Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hrotočelec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Hrotočelec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 10:12 xx Re: matrix069
Ale máš ho v akváriu s dvojnásobným objemem a s relativně vekými rybami. S tím není žádný problém. Můj kamarád ho měl ve 200 letrech s dospělými mečovkami, léta mu tak bez problému fungovalo.

Zkus mu tam ale hodit nějakou neonku nebo jinou malou rybku. Schválně kolik nocí v akváriu přežije? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 10:01 Muž matrix069 [79] Re: xx
Fotka k příspěvku Ja mám Hrotočelca(mastacembela) v 112L a v pohode. Nikdy som nevidel že by napadol nejakú rybku.(kedysi ešte za starých časov keď som mal akva prerybnené). Ja ho ako problematickú rybu nevidím. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 20:50 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: roman
Jde spíš o to, jaký hrotnočelec Ti padl do oka. Do padesátilitrové nádrže (pokud má dostatečně velkou plochu dna a zřídíš-li tam rybce dostatek úkrytů - kořeny, jeskyňky atp.) můžeš dát z druhů co jsou u nás běžně k sehnání maximálně Macrognathus aculeatus, nebo Mastacembelus circumcinctus. Všechny ostatní druhy by kapacitu takového akvária za nějaký čas přerostly (armatus má až třičtvrtě metru, ohnivý rovnou metr...). I pro tyhle "malé" hrotnočelce je ale vhodnější něco většího, dejme tomu od sta litrů výš a (v případě mastacembela) společnost ještě tak alespoň dvou dalších kusů. I když je to mírný a docela učenlivý tvor, který rybky v jejichž společnosti vyrostl nenapadá palec , je to přeci jenom stále predátor a něčemu tak malinkému jako je spící neonka by nakonec nemusel odolat :-O ... Rozhodně Tě nechci odrazovat od chovu těchhle zajímavých a hezkých rybek, raději jim ale zařiď jinou (větší) nádrž se spolubydlícími adekvátního vzrůstu (tzn. co se jim nevejde do tlamky), což jistě ocení nejen Tvoje ryby, ale nakonec i Ty ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 20:30 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Roman
Záleží i na druhu, ale 50 fakt ne tak 200 a víc, neonky určitě sežere jestli sis všiml tak neonky spí na dně a tak jak psali předemnou neonky jsou dobrý jako krmení. Jinak krásná rybka palec palec kup si 200 l akva a bude šťastná potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 20:11 Muž ToGi84 [2] Re: Roman
Ja ho mám ve 200 litru a snesl by urcitě aji víc, do 50 litru opravdu ne, zakrni ti tam a urcite mu tam nebude hej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 12:04 xx Re: Roman
50 litrové akvárium bude pro hrotočelce ideální. :-)

Víš jak hezky se mu budou v tak malém prostoru lovit neonky, které spí v noci u dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 11:59 Duny Re: Roman
nemám s ním skúsenosti ale podľa mňa sa tam určite nehodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2008 10:48 Roman – Hrotočelec
Zdravím všechny chtěl bych se zeptat na rybku hrotočelec jake snimi máte zkušenosti co se jim líbe a co ne a jestlí se hodí do 50l akvarka společně s neonkama a jedním sumečkem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2008 20:47 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Ahoj, obecně se dá říct, že rybky které delší dobu znají, hrotnočelci nenapadnou ani když jsou tyto mnohem menší (opakovaně jsem byl svědkem toho, jak si vzrostlý M. circumcinctus nechal mládětem pavího očka vytahnout nitěnku přímo z tlamy: tu spíš ještě více rozevřel, snažil se nehýbat a trochu vykuleně brejlil na tu čudlu dokud neodplula, pak pokračoval v krmení). Jen je otázkou, zda chováš malý anebo velký druh toho rodu. Zmíněný circumcinctus moc nevyroste, z červeného anebo armata budou oproti tomu časem kolosy a tam by problém nastat mohl. Některý by mohl chňapnout třeba... tak nějak omylem. Jakkoli jsou tyto ryby mírné, stále jde o predátory (predaci lidé často mylně zaměňují s agresivitou) schopné polknout až překvapivě velká sousta. Většinou ale stačí pravidelné kvalitní krmení a stát by se to nemělo... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 18:43 Muž Jenda [2] - AmerikaRe: Tatranka
to je taky napad poridit si rybu a az potom zjistovat, zakladni info. hmm k vec. mam je cc 20 cm a k rybam ok ale poter co se narodi sezere hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 19:39 Tatranka
ja sem si kopupila enco a vypada to jako hrtnocelec a mam ho v akvarku se skalarama tetrama cichavcema atd..mylsite ze jim nic neudela? popravde nevim co to je al eje to tomu dost podobny ale ma to asi 6cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 14:52 Muž motek [0] Re: Dade
mam take hrotnocelce asi 15cm a jeste jsem nikdy nezaznamenal aby byl agresivni vuci jinym rybkam ,ovsem na nej si take zadna rybka nic nedovoli ,dokonce ancik ktery u krmeni vsechny prohani na hrotnocelce si nic nedovoli ma prirozeny respekt ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 14:32 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: Dade
Podle mě je hrotočeles naprosto mírumilovná ryba...Mám ho v akva asi rok, má asi 12cm a můžu tě ujistit že mi rybky nenapadá :) Asi by si to ani nedovolil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2007 09:11 Muž ToGi84 [2] Re: Dade
To nevim, ale mám hrotnočelca asi týden, má tak cca 10-12 cm a je naprosto hodnoučký :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2007 22:00 Dade – hrotnočelec
Ahoj, chcem vas poprosit ak ma niekto skusenosti s hrotnočelcom /mastacembelus/, neviem ci 35 cm jedinec napada mensie rybky, /neonky/ v spolocenskom akvarku...? Dik Dade.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2006 23:06 RCone – Hrotnočelec
Náš hrotnočelec měří 30cm a na posezení spolyká 40 živých červů,když ho chytne rytí dna tak je to pak totaální destrukce všechny kytky plavou a dno je jeden velkej zákop ale i přesto ho máme rádi,nechá se krmit z ruky a je ochočen jako každé jiné domácí zvířátko a taky umí házet hladové oči přes sklo když už by něco snědl jeho foto je na rybicky.net/k/forum/70.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2006 09:16 krtek Re: maci
Mám spíš pocit že se jedná o sekavce (podívej se do atlasu na sekavce příčnopruhého) Tomu stačí jenom malý úkryt např. placatý kámen položený přes jiný. Pak se přestane pokoušet zahrabávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2006 09:14 lesanek Re: maci
Myslím že by mohl, ale tu schovku radši udělej, ať si může vybrat kam půjde. Až budeš krmit těma larvama, tak s nima zatřep nade dnem kde on zrovna bude, aby mu to ostatní ryby nesežraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2006 08:56 maci Re: maci
S tim jídlem máš asi pravdu,protože jsem jim ráno dal vločky a on jenom zobnul a dál si toho nevšímal.Tu schovku mu skusim nějak udělat.Mám pěkný a hustý rostliny tak se třeba schová taky di nich,co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2006 08:49 lesanek Re: maci
Podle toho co tady píšeš by to mohl být hrotnočelec a ten se opravdu moc rád zahrabává do dna, bylo by lepší kdyby jsi měl jemnější kamínky. Já je mám taky a někteří se rádi schovávají i pod kameny, takže by mu snad mohla stačit i nějaká nízká jeskyň. Třeba polož nějakej placatej kámen přes druhej a třeba se tam schová a bude spokojenej. Jestli je to hrotnočelec tak je pěkně vybíravej při žrádle, u mě žerou jen komáří larvy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2006 08:32 maci – vodní "žížala"
Zdravím,koupil jsem si ve zverimexu rybičku,vypadá jak žížala a když sem jí dal do akv.tak padla na dno a celou dobu se mi snaží zavrtat do písku.Mám hrubý kamínky a tudíž se jí to nedaří,bojim se že se mi utrápí,moc se mi líbí a nerad bych o ní přišel.Ve zverimexu jí měli v obyčejnym ak,takže musela byt na holim dně,ale u mně.Nevim,poradí mi někdo jestli se dá nějak pomoc nebo se o ni nemusim bát?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6082-hrotocelec--chov?od=101