Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny nerostou, řasy ano.

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rostliny nerostou, řasy ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 18:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Pokud máš možnost tak si zjisti co ti teče z kohoutku za vodu. Všechny vodárny musí mít rozbory na netu nebo aspoň na zavolání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 17:49 Žena FishWoman [7] - AmerikaRe: afc1886
Já prezentaci mám jen je archivovaná protože jsem tam dlouho nic neměnila, jinak všechny údaje pořád platí. Kytky byly 2 dny na poště docela debilně zabalený, ale ta fotka to docela zkresluje, jsou v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 17:22 R Muž afc1886 [14655] Re: FishWoman
Založ prosím tě prezentaci. Abych ti řekl pravdu, tak ty rostlinky se mi nezdají už teď. Kouknout do prezentace je mnohem lepší, než tahat odpovědi postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 17:13 Žena FishWoman [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Tak jsem po dlouhé době koupila nový rostliny do AQ. Dřív mi tam rostly snad všechny druhy řas, tak jsem to s kytkama vzdala protože jsem vždycky koupila kytky za nehorázný prachy abych měla plný AQ a aby řasy ustoupily, ale vždycky všechny kytky nakonec obalila a ony uhnily, ne že by nerostly ale ta řasa byla prostě rychlejší sad AQ jsem ještě před osázením vyčistila a zdá se že po týdnu od údržby není znát že by řasa zase vyrašila, ale teď budu pozorovat jestli se neobjeví na kytkách, pokud jo tak mám v záloze domácí Co2 v petkách, takže počkám a uvidím. Když se někde zeptám na radu tak jediný co mi poradí je "ať celý AQ založím znova" Copak tohle je nějaký řešení, že při prvním problému s tím mám hned seknout? Nebo ještě druhá "rada", že ty moje kytky nepotřebujou CO2 ani žádný hnojení, že porostou i bez něj", ale já už fakt nevím co dělat sad :-| rozzureny :-( Kytky tam mám Limnophilla sessiaflora a Hygrophyla difformis. Mám tekuté hnojivo na Fe a připravený to CO2, mám teda něco použít už teď nebo čekat až se zase něco p***re?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 02:02 Maq Re: dan2082
Spotřeba fosforu a dusíku rostlinami by měla být přibližně v tomto poměru. Ale to neznamená, že ten fosfor musí plavat ve volné vodě. Takže kolik fosforu naměříš je docela něco jiného, než kolik ho tam doopravdy je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 23:28 dan2082 Re: Maq
No oprav mě pokud se pletu, ale podle toho co jsem četl zde na foru a že toho nebylo málo tak hladina PO4 by měla být 1:10 k NO3 což by v mem případě bylo 3mg/l. Krmím rybičky poměrně málo 1x denně. Tak aby stihli vše spořádat a nezbylo nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2018 23:17 Maq Re: dan2082
To máš fosforu o 2 mg/L víc, než je potřeba. Můžeš jet na dovolenou nejmíň na dva měsíce.
(Ten fosfor je ve dně a rostliny si ho tam najdou.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2018 23:06 dan2082
Ahoj, chtěl bych všem poděkovat za rady velice to pomohlo a akvarium je ted krásné, jen mam jeden dotaz po vysazení všech těch nových rostlin jsem nucen přidávat KH2PO4, protože PO4 jde hrozně rychle dolů, momentalně mam PO4 na 2mg/l, ale odjíždím na dovolenou na 5 dní takže ho nebudu moct přidávat, je to problém?? Nebo se nemusím ničeho obávat? Napadlo mě ho před odjezdem trochu přepálit, ale obávám se řas. NO3 mam 30mg/l takže bych měl haldinu PO4 stejně ješte zvíšit. Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2018 18:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: dan2082
Bingo. Teď jsi shrnul většinu základních akvaristických rad do jedné věty. Když se tím budeš řídit, tak máš prima akvárium s minimem starostí. :-)

Na akvaristice je fajn, že se k tomu člověk sedne, naleje si dobré pití a v klidu pozoruje a ne aby toho byl otrokem a pořád kolem toho běhal a dokupoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 17:58 Muž jarovo [1695] Re: Vip
Presne ako píšeš - VŠETKO MÁ SVOJ ČAS - to len my ľudia sa stále niekam ženieme - mám to odskúšané na sebe. Čím rýchlejšie robíš zmeny, tým častejšie chodíš do akvaristiky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2018 17:49 Vip Re: dan2082
:-) asi tak. Když už budeš mít neutěšitelnou touhu se v tom šťourat a něco zkoušet, dělej vždy jen jednu změnu. když budeš měnit itenzitu osvětlení, nezačínej hned i s hnojivy. Změníš ostvětlení, nějaký čas počkej, pozoruj (třeba 2 měsíce). Pak teprve další změna, např. zkouška hnojiva. Lépe tak odhalíš, kde je případný problém. Když nevydržíš a budeš chtít zkoušet hnojiva už nyní, dávej raději méně ;-) . A zase nějaký čas pozorovat. Každá změna potřebuje čas. A co roste jednomu, nemusí růst druhému. Takže v klidu, pozorovat a zkoušet. I s nenároučnou rostlinou, jde vytvořit pěkné akvárium ;-) . Já svítim všude kolem 12h 9:00-21:00. V tisícovce + noční osvětlení cca do 23:00 - rád do toho čumím :) . Čas chce vyzkoušt, co budou dělat rostliny, řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 17:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dan2082
Ano.
(na svícení nejsem expert, svítím absolutně různě, občas nahodile)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2018 17:05 dan2082 Re: Vip
Takže jestli tomu rozumím dobře, tak mam všechny tyto chemické nesmysli hodit za hlavu, vysadit více rostlinek, měnit vodu a nechat akvárium žít vlastním životem? :-)
Jinak doba svícení 9h je v pohodě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 16:54 Vip Re: dan2082
Ahoj. Tekuté CO2 vidím jako vyhozené peníze, netrap se tím. Ze zvědavosti jsem zkoušel a žádné velké terno to není. Nic méně, doba si žádá bušit CO2 do akvária, takže se výrobci přizbůsobují poptávce po tomto zázraku :-)). Pokud nebudeš mít extra náročné rostliny, žádné CO2 nepotřebuješ. S CO2 jde v ruku v ruce osvětlení, hnojení atd., je potřeba trochu zkušeností. Teď by ti to přineslo více problémů, než užitku. Přidej více nenáročných rostlin a pak už jen čekej než si akvárium "sedne". V klidu, máš tak půl roku čas :-) . Nemusíš ani nijak divoce odkalovat, stačí měnit vodu. Ze sedlého detritu budou mít rostliny živin dostatek ;-) .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 16:49 jamajcan Re: vaaclav
Malinko bych Tě poopravil. Ne Co2, ale C. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 16:48 dan2082 Re: vaaclav
Takže to vyhozené peníze jsou :-( Super děkuji za radu :-) Jakým jiným způsobem tedy dodávat co2? Set s bombou si teď bohužel nemůžu dovolit tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2018 16:39 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dan2082
Je to zředěná 1,5% desinfekce glutaraldehyde a je dobrá tak na ruduchu nebo do opravdu malinkých rostlinných nádrží kde nejsou ryby. Něco málo CO2 z toho je ale to už by bylo lepší dolévat sodovku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2018 16:17 dan2082 Re: Wanderer
Rostlinky v každém případě ještě přidám :-) Jen se zeptám jak je to s tekutým co2, funguje to nebo jsou to spíše vyhozené peníze? Popřípadě jestli to má nějáký účinek, jaký idealně použivat? :-) Já zkoušel co2 vital od rataj, Seachem Flourish Excel a carbon invital.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2018 07:18 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: dan2082
Dokud je vidět pozadí, tam máš rostlin málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 20:59 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: dan2082
Dej tam hydrocotyle leucocephala, to je takovej nenáročnej plevel.. :)
Vůbec bych to nehnojil, akorát ti porostou řasy...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 20:48 dan2082 Re: Anthrax
Uvidím jak se mi chytne to co jsem tam dal teď, pak tam můžu zkusit dát ještě nějáké ty šípatky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 19:32 R Muž Anthrax [4739] Re: dan2082
Dej těm rostinám hlavně chvíli čas. Teď se stejně musí u tebe nejdříve rozkoukat, takže nějaký velký hnojení nemá moc smysl. Jinak Jirka má pravdu ještě by se ti tam vešlo rostlin.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 17:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: dan2082
25 rostlinek Sagittaria subulata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 17:36 dan2082 Re: MichalV
Fotka k příspěvku Vysadil jsem nové rychlo rostoucí rostlinky a vyměnil vodu. Co teď? :-) Mam přidat hnojivo, co2 nebo déle svítit? V tomhle bych potřeboval opravu poradit, aby to nedopadlo jako minule :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 17:00 dan2082 Re: MichalV
Otevřenou hladinu právě mam, ale vzduchování nepoužívám. Mam nastavené trysky čerpadla filtru směrem vzhůru tak aby se voda čeřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 16:23 Muž MichalV [327] Re: dan2082
Biele svetlo je ok. Teplota co mas je vysoka. Pouzivat pri vymene studenu vodu mozes ale opatrne aby sa ti celkova teplota neznizila jednorazovo o viac ako 2°C, a aj tak sa ti bude vracat k tvojim 28-29. Lepsie znizis teplotu otvorenou hladinou a vzduchovanim, ale musis doplnat odpar a postupne tym zvysujes tvrdost vody, ktoru mas uz tak vysoku.
Ak sa ti neleni, mozes menit 2x tyzdenne po 20%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 16:01 dan2082 Re: MichalV
Můžu přidat ještě 20W led pásek co jsem používal před tímto osvětlením, ale je to jen obyčejné bíle světlo. Měnit vodu častěji by neměl být problém. Ale kolik jí mam měnit když, to budu dělat takhle často, normálně 1/3? Rostlinky pojedu dnes koupit tak snad se mi uchytí :-) Ještě se zeptám, teď jak jsou teplé dny tak teplota vody v akváriu dosahuje cca 28-29 stupňů můžu jí ochladit tím že při výměně vody naleju vodu studenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 15:05 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: dan2082
Já třeba zjistil, že výměna vody jednou tejdne je supr na řasy.. klidně i castejc menit ale min vody.. :) a najednou rasa ubejva.. Když to bylo jednou za dve tejdny, rasa rostla moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 14:28 Muž MichalV [327] Re: dan2082
mne pripada tych 32W (aj ked led) na 50 cm vysoke akva malo. Preto kryptokoren ani anubias v zasade nema problem. Anubias mierne pokryva cierna/hneda riasa, co naznacuje pritomnost organickeho znecistenia - asi slaba bio filtracia, resp. vela ryb a krmenia a malo dobre fungujucich rychlorastucich rastlin.
Skus zvysit denne svetlo alebo aspon provizorne pridaj svetlo, ci to pomoze.
Mas jemny strk/piesok, takze bordel nezapada a teda odkalovanie nie je nutne, ale ta vymena vody je ziaduca castejsie ako za 2-3 tyzdne.
Odporucam limnophilu sessilifloru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 23:24 dan2082 Re: Anthrax
Dobrá, pokusím se vysadit některé z techo rostlinek. Zatím děkuji za rady :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 23:16 R Muž Anthrax [4739] Re: dan2082
Tak prvně ten Excel je habaďůra, jako zdroj CO2 je to spíš velkohubá reklama než cokoliv jiného. Vyhledej si pojem glutaraldehyd.
Egeria je dobrá, pak třeba:
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa
rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_aquatica
rybicky.net/atlasrostlin/recanka_guadalupensis
atd.

Edit: Ta řasa vypadá jako zelená přisedlá. Nasazení správných rostlin by mělo pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 23:08 dan2082 Re: Anthrax
No právě proto že vždy když se pokusím vysadit nové rostlinky tak uhynou. To dno je takhle hrubé jen na povrchu, jinak je tam jemný písek. Z jakého důvodu Excel nemá smysl?? Mam používat jiný připravek na dodávání CO2? :-) Vodu začnu měnit častěji :-) Jaké rychlorostoucí odolné rostlinky by jsi doporučil? :-) Já měl dobré zkušenosti s Egeria densa ale rostla až moc rychle :) Při stěhování jsem jí dal pryč.
Edit: A co by mohli být ty černé skvrnky na tom anubiasu? Nějáký druh řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2018 23:00 R Muž Anthrax [4739] Re: dan2082
Přijde mi, že tam máš málo rychlerostoucích nenáročných rostlin. Navic to dno je dost hrubé. To přidavaní Excelu nemá smysl. :-) Taky bych měnil část voy každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 22:39 dan2082
Fotka k příspěvku Ahoj, mam problém s rostlinkami , už další dobu se snažím nasázet do akvária větší počet rostlinek, ale bohužel vždy odumřou většinou jakoby odhnijí ode dna, nebo jim prostě opadají listy, původní rostliny docela rostou, ale dělají se na nich černé skvrnky viz. foto anubiasu. Prosím o radu čím by to mohlo být popřípadě v čem dělám chybu. Děkují za odpověď. :)

Zde píšu dnes měřené parametry vody: NO3 25mg/l, NO2 0mg/l, CO2 15mg/l, Ph 7, Celková tvrdost vody 14, uhličitanová tvrdost 6
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 20:10 Muž martmart [106] Re: Evazia
PJasne, a potom zadas rady jak napravit problemy, ktere zavinil nespravny postup a chyby..
Rady si dostala co vic si prat.. smich
Edit: nenasel sem odkud jsi, pristi tyden bude u mne cas na protrhani, staci ;-) napsat, muzes si prijet pro igelitku rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 19:23 Žena Evazia [30] Re: martmart
Ja jsem hnojila hned... Bivoj šel do dna a proflor do sloupce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 19:11 Muž martmart [106] Re: Evazia
Radi ti tu zkusenejsi lide, nez sem ja..
Nech si poradit a rid se radami zkusenych..
Chapu ze sis objednala hnojivo, to dorazilo a chces za kazdou cenu hnojit..
Jen nechapu, proc si hnojit nezacala rovnou a zadala rady, kterymi se nechces ridit ( nenechas si poradit a plytvas casem techto lidi)..
Edit: spostecem ras je nezabehle akva s nedostatkem rostlin, mnoho svetla.. mas to tam nekolikrat napsane..
Tohle evidentne neni moje parketa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 19:09 Muž Aleš [1] - ŽivorodkyRe: RE5PEKT
No to právě nevím ůplně přesně ale svítil jsem dost dlouho. Ale díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 19:06 Žena Evazia [30] Re: JirkaŠčobák
Proto jsem dala fotku po založení a teď. Je vše na svém místě, jen mnohem větší. ano Proto mě zaráží náhlý nástup řasy a hledám příčinu. Mohl být spouštěč i sluneční svit od okna?? Minulý týden, když bylo jaro, tak to přes poledne dopadá na akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Evazia
Jenže z toho mohou vycházet lidi, kteří se ti budou snažit radit. A zrovna z tohoto vyčtou, žes dala ryby současně s velkou částí rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:56 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Aleš
Jestli se ti to objevilo po výměně trubice, tak bych snížil dobu svícení (abys vykompenzoval nárůst intenzity světla, které to LED oproti běžné trubici vydává).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:55 Žena Evazia [30] Re: JirkaŠčobák
To možná jo, když jsem data měnila, nechtělo se mi to ukládat, tak jsem to pak neprepisovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:45 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Evazia
Fotka k příspěvku Evazia: V seznamech rostlin máš uvedený datum přidání a většina toho je z března.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:41 Muž Aleš [1] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradíte co s řasou je tmavá. Svítil jsem obyč.trubicí teď jsem přešel jsem teď na led trubici. Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.03.2018 18:37 R Muž romant [27982] Re: Evazia
Já bych šel cestou menšího odporu a začal s postupným stahováním toho světla na mnou doporučených 8 hodin, nechal tomu měsíc na tzv. rozkoukání a teprve potom řešil event. vodní sloupec. Hnojivo do na bych aplikoval už teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:35 Žena Evazia [30] Re: romant
Mam teda zkusit hnojit jen do vody nebo můžu dát i ty NPK do dna. NO3 mi prijde nízké.. Světlo uberu. Dnes mi přišel Flourish i tablety, ale ať to neprehnojim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:31 Žena Evazia [30] Re: JirkaŠčobák
To co bylo zasazeno při založení je doteď, nic jsem nedosazovala. S krevetkami jsem přidala pouze mech. Použila jsem filtr a část vody ze stareho akva. Na rostlinách byly vidět okamžité pokroky. Rostlo to před očima. Tak zase nemůžeš všechno zkritizovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2018 18:28 R Muž romant [27982] Re: Evazia
Za mě, to jako vážně. ;-) Mít osázených 80% plochy dna je dobrý počin. Tvoje akvo je zbytečně namáhaný tou neskutečně dlouhou dobou svícení, rostlinám velmi rychle dochází živin, protože ta světlená náročnost je pro ně nezvladatelná a vítězí tak řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Evazia
Vidím šíleně volnou plochu dna a malý objem rostlinné hmoty. Porovnej s fotkou v mém článku, kde ukazuju, jak vypadalo akva v čase, kdy jsem do něj konečně dal ryby.

Ještě trocha řasy a máš po eleocharis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:17 Žena Evazia [30] Re: martmart
Fotka k příspěvku To jako vážně??? Skoro žádné?? Eleocharis- každý minimálně 10 nových listů, alternantey 1x větší než při sázení, další,myslím že plevuňka, zaštípnuté, protože už byly nad hladinou... Eleocharis se taky hodně rozrostl... Ten plevel probírám každý týden.. možná to fotka neukáže, ale mě to tak strašně málo nepřijde
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6279-rostliny-nerostou-rasy-ano?od=51