Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny nerostou, řasy ano.

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Rostliny nerostou, řasy ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Evazia
Fotka k příspěvku Velmi málo rostlin (první týdny se o rostlinách nedalo moc mluvit). Takových 40 kusů Sagitaria subulata by se ještě umístnilo raz, dva.
Nikde nepíšeš o malých šnecích - levatkách, okružácích.
3 druhy ryb!!! Mnohé stejný den, kdy jsi doplnila ve velkém rostliny!!! Neměla jsi šajnu, jestli se rostlinám daří a dala jsi ryby. Ještě krevetky!!!
Přečti si ten článek ještě jednou.

Edit: Koukni na fotku jednoho mého akvária. Přes 20 kryptokoryn. Kolik myslíš, že to má objem v litrech?

Edit 2: Myslel jsem, že jsme tu proto, protože jsi napsala, že máš problémy. Tak máš nebo nemáš?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2018 18:09 R Muž romant [27987] Re: Evazia
Stáhni světlo na 8 hodin a jistě uvidíš rozdíl. Druhá možnost je to daleko více živit, tedy přímo do vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 18:02 Muž martmart [106] Re: Evazia
Ano, nejen ze malo, nejsou tam pomalu zadne, takove akva nema sanci na preziti u nezkuseneho..
A myslim ze i moc dlouho svitis..
Bivoj neni vycerpan a hnojit do vody je dalsi krok k rasam.. zasadit 50 rychlerostoucich stonkovek, par plovoucich, nechat 3-4 mesice rozrust a. Zabehnout a potom se muze prihnojovat.. treba driv, ale to zalezi na vyvoji.
To akva je pred mesicem zalozene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 17:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Evazia
Tam je málo rostlin i podle mě a to já se spokojím se zlomkem toho co Jirka. ;-)
A taky jde o to, jaké rostliny máš. Do startu je potřeba rychle rostoucí plevele a těch máš ještě méně.
EDIT: Na druhé fotce je vidět, že ti roste prakticky jen ten jeden plevel, zbytek kytek nemá na chod akvária vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 17:52 Žena Evazia [30] Re: jarovo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podle tebe malo rostlin? To se mi moc nezda, už jsem je nemela kam nacpat. A krásně se rozrostly. Nebo se pletu? Fotka po založení. Aktuální přidám.
Tak nevim. Že by se Bivoj už vyčerpal? Můžu přidat NPK do dna nebo jen přihnojit do vody? Nebo snížit světlo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2018 13:22 Muž Jarry [1437] Re: Stranoch
No zvlášť ten Anubias to chce hodně přistínit, poroste i skoro ve tmě a bez řasy, ještě jsem tam mám dojem zahlídnul Bolbitis, ten bych dal taky do stínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2018 13:21 Maq Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Podstatné je, aby to nebylo moc vysoké, aby to nehnilo. Myslím si něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 13:03 Stranoch Re: Jarry
Jo jo. Ta řasa už se objevila už dříve. Potom jsem musel Aq zrusit kvůli malé přestavbě. Založeno znovu, ale te řasy se nejde zbavit ani ručně. Mam tam kytku která roste až na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:57 Muž Jarry [1437] Re: Stranoch
Já bych ubral na světle, na intenzitě. Pokud to nejde, nasadil bych plovoucí rostliny (samozřejmě můžeš kombinovat se zde dopodučovanými stonkovkami) na přistínění. Z plovoucích mám asi nejlepší zkušenosti s Limnobiem - rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum Pozor, občas se prodává jako jiný druh Limnobia. Limnobium zároveň může sloužit jako dobrý indikátor nedostatku živin, kde vidíš projevy jak na listech, tak na kořenech. Ale ruducha mi vždycky rostla tam, kde bylo moc intenzivní světlo a tvrdší voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2018 12:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Stranoch
Podle mě je použitelné každé dno, které neuvolňuje škodlivé látky. Rostliny mi rostou i v zrnitostech, kterou by dost lidí označilo za velkou. Podstatné je, aby to nebylo moc vysoké, aby to nehnilo. Má dna jsou vysoká často jen 3 cm a pokud jsou takováto, neodkaluju. Jen měním vodu podle potřeby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:13 Stranoch Re: JirkaŠčobák
Ok. Udělám tak jak říkáš. A co názor na to dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 12:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Stranoch
Ano.
Standardně počítej 1 rostlinu na 1-2l vody. U větších akvárií se to trochu měni, protože jsou používané i velké rostliny. Ale ty máš jen něco přes 70l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:52 Stranoch Re: Anthrax
Doba svícení 4 hod Dopo a 4 hod odpo. Výměna vody 2x týdně cca 1/3. Voda z kohoutku pro "batolata".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:49 Stranoch Re: JirkaŠčobák
Az tak. Jako ze 40 ks?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:47 Stranoch Re: pedro144
Vím ze je trochu větší a ostřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2018 11:45 R Muž Anthrax [4755] Re: Stranoch
Ok, jen se ujišťuji. Takhle od oka mi to nápadně připomínalo mramorovou drť. ;-) Jak dlouho denně svítíš? A jak často probíhá výměna vody, popřípadě co ti doma teče z kohoutku? To jsou informace co můžou dost napovědět. V prezentaci by neměly chybět, pokud se někam chceš dobrat. ;-)

Jinak ty rostliny to chce určitě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2018 11:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Stranoch
40-50 malých a středně velkých jednoduchých, rychle rostoucích rostlin. Sagitaria subullata, například.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:42 Muž pedro144 [40] Re: Stranoch
Štěrk bez závad možná je, ale vhodný ne. V tom se kytkám moc dařit nebude. Chtělo by to jemnější frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:41 Stranoch Re: Anthrax
Ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:41 Stranoch Re: JirkaŠčobák
Ještě malá otázka. Jaké a kolik rostlin by jsi doporučil. Článek přečten.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Stranoch
Potom to bude nedostatkem rostlin. Takovéto značně volné plochy dna prostě v 95% případů nedopadnou dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2018 11:40 R Muž Anthrax [4755] Re: Stranoch
V horkém octu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:38 Stranoch Re: Anthrax
Štěrk. Bez závad. Zkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:35 R Muž Anthrax [4755] Re: Stranoch
A co to dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 11:10 Stranoch Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Stále málo rostlin. Já myslel ze se rozrostou. Asi ne no. Kameny jsou pořízené tam kde se prodávají písky, drtě atd. Po zkoušce nezávadné. Přečtu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2018 10:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Stranoch
Nemám šajnu, z čeho jsou ty šutry, ale i kdyby byly ok, je tam šíleně málo rostlin a to je hlavní důvod aktuálního stavu. Přečti si dennikn.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2018 10:43 Stranoch
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem.
Žádám o radu. Už nevím co s tím dělat. Viz foto. Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2018 16:36 Muž jarovo [1695] Re: Evazia
cryptocorynám a anubiasom to chvílu trvá než sa rozbehnú, echinodory potrebujú vybudovať väčší koreňový systém, chce to viac rýchlorastúcich - jedna egeria densa ti to nezachráni a keďže je to mladé akvárium potrebuješ dodávať rastlinám živiny hlavne cez listy a dôležité je aj čím a ako dlho svietiš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 16:08 Žena Evazia [30] Re: jarovo
Ještě přidávám aktuální měření podle eSHa testu... NO3 25, NO2 0, GH mezi 7 a 14, KH 6, pH 7,5 Měřeno před týdenní údržbou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 16:04 Muž jarovo [1695] Re: Evazia
niečo podobné som zažil - keď som začal pridávať denne dávku INVITAL FEROX COMPLETE NPK striekačkou cez slamku priamo na rastliny / cryptocoryna, anubias / po týždni sa rozbehli ako o závod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 15:58 Žena Evazia [30] – Zdravím
V únoru jsem komplet předělala akva. Rostliny se okamžitě krásně rozjely. Posledních cca 14 dni jaksi stagnujou a začínám pozorovat řasy. Pouze bahnatka? jede jak šílená. Na skle se mi tvoří zelená tečková řasa, starší listy echinodorů, alternantey a i dřevo je jakoby zeleně chlupaté. Je možné, že by rostliny tak rychle vyčerpaly živiny z Bivoje? Dávala jsem Proflor, ale těch posl.14 dni nee..došel. Objednala jsem NPK+mikro a Florish. Pomůže to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 14:57 Žena Zacharka [0] Re: Mitroz
Hygrophila polysperma - tu jsem měl v minulem akvariu, potvrzuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 14:23 Muž Mitroz [160] Re: JirkaŠčobák
No a já jsem asi výjimka co potvrzuje pravidlo, mě nešla. Chvíli ok, pak se začaly kroutit listy a postupně odešla. Zkoušel jsem ji vícekrát a dopadlo to stejně. Co akva to originál :-) Z plevele můžu doporučit Hygrophila polysperma :-) Roste to jako šílené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 14:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zacharka
Rozsadit 10 košíčků Sagittaria subulata by mohlo zlepšit stav.
Dál by pomohlo 20 stonků Hygrophila corymbosa. Už u hodně lidí jsem registroval, že i když se jim pohnojilo úplně všechno, tato jedna rostlina prosperovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 13:49 Žena Zacharka [0] Re: Maq
Dobře, děkujeme za radu. Něco tam přisadíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2018 13:42 Maq Re: Zacharka
Zacharka napsala: dali i nenáročné a rychlerostoucí rostliny (anubias a vallisneria) ... Pak jsme udělali rozstřikovací rampu, přidali CO2, hnojivo ke kořenům, atd...nic nepomohlo.
Anubias je odolný, ale roste velmi pomalu. Vallisneria patří mezi běžné, nenáročné rostliny, ale velmi často se v nových akváriích nedaří.
"Hnojivo ke kořenům atd." může být ten důvod, proč máte zákal.
Jirka Tvoje akvárium "odepsal", s čímž až tak nesouhlasím, ale základní rada je nepochybně správná: vy tam potřebujete mít spoustu zelené hmoty.
Čili místo tablet atd. tam narvat rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 13:35 Žena Zacharka [0] Re: JirkaŠčobák
Jen pro pořádek, jsem muž a píšu z profilu přítelkyně, akvarium je společné. Ale to je vedlejší.

Do akvária jsme dali i nenáročné a rychlerostoucí rostliny (anubias a vallisneria), které jsou zmiňované v odkazu, který uvádíš a těm se jinak zvlášť nedařilo. Paradoxně nejlépe se dařilo lobelia cardinalis a ludwigia glandulosa, ty se rozrůstali docela dobře, ale jen první dva měsíce. Eleocharis acicularis první měsíc také docela sla, pak už to bylo špatné.

Nevím, kde bereš informace, že jsme dali do akvaria hned tři druhy ryb po třech týdnech. Pokud se dobře pamatuju, čekali jsme až se akvarium zajede. Po 3 týdnech jsme tam dali kvůli řase 4 parmičky, po dalších 14 dnech 4 krunýřovce (dva uhynuli po pár dnech, měli na těle krvavé zranení, asi jak je v obchodě lovili). Po dvou měsících, když byly rostliny (ty dvě výše zmíněné) rozrostlé jsme tam dali 11 neonek (jedna po pár dnech uhynula). Po dalších 14 dnech začaly problémy s řasou (zákal) a rostliny začali stagnovat. Pak jsme udělali rozstřikovací rampu, přidali CO2, hnojivo ke kořenům, atd...nic nepomohlo.

Malých šneků máme plné akvarium.

Je to moje druhé akvárium, v minulém rostliny rostly dobře, ale byly to jiné druhy. Teď jsem chtěl zkusit něco jiného. Neříkam, že jsem na akvaria mistr, proto jsem sem přišel pro radu. Nestojím ale o to, aby si někdo na základě vymyšlených informací dělal závěry a pak mi psal,že jsem udělal všechno špatně a že se mi nedá pomoct. Takové rady jsou k ničemu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2018 13:31 R Muž afc1886 [14681] Re: Zacharka
Tak já to tak špatně jako Jirka nevidím. Vem a dosaď nějaké rychlerostoucí rostlinky, jako např. rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa na kořen třeba rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus_trident na hladinu rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum . Přitlač na množství měněné vody aspoň na třetinu čistého objemu a nějací ti šnečci opravdu nebudou na škodu, spíše naopak.

Ten zákal by mohli být nálevníci, poznáš to tak, že nabereš trochu vody z akvária do sklenice a proti tmavému pozadí do ní zasvítíš baterkou a když tam uvidíš pohyb, budou to nálevníci. Ale to už je do jiného tématu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2018 12:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zacharka
Málo rostlinné hmoty. Nechala jsi volné šíleně velké plochy dna.
Osázela jsi rizikovými rostlinami na založení akvária. Kobereček, trávníček - jak se zařasí, jde do p*****. Navíc potřebuje silné světlo, takže ho nemůžeš zakrýt jinými rostlinami.
Zjevně jsi nedala žádné malé šneky, kteří by ti pomohli.
3 druhy ryb po třech týdnech! Neměla jsi šajnu, jestli rostliny prosperují a dala jsi tam ryby. 3 druhy! Chybný krok 1. kategorie. Přečti si můj článek 3x a až do konce!

Nevím, jak ti pomoci. Udělala jsi tolik chyb, že by bylo jednodušší začít znova. Bez jakékoli snahy o design a čistě kvůli zjištění, jestli dokážeš, aby ti rostly rostliny. Předtím si znova přečti můj článek 5x!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2018 12:10 Muž Mitroz [160] Re: Zacharka
Ahoj. Ano přesně tak jak píše Jirka. Málo a nevhodné druhy. Vybírej rychle rostoucí stonkovky, odkazy a názvy najdeš všude okolo v diskuzi, je to velmi častý dotaz.
Provozuj akva ze stonkovkami než se pořádně zajede. Já měl stonkovou džungli skoro rok a až poté je začal postupně měnit za jiné rostliny. A moc se mi to osvědčilo, až na nějaké malé ložiska jsem prakticky neměl problém s řasami ani úhynem ryb ačkoli jsem taky neměl žádné praktické zkušenosti.
Lidé tady také velmi pomohli dobrou radou. Chce to trpělivost. :-) Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 11:51 Žena Zacharka [0] Re: JirkaŠčobák
děkujeme za radu...znamená to tedy, že máme rostlin málo (fotky založení akvária máme v profilu)? Nebo nevhodné druhy? Je tedy řešení přidat nenáročné, rychle rostoucí rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 11:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zacharka
Kdybych viděl tvé akvárium na začátku, řekl bych si, že jsi dala málo rostlin, nevhodných na začátek a riziko, že ti to sežerou řasy, je asi 85%.
Jsi příklad akvaristy, který se honil za designem a myslel si, že to je snadné.
Přečti si dennikn.sk/… - odpovědi na tvé otázky jsou tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 10:58 Žena Zacharka [0]
Zdravím, máme podobný problém.
První měsíc rostliny pouštěly kořeny a docela i rostly, tedy ty vyšší, kobercovky nijak zvlášť nerostly, jen se rozlézaly po nejbližším okolí.
Poslední dva měsíce téměř přestaly růst, hnědnou a rozpadají se jim listy (především vallisneria a obě kobercovky chřadnou.
Zkoušeli jsme hnojit do vody a i ke kořenům, přidávat CO2, měkčit vodu (máme vyšší KH, tak jsme ho snižovali pod 10°), rozstřikovací rampu jsme přidali.
Voda je stále mírně zakalená (nejspíš řasa). Jediné, co pomáhalo bylo na par dní zatemnit, ale za několik dní bylo zakalení zpět a rostliny bez světla chřadly ještě víc.

Info a fotky máme v profilu. Budeme rádi za každý tip.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2018 00:05 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: FilipF
Začni založením prezentace, měříš nějak CO2 ve vodě? (třeba nějaký dropchecker)

Hnojíš něčím nebo jsi hnojil při založení? ano

A zvážil bych zda má smysl měnit 50% vody, zda by nestačilo cca. 30%?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2018 11:49 R Muž Anthrax [4755] Re: FilipF
Ahoj, aktivní uhlí vyndej a dej tam nějaké užitečnější médium. ;-) Máš náročné rostliny a nevíme nic o světle. Udělej si prezentaci s fotkama to vydá za tisíc slov. Ať víme na čem jsme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 11:30 FilipF – Nerostou rostliny ale ani řasy
Ahoj, mám 3 týdny založené akvárium 200 l a nějak se tam nic neděje. Nerostou rostliny ale ani řasy, což je teda docela divné. Měl jsem za to, že řasy se do 2 týdnů prostě objeví, alespoň nějaké. Voda je úplně čirá, jak z vodovodu. Substrát - Dennerle Scaper`s soil, světla hodně, sycení CO2 (zatím málo - bublinka za sekundu), všechny klasické parametry vody v pohodě (dusitany méně jak 1 mg/l, dusičnany cca +- 30 mg/l). Výměna vody 1x týdnně 50 %. Rostlinky: Micranthemum Monte Carlo, Alternanthera reineckii mini, Penthorodum sedoides. Chemie není žádná, jen bakterie. Ve filtru mám v jednom koši aktivní uhlí Eheim. Je mi jasné, že za 3 týdny nic moc nepoporoste, ale když koukám na různé fotky/ videa "po 2 týdnech", tak majitelů vždycky rostlinky trochu porostly a nebo mají řasu. Čím by to mohlo být? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 22:14 Maq Re: irigi
Díky za ten odkaz, je cenný. Ale jinak bych Ti doporučil zvolnit tempo s experimentováním a "vylepšováním" vody.
Všechny ty zmiňované souvislosti týkající se přechodných kovů za určitých okolností dávají smysl. Problém je v tom, že v amatérských podmínkách máme nepatrné možnosti jak zjistit a řídit jejich obsah ve vodě.
Je jich několik a projevy jejich nedostatku/nadbytku se identifikují obtížně, často skrze něco jiného (zhoršená schopnost přijímat jinou živinu, např. nedostatek Mo může v některých případech omezit schopnost redukce dusičnanů rostlinami), anebo jsou projevy prostě podobné projevům jiných nerovnováh.
Dokud budeš laborovat s brněnskou vodou, užiješ si dost "srandy" s laděním makroprvků. Mikroprvky bych si nechal na později (snad s výjimkou Fe).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 20:29 Acinonyx Re: irigi
Ne, kdyz jede RO, tak sud je v sprchovom kute. Hadicka vedie cez dierku vo vrchnaku priamo do suda. RO je napojena v sprchovom kute, zavesena hore. Tych 6 hodin sud v sprchaci strpi aj moja priatelka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 20:19 Muž irigi [2] Re: Acinonyx
Acinonyx napsal: V sude, ktory cez tyzden skladujem na balkone. ;-) Za 6 hodin mam natoceno 90l destilky a to doriedim vodovodnou vodou.

Jak dovedeš tu vodu do toho sudu? Nosíš ji postupně z kýblech od RO, nebo vedeš na balkón hadici a RO máš tam?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 8938x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6279-rostliny-nerostou-rasy-ano?od=101