Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Limnophila sessiliflora - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Limnophila sessiliflora - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 14:34 Muž zabak2019 [0] Re: vaclav
zastřihl jsem ji tak ve 2/3 kde se klubal další výrůstek a uvidím co se bude dít. Každopadně děkuji za rady
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 13:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zabak2019
Ne všechny rostliny ti v nádrži porostou je lepší zkoušet další, než se trápit s těmi co nerostou. Nech jí být a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 10:58 Muž zabak2019 [0] Re: Passenger77
je pravda ze osvetleni jsem mel cca měsíc na nadrz 140L. (10W denní bíla a 10W AQUA spektrum) ted jsem vyměnil pred dvěma dny na (10W teplá bílá, 10W studená bílá a 10W aqua) dohromady 30W... Co se týče požírání listů tak jsem zkusil zakoupit špenátove kostičky.

Co mám s rostlinou udělat aby se nejlepe vzpamatovala ? zastřihnout tedy u dna ?

Prezentaci vyplním ;-)
Určitě jsi sem budu chodit pro mnoho užitečných rad.

|Děkuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2022 10:13 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: zabak2019
Dlouhé internodia (vzdálenost mezi patry) bývá způsobena často nižší úrovní osvětlení. Proč se Ti koruna rozpadá Ti nikdo bez dalších informací v prezentaci tady neřekne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2022 08:03 Muž zabak2019 [0] Re: Maro_s.12
To mě pevně také napadlo :-) Tak snad ho přejde chuť. Mám je zastřihnout u dna a nebo je nechat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 22:32 Muž Maro_s.12 [96] Re: zabak2019
Někomu v nádrží moc chutná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2022 21:06 Muž zabak2019 [0] – ztráta košatosti
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám v nádrži limnophila sessiliflora asi třetí týden a ze začátku měla krásně košatá patra ale ted má odrbané listy a a velmi řídké . Kde by mohl být problém ? přikládám obě fota k porovnání.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 13:00 Muž Bartex [159] Re: Lister
Přesně totéž jsem pozoroval po odstřižení a znovuzasazení. Druhý den už bylo vše v normálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2020 12:32 Muž Lister [169] Re: Dave1
Podle mě je to u téhle rostliny zcela normální a je to dané intenzitou světla - nejdříve zbělá a při vyšší osvitu jde do červena.

Navíc je to plně reverzibilní. Když vrchol ustřihneš a zasadíš pod vodu, tak zase zezelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 23:24 Muž Bartex [159] Re: Dave1
V mém "office low-cost" (k nalezeni v prezentaci) to dělá, když nechám dorůst až k hladině a tam to začnou pálit LEDkdy... Dokud je rostlina pod hladinou, je zelená.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 23:16 Muž Dave1 [0] – Bělání částí listů
Nebo chybi CO2 a projevuje se biogenni odvapneni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 20:32 Muž Dave1 [0] – Bělání částí listů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,
Mate nekdo zkusenost doslova s belanim listu rostlinky u hladiny blizko osvetleni?

Nektere (prevazne spodni) casti listu limnophily blizko hladiny po zamene osvetleni za silnejsi zbelali - pridano hnojivo obsahujici mikroprvky (vcetne zeleza), intenzita svetla snizena az na polovinu a cast bilych listu zpet zezelenala.

Po dalsim pozorovani nasledujici dny
bylo vysledovano: proces zbelani je castecne nebo plne vratny, pravdepodobne souvisi s intenzivnim osvetlenim daneho mista rostliny, rostlinka by mela mit tendenci k cervenani vrsku rostlin u hladiny s intenzivnim osvetlenim, coz se moc nedeje, tak ji nejspise neco chybi, mozna to zelezo?

Dekuji predem za komentare.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 21:05 Jarden Sk Re: vaclav
Mal som ju kedysi dávno a súhlasím s tebou, je ťažké vyladiť živiny pre ňu a pre ostatné náročné rastliny v akva s CO2. Ale dá sa to a nejaké akvária som tu videl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 20:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarden Sk
To není rostlina k CO2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 20:00 Jarden Sk Re: vaclav
Nerozumiem, ako ju môže nútiť do rastu ak jej uberie svetlo? Buď jej vypáli svetlo poriadne a živiny, alebo uberie svetlo ale s tým musí aj niektorú inú živinu dostať na nulu/alebo minimum/-napr. fosfor a tým spomalí ešte príjem živín a rast- je nenáročná na svetlo. Ak zníži len svetlo a bude mať dosť živín bude sa vyťahovať za svetlom zas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 14:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lister
Čím více ji budeš nutit do růstu tím poroste rychleji a patra se budou spíše prodlužovat. Trochou ji zarazí silné světlo, ale jen málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2020 07:30 Muž Roger [1873] Re: Jarden Sk
Tak tak, bez prezentace kde je co nejvíce informací se těžko radí, spíše to má pak efekt bezcenné diskuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.02.2020 06:45 Jarden Sk Re: Lister
Ahoj dávaš časté otázky a nechcel by si už konečne založiť prezentácie svojich akvárii? Zaujímalo by ma aké máš svetlo nad akváriami,akou intenzitou svietiš a výšku akva,používaš krycie sklo?- nie je svetlo ako svetlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 19:44 Muž Lister [169] – Může se díky CO2 začít moc vytahovat
Máte zkušenosti s touhle rostlinou v akváriu s CO2?

Mám jedno akva, kde se mi fest vytahuje. Akvárium je dobře osvětlené (u hladiny jsou všechny stonkovky do červena včetně téhle), ostatní rostou docela rozumně, ale tahle potvůrka se začala děsně vytahovat.
Mezi jednotlivými patry je klidně i několik cm a to je prostě úplně špatně. Může ji takhle honit CO2 nebo bude problém v umístění akvária. Je v obývacím pokoji, směřuje na východ a je pravda, že ráno je tam hodně světla a večer se tam svítí běžným světlem často až do půlnoci. Upravil jsem dobu svícení už brzo od rána, snažím se přední stranu akva stínit, ale dělá to pořád. V jiných akva, bez CO2 a s mnohem nižším osvětlením roste hustě a hezky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 09:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ondra125
Udělej si prezentaci akvária s co nejvíce údaji, potom se dá lépe poradit než jen z jedné fotky. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 08:09 Žena tramtra [3202] Re: Ondra125
Podle mě je to tím železem. Hnojíš Rataj bioflor, které železo obsahuje, přidáváš železo ještě zvlášť a ještě "něco na barvu", co určitě taky železo bude obsahovat, když je to "na barvu". Nepřijde mi ta kytka ve špatném stavu. Kde bude mít Bahnatka víc světla (blíž k hladině), bude do červena/cihlová, kde bude světla méně bude hnědá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 08:05 Ondra125 Re: Magic
Jak dojdu z práce zkusím vyfotit lépe. :-) Byl jsem v jedné prodejně s akva rostlinami a tam mi dokonce pán řekl ,že to tato rostlina dělá každý rok vždy chvíli protože prej odpočívá jako stromy v zimě ,to mě docela pobavilo potlesk Vodu držím 24-25stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 07:34 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Antha
Sice mi 30W LED na 125l nepřijde hodně silně světlo, ale souhlasím. Hnědnoucí a rozpadající se limnophila vypadá jinak. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 07:33 Ondra125 Re: Antha
No možná to není tak dobře vyfocené ,ale je to hnědé a rostlinka začala chřadnout,svítím na to Resun GTR LED Super Plant 2ks.Spíš se mi zdá že jí chybí nějaké hnojení,ale jsem začátečník s rostlinkami vždy jsem měl umělé ,ale ty už nechci tak se chci radši poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 07:19 Muž Antha [39] Re: Ondra125
Zdá se mi, že spíš než do hněda jde do červena. To dělá hodně silné světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 07:15 Ondra125
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,potřeboval bych poradit s touto rostlinkou,mám ji cca 3 měsíce v založeném 125L akva ještě s jinýma rostlinkama. Cca před měsícem mi začala hnědnout patra hnojím Rataj Bioflor a přidávám ještě od rataje Fe a něco na barvu rostlin.Co2 mám řešené přes sondu s controlerem a držím hodnotu Ph na 6,8.Svítím Led 2ks celkem 30W cca 10h.2měsíce rostla pěkně celá zelená a teď prostě hnědne. Přikládám foto pro nahlédnutí.Ve zverimexech mi nedokázali odpovědět.

Díky moc za rady. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2019 19:42 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sejvi
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 19:41 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: Guppy
Fotka k příspěvku Stříhám, až když se pokládá pod hladinu, zhruba v polovině délky - pak je řízek i ponechaná část stejně dlouhá a roste obojí.

Takže stačí v půlce Limnophilu střihnout a ihned zasadit vedle? Opravdu je to tak jednoduché? :-)

Už mi pomalu leze z akvária, tak se informuji, při další údržbě mám v plánu krátit! X-)
Nádrž: rybicky.net/nadrze/31009
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2019 08:59 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Honza123
Ostatní rostliny mohli vyhrát "chemickou válku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2019 06:34 Muž Honza123 [3] Re: Martinah
Zkusím přestat, díky. Ještě mě napadá, zda to nebude tím přidáváním hnojiva, ale ostatním rostlinám se daří naopak velmi dobře. Zkusím vše vynechat a vyměnit víc vody.

Lister: Ryb mám docela hodně, takže dusík tam bude.

Jinak včerejší měření pomocí doma dostupných testů: NO2 - 0, KH - 7°, PH - 7,1
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 21:03 Muž Lister [169] Re: Honza123
Mně takhle odešla v akváriu bez ryb - předtím s rybami rostla moc hezky.

Jak jsem tam dal nějaké živočichy a začal lehce hnojit, tak se chytla.

Typuji málo dusíku a CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 20:21 Žena Martinah [33] Re: Honza123
Ahoj, tipla bych si na tekuté CO2. Při denních dávkách mi takto rostliny reagovaly taky a zahubilo to i krevetky. Doporučuji přestat používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2019 19:00 Muž Honza123 [3] – Hnědnutí listů
Fotka k příspěvku Ahoj, po mohutném růstu, kdy jsem skoro nestíhal zastřihávat najednou zastavení růstu a celá rostlina začala hnědnout. Nevíte, co by mohlo být příčinou ? Ostatním rostlinám se daří dobře. Týdně měním čast vody a lehce přihnojuju mikroprvky. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2019 08:02 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: zelenakapusta
Přesně jako Tref. Průběžně zahušťuju i vytrhávám nejhorší spodky. Stříhám, až když se pokládá pod hladinu, zhruba v polovině délky - pak je řízek i ponechaná část stejně dlouhá a roste obojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2019 01:24 Muž Tref [20] Re: zelenakapusta
Ahoj, používám obě varianty. Když je spodek ještě ok, tak zahušťuju a když už je oholenej a nic moc, tak vytrhnu a zasadím jen vršky. Navíc u téhle rostliny se nebojím, že by se nechytla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 11:03 Muž Antha [39] Re: zelenakapusta
Obnovuji jen s vrchními částmi stonků. Spodek bahnatky v mém akvariu bývá příliš hustý a plný nehezkých "vzdušných kořenů". Většinou to rychle doroste, i když přes léto mi tato rostlina stagnuje a přes zimu naopak prosperuje dobře. Nevím, čím to je - délka denního světla nebo snad teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2019 10:17 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Jak udržovat trs?
Fotka k příspěvku Ahoj všem,

potřebovala bych vědět, jestli je při sestřihu lepší celý trs vytrhat a obnovit ho celý z horních výhonků nebo je lepší sestříhanými vrcholky porost zahustit?
Jde mi o to, že horní část trsu je mnohem hezčí než spodní, proto se ptám.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 17:53 Muž Zip [277] Re: MichalV
Ano je v proudu, zítra jí trochu proklestím a počkám jestli bude změna;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 16:49 Muž MichalV [327] Re: Zip
ešte ma napadlo, či je v prúde? Keď zhustne a bráni prietoku vody, možno má problémy so živinami hlavne priamo pod svetlom. Ale je pravda, že som nikdy nemeral rozdiel napr. NO3 voľne zo stĺpca a v poraste stonkoviek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 16:08 Muž Zip [277] Re: MichalV
Ve spodních patrech bych to bral, ale pod světlem?
NO3 a PO4 měřím a dodávám, to je v pohodě, možná zkusím dočasně trochu vyšší dávky.
Se to třeba vyřeší zase samo :)
Díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 15:47 Muž MichalV [327] Re: Zip
Ja ju mám už roky a tiež to občas mávam. Stačí, ak sa viac rozrastie a začne si sama tieniť spodné úrovne.
Tiež je dosť pažravá a môže to súvisieť s málo makro a následným presúvaním do novších stoniek - tiež následok rozrastania. Kontroluješ NO3 a PO4? Mne veľmi dobre reaguje na zvýšenú dávku krmiva - pekne zhustne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 10:29 Muž Zip [277]
Zdravím,
limnophilu mám asi 2 týdny, roste krásně, ale začínají mí hnědnout listy. Nejvíce spodní patra, ale někde i těsně pod světlem. Připomíná mi to povlak rozsivek, které jsem měl dávno při založení.
Na ostatních rostlinách to nepozuruji.
Nějaký nápad čím by to mohlo být a proč jen na těchto kytkách?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 20:23 Maq Re: FishWoman
Ve šnecích problém jistě nebude.
Mrkl jsem na Tvoji prezentaci s dobrým úmyslem poradit, ale máš tam málo konkrétních údajů. Nastrkala jsi do dna nějaké hnojivé tablety, čehož výsledkem může být cokoli.
Ale měnit čtvrtinu vody jednou za 14 dní v mladém, nevybalancovaném akváriu je určitě málo.
Nehnojit, měnit vodu, a možná malinko utlumit světlo (pokud těch 36W LEDek jelo dosud naplno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 17:28 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: EllaAtáta
Jediný nám známý důvod, proč neroste je nedostatek NO3.
Moje zkušenost je naprosto jiná. Moje Limnophila 4 roky naprosto dominovala zadním partiím akvária. Přestože bojuji s NO3 dlouhodobě (a na vstupu mám již přehnojeno 40mg/L), stejně mi kompletně odešla. A to na stejném místě a při stejném osvětlení, hnojivu atp. Jediné, čemu to jde možná přičítat, je použití chemie na vláknité řasy v akváriu (ale časově se to liší o cca1/2roku, tak fakt nevím...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 07:18 Muž Magic [879] - RostlinyRe: EllaAtáta
Vysloveně ve stínu mně chřadla a chřadla až... Až jsem ji vrátil na světlo.
Ale byl to vysloveně stín (E27 zářivka svítí jenom dopředu), tam roste jenom hnědovka a anubias.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2017 22:56 Jan Bísek Re: FishWoman
Jediný nám známý důvod, proč neroste je nedostatek NO3. Roste i s nedostatkem světla, ale jde rychle nahoru a má málo lístků. Šneci nám jí nepoškodili ani při přemnožení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2017 21:49 R Muž ctibum [6909] Re: FishWoman
Říká se, že šneci žerou jen ty listy, které jsou špatné. I když se na první pohled může zdát, že špatné nejsou. Mají na to čuch... Tedy říká se to o okružácích. Pokud jde třeba o Ampulárky, tak to jsou mrchy nenažraný... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 21:40 Žena FishWoman [7] - Amerika
Potřebovala bych poradit, mám v AQ Limnophilu sessiafloru, jenže mi nějak neroste. Ale možná to bude tím že jí šneci,potom co jí dorostou nové listy, hned okoušou sad Myslím že kdyby tam šneci nebyly tak se jí daří líp. Nebo bych měla zvolit jinou, líbí se mi druhy které jsou jí podobné. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2017 22:03 Jan Bísek
Při nejhorším jde dole sestřihnout a zahrabat nejspodnější patro lístků. Pak drží dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 10:33 Muž Jifi [675] Re: Gyrphos
Anebo tato varianta: www.rostlinna-akvaria.cz/…

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7410x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6091-limnophila-sessiliflora-pestovani-sazeni-problem