní. Buď je motivací výrobce co nejvíce vydělat, nebo není vůle udělat to dobře a kvalitně a nebo prostě chybí testování růstu rostlin a vše se odhaduje jen podle čísel. Setová světla byla vždy problém, jejich kvalita odpovídala hlavně nízké ceně celého setu. Tuhle skupinu světel jsem v předchozím komentáři ani neměl na mysli.
Ty zmiňovaný speciální zářivky se možná snažili hledat správné barevné spektrum, ale měli práchbídný výkon a po "tmě" nic krom případných řas neroste. Taky jsem raději používal tří pásmovky 840 a 865. Ale nepožíval jsem soil, CO2, kupu hnojení a taky skladba
kytek byla dost nenáročná....před 15 lety ani nebyla taková rozmanitá nabídka. A všechno slušně rostlo.
Pak jsem si paradoxně vyrobil světlo z led pásků, použil jsem masivní hliníkové chladící profily a několik výrobců diod, Epistar, Samsung, Cree a zase teploty 4000K a 6500K. Lumenu 66% výkonu jako ze čtyř zmíněných T5 39W. Půl roku svítili nad stejným akvárkem co byli T5. Kytky nerostly. Následně jsem předělal celé akvárko, zase asi půl roku zkoušel moje ledky a stejně to nerostlo. Tak jsem se vrátil k T5. Dnes už bych u světla neexperimentoval, koupil jsem dražší světlo od Twinstaru a jsem spokojený. Je to dobrý základ a o jednu proměnnou méně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2023 08:12 marvvin Re: Xklop
Xklop napsal: Možná mě tu budete kamenovat, ale vůbec nechápu proč se zde mnoho akvaristů snaží vymýšlet už vymyšlené. Ta touha ušetřit pár peněz... kamenovat te urcite nebudu, co clovek to nazor ... jak jsem psal, o setreni to neni, protoze kolikrat to muze stat vic nez "original" akvarni svetlo, kvuli cene to clovek dost casto nedela ... a kazde akvarium je tak jedinecny organismus, ze si ho stejne musis uzpusobit k obrazu svemu systemem pokus/omyl ... a svetlo je jen jedna cast z mnoha, kazdy si hleda svou cestu a ma jiny cil, byt tim cilem je podle nej vzdy pekne akvarium ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.03.2023 06:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Xklop
Xklop napsal: Výsledkem je buď světlo které vám za měsíc ztratí 50% výkonu, nebo naprosto nevhodné spektrum.....
To právě ale byl problém právě tech specializovaných produktů, které byly nad akvárium naprosto nevhodné. Viz akvarijní kryty s velmi slabým světlem nebo akvarijní zářivky se speciálním světlem pro kytky. Naprosto nefunkční produkty. Případně srovnání cena/výkon naprosto neadekvátní. Dát led pásek do hliníkového profilu dokáže i cvičená opice a světla je dost i na nejnáročnější kytky po mnoho let. S naprogramováním intenzity odpadají i jakékoliv problémy s množstvím světla. A právě díky bastlení i za pár korun.
Když si vzpomenu na situaci před lety, kdy se používaly žářivky a jedna z nejčastějších rad bylo: "vyhoď ty specializovnaé žářivky nad akvárium pro kytky a dej tam klasické obyčejné kancelářské..." a rázem bylo po problému, nevidím důvod kupovat specializované věci nad/do akvária. To právě radši ty peníze dám do rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2023 00:41 Muž Xklop [160] - Rostliny
Možná mě tu budete kamenovat, ale vůbec nechápu proč se zde mnoho akvaristů snaží vymýšlet už vymyšlené. Ta touha ušetřit pár peněz... možná pro dobrý pocit že jsem si udělal sám, budiž. Ale za jakou cenu....90ti% lidí to nemůže a nebude fungovat. Je to experimentování úplně na špatném místě. Firmy které se zabývají vývojem světel pro akvaristiku mají laboratoře, přístroje a dlouhým testováním sestavují ideální spektrum světla. Dnešní světla vydrží mnoho a mnoho let. To se nějakým Googlenim na netu prostě nedá najít....e-shop vám slíbí úplně všechno. Výsledkem je buď světlo které vám za měsíc ztratí 50% výkonu, nebo naprosto nevhodné spektrum..... Takže kromě nerovnováhy živin ve vodě bojujete i se špatným světlem. Kupte si odpovídající světlo od renomované firmy, která má dlouhou historii a zkušenost v akvaristice. Ušetříte tím peníze za všechny požírače řas, znovu zakládání nádrží atd.....a ušetřené peníze dějte do dostatečného množství rostlin do začátku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2023 14:44 marvvin Re: KarásekLut
a jeste jedna poznamka k tomu - "aby to svitilo kam chces", ty hlinikove profily s ledkami jsem pres tuhle uchytku - ledme.cz/… povesil na tyto profily - tiskni.xyz/… a muzu tak jednotlive pasky posouvat nad akvariem do pozice ktera se zrovna zda nejlepsi, a kdyz jdu neco delat, tak je posunu na stranu, abych se do akva dostal, protoze kryt mam na pevno a otevirany na nekolik casti(akva 160cm delky)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2023 07:15 Muž KarásekLut [93] Re: marvvin
Dekuji ti za vycerpavajici odpoved. Urcite se na odkazy kouknu a uvidim. Kazdopadne chapu co tim myslis ze cenove to vyjde cca na stejno ale u svetla ktery si vyrabis sam si presne urcis kam chces avy svitilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2023 16:51 marvvin Re: KarásekLut
Ahoj, dnes je vseho k dostani v takovem mnozstvi, ze si muzes udelat cokoliv. Mam doma delana svetla na vsech akvariich a nektere uz bezi tretim rokem, takze snad v pohode. Tady je par poznatku
- co se tyce vodeodolnosti, tak zataveni do smrstovacky je urcite mozne, jen jsem se bal, ze se to bude moc zahrivat, tak jsem zvolil slozitejsi metodu - nez jsem alu listu zaklopil difusorem, tak jsem do te drazky nacpal akvarijni silikon, co se vymacklo, jsem uhladil a konce samozrejme taky utesnil silikonem, zatim to drzi v pohode
- co se tyce pasku, mas na vyber spoustu odstinu i vykonu, ja volim denni bile svetlo a koukam i na hodnotu CRI- cim vyssi, tim mene svetlo "meni" prirozene barvy, zajimave jsou taky nove COB pasky, nemas tam jednotlive ledky, ale sviti cely pasek, pokud je na svetlo videt, muze to byt take duvod k zamysleni - ledme.cz/…
- take pridavam jednu listu s aqua paskem pro radost kytickam - ledme.cz/… jednou jsem zkusel i grow pasek, myslim tri cervene led a jedna modra, ale sviti jen minimalne, protoze ta cervena je uz moc agresivni a neni to pekne ... ve velkem akva mam na nocni osvetleni i UV pasek(porizuj pripadne co nejsilnejsi, sviti to jen malo)
- led pasek vzdycky kupuji silnejsi nez potrebuji a potom ho necham svitit na mene procent, je to lepsi pro zivotnost pasku a vzdycky se hodi mit rezervu kdyby neco :)
- stejne potrebujes rezervu i na zdroji, rika se cca 20%
no a ve vysledku te to muze stat vice nez svetlo z obchodu, ale mas to na miru a sviti ti to tam kde chces a jak moc chces :) a mas radost, ze sis neco udelal sam ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2023 07:06 Muž KarásekLut [93] Re: Shimi
toto mám jako hlavní osvětlení který sem dal místo toho co bylo dodáno v krytu. A chtel sem dodat ještě jedno do předku akvárka aby bylo celý hezky osvětlený a třeba zkusit na malým kousku opravdu nenáročnou travinu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2023 07:01 Muž KarásekLut [93] Re: Shimi
to máš pravdu, to stačí koupit a nainstalovat a bylo by to vyřešeno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2023 07:01 Muž KarásekLut [93] Re: Lojza007
krytí by se teoreticky dalo zařídit tak že by se to světlo zatavilo do smršťovačky a volný konce zadělat silikonem :) ale to je můj laický názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 15:23 Muž Shimi [682] Re: Jozef
Mizerné je to proto, protože je to kombinace modré a bílé. Vzal bych dvě a bylo by po problému. Navíc by ta dvě světla vyřešila problém s rovnoměrností osvětlení celého akvárka. A nebo je možnost si trochu připlatit a vzít toto: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 14:53 Žena Starka [242] Re: Shimi
Toto osvětlení mám a spokojenost. Naprosto stačí. Akorát to noční osvětlení člověk nevyužije, páč by to musel přepínat ručně. Mám i to samé od invtalu bez nočního osvětlení a rgbt se stmivacem (funguje to) a to je bomba! X-) Uchycení do krytu jednoduché. Do jednoho krytu mi světlo pasuje a do druhého jsem to vyřešila následovně. Světlo se dodává s "packami" na světlo, které jsou na přísavky. Přísavky jsem zahodila a ty packy prilepila ke krytu akva silikonem. Bez práce, funkční, bezpečné. :-)

Edit: Na malé akva ani nevyuzivam plný výkon světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 14:47 Muž Jozef [311] Re: Shimi
Tak záleží čo od toho očakáva. Tých 305lm na 11,4W je doslova mizerné číslo - to už bežné LED žiarovky zo supermarketu majú ďaleko lepšiu účinnosť. Ak je ten údaj pravdivý, tak tam budú veľmi zastaralé čipy.
Ale súhlasím, že pre nenáročné osvetlenie niekedy netreba špekulovať a stačí vybrať niečo lacnejšie - ak človek nemá napr. zdroj, zručnosti, chuť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2023 14:08 Muž Shimi [682] Re: KarásekLut
Proč si to zbytečně u takto malých akvárek komplikovat, když existuje toto: www.rostlinna-akvaria.cz/…

Úchyty stačí přilepit silikonem, přesně jako je vidět v instruktážním videu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 13:20 Muž _Rob_ [80] Re: KarásekLut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2023 12:29 Muž Lojza007 [1198] Re: KarásekLut
Odkaz na košík nefunguje a nikdy nebude fungovat, je třeba dát odkaz na jednotlivý věci. Každopádně největší problém bude vyřešit krytí proti vlhkosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2023 11:35 Muž KarásekLut [93] – výroba osvětlení
Může mi někdo poradit jak v domácích podmínkách vyrobit osvětlení akvária? Mám akvárko 60x30x30 a přemýšlel jsem o 2 osvětleních LED páskama přidělanými na kryt. Nikdy jsem to nědělal ale dal bych pásky do hliníkovýho profilu s čirým plexisklem a zapojení by se snad dalo někde na netu taky najít. Je něco na si musí člověk dát pozor když to dělá doma jak se říká "na koleni"? Pro info jsem si na netu (stránka je jen orientační) naskládal do košíku to co si myslím že bych měl potřebovat + tam samozřejmě není trafo a pásky. Zapoměl jsem ještě na něco?

Díky

www.ledmegrow.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2022 13:27 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: trouba
scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/…
tady má borec koupenej set s 4.8W LED světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 22:10 Muž trouba [2] Re: Rovano
všechny tyto rostliny jsem koupil od jednoho pěstitele akvarijních rostlin. říkal jsem nenáročné, že začínám, ale asi jsem to nezdůraznil dostatečně. byly vyndany z akvária s rybičkami, tak jsem počítal, že se chytnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 13:49 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: trouba
Vždyť tam máš samé náročné rostliny!

Kdybys tam měl nějaké normální, tak ti stačí to světlo, co už máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 13:36 Muž trouba [2] Re: Josef
Prodávají vše jen po metrech. Udělám zatím dvě světla s 45 cm pásku. Zdroj má 24w tak pokud by bylo potřeba bude tam rezerva jeden pásek ještě dodělat. Pořád to bude lepší než to 30cm světlo co tam je teď.

Prezentaci udělám až to bude za něco stát. Zatím to neni moc k chlubeni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 11:40 Muž ajajak [228] Re: trouba
Založ prezentací. Akvárium nevypadá špatně. Udělej pásky tři to v budoucnosti bude na nenáročné rostlinky stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2022 11:28 Muž trouba [2] Re:
Fotka k příspěvku Nejspíše pujdu do dvou pásků 12w/m pořád to bude dvakrat více světla než je teď. Náročné rostliny nechci, ale rad bych aby se dařilo těm co tam budou. Aktualne to vypadá takto 14dni po založení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 19:27 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: trouba
Teoreticky je to světlo v krytu na polovině lm výkonu mého, které jsem včera zaškrtil na polovinu. Takže teď mám teoreticky 3x výkonnější světlo a 3x větší nádrž. Čili šul nul s tvým. :)
Takže záleží na rostlinách, co chceš. A mně taky možno ty stonkovky zhynou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 13:22 Muž Jozef [311] Re: trouba
Záleží čo v tom akva chceš :) Nenáročné rastliny na svetlo (anubiasy, cryptocoryny...) by nemali mať problém. Ale pre pekné stonkovky to chce viac. Iba názor (tiež som začiatočník), skôr keď budeš potrebovať niečo po elektrickej stránke ti poradím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 13:09 Muž trouba [2] Re: PetrO
Možná se koupit vyplatí, ale většina neni vodeodolných pod kryt, tak jsem to chtěl vyřešit takto. To svetlo co bylo v tom setu je toto www.rostlinna-akvaria.cz/… myslite že by stačilo na to akvarium?

(Jsem začátečník tak to nedokážu moc posoudit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 13:00 Muž PetrO [752] Re: trouba
Jj, v tom to mám zasmrštěné :-)


Re: Jozef
A ve finále se stejně nejspíš vyplatí nějaké to světlo koupit už hotové.
Já ho tam mám taky jen jako doplnění k Chihirosům. Jeden pásek, to žádná hitparáda není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 12:43 Muž Jozef [311] Re: trouba
Ak to majú vyskúšané (PeterO potvrdil). Akurát by som pre 20W/m použil hrubšiu s robustnejšou lištou (nie tou základnou).

A teraz pár čísel.
1) 2 lišty z 20W/m - dostaneš tam 19W a +- 2 tis. lumenov - toto je už podľa mňa paľba na tých ledva 40 litrov čistého a bez CO2 to nevyužiješ, ale je to dobrá varianta keď použiješ obyčajný manuálny smievač (5-10 euro).
2) 2 lišty z 12W/m www.t-led.cz/… - 10,8W a +- 1 tis. lumenov - celkom fajn a aj tu by som si kúpil stmievač
3) setová 7W lišta (ťažko povedať, ale asi s horšou účinnostou) - odhad do 500 lumenov (pre porovnanie)

Jednu lištu by som nedával. Jednak menej ako meter nekúpiš a lepšie rozložíš to svetlo. Alebo nemusíš obe ťahať cez stmievač - napr môžeš jednu nechať naplno a druhou cez smievač dosvetliť prednú/zadnú časť...

Ako už urobíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2022 12:41 marvvin Re: trouba
ahoj, taky jsem se bal jestli mu nebude moc teplo, tak jsem zvolil pracnejsi variantu, ale zatim funguje, dal jsem pasek normalne do hlinikoveho profilu, nez jsem jej prikryl difusorem, tak jsem do te spary na zacvaknuti nacpal silikon na lepeni akvarka, co se vytlacilo jsem pekne rozetrel do toho spoje a oba konce jsem taky ucpal silikonem ... zatim to drzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 11:40 Muž trouba [2] Re: Jozef
myslel jsem toto www.t-led.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2022 11:31 Muž PetrO [752] Re: trouba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak, jestli myslíš tohle

www.t-led.cz/…

tak takhle už nějakou dobu mám jeden led pásek a zatím dobrý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 11:22 Muž Jozef [311] Re: trouba
V zatavenej bužírke? Myslíš silikónový profil www.t-led.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2022 10:57 Muž trouba [2]
Dobrý den, kdo jste vyráběli světlo podle návodu na t-led.cz uchladí se pásek 20w/m na tom profilu v zatavene buzirce? Mám v plánu dát 2x 45cm lištu pod kryt. Akvarium je 50x30x30. Předpokládám, že pro náročné rostliny to nebude, ale lepší než 7w světlo co bylo součástí krytu. Nebo bude stačit jen jeden profil? Rád bych použil tento pásek www.t-led.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 13:45 Muž kus [200] - RostlinyRe: raiback
Tak jsi si zároveň odpověděl a co tam máš dál? ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 9965x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6409